کتاب های قابل فهم فیزیکی برای کسی که مدرک دانشگاهی نداره

کتاب های قابل فهم فیزیکی برای کسی که مدرک دانشگاهی نداره

نوشتهاز سوی Pmm در سه شنبه 13 مرداد 1394 - 15:25

سلام
من دانش آموز هستم،المپياد فيزيك نميخونم اما به مباحث و نظريه هاى جديد فيزيك و كوانتوم و اينا بسيار علاقه مندم و تاحالا چند تا كتاب در اين موضوع خوندم(مث جهان هاى موازى ميچيو كاكو)اما خوب ترجيح ميدم يكم مرتب تر اين موضوعات رو دنبال كنم و انقدر بي هدف اين كتاب هارو نخونم،ميخواستم ازتون كمك بگيرم اگه امكانش هست كتاب هاى خوب و قابل فهم براى كسي كه مدرك دانشگاهى در اين موضوعات نداره معرفى كنيد و بگيد با چه ترتيبي بخونم كه گيج نشم!
ممنون

سپـاس : 0

ارسـال : 2

نام نویسی: 94/5/11

ذکر نشده

Re: فيزيك آماتورى

نوشتهاز سوی mamooli در سه شنبه 13 مرداد 1394 - 15:42

سلام،

اگه می‌خوای نظریه‌ی کوانتوم رو به صورت جدی دنبال کنی، باید اول جبر-خطی بلد باشی. برای یاد گرفتن این، می‌تونی چند تا کار کنی که پیش‌نهاد من اولی ه، چون برای فهم کوانتوم کلیت ایده‌ی ریاضی‌ی پشت کوانتوم و حساب‌کتاب کافی ه.

1- کتاب شانکار رو بخونی: این خودش مقدمه ریاضی داره و پیش‌نیازی هم نمی‌خواد.
2- از لکچرز-نُت‌های فاینمن، جلد سوم: این برای آشنایی با فیزیک کوانتوم خیلی خیلی خوب ه.
3- اول بری کتاب جبر-خطی ریاضی یا ریاضی-فیزیک بخونی، و بعد بری کتاب‌هایی مثه آرنو بوهم رو بخونی.
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]
نماد کاربر

سپـاس : 27

ارسـال : 39

نام نویسی: 94/5/12

ذکر نشده

Re: فيزيك آماتورى

نوشتهاز سوی Pmm در جمعه 16 مرداد 1394 - 22:59

mamooli نوشته است:سلام،

اگه می‌خوای نظریه‌ی کوانتوم رو به صورت جدی دنبال کنی، باید اول جبر-خطی بلد باشی. برای یاد گرفتن این، می‌تونی چند تا کار کنی که پیش‌نهاد من اولی ه، چون برای فهم کوانتوم کلیت ایده‌ی ریاضی‌ی پشت کوانتوم و حساب‌کتاب کافی ه.

1- کتاب شانکار رو بخونی: این خودش مقدمه ریاضی داره و پیش‌نیازی هم نمی‌خواد.
2- از لکچرز-نُت‌های فاینمن، جلد سوم: این برای آشنایی با فیزیک کوانتوم خیلی خیلی خوب ه.
3- اول بری کتاب جبر-خطی ریاضی یا ریاضی-فیزیک بخونی، و بعد بری کتاب‌هایی مثه آرنو بوهم رو بخونی.

ممنون،اگه ميشه مشخصات كامل اين كتاب و انتشاراتشو هم بگين

سپـاس : 0

ارسـال : 2

نام نویسی: 94/5/11

ذکر نشده

Re: کتاب های قابل فهم فیزیکی برای کسی که مدرک دانشگاهی نداره

نوشتهاز سوی mamooli در شنبه 17 مرداد 1394 - 00:55

کتاب «مبانی مکانیک کوانتومی» رامورتی شانکار. نشرش رو نمی‌دونم.
لکچرز-نت‌های فاینمن، جلد سوم: http://www.sci.buu.ac.th/~physics/chainarong/fundamental%20physics/Richard%20Feynman%20-%20The%20Feynman%20Lectures%20on%20Physics%20Volume%203.pdf
کتاب جبر-خطی هم زیاده. کتاب ریاضی-فیزیک صدری حسنی. معروفه.
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]
نماد کاربر

سپـاس : 27

ارسـال : 39

نام نویسی: 94/5/12

ذکر نشده

بازگشت به معرفی کتاب های علمی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 12 مهمان