کتاب مناسب برای کنکور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
سینا قلی زاده

محل اقامت: ماکو

تماس:

کتاب مناسب برای کنکور

پست توسط سینا قلی زاده »

چه کتابهایی واسه من خوبه؟
امسال کنکور دادم وتو فیزیک هم هی یه چیزهایی میدونم.
اسرار فیزیک

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

فقط کتاب درسی رو مفهومی بخونید .(متن کتاب ها .تمرین ها و نتایج کنکور)
اگه نظرمنو میخواید هیچ کتاب کمک آموزشی کامل تر از کتاب درسی نیست.
در ضمن سوالای کنکور رو از کتاب درسی در میارن نه از کمک آموزشی ها.
بعد از اینکه کتابو خوندی .یه کتاب تست طلایی بگیر و تست های خوب بزن.
زدن تست های معمولی فقط وقت تلف کنیه.

نمایه کاربر
hertkof

سپاس: 2

پست توسط hertkof »

edwardfurlong نوشته شده:فقط کتاب درسی رو مفهومی بخونید .(متن کتاب ها .تمرین ها و نتایج کنکور)
اگه نظرمنو میخواید هیچ کتاب کمک آموزشی کامل تر از کتاب درسی نیست.
در ضمن سوالای کنکور رو از کتاب درسی در میارن نه از کمک آموزشی ها.
بعد از اینکه کتابو خوندی .یه کتاب تست طلایی بگیر و تست های خوب بزن.
زدن تست های معمولی فقط وقت تلف کنیه.
كاملا موافقم.... :idea:
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

coolgee6

نام: ahsan

سپاس: 1

Re: کتاب مناسب برای کنکور

پست توسط coolgee6 »

كتابهاي <طرح فيزيك هاروارد> هم كتابهاي خوبي هستن.
در مورد فيزيك نوين واحد 5 مدلهاي اتم خيلي خوب درباره ي آزمايش ها و تاريخ صحبت كرده. البته بايد بگم كه تاريخ خالي نيست.
تاليف: هولتون/راذرفورد/واتسون
ترجمه: احمد خواجه نصير طوسي/ هوشنگ شريف زاده
انتشارات فاطمي
Cut down your exam stress by using our latest 642-732 and high quality pass4sure.co.uk We provide updated www.sterling.edu with 100% pass guarantee along with Thomas Aquinas College

نمایه کاربر
ostad eshgh

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 82

پست توسط ostad eshgh »

smile020
سلام
دوستان همچنان نبش قبر میکنند!!!
بهترین منبع کنکور کتاب درسی+تست های کنکور سالهای اخیره
البته طبعا کتب کمک آموزشی مطالب درسی رو بازتر و مرتب تر کردند که تقریبا همشون در یه سطحند اگه کلی در نظر بگیرید
گاهی نکاتی در یک کتاب هست که در دیگری نیست و بالعکس نکاتی در کتاب دوم هست که در اولی نیست smile023

smile072
just keep going

نمایه کاربر
AlirezaCP3

نام: علیرضا

محل اقامت: سلماس

پست توسط AlirezaCP3 »

سلام
بنظرم بهترین کتاب کار ها در زمینه درسنامه فیزیک،کتاب های سه بعدی فیزیک نشر الگو هستش
بهترین کتاب های تستی که همراه با درسنامه و انواع تست ها که همراه با تست های سخت هم باشه برای فیزیک،کتاب های تستی نشر الگو و یا مبتکران هستش
در کل من کتاب های زیر رو پیشنهاد میکنم برای همه کنکوریها : smile027
کتاب فیزیک پایه و فیزیک جامع پیش دانشگاهی نشر الگو(من خودم اینا رو ترجیح میدم به مبتکران) یا فیزیک پایه و فیزیک پیش دانشگاهی مبتکران،کتاب لقمه تکنیکهای برتر فیزیک کنکور مهر و ماه به نوشته حامد نادریان (یه لقمه کوچولو و صورتی رنگه و فوق العادس،همه تکنیکهای برتر فیزیک رو با قیمت پایین 8500 تومان توش جمع و جور کرده همراه با تست های کنکور) + کتاب لقمه آبی رنگ تعاریف،تصاویر و فرمولهای فیزیک کنکور که کتاب های درسی رو خلاصه کرده و قسمت های مورد نیاز از کتاب رو برات یه جا جمع کرده تا وقتت هدر نره ... کتاب های تستی به اندازه کافی تست و مثال بدر بخور دارن پس عملاً نتیجه میگیریم به کتاب درسی نیازی نیس ... (متاسفانه تو دهه 90 کتاب های درسی (البته بجز تو بعضی از درس ها بویژه زیست و زمین و شیمی) کم اهمیت ترین منابع برای کنکور هستن ... واقعاً تست های کنکور فوق مفهمی و سخت شدن ...)
همچنین پیشنهاد میکنم به جای دی وی دی های آموزشی و صرفه جویی تو هزینه،جزوات فیزیک بهادر کامران رو تهیه کنین ...
اگه هم توانایی خرید دی وی دی رو دارین،این دی وی دی ها توصیه میشه :
مباحث سینماتیک و دینامیک (شامل فصول 1 الی 3دوم و 1و2 پیش) + کل فیزیک سوم رو با حرف آخر(کامیار) نگاه کنید ... همچنین میتونید فصل های 1و 2 سوم و سینماتیک رو با مسعودی ببینید ولی کامیار چون فرمول نمیگه در کل بهتره و البته اگه میخواین 100 درصد بزنین باید مسعودی رو هم یه نگا بندازین ... فصول 4 الی 6 دوم و 3 الی 8 پیش هم که به دی وی دی نیاز نداره و با جزوات بهادر کامران ردیف میشن ... ولی اگه برا اینا هم دی وی دی میخواین،پیش 2 یحیوی رو توصیه میکنم ... برای فیزیک اول هم نمیدونم کدوم بهتره smile001 smile039

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

اول اینکه ایشون میخواد برای کنکور بخونه یک (کتاب متفرقه معرفی نکنید)
دوم اینکه دوستانی که صرفا کتاب درسی رو جویدن نتایجی هم رو که کسب کردند بفرمایند
سوم اینکه بله... بهترین منبع برای اشنایی با تستهای فیزیک کنکور سوالات چندسال اخیره. ولی برای اشنایی خوبه نه کسب مهارت! خیلی تو فصلهایی مثل نوسان و موج مکانیکی به خاطر ضعف در مثلثات دچار مشکل میشن و طبیعتا نیاز به تستهای مکمل محاسباتی دارند. پس حتما کتاب تست خوبه! همه نقره ای میزنن. کتاب بدی هم نیست ولی به نظر من سطحش متوسط بود. کتاب فیزیک جامع نشر الگو (پیش و پایه) تستهای جونداری اورده... ضمن اینکه مولف باهوشی داره که غالبا تو شناسایی سبک سوالات کنکور موفق بوده...
این نکته رو هم اضافه کنم که این خاطرات قشنگی که از کنکورهای قدیم مطرح میشه که یه بچه روستایی فقط کتاب درسی خوند و رتبه یک کنکور ریاضی شد رو بریزید دور... تو خیلی از درسها (اعم از دینی و شیمی و ادبیات و زبان انگلیسی که من اطلاع دارم) سوالات کنکور داره فراتر از کتاب درسی مطرح میشه!!!

ارسال پست