COMSOL یا ANSYS ؟

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
نمایه کاربر
mahsa.a.j

سپاس: 5

COMSOL یا ANSYS ؟

پست توسط mahsa.a.j »

با عرض سلام
موضوع پروژه من شبیه سازی میدان مغناطیسی یک جسم فرو مغناطیسه که منبع تحریکش یک میدان مغناطیسی خارجی یکنواخته برای اینکار از چه نرم افزاری بهتره استفاده کرد؟ طبق تحقیقات من از دو نرم افزار ansys و comsol میشه استفاده کرد ولی از هیچکدومشون جزوه یا راهنمای مناسبی که مربوط به کارم باشه پیدا نکردم اکثر مثال هاش مکانیکیه! با توجه به اینکه من با هیچ کدومشون آشنایی ندارم و وقتم هم خیلی کمه به نظرتون کدوم مناسبتره؟
من خودم ترجیج میدم با comsol کار کنم چون شنیدم آسونتره ولی هیچ کدوم از استادام تا به حال اسمشو نشنیده بودن! چند نفر رو میشناسم که با ansys کار کردن ولی در حد چند تا مثال محدود و بیشتر مکانیکی و شنیدم کار با انسیس خیلی پیچیده ست! راستش اصلا نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم اگه میشه کمی راهنماییم کنید که چطور باید شروع به کار کنم.
ممنون میشم از لطفتون

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

Re: COMSOL یا ANSYS ؟

پست توسط javad123javad »

سلام
نرم افزار Ansys Maxwell نرم افزاری هست که بچه های ارشد و دکتری برق گرایش قدرت از اون استفاده می کنن. به نظرم بهتره که با دانشجویان ارشد قدرت صحبت کنیدُ احتمالاْ می تونن راهنماییتون کنن.

نمایه کاربر
mahsa.a.j

پست توسط mahsa.a.j »

بسیار ممنون از راهنماییتون
یه سوال؟Ansys Maxwell یه بخشی از نرم افزار انسیسه یا یه نرم افزار جدا هست؟

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

پست توسط javad123javad »

تا آنجایی که من می دانم جزئی از نرم افزارهای شرکت Ansys هست و به صورت یک نرم افزار مستقل ارائه می شه. این نرم افزار به صورت تخصصی برای تحلیل میدان مغناطیسی ترانسفورماتورها استفاده می شه...می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
http://soft98.ir/software/engineering/1 ... xwell.html

نمایه کاربر
mahsa.a.j

پست توسط mahsa.a.j »

بسیار ممنون از راهنماییتون
موفق باشید

ارسال پست