تحصیل در رشته های نجوم

Re: تحصیل در رشته های نجوم

نوشتهاز سوی Arefeh۷۸ در جمعه 12 شهريور 1395 - 13:41

کسی نیست؟؟؟ smile029 smile042

سپـاس : 0

ارسـال : 4

نام نویسی: 95/6/11

ذکر نشده

نوشتهاز سوی اماتور در جمعه 12 شهريور 1395 - 17:52

Arefeh۷۸ نوشته است:من دانش آموز رشته ریاضی سوم دبیرستان هستم‌.با شرایط نجوم آشنایی کافی ندارم .اما با اطلاعات کلی که از بعضی رشته ها دارم به این رشته علاقه پیدا کردم.بازار کار(نه درآمد)از جهت این که رشته ای آینده شغلی خوبی برای دختران داشته باشه برام مهمه همچنین درسای مفهومی رو مثل شیمی و فیزیک و ریاضی دوست دارم میخوام هرچه زود تر مسیر تحصیلیم مشخص شه چون زمان زیادی ندارم بسیار ممنون میشم اگر باراهنمایی،پیشنهاد،یا معرفی سایت معتبر یا کتاب به من کمک کنید چون مشاوره های مدرسه ابدا به درد نمیخوره کمک گرفتن از دانشجوهای باتجربه رو ترجیح میدم با تشکر smile026

بازار کاری جز استاد دانشگاه شدن تو این رشته نداره ( یعنی تو ایران اینجوریه ). اگر وضعیت مالیت خوبه یا برای ادامه تحصیل و شغل خارج از کشور برای ایندت برنامه داری میتونی به عنوان رشته - شغل و منبع درامد بهش نگاه کنی و واردش بشی.
اینجا کسی برای تحقیقات و پژوهش در زمینه ی نجوم و اخترفیزیک پول نمیده چون این رشته اصلا اینجا عملا هیچ فایده ای نداره.
فقط میتونی یا استاد دانشگاه بشی تو این رشته یا کنار درست براش وقت صرف کنی چه عملی چه تئوری و حتی تو مراحل بالاتر تو اموزشگاها - کانون فرهنگیان و یا انجمن های فیزیک و ازین قبیل تدریس کنی.
هیـچ جـز یـاد تـو ، رویای دلاویـزم نـیست
هیـچ جـز نـام تـو ، حـرف طـرب انگـیزم نـیست!
عـشق می ورزم و می سـوزم و فـریـادم نـه!
دوست می دارم و می خـواهـم و پـرهـیزم نـیست
نـور می بـیـنم و می رویـم و می بـالم شـاد
شاخه می گـستـرم و بـیـم ز پـائـیـزم نـیست
تـا به گـیتی دل ِ از مهـر تـو لبـریـزم هـست
کـار با هـستی ِ از دغـدغـه لـبریـزم نـیست...

F.A
نماد کاربر

سپـاس : 2387

ارسـال : 2909

نام نویسی: 90/12/25

مرد

نوشتهاز سوی Arefeh۷۸ در يكشنبه 14 شهريور 1395 - 10:51

ممنون

ذکر نشده

نوشتهاز سوی d.shakeri در يكشنبه 14 شهريور 1395 - 11:39

درود دوست گرامی

تو شهرستان خرم اباد یک رصد خانه هست بنام کاسینی و بسیار هم رصد خانه ی جالب و زیبایی هست . هم جای تفریحی و هم اموزشی.

میتونید با انها مکاتبه کنید. واحد اموزش پلاناتاریوم و قسمت رصدی ستارگان بخصوص سیارات و همچنین یک رستوران زیبا و سالن امفی تئاتر
هم داره و بچه های بسیار مودب و باسوادی انجا را هدایت میکنند. البته ورودی هم میگیرند که خودش منبع درامدی هست و نشریات و سی دی و کتاب هم دارند. بیشتر اوقات برای دانش اموزان و همچنین برای مدیران و غیره هم برنامه دارند. توصیه میکنم تا تابستان هست از این رصد خانه دیدن فرمایید.
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)
نماد کاربر

سپـاس : 51

ارسـال : 166

نام: د.شاکری
نام نویسی: 94/8/23

مرد

نوشتهاز سوی Arefeh۷۸ در يكشنبه 14 شهريور 1395 - 16:26

از شماهم خیلی ممنونم

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Jinmo در يكشنبه 28 آذر 1395 - 18:11

سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

ارسـال : 1

نام: سعید علی نژاد
نام نویسی: 95/9/28

ذکر نشده

نوشتهاز سوی اماتور در يكشنبه 28 آذر 1395 - 20:39

Jinmo نوشته است:سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

سلام.حالا از این رشته چه انتظاری داری ؟ برای تحصیلات به ایران محدودی یا خارج کشور هم میتونی؟
به این رشته هم به چشم راه درآمد و یا اینکه در یکی از رصدخانه های مجهز به انواع و اقسام تجهیزات مدرن ستاره شناسی مشغول بکار بشی بهش نگاه نکن .چون جفتش توی ایران وجود خارجی ندارن. میتونی استاد دانشگاه بشی یا حداقلش تدریس توی اموزشگاه ها - پژوهش سرا ها مشغول بشی.
اینجا روش حساب باز نکن اینده نداره.

F.A
نماد کاربر

مرد

نوشتهاز سوی aseman1375 در جمعه 3 دي 1395 - 11:09

اماتور نوشته است:
Jinmo نوشته است:سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

سلام.حالا از این رشته چه انتظاری داری ؟ برای تحصیلات به ایران محدودی یا خارج کشور هم میتونی؟
به این رشته هم به چشم راه درآمد و یا اینکه در یکی از رصدخانه های مجهز به انواع و اقسام تجهیزات مدرن ستاره شناسی مشغول بکار بشی بهش نگاه نکن .چون جفتش توی ایران وجود خارجی ندارن. میتونی استاد دانشگاه بشی یا حداقلش تدریس توی اموزشگاه ها - پژوهش سرا ها مشغول بشی.
اینجا روش حساب باز نکن اینده نداره.

البته رصدخانه ملی هست که انشالله چند سال دیگه افتتاح میشه که 3.4 متره که فک کنم میشه
حدودا مین تلسکوپ بزرگ دنیا (که شاید بد نباشه)
هر چند خیلی این پروژه رو طول دادن دادن
یه چیزایی هم در مورد تلسکوپ رادیویی شنیدم که خبر خاصی در موردش ندارم(البته مطمن نیستم)

سپـاس : 12

ارسـال : 53

نام نویسی: 92/2/27

ذکر نشده

نوشتهاز سوی اماتور در جمعه 3 دي 1395 - 16:01

پروژه رصدخانه ملی هست منتها پروژش مال خیلی سال پیشه که تازه دارن براش قدم برمیدارن که به قول خودتم قراره چند سال
دیگه افتتاح بشه . با این زمان بصورت کامل میشه روی یه کاوشگر کار کرد smile021
بعدشم مگه چنتا رصدخانه تو ایران هست که داری روی این یه مورد حساب باز میکنی؟ همین یه مورد هم بزور داره زده میشه تو
میدونی توی نجوم چقد موضوع برای دکتری وجود داره؟!! هیچی که نباشه دست کم 10 تا رصدخانه حرفه ای با تمام تجهیزات از
رادیویی گرفته تا اپتیکی و ... لازمه .نجوم مثل رشته های مهندسی نیست که تو یه چهارچوب محاسبات مهندسی گرایشت رو
یاد داشته باشی بتونی پروژه هارو راه بندازی نجوم اونقدر پیچیدگی داره که با وجود اینهمه رصدخانه های فوق حرفه ای تو سراسر
دنیا هنوز درگیری دارن اونقدر درگیرن که پیش اومده رصدخانه های بزرگی مثل سوبارو برای ردگیری یه سامانه دوتایی از یه منجم
تقریبا حرفه ای تو اون سر دنیا ( انگلیس )که توی خونش با تلسکوپ فکر کنم 19 اینچی برا خودش رصدخانه درست کرده بود در
خواست کمک کردن.
مگراینکه دانشجوی ممتاز +A باشی اون موقع احتمال هست که به نتایجی برسی.

F.A
نماد کاربر

مرد

قبلی

بازگشت به مبانی نجوم

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 1 مهمان