تردید در مقاله ی(تردید در نظریه ی انفجار بزرگ)!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
اميرخان

سپاس: 6

تردید در مقاله ی(تردید در نظریه ی انفجار بزرگ)!

پست توسط اميرخان »

درود . . .
در تاپیک خدا و بیگ بنگ،دوستمان پارسه ی عزیز،به نکته ای جالب در مورد مقاله ی جناب طباطبایی اشاره داشتند که حاکی بود از :

. . . . . . . شما در چند تاپیک قبلی نیز این مساله را اشاره فرمودید که :
نظريه انفجار بزرگ يك مشكل جدي رياضي و هندسي دارد.
و بعد نیز آن را به مقاله خود در مورد شکل بیضوی تصاویر ناسا ارجاع دادید:

تصاوير فوق توسط وب سايت ناسا ارايه شده است.
با توجه به شكل فوق بايد چنين فرض كنيم كه چون بيضي شكل هندسي داراي دو كانون است ، پس ميبايست دو انفجار هم زمان روي داده باشد كه اين چنين چيزي با مد نظر گرفتن فاصله‌ بسيار دور دو كانون ، بعيد به نظر ميرسد چرا كه حاصل يك چنين انفجار دوگانه‌اي چيزي شبيه به تخم مرغ يعني دوران بيضي حول قطر بزرگش خواهد بود . (بر گرفته از مقاله مورد نظر در سایت جنابعالی)

دوست گرامی این تصاویر نشان دهنده شکل بیضی گون جهان نیستند که نیاز به فلسفه بافی برای توجیه و یا رد آن به صورت:
دو انفجار هم زمان داشته باشیم و از این طریق آن را رد کنیم.
این تصاویر نقشه ریزموج زمینه کیهانی است که از سراسر آسمان تهیه شده و علت شکل بیضی آن نیز (با عرض پوزش) تهیه نقشه کروی آسمان به صورت مسطح است که این کار را بارها و بارها برای زمین نیز انجام داده و میدهیم.

تصویر

تصویر

و من ،امیرخان،پیرو فرمایشات پارسه ی عزیز تقدیم می نمایم :

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

منابع :
http://sos.noaa.gov
http://www.astronomycafe.net
http://www.solstation.com

این عکس ها به کنار.اما سوالی که برای بنده مطرح است،این می باشد که پس چرا حدود 3 سال پیش،اخبار جوانه ها اعلام کرد که کیهانشناسان گفته اند، جهان بافت تخم مرغی دارد(بیضی است)؟؟؟؟!!!!
بدرود . . .

در ضمن،واقعا امیدوارم دوستمان جناب طباطبایی از این کار من ناراحت نشوند .به هر حال هر مقاله ای باید موشکافانه بررسی شود و در مورد آن بسیار بحث رد و بدل گردد!!
بدرود . . .

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: تردید در مقاله ی(تردید در نظریه ی انفجار بزرگ)!

پست توسط MRT »

در ضمن،واقعا امیدوارم دوستمان جناب طباطبایی از این کار من ناراحت نشوند .به هر حال هر مقاله ای باید موشکافانه بررسی شود و در مورد آن بسیار بحث رد و بدل گردد!!
بدرود . . .
چرا و به چه دليل من بايد ناراحت شوم . لطفا اگر غلط املايي هم مشاهده شد حتما به اطلاع من رسانده شود .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

با سلام و درود .

در تاپیک مذکور جواب شما را دادم اما حال که تاپیکی جدا در این زمینه ایجاد کرده اید همان جواب را عینا در اینجا تکرار می کنم :
اميرخان نوشته شده:درود . . .
اما سوالی که برای بنده مطرح است،این می باشد که پس چرا حدود 3 سال پیش،اخبار جوانه ها اعلام کرد که کیهانشناسان گفته اند، جهان بافت تخم مرغی دارد(بیضی است)؟؟؟؟!!!!
با سلام .

بنده شخصا این موضوع را تکذیب می کنم .

و به صراحت بیان می کنم که امروزه هیچ شکل برتری ( که ارجحیت داشته باشد ) برای جهان متصور نمی شویم .

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
اميرخان

سپاس: 6

پست توسط اميرخان »

Cosmologist نوشته شده:با سلام و درود .

در تاپیک مذکور جواب شما را دادم اما حال که تاپیکی جدا در این زمینه ایجاد کرده اید همان جواب را عینا در اینجا تکرار می کنم :
اميرخان نوشته شده:درود . . .
اما سوالی که برای بنده مطرح است،این می باشد که پس چرا حدود 3 سال پیش،اخبار جوانه ها اعلام کرد که کیهانشناسان گفته اند، جهان بافت تخم مرغی دارد(بیضی است)؟؟؟؟!!!!
با سلام .

بنده شخصا این موضوع را تکذیب می کنم .

و به صراحت بیان می کنم که امروزه هیچ شکل برتری ( که ارجحیت داشته باشد ) برای جهان متصور نمی شویم .

یا حق . . . smile072
درود . . .
بنده هم در همان جا جوابتان را دادم ، اما حال که در ایجا هم جواب را دادید،من هم برای کسانی که آن تاپیک را ندیدند جواب را مجددا تکرار می نمایم!
خود بنده هم اعتماد چندانی به صحت اخبار علمی تلویزیون ندارم!
چون طبق تصاویر بالا که قرار دادم،این گفته غلط است!!!
به هر روی،گفتم این خبر را هم قرار دهم خوب است!

ارسال پست