آسمان هفتم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
supersupernova

آسمان هفتم؟

پست توسط supersupernova »

ببخشید کسی میدونه منظور از هفت آسمان که در قرآن آمده چیه ؟
میشه گفت که منظور همون کیهان هایی که توسط بیگ بنگ و انقباض های پیاپی به وجود اومده؟
در نظر داشته باشید در حدیثی از امام صادق آمده اندازه آسمان اول در برابر آسمان هفتم مثل حلقه ای در برابر کویری است.

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: آسمان هفتم؟

پست توسط MRT »

8 دايره و 8 كره ، 7 ميان دايره و 7 ميان كره در شكل توسعه يافته ستاره داوود ( 7 آسمانها )

در شكل توسعه يافته ستاره داوود ، خطوط در نقاطي با هم تقاطع دارند كه اگر نقطه مركزي را در نظر بگيريم ، ميتوانيم هشت دايره از آن نقطه رسم كنيم ، يعني شكل زير :

تصویر

تعريف ديگري كه از يك نقطه در هندسه ميتوان داشت اين است كه ، نقطه به محل تلاقي دو يا چند خط گفته ميشود و يا اينكه ، نقطه وجه مشترك دو خط متقاطع است

تصویر

در شكل فوق هشت كره تو در تو به شعاع‌هاي دواير ( مدارهاي ) قبلي رسم شده است ، كه ميتوان هفت ميان كره ( پوسته ) و يك هسته را تجسم نمود . براي درك بهتر موضوع ، كره‌ها برش خورده‌اند . همانطور كه مي‌دانيم عدد هفت يك عدد ديني است ولي در مباحث بعدي نشان خواهيم داد كه مي‌توان با سيستم شمارش دوجيني ، مكعب ، ستاره داوود ، ستاره داوود توسعه يافته ( هندسه دوجيني ) و هفت آسمانها ، كليه ساختارهاي فيزيكي موجودات در عالم از اتم گرفته تا حجم فضايي خود كيهان را توجيه نمود ، يعني حد فاصلي مابين فيزيك هسته‌اي و اختر فيزيك ( كل هستي و هر آنچه كه داخل آن است ) حتي نور ، زمان و .......

محمدرضا طباطبايي 1/8/86
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Professional

سپاس: 3

تماس:

پست توسط Professional »

از دوستان می خوام برای گرفتن جوابشون به این تاپیک بیان
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=17518

كوروش بزرگ

سپاس: 1

پست توسط كوروش بزرگ »

برای به دست آوردن آگاهی های سطح بالا از سوی مخالفین و موافقین آسمان و هفت آسمان و . . . در قرآن و دیگر ادیان، به مناظره ی میان دوست خوبم امیرخان و مزدک و . . .
در جستار زیر، سری بزنید:

http://www.andishehaa.com/forums/showthread.php?t=1440
همیشه پیرو کیش یکتا پرستی باش ، اما هیچ کس را مجبور به پیروی از کیش خود مکن.

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

نه این 6 اسمان دیگه خلقتشون با اسمان اول نبوده
تو قران نوشته این اسمانها هیچ ارتباطی با هم ندارن یعنی اگر انسان خودش رو هم بکشه نمیتونه پاشو تو اسمان دوم بذاره دیگه چه برسه به ما بقیه

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

چون اسمه اسمون اومده باید به جهان مربوط شه مربوط به بیگ بنگ و جهان های قبلب و بعدیه
"جهان از ترکیدن های پی در پی ابدی میماند"
اما من موندم چرا هفتا
یه مبحث خیلی جالبه بیاین بحثو ادامه بدیم و انحراف نکشیم

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

فکر کنم چون هفت از دوران گذشته عدد مقدسی بوده
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

اره خوب اون یکی از دلایلشه

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

فکر نکنم دلیل دیگه ای داشته باشه
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

نه یه دلیلی داره وگرنه توی قران اینقداز هفت اسمان حرف نمیزد همینطوری که میدونیم قران کتابه ابهاماته خودمون باید پیداشون کنیم من مطمعنم که رازی توی این هفت اسمان نهفته

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

به احتمال زیاد به خاطر تعداد درب های بهشت چون بهشت هفت درب داره هر درب اسمان خودشو داره البته فکر میکنم smile042
بعید میدونم قران کتاب ابهاماته نه قران کتاب فکره اگر چیزی رو بخوایم از تو قران متوجه بشیم باید خوب و عاقلانه فکر کنیم در قران چیزه بی جوابی وجود نداره تماما پر از رازه که باید خوند و پیدا کرد

david

سپاس: 4

پست توسط david »

سلام
گاهی برای چه فکر میکنیم!؟برای ابهامات!؟
فهمیدن قرآن کار هرکسی نیست.
یا آدم باید خیلی مطالعه کنه تا یه چیزایی متوجه شه
یا از علما کمک بگیره از کسایی که عمرشونو پای قرآن گذاشتند ویه چیزی متوجه شدن!
آن زاهد ظاهرپرست ندارد خبر از حال ما

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

albert maryam نوشته شده:نه یه دلیلی داره وگرنه توی قران اینقداز هفت اسمان حرف نمیزد همینطوری که میدونیم قران کتابه ابهاماته خودمون باید پیداشون کنیم من مطمعنم که رازی توی این هفت اسمان نهفته
دلیلش اینه که قرآن از مکاتب قبلی زیاد کپی برداری کرده. و رازش در همین حد بیشتر پیچیده نیست.
آخه محمد رو چه به بیگ بنگ!محمد تخصصش در زمینه ی شق القمر هست.(نیاز به تفسیر دارد. اگر تفسیرش را بنویسم فیلتر میشود!)

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

این محمدی که من میشناسم باهوش تر از این حرفاس smile021 یه کم به حرفاش گوش کنی میفهمی ادوارد شقاقمرم یه رازی توش هست
نمیدونم چرا اینروزا رفتم سراغ قرانو دارم بدجوری مطالعش میکنم smile012 و از رازای اون سردر میارم مباحث فیزیکی زیادی توش هست smile015
بلاخره ادم باید همه چیزو بفهمه حتی ببنه ممد اقا چی گفته دیگه smile035

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

david نوشته شده:سلام
گاهی برای چه فکر میکنیم!؟برای ابهامات!؟
فهمیدن قرآن کار هرکسی نیست.
یا آدم باید خیلی مطالعه کنه تا یه چیزایی متوجه شه
یا از علما کمک بگیره از کسایی که عمرشونو پای قرآن گذاشتند ویه چیزی متوجه شدن!
علما هیچی نمیدونن فقط ادعا دارن تازه اونا تو معنای اسلام موندن چه برسه به....فقط بلدن بگن چی گناهه چی بده بهشت کجاستو از این حرفای بیخودی که چیزیو از ان ادم نمیکنه smile033

ارسال پست