مسایقه ی رصد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
sayee

سپاس: 6

مسایقه ی رصد

پست توسط sayee »

دوستان عزیز سلام
من حدود 2 هفته ی دیگر مسایقه ی رصد دارم شما چه پیشنهادی برای موفقیت من در این مسابقه دارید ؟ smile018
همین که چتر ها را باید بست بس است...
همین که به زیر باران باید رفت بس است....

کسی نگران مرگ آرزو ها نیست...
همین که سهراب از میان مردمان رفت بس است....

راشين

Re: مسایقه ی رصد

پست توسط راشين »

سلام!

دوست عزیز ، بنده اطلاع ندارم که شما تا چه حد اماده هستید و منظور شما از مسابقه ی رصد دقیقا چه مهارت هاییست؟

اما...

با توجه به اندک تجربه ای که دارم ، بهتر هست که :

1. این شب های باقی مانده به مسابقه را با اطلس اسمان کار کنید (شب مسابقه فکر نمی کنم وقت زیادب برای کار با اطلس ببیابید ) و جای اجرام را به خاطر بسپارید و اگر امکان رفتن به رصد را دارید جای اجرامی را که رصد می کنید خودتان همان شب ، روی کاغذ بکشید چرا که جای اجرام خیلی بهتر در ذهن شما باقی می ماند و چه بسا که دقیق تر از اطلس هم خواهد بود ( از نظر بنده) و می توانید اینها را به جای اطلس برای مرور استفاده کنید. ( البته این به ان معنی نیست که شما اطلس را با خود نبرید! )

2. پیشنهاد می کنم اگر جای چند جرم را به خوبی بلد باشید و با سرعت بیشتری انها را پیدا کنید بهتر هست تا اینکه یک مرتبه تمام اجرام را حفظ کنید و باعث شود که کمی گیج شوید و این لذت رصد بردن برای شما به یک غول مسابقه ای تبدیل شود...( باز هم اشاره می کنم که بنده اطلاع ندارم شما تا چه حد امادگی دارید و شاید تمام اجرام را هم به خوبی بلد هستید)

3.شب قبل را به خوبی استراحت کنید و تغذیه ی مناسب هم بسیار در یک شب رصدی اهمیت دارد و اگر فرد احساس خستگی و گرسنگی و یا حتی سنگینی داشته باشد نمی تواند با حوصله و دقت زیاد به دنبال جرم و حتی صور فلکی بگردد ( این نکته ی بی اهمیتی به نظر می اید به خصوص برای علاقه مندان که تنها چیز پر اهمیت رصد است! اما تجربه نشان می دهد که اگر جسم راحت باشد تمرکز و کارایی هم بیشتر خواهد شد. )

4. با یاد خدا شروع کنید و خیلی به فکر نتیجه ی مسابقه نباشید و با ان حس عشق و علاقه ای که به نجوم و رصد دارید ان شب هم به رصد بپردازید اما با مهارت و دقت!

برای شما ارزوی موفقیت می کنیم smile072
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

سلام
در تکمیل حرفهای دوست عزیزم راشین:
فراموش نکنید که در یک شب رصدی تجهیزات لازم مثل لباس مناسب هم از اهمیت ویژه ای برخورداره! smile039
موفق باشید

نمایه کاربر
sayee

پست توسط sayee »

قابل توجه دوستان عزیز ! من دو دفعه بیشتر رصد نرفتم ولی بار اول برای انتخابی رصد بود که همان روز به ما روش کار با تلسکوپ را به ما یاد داده بودند و من با یکی از دوستان تنها کسانی بودیم که قبول شدیم و در مسابقه ی سال قبل در استان مقام 4 را کسب کردیم و از پارسال تا به امروز دیگر رصد نرفتم smile018 ولی اطلاعاتم در حد تئوری خوب است smile018
همین که چتر ها را باید بست بس است...
همین که به زیر باران باید رفت بس است....

کسی نگران مرگ آرزو ها نیست...
همین که سهراب از میان مردمان رفت بس است....

راشين

پست توسط راشين »

سلام!

در ابتدا
sayee نوشته شده:در مسابقه ی سال قبل در استان مقام 4 را کسب کردیم
تبریک می گم smile072
sayee نوشته شده:قابل توجه دوستان عزیز ! من دو دفعه بیشتر رصد نرفتم ولی بار اول برای انتخابی رصد بود که همان روز به ما روش کار با تلسکوپ را به ما یاد داده بودند و من با یکی از دوستان تنها کسانی بودیم که قبول شدیم و در مسابقه ی سال قبل در استان مقام 4 را کسب کردیم و از پارسال تا به امروز دیگر رصد نرفتم smile018 ولی اطلاعاتم در حد تئوری خوب است smile018
لطف کنید در مورد این مسابقه ی رصدی که شرکت کردید توضیح بدهید که چطور مسابقه ای هست و چه مواردی را از شما می خواهند؟

ایا از همان ابتدا برای شرکت در مسابقه ی خاصی به رصد رفتید؟

اینکه چطور در اولین رصد بدون امادگی صور فلکی اموزش با تلسکوپ را برایتان شروع کردند....کمی عجیب هست!

موفق باشید
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

ارسال پست