علوم سياره 2

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

Re: علوم سياره 2

پست توسط enjoy_physics »

sunrise نوشته شده:
enjoy_physics نوشته شده:ممنون از كساني كه جواب پست قبلي منو دادن

نظريه من از اين قراره :در علوم سياره اي بحثي در مورد چگونگي شكل گيري سيارات مطرحه كه من با اون كاري ندارم(ولي دارم روي اين كار مي كنم)0 دوستاني كه درباره سيارات مطالعه كردن ميدونن سيارات منظومه شمسي از نزديك ترين به خورشيد تا به دورترينش از نظر جرمي و حجمي از نظمي كه دانشمندان انتظارشو دارن برخوردار نيست(چندي پيش يكي از دانشمندان علوم سياره اي ايراني كه در امريكا فعاليت دارن به ايران اومدن و اين بحثو در برنامه اسمان شب مطرح كردن)يعني سيارات منظومه شمسي از نظر جرمي روي نمودار بصورت يك نمودار گوسي تعريف ميشن كه با توجه به قوانين فيزيك و مطالعات اخير روي سيارات ستاره هاي ديگر ديده شده كه اين نمودار خطيه.
يه فرضيه هم جديدن دادن درباره تشكيل شدن مريخ و عطارد كه هوپا هم روي سايت قرار داده و فكر نميكنم چندان دندان شكن باشه
اما فرضيه من در مورد اين به هم ريختگي سيارات منظومه شمسي از اين قراره كه ميليون ها سال قبل ستاره اي به خورشيد ما (يا برعكس) نزديك شده و تحت شرايط تعريف شده اي* سياره يا سيارهايي از ميدان گرانش اين ستاره فرار كرده و به دام گرانش خورشيد افتاده.
يعني ممكنه دو سه تا از سياره ها ي منظومه شمسي يادگاري ستاره اي كه از نزديكي ما رد شده باشه

توضيح*:من دانشجوي فيزيك هستم و مي تونم شرايط تعريف شده رو توضيح بدم و فرضيمو مطرح كردم كه اگه اشكال يا مشكلي اساسي داره(يعني از ريشه غلطه) دوستانم بهم بگن0

Enjoy_physics(m.r)[/b][/size][/size][/color] smile019 smile019

فرضیه جالبی بود
اما فکر میکنید تاحالا بهذهن هیچکدوم از دانشمنداا نرسیده که ممکنه یه ستاره میلیونها سال قبل از نزدیکیه ما رد شده باشه؟!!!!!!!!!

اگر یک ستاره تو چند میلیون یا چند میلیارد سال فرقی نمیکنه؛ از نزدیکی منظومه خورشیدی رد شده باشه مدار سیارات رو به شدت بیضوی شکل و مشوش خواهد کرد تا اینکه بعضی از سیارات رو از خورشید میتونه بدزده نه مثل مدار بسیار منظم و تقریبا دایره ای شکل(با اندکی تغییر شکل بیضوی) که الان دارن؛و این حالت فقط تو حالات خاص مثل برخورد دو کهکشان یا ستاره های دوتایی میتونه رخ بده؛ و دلیل دیگری که میشه گفت فرضیه شما رو مثل مثال قبل (براحتی) رد میکنه اینکه بوجود اومدن منظومه شمسی از ابتدا که گاز بوده تا الان که به این شکل رسیده همه اش تو کامپیوترهای قدرتمند شبیه ساز،توسط دانشمندان بزرگ تو اینکار شبیه سازی شده و از این راه تونستند با دقتت بالا چگونگی بوجود اومدن ماه و مشتری و در کل همه ی سیارات رو بدرستی بدست بیاورند اما هیچ اثر احتمالی ای از تغییرات بزرگ و شگرفی مثل انتقال سیارات وعبور یک ستاره از نزدیکیمون !!! دیده نشده .

ممنونم که نظرت رو گفتی
کنجکاو شدم و یه سرچ کردم دیدم تو یکی از خبر گزاری ها زده که دانشمندای سوِِيدی شبیه سازیشم کردن
لینکشو براتون میزارم

http://khabaronline.ir/detail/542290/root/science
آخرین ویرایش توسط enjoy_physics چهارشنبه ۱۳۹۵/۴/۲ - ۱۷:۳۴, ویرایش شده کلا 1 بار
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

[email protected] نوشته شده:
enjoy_physics نوشته شده:سلام
بعد از مدت ها این تاپیکمو دیدم
جالبه

سلام
خوب حالا بعد از 7 سال، خودتون نظریه ی خودتون رو چطوری براورد می کنید؟ smile020

هنوز هم در مورد ماهیت ماه اختلاف نظر زیاده و چند تا بهم ریختگی دیگه که انتظارش نمیره
راه حل های زیادی هست ولی چون رد کردن چیزی که من میگم خیلی سخت تر از رد کردن راه حل بقیه هست فکر میکنم چیز خوبی بفکرم رسید
ممنون از شما

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

paradoxy نوشته شده:جرم ستاره بیگانه ، چقدر بوده و با چه سرعتی و از چه فاصله ای از کنار منظومه خورشیدی گذشته و آیا حرکت وضعی داشته ستاره مذکور یا نه؟ در طی چه فاصله زمانی از کنار منظومه خورشیدی گذشته؟ دقیقا چه سیاراتی از طریق منظومه بیگانه وارد منظومه ما شدند؟ وضعیت مداری و حرکت مداری سیارات قبل از اینکه ستاره از کنار منظومه ما عبور کنه چطور بوده؟

جرم ستاره بیگانه هر مقداری میتونه باشه ولی برای هر مقدار جرم باید سرعت و جهت و فاصله مناسبی تعریف کنیم تا این اتفاق بیفته
در مورد حرکت وضعی خیلی بهش فکر نکردم و ممنون که یاداوری کردی و فکر کنم حتما حرکت وضعی دو خورشید تو این اتفاق تاثیر گذاره
ولی اینکه چه سیاره یا سیاره هایی تو منظومه شمسی مهمان شدن فکر کنم باید جایی که انتظار داریم جور دیگه باشه ولی نیست رو مشکوک باشیم که بیشتر سیارات داخلی ین.

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

به اثبات رسوندن نظریه در اینجا خصوصا مربوط به مباحث نجوم و اخترفیزیک و کیهانشناسی ... کاره بشدت سختیه و نیازمنده تجهیزات و
شواهد علمی بصریه.اون دانشمندایی که اونور نشستن یکسره دارن اینو اونو به اثبات میرسونن پشتبانشون فضا و تجهیزات علمی دقیق. هزارجور تجهیزات دارن هر نظریه ای هم که بدن بدون دغدغه با انواع تسلکوپایی که دارن ... ما نمیتونیم در رابطه با خیلی مباحث
اینجا نظریه بدیم فقط میتونیم تئوریک برپایه تقریب کار کنیم. smile036

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

اماتور نوشته شده:به اثبات رسوندن نظریه در اینجا خصوصا مربوط به مباحث نجوم و اخترفیزیک و کیهانشناسی ... کاره بشدت سختیه و نیازمنده تجهیزات و
شواهد علمی بصریه.اون دانشمندایی که اونور نشستن یکسره دارن اینو اونو به اثبات میرسونن پشتبانشون فضا و تجهیزات علمی دقیق. هزارجور تجهیزات دارن هر نظریه ای هم که بدن بدون دغدغه با انواع تسلکوپایی که دارن ... ما نمیتونیم در رابطه با خیلی مباحث
اینجا نظریه بدیم فقط میتونیم تئوریک برپایه تقریب کار کنیم. smile036

smile079 smile015

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
Erfan.A

سپاس: 10

پست توسط Erfan.A »

اقا به همین راحتی هم نیست که. اگه اینی که شما میگی اتفاق بیفته :
1-امکان داره برعکس اتفاق بیفته و بعضی از سیارات منظومه شمسی ربوده بشن
2- اصلا به فرض این طور شد و منظومه شمسی سیاره ای رو ربود. حالا واقعا چقد امکان داره این سیاره به داخل خود خورشید سقوط نکنه و در مداری قرار بگیره؟!
طبق پژوهش هایی که ریاضیدان بزرگ پوانکاره در این مورد کرد حتی یک تغییر کوچک، حتی یک تغییر بسیار بسیار کوچک در ابعاد کوانتومی میتونه رو مدار سیاره جدید تاثیر بزاره و اصلا شرایط متفاوتی رو خلق کنه.کلا خیلی سخته اینطوری فرض کردن..

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

در اکثریت حالاتی که در فضا اتفاق می افته مداری شکل می گیره و احتمال برخورد خیلی خیلی کمه.
این رو شخصا با شبیه سازی تست کردم.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

Erfan.A نوشته شده:اقا به همین راحتی هم نیست که. اگه اینی که شما میگی اتفاق بیفته :
1-امکان داره برعکس اتفاق بیفته و بعضی از سیارات منظومه شمسی ربوده بشن
2- اصلا به فرض این طور شد و منظومه شمسی سیاره ای رو ربود. حالا واقعا چقد امکان داره این سیاره به داخل خود خورشید سقوط نکنه و در مداری قرار بگیره؟!
طبق پژوهش هایی که ریاضیدان بزرگ پوانکاره در این مورد کرد حتی یک تغییر کوچک، حتی یک تغییر بسیار بسیار کوچک در ابعاد کوانتومی میتونه رو مدار سیاره جدید تاثیر بزاره و اصلا شرایط متفاوتی رو خلق کنه.کلا خیلی سخته اینطوری فرض کردن..

1. کاملا درسته .ممکنه تو این شرایط جرم از منظومه شمسی خارج شه ولی شرایط فعلی منظومه ما اینو القا میکنه که جرمی بهش وارد شده و یک بهم خوردگی رو بوجود اورده

2.امکانشم هست که به سمت خورشید بره اگه رفته باشه که احتمالا قبلش با یکی از سیارات داخلی برخورد داشته یا با عث تغییر در مدار سیارات شده یا به سمت خوشید نرفته وب باعث تقییر در مدار سیارات دیگه شده و یا در شرایط خاص تری وارد و خارج شده

خیلی شرایط جرمی که وارد شده مهمه مثل سرعتش .جهت سرعت و شتابش .چگالیش یا وزنش.حرکت وضعیش .فاصله از خورشید خودش و ...
ممنون از نظرت

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

ارسال پست