ناسا زمین را جابجا می‌کند!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: ناسا زمین را جابجا می‌کند!

پست توسط mamy72 »

kakero نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:
kakero نوشته شده:مطمئن باشید وقتی من یه حرفی بزنم اونقدر براش دلیل داشتم که این حرف رو زدم می تونید به سایت زیر مراجعه کنید البته برید توی مقالات گونا گون اون جا پیداش می کنیدبا نام بزرگترین دروغ قرن امیدوارم بتونید متقاعد بشید
http://goonagoon.nasseh.ir/index.php

متاسفانه من وقت نكردم همه اون مقاله رو بخونم ولي از عكس هاش يه چيز هايي فهميدم براي اينكه به جوابتون برسيد پيشنهاد ميكنم به لينك زير بريد مطمئنا جواب خيلي از سوال هاتون اين جا است

http://kuiper.mihanblog.com/post/2
دوست عزیز از شما ممنونم اما از من نخواهید با خوندن این جواب ها که چه عرض کنم چرت و پرت هایی که ناسا سر هم کرده متقاعد بشم واقعا ناسا باید خجالت بکشه حالا دروغ گفتی اشکال نداره چرا میای با این جواب های مضحک خودت رو بیشتر مسخره ی عام و خاص می کنی جواب های ناسا بیشتر شبیه یک ابرجک تاریخی بودتا یک دلیل قانع کننده!!!! smile058

چرا جك جواب هايي به اين واضحي كدوم جواب به نظر شما مسخره است

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

پست توسط همیشه اول »

fargol نوشته شده: هر دوی این آدرس ها کار نکرد. لطفاً پاسخ های ناسا رو بنویسید
سلام
دانشمندان معتقدند به دلیل قدیمی بودن و محدود بودن اطلاعات هرگز نمی توان فردی را قاطعانه قانع کرد که ماموریت آپولو انجام گرفته است و تنها می توان با ارائه برخی توضیحات ابهامات موجود در ذهن آنها را از بین برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پرواز آپولو 11، اخبار مربوط به جزئیات این ماموریت تاریخی به یکی از مهمترین و پر مخاطب ترین اخبار نشریات تبدیل شده است. این ماموریت تاریخی یکی از بزرگترین موفقیتها در تاریخ تلاشهای علمی بشر به شمار می رود که البته همیشه با انتقادات شدیدی نیز مواجه بوده است.

بسیاری از افراد، مردم عادی یا دانشمندان بر این باورند که این ماموریت هیچگاه شکل نگرفته و تصاویر و فیلمهایی که از آن انتشار یافته است تنها برای فریب افکار عمومی و در استودیوی فیلمبرداری با کمک تجهیزات و نورپردازی هوشمندانه به وجود آمده اند. در ادامه برخی از اتهاماتی که به این مامویت وارد شده و پاسخهایی که برای رد این اتهامات داده شده است را مورد بررسی قرار می دهیم.

* اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

- پاسخ: پرچم از میله ای عمودی برخوردار است و در زمان نصب بر روی زمین توسط فضانوردان به حرکت در می آید. این میله از ماده آلومینیومی سبک و قابل انعطافی ساخته شده است که پس از اتصال، لرزشهای ناشی از نصب درون آن باقی خواهد ماند که این لرزشها باعث ایجاد حرکت اهتزازی در پرچم خواهد شد.

* اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

- پاسخ: فرود آپولو در هنگام صبحگاه ماه که نور خورشید از هر زمان در آن درخشانتر است، صورت گرفت. به همین دلیل زمان نوردهی استفاده شده در دوربینها بسیار بالا بوده که این امر از ورود میزان زیاد نور به دوربین جلوگیری می کرده و جزئیات تصویر به ثبت نرسیده است. در عین حال با اینکه ستاره ها از سطح ماه به خوبی قابل مشاهده اند به اندازه ای درخشان نیستند که تصویر آنها بر روی فیلمهای عکاسی به ثبت برسد.

* اتهام سوم: هیچ اثری از حفره ناشی از فرود فضاپیما در تصاویر دیده نمی شود.

- پاسخ: فضاپیمای ایگل بر روی صخره ای بزرگ و سخت فرود آمده بود که توسط لایه ای از غبارهای ماه پوشانده شده بود. بر همین اساس هیچ دلیلی برای وجود داشتن حفره بر روی این سطح سخت وجود ندارد. همچنین غبار ناشی از فرود فضاپیما می تواند هرنوع اثر زمینی ناشی از فرود را پوشش داده باشد.

* اتهام چهارم: رد پایی که بر روی خاک ماه باقی مانده و تصویر آن به ثبت رسیده است، بر روی خاک کره ای بدون اتمسفر، رطوبت و گرانش به وجود آمده است. اما ظاهر رد پا مشابه آثاری است که بر روی خاک یا ماسه خیس به جا می ماند.

- پاسخ: عدم وجود باد در کره ماه به این معنی است که آثار ایجاد شده بر روی خاک بسیار نرم این کره برای مدت طولانی ثابت باقی خواهند ماند. چنین اثری را می توان به راحتی در فضایی بدون جریان هوا و با کمک توده ای از ذرات ریز مانند انواع پودرها به وجود آورد.

* اتهام پنجم: در هنگام بلند شدن ایگل از سطح ماه هیچ اثری از شعله یا دود ناشی از بلند شدن در تصاویر دیده نمی شوند.

- پاسخ: سوختی که در راکتهای ایگل استفاده شده بود ترکیبی از موادی به نام هیدرازین و تتروکساید دینیتروژن بوده است که سوختن بدون دود و شعله از خصوصیات احتراقی این مواد به شمار می رود.

* اتهام ششم: فضانوردان به خاطر وجود تشعشعات ناشی از کمربند تابشی ون الن هیچ شانسی برای زنده ماندن نداشته اند.

- پاسخ: این ادعا بر اساس اظهارات یک کیهان شناس روسی ارائه شده است. زمان کوتاهی که برای عبور از این کمربند نیاز بوده است با توانایی محافظتی فضاپیما ترکیب شده و به همین دلیل شدت تابش این تشعشعات بسیار پایین بوده است.

* اتهام هفتم: سنگهایی که از ماه به عنوان نمونه بازگردانده شده اند با سنگهایی که در مناطق قطبی یافت می شوند شباهت زیادی دارند.

-پاسخ: برخی از صخره های یافت شده در ماه در زمین نیز یافت می شوند. اما سنگهایی که از ماه آورده شده اند پس از ورود به اتمسفر زمین تماما سوخته و اکسیده شده اند. در عین حال زمین شناسان به صورت قطعی تایید کرده اند که این سنگها توسط انسان از ماه آورده شده است.

* اتهام هشتم: تمامی ماموریتهای ماه در دوره ریاست جمهوری ریچارد نیکسون شکل گرفته است. این در حالی است که هیچ رهبر ملی دیگری با وجود توسعه 40 ساله تکنولوژی ادعایی درباره فرود بر روی کره ماه نداشته است.

-پاسخ: پس از فرود آپولو بر روی ماه رقابت فضایی کشورها با پیروزی آمریکا به پایان رسید و در عین حال سرمایه برای ادامه دادن چنین ماموریتهایی با کمبود مواجه شد. کشورهای دیگر پس از انجام این ماموریتها علاقه ای به ادامه دادن چنین برنامه هایی از خود نشان نداده و ماموریتهایی در مدارهای پایینی را به دلیل هزینه کمتر و کاربرد بیشتر ترجیح دادند.

البته من هم از این جواب ها اصلا جواب قانع کننده ای ندیدم
میتونیم در موردشو بحث کنیم
در پناه حق smile072
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
fargol

سپاس: 35

پست توسط fargol »

مرسی همیشه اول جان smile072
به نظر منم منقی نبود. این که مثلاً جنس میلۀ پرچم از آلومینیوم باشه و باعث حرکت پرچم بشه واقعاً مسخره ست!
به نظر من بیشترشن قانع کننده نیستند.
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را

خیام بزرگ

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

اتهام ها ديگه چه مشكلي داره در مورد پرچم هم شما به اين موضوع توجه كنيد كه داريد در مورد كره اژحرف مي زنيد كه اصطكاك هوا و تلف شدن انر‍ژي توسط اصطكاك تقريبا ضفره

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

سلام
fargol نوشته شده:مرسی همیشه اول جان smile072
به نظر منم منقی نبود. این که مثلاً جنس میلۀ پرچم از آلومینیوم باشه و باعث حرکت پرچم بشه واقعاً مسخره ست!
خواهش می کنم عزیزم
اگر موافقید از اولین اتهام با هم بحثمی کنیم یکی یکی دلیل ها ون رو برای رد و یا پذیرش اونها به بحث بگذاریم
من از اولین اتهام و پاسخ داده شده بهش شروع می کنم
همیشه اول نوشته شده:اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

- پاسخ: پرچم از میله ای عمودی برخوردار است و در زمان نصب بر روی زمین توسط فضانوردان به حرکت در می آید. این میله از ماده آلومینیومی سبک و قابل انعطافی ساخته شده است که پس از اتصال، لرزشهای ناشی از نصب درون آن باقی خواهد ماند که این لرزشها باعث ایجاد حرکت اهتزازی در پرچم خواهد شد.
من خودم می تونم با یه همچین جوابی به این سوال قانع بشم
فکر می کنم توجیه اشتباهی نیست اگر واقعا این الومینیم اونقدر نم و انعطاف پذیر باشه ممکنه ارتعاشات تا زمانی پس از نسب بر روی کره ی ماه تشعشع داشته باشه البته اگر این تشعشعات خیلی طولانی مدت نباشه و همچنین که شکل اونها به شکل حرکت یک پرچم به خاطر باد نباشه
در این صورت راحت می شه این توجیه رو پذیرفت اما متاسفانه چون ما این فیلم رو ندیدیم نمی تونیم سریحا اظهارنظر کنیم
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

تو فيلم هم كامل مشخص كه فضانوردان از عمند قصد به اهتزاز در اوردن پرچم كشورشون رو دارن و در بعضي مواقع با دست اون رو به حركت در ميارن

نمایه کاربر
fargol

پست توسط fargol »

همیشه اول نوشته شده:سلام
fargol نوشته شده:مرسی همیشه اول جان smile072
خواهش می کنم عزیزم
اگر موافقید از اولین اتهام با هم بحثمی کنیم یکی یکی دلیل ها ون رو برای رد و یا پذیرش اونها به بحث بگذاریم
من از اولین اتهام و پاسخ داده شده بهش شروع می کنم
همیشه اول نوشته شده:اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

من خودم می تونم با یه همچین جوابی به این سوال قانع بشم
فکر می کنم توجیه اشتباهی نیست اگر واقعا این الومینیم اونقدر نم و انعطاف پذیر باشه ممکنه ارتعاشات تا زمانی پس از نسب بر روی کره ی ماه تشعشع داشته باشه البته اگر این تشعشعات خیلی طولانی مدت نباشه و همچنین که شکل اونها به شکل حرکت یک پرچم به خاطر باد نباشه
در این صورت راحت می شه این توجیه رو پذیرفت اما متاسفانه چون ما این فیلم رو ندیدیم نمی تونیم سریحا اظهارنظر کنیم
بستگی داره به این که پرچم چه مدت به اهتزاز در اومده باشه و آیا خود فضانورد هم حرکتش داده یا نه (که البته در این مورد شک دارم، چون ناسا در جواب بهش اشاره ای نکرده)
بستگی به زمان هم داره که ما نمی دونیم.
اما مطمئناً این قدر سبک نیست که پرچم کاملاً به اهتزاز در بیاد و اونم بیش از دقیقه ای.

خیام بزرگ

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

اگه فيلم "از يوري تا نيل" كه متاسفانه هيچ وقت مشابه اش رو تو ايران پيدا نكردم صحنه فرود و عوامل بعدي آن به خوبي نشون داده شده بود پرچم فقط زماني كه فضانوردان در كنار اون هستند و يه جورايي در حال جشن گرفتن فرودشون بر ماه اند حركت مي كنه و زماني كه فضانوردان در حال انجام كارهاي ديگه اند پرچم بدون تحرك سرجاش قرار داره

نمایه کاربر
WARRIOR

سپاس: 3

پست توسط WARRIOR »

سلام ...

مهمترین اتهام اینه که چرا با وجود این همه پیشرفت هنوز راکتهاشون سقوط میکنه ! و در حالی که 40 ساله حتی یکبار دیگه هم نتونستن قصد ماه کنند ! و نه خودشون و نه روسیه ! و یا دیگران ... ولی چطوره که 40 سال پیش با این همه عقب موندگی تکنولوژی نسبت به الان و نبود ابر کامپیوتر های کنون برای محاسبات پرتاب ! اونها تونستن با کامپیوتر هایی که حافظه اون به اندازه یه ماشین لباسشویی نیست به ماه موشک بفرستند ! اونهم سرنشین دار :

علاوه بر اون در مورد پرچم ...

همونطور که توی تصاویر هست فضانوردان و آپولو روی سطح ماه چسبیده اند ! یعنی جاذبه داره ! پس پرچم باید پس از مدتی از حالت احتزاز بخوابه !! ولقی انگار مثل ورق آهن داره حرکت میکنه ...

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

WARRIOR نوشته شده:سلام ...

مهمترین اتهام اینه که چرا با وجود این همه پیشرفت هنوز راکتهاشون سقوط میکنه ! و در حالی که 40 ساله حتی یکبار دیگه هم نتونستن قصد ماه کنند ! و نه خودشون و نه روسیه ! و یا دیگران ... ولی چطوره که 40 سال پیش با این همه عقب موندگی تکنولوژی نسبت به الان و نبود ابر کامپیوتر های کنون برای محاسبات پرتاب ! اونها تونستن با کامپیوتر هایی که حافظه اون به اندازه یه ماشین لباسشویی نیست به ماه موشک بفرستند ! اونهم سرنشین دار :
هزينه بالاي اين سفر ها مهمترين عامل براي اينه كه انسان به ماه باز نگشت بعد از فروپاشي شوروي رقابت فضايي به حداكثر هيجان خود رسيد و اين باعث شد دولت آمريكا بودجه ناسا رو كه در دهه شصت 1 درصد بودجه آمريكا بود به 0/24 درصد كاهش دهد متعاقبا ناسا هم از انجام پروژه هاي ديگه به ماه صرفنظر كرد چون ديگه چيزي براي به دست آوردن تو ماه وجود نداشت و هزينه اون رو تو پروژه هاي گران تري مثل شاتل و هابل معطوف كرد اما شما اگه اخبار علمي و دنبال كنيد مي بينيد كه دوباره خبرهايي از بازگشت انسان به ماه شنيده ميشه چون دوباره رقابت درحال شكل گيريه با حضور چين و هند دو قدرت جديد فضايي كه از نظر مالي هم مشكلي ندارند ( مشكلي كه سازمان فضايي روسيه در دهه 60 و 70 دچار اون بود) و همچنين تكاپوهاي جديد سازمان فضايي اروپا براي استفاده از ماه به عنوان سكوي پرتاب به سمت مريخ و بازگشت دوباره قدرت شرق روسيه به سهنه رقابت امريكايي ها رو مجبور كرده كه براي بازگشت دوباره به ماه تلاش كنند در ضمن آمريكا در دهه 80 با اين كه عقب موندگي فكر و ابزاري وجود داشت هواپيماهايي ساخت كه بدون نيازي به حركت و فرودگاه و به طور مستقيم بلند ميشند و بدون نياز به حركتي مستقيم در سطح زمين مستقيم فرود مي ايند اما امروزه ديگه از اين هواپيما ها درست نمي كنه اين يعني اين وجود اين هواپيما ها رو انكار كنيم يا هواپيماهاي معروف مسافربري مافوق صوت كنكورد فرانسه به خاطر هزينه مدت هاست ديگه توليد نمي شند و حتي نمونه هاي قديمي تر هم راهي موزه ها شدند ولي ما نمي تونيم پروژه عظيم هواپيماي كنكورد رو انكار كنيم

نمایه کاربر
fargol

پست توسط fargol »

mamy72 نوشته شده:اگه فيلم "از يوري تا نيل" كه متاسفانه هيچ وقت مشابه اش رو تو ايران پيدا نكردم صحنه فرود و عوامل بعدي آن به خوبي نشون داده شده بود پرچم فقط زماني كه فضانوردان در كنار اون هستند و يه جورايي در حال جشن گرفتن فرودشون بر ماه اند حركت مي كنه و زماني كه فضانوردان در حال انجام كارهاي ديگه اند پرچم بدون تحرك سرجاش قرار داره
ما نمی تونیم حرفی در این مورد بزنیم چون فیلم رو ندیدیم. اگه همیشه اول عزیز اجازه بدهند بریم سر اتهام بعدی. smile124

خیام بزرگ

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

سلام
fargol نوشته شده:بستگی داره به این که پرچم چه مدت به اهتزاز در اومده باشه و آیا خود فضانورد هم حرکتش داده یا نه (که البته در این مورد شک دارم، چون ناسا در جواب بهش اشاره ای نکرده)
بستگی به زمان هم داره که ما نمی دونیم.
اما مطمئناً این قدر سبک نیست که پرچم کاملاً به اهتزاز در بیاد و اونم بیش از دقیقه ای.
و اینکه ایا به تدریج این ارتعاشات کم می شوند(مثل وقتی چیزی به حرکت در می یاد )یا این حرکت نوعی ثبات دراه (مثل وقتی باد چیزی رو به حرکت در میاره و تا زمانی که باد هست حرکت پرچم هم هست )
mamy72 نوشته شده:اگه فيلم "از يوري تا نيل" كه متاسفانه هيچ وقت مشابه اش رو تو ايران پيدا نكردم صحنه فرود و عوامل بعدي آن به خوبي نشون داده شده بود پرچم فقط زماني كه فضانوردان در كنار اون هستند و يه جورايي در حال جشن گرفتن فرودشون بر ماه اند حركت مي كنه و زماني كه فضانوردان در حال انجام كارهاي ديگه اند پرچم بدون تحرك سرجاش قرار داره
می بخشید من متوجه نشدم یعنی شما این فیلم رو دیدیدو اگر اره این هاواقعا درش بود و اون چیزی که من رد بالا بهش اشاره کردم چه طور بود؟
WARRIOR نوشته شده:همونطور که توی تصاویر هست فضانوردان و آپولو روی سطح ماه چسبیده اند ! یعنی جاذبه داره ! پس پرچم باید پس از مدتی از حالت احتزاز بخوابه !! ولقی انگار مثل ورق آهن داره حرکت میکنه ...
اره دقیقا حتی اگر اون رو پس از مدتی به حرکت در بیارند باز باید حرکت کم کم اروم بشه و بایسته
و این مهم ترین چیزیه که می تونیم به کمکش این اتهام رو نقض کنیم یا بپذیریم
ولي ما نمي تونيم پروژه عظيم هواپيماي كنكورد رو انكار كنيم

می بخشید می دونم بحث انحرافیه ولی می شه در مورد این هواپیما هم کمی توضیح بدید؟
ممنون می شم
در پناه حق smile072
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر

نمایه کاربر
WARRIOR

سپاس: 3

پست توسط WARRIOR »

دلایل زیادی وجود داره ! منجمله اینکه اون موقع روی سطح ماه زمانی که دمای بیش از 300 درجه روز وارد لنز دوربین ها میشده ! چرا فیلمها که در دمای معمولی خراب مشن سالم موندن ! و ...

والبته باز هم خیلی شبهات وجود داره ! ... که فعلا یادم نیست و ...
اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

و در این مورد !
پس چرا خود پرچم مثل یک ورق الومینیومی به نظر میرسه ! خوب شد که گفتند یه میله در پرچم بوده ! ولی پرچمه شبیه فویل الومینیومه ! دیگه و ..

راستش نظر من اینکه که ممکنه آپلویی روی ماه رفته باشه ! ولی انسان نرفته ! بلکه یدونه ماه نورد فرستادن و بعد از گرفتن کلی فیلم ! فیلمهای وجود انسان رو که توی استودیو ضبت کردن باهاش میکس کردن ! چون اخه پرتابهایی که درصد خطای بالایی داشتند و مطمئن هم نبودند !
* اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

- پاسخ: فرود آپولو در هنگام صبحگاه ماه که نور خورشید از هر زمان در آن درخشانتر است، صورت گرفت. به همین دلیل زمان نوردهی استفاده شده در دوربینها بسیار بالا بوده که این امر از ورود میزان زیاد نور به دوربین جلوگیری می کرده و جزئیات تصویر به ثبت نرسیده است. در عین حال با اینکه ستاره ها از سطح ماه به خوبی قابل مشاهده اند به اندازه ای درخشان نیستند که تصویر آنها بر روی فیلمهای عکاسی به ثبت برسد.
نمیتونم در این مورد اظهار نظر قطعی کنم ! ولی این پاسخ هم مضحک به نظر میرسه ! چون بیشتر زمانی درخشندگی ! ظهره نه صبح که نور زاویه داره و...
و البته الومینیوم و اون پارچه هه ! و و روشن کردن ماشین و حرکت در دمای 300 درجه و .. و اینکه ایا با وجود دمای تشعشعی بسیار بالا و بازتابی از سطح ماه و با انواع طول موجها ! چطور هیچ نقصی در عملیاتی وجود نداشته ! و...توی ماه ویراژ میدادند !

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

WARRIOR نوشته شده:دلایل زیادی وجود داره ! منجمله اینکه اون موقع روی سطح ماه زمانی که دمای بیش از 300 درجه روز وارد لنز دوربین ها میشده ! چرا فیلمها که در دمای معمولی خراب مشن سالم موندن ! و ...
دما در ماه بيشتر از 100 درجه نمي شه اونهم اگر در نزديك ترين حالتش به خورشيد باشه ( ماه در محاق باشد) در حالي كه ماموريت آپولو زماني كه ماه از تربيع اول خودش گذشته بود اتفاق افتاد دماي 300 درجه براي ماه غير ممكنه
WARRIOR نوشته شده: راستش نظر من اینکه که ممکنه آپلویی روی ماه رفته باشه ! ولی انسان نرفته ! بلکه یدونه ماه نورد فرستادن و بعد از گرفتن کلی فیلم ! فیلمهای وجود انسان رو که توی استودیو ضبت کردن باهاش میکس کردن ! چون اخه پرتابهایی که درصد خطای بالایی داشتند و مطمئن هم نبودند !
فناوري ميكس كردن فيلم ها با عرضه كامپيوتر معنا گرفت در دهه 60 حتي نرم افزار هايي مثل فتوشاپ يا مووي ميكر كه امروزه در تمام كامپيوتر هاي خانگي وجود دارند وجود نداشت ( براي مهندسين كامپيوتر اون زمان يه رويا بود) خودتون قضاوت كنيد چگونه با وجود چنين فناوري گرافيكي پاييني در اون زمان آمريكا تونسته چنين فيلمي رو ميكس كنه تازه شش بار براي هفت ماموريت مختلف اين كار رو انجام بده

WARRIOR نوشته شده: نمیتونم در این مورد اظهار نظر قطعی کنم ! ولی این پاسخ هم مضحک به نظر میرسه ! چون بیشتر زمانی درخشندگی ! ظهره نه صبح که نور زاویه داره و...
منظور از صبح زمانيه كه خورشيد در اسمان نه صرفا از ساعت 6 تا 9 صبح
دوربين ها در دهه 60 خيلي ضعيف بودند دوربي هابل كه در دهه 90 به فضا پرتاب شد فقط 2.4 مگا پيكسل بود ( در حالي كه در اون زمان اين دوربين يه دوربين افسانه اي بود) حالا در دهه 60 نبايد از دوربين ها انتظار داشت كه با وجود خورشيد در اسمان نور ستارگان رو نشون بدهند

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

همیشه اول نوشته شده:
ولي ما نمي تونيم پروژه عظيم هواپيماي كنكورد رو انكار كنيم

می بخشید می دونم بحث انحرافیه ولی می شه در مورد این هواپیما هم کمی توضیح بدید؟
ممنون می شم
در پناه حق smile072
پروژه كنكورد يه پروژه افتخا آميز براي صنعت هوانوردي ناتو بود اين هواپيما كه همتاي هواپيماي روسي توپولف 144 بود مي توانست با دوبرابر سرعت صوت به جابجايي مسافران اقدام كند اين هواپيماي مسافربري محصول مشترك انگليس و فرانسه بود. پرواز و شكستن ديوار صوتي براي اولين بار توسط يك هواپيماي مسافربري اينقدر فرانسوي ها و انگليسي ها رو به وجد آورد كه فرانسه نام يكي از معروف ترين ميدان هاي خود رو به نام ميدان كنكورد تغيير داد اما با پايان جنگ سرد و رو آوردن كمتر مسافران به خاطر هزينه بلاي بليت به اين هواپيما اروپاي ها رو ناچار كرد كه ديگه از ساخت اين هواپيما منصرف بشن و به هواپيماهايي كه كمتر از سرعت صوت حركت مي كنند روي بيارن ( اين هواپيما ها خطر احتمالي كنكورد كه از شكستن ديوار صوتي به وجود مي اومد رو هم نداشتند) و نمونه هاي قديمي هم راهي موزه ها شدند و تا فقط خاطره اي از سلطه كوتاه مدت اين هواپيماها بر آسمان به ياد بمونه
http://www.concordesst.com/pictures/wal ... btsdhi.jpg

اگه توضيح بيشتر در مورد خود هواپيما خواستيد بگيد كه بگم

ارسال پست