ناسا زمین را جابجا می‌کند!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

Re: ناسا زمین را جابجا می‌کند!

پست توسط همیشه اول »

سلام
WARRIOR نوشته شده:دلایل زیادی وجود داره ! منجمله اینکه اون موقع روی سطح ماه زمانی که دمای بیش از 300 درجه روز وارد لنز دوربین ها میشده ! چرا فیلمها که در دمای معمولی خراب مشن سالم موندن ! و ...
خوب شاید جنس فیلم ها و مدل دوربین ها اونی نیست که ما به عنوان اماتور های عکاسی و فیلم برداری ازشون ستفاده می کنیم والبته به نظر من حتما همین طور است
mamy72 نوشته شده:پروژه كنكورد يه پروژه افتخا آميز براي صنعت هوانوردي ناتو بود اين هواپيما كه همتاي هواپيماي روسي توپولف 144 بود مي توانست با دوبرابر سرعت صوت به جابجايي مسافران اقدام كند اين هواپيماي مسافربري محصول مشترك انگليس و فرانسه بود. پرواز و شكستن ديوار صوتي براي اولين بار توسط يك هواپيماي مسافربري اينقدر فرانسوي ها و انگليسي ها رو به وجد آورد كه فرانسه نام يكي از معروف ترين ميدان هاي خود رو به نام ميدان كنكورد تغيير داد اما با پايان جنگ سرد و رو آوردن كمتر مسافران به خاطر هزينه بلاي بليت به اين هواپيما اروپاي ها رو ناچار كرد كه ديگه از ساخت اين هواپيما منصرف بشن و به هواپيماهايي كه كمتر از سرعت صوت حركت مي كنند روي بيارن ( اين هواپيما ها خطر احتمالي كنكورد كه از شكستن ديوار صوتي به وجود مي اومد رو هم نداشتند) و نمونه هاي قديمي هم راهي موزه ها شدند و تا فقط خاطره اي از سلطه كوتاه مدت اين هواپيماها بر آسمان به ياد بمونه
http://www.concordesst.com/pictures/wal ... btsdhi.jpg

اگه توضيح بيشتر در مورد خود هواپيما خواستيد بگيد كه بگم
ممنون برام جالب بود بیشتر می رم دنبالش همینقدر کفایت می کرد
باز هم ممنون smile072
fargol نوشته شده:ما نمی تونیم حرفی در این مورد بزنیم چون فیلم رو ندیدیم. اگه همیشه اول عزیز اجازه بدهند بریم سر اتهام بعدی.
فگل جان عذر می خوام من پیغامت رو دیشب ندیدم
مختارید
من هم موافقم بریم سراغ اتهام بعدی
همیشه اول نوشته شده:* اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

- پاسخ: فرود آپولو در هنگام صبحگاه ماه که نور خورشید از هر زمان در آن درخشانتر است، صورت گرفت. به همین دلیل زمان نوردهی استفاده شده در دوربینها بسیار بالا بوده که این امر از ورود میزان زیاد نور به دوربین جلوگیری می کرده و جزئیات تصویر به ثبت نرسیده است. در عین حال با اینکه ستاره ها از سطح ماه به خوبی قابل مشاهده اند به اندازه ای درخشان نیستند که تصویر آنها بر روی فیلمهای عکاسی به ثبت برسد.
WARRIOR نوشته شده:* اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

- پاسخ: فرود آپولو در هنگام صبحگاه ماه که نور خورشید از هر زمان در آن درخشانتر است، صورت گرفت. به همین دلیل زمان نوردهی استفاده شده در دوربینها بسیار بالا بوده که این امر از ورود میزان زیاد نور به دوربین جلوگیری می کرده و جزئیات تصویر به ثبت نرسیده است. در عین حال با اینکه ستاره ها از سطح ماه به خوبی قابل مشاهده اند به اندازه ای درخشان نیستند که تصویر آنها بر روی فیلمهای عکاسی به ثبت برسد.
نمیتونم در این مورد اظهار نظر قطعی کنم ! ولی این پاسخ هم مضحک به نظر میرسه ! چون بیشتر زمانی درخشندگی ! ظهره نه صبح که نور زاویه داره و...
و البته الومینیوم و اون پارچه هه ! و و روشن کردن ماشین و حرکت در دمای 300 درجه و .. و اینکه ایا با وجود دمای تشعشعی بسیار بالا و بازتابی از سطح ماه و با انواع طول موجها ! چطور هیچ نقصی در عملیاتی وجود نداشته ! و...توی ماه ویراژ میدادند !
mamy72 نوشته شده:WARRIOR نوشته است:
نمیتونم در این مورد اظهار نظر قطعی کنم ! ولی این پاسخ هم مضحک به نظر میرسه ! چون بیشتر زمانی درخشندگی ! ظهره نه صبح که نور زاویه داره و...

منظور از صبح زمانيه كه خورشيد در اسمان نه صرفا از ساعت 6 تا 9 صبح
دوربين ها در دهه 60 خيلي ضعيف بودند دوربين هابل كه در دهه 90 به فضا پرتاب شد فقط 2.4 مگا پيكسل بود ( در حالي كه در اون زمان اين دوربين يه دوربين افسانه اي بود) حالا در دهه 60 نبايد از دوربين ها انتظار داشت كه با وجود خورشيد در اسمان نور ستارگان رو نشون بدهند
به نظر من هم نباید رد مورد این موضوع تکنولوژی رو با الان مقایسه کرد و طبق اون مسائل رو رد کرد
ولی خوب بریا من یه سوال مطرحه
ستاره ها در ماه با همان شدت نور دهی که از زمین دیده می شه هستند یا نورشون بیشتر یا کمتره ؟
خوب اگر شدت نور دهی ستاره ها همون مقداری باشه که در زمینه می شه این پاسخ رو توجیه کرد ما خودمون با این دوربین هایی که داریم شده از منظره ای در شب عکس بگیریم اون هم نه الزامه در جایی مثل تهران که اساسا ستاره ها در اسمان پیدا نیستند (موضوع الودگی )ولی ستاره ها در عکس واضح و یا حتی اصلا پیدا نباشند
شاید بشه در این مورد هم این پاسخ رو برسی کرد ؟
ممنون
در پناه حق smile072
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

هيچكس ديگه هيچ شك و ترديد يا هر نظر ديگه اي در مورد اين پروژه نداره درضمن سركا هميشه اول لطفا اسم پست رو تغيير بديد چون اينطوري افراد بيشتري ميفهما موضوع سر چيه

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

اين خنده دار ترين ايده ايه كه تا حالا خوندمش به جد((جابه جايي كره زمين به مدار بالاتر)) هميشه اول ميشه بگي اين طرح ناسا رو از كجا ديديو خوندي؟
smile079

اين يكي ديگه بايد بره تو افسانه ها
البته يه كم كه فكر كردم ديدم شايد بشه كره زمينو به مدار پايين تر برد ولي بالا تر محاله يعني با قوانين كلاسيك جور در نمياد
ولي يه پيشنهاد دارم بياين راستي راستي با در نظر گرفتن قوانين نيوتن رو اين فكر كنيم ببنيم شدنيه يا نه؟

(اگه يه راه حل غلط هم بدي لااقل يكي از راه هاي غلط مساله كشف ميشه)
شاد و سبز باشيد
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

enjoy_physics نوشته شده:اين خنده دار ترين ايده ايه كه تا حالا خوندمش به جد((جابه جايي كره زمين به مدار بالاتر)) هميشه اول ميشه بگي اين طرح ناسا رو از كجا ديديو خوندي؟
smile079

البته يه كم كه فكر كردم ديدم شايد بشه كره زمينو به مدار پايين تر برد ولي بالا تر محاله يعني با قوانين كلاسيك جور در نمياد
ولي يه پيشنهاد دارم بياين راستي راستي با در نظر گرفتن قوانين نيوتن رو اين فكر كنيم ببنيم شدنيه يا نه؟

شاد و سبز باشيد
الان بحث سر اپولو 11 و دروغ و راست بودنشه فكر كنم اگه به سراغ اخبار و مقالات هوپا بريد اخباري رو در اين باره پيدا كنيد

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

mamy72 نوشته شده:
enjoy_physics نوشته شده:اين خنده دار ترين ايده ايه كه تا حالا خوندمش به جد((جابه جايي كره زمين به مدار بالاتر)) هميشه اول ميشه بگي اين طرح ناسا رو از كجا ديديو خوندي؟
smile079

شاد و سبز باشيد
الان بحث سر اپولو 11 و دروغ و راست بودنشه فكر كنم اگه به سراغ اخبار و مقالات هوپا بريد اخباري رو در اين باره پيدا كنيد
فکر می کنم چون عنوان تاپیک در مورد جابجا کردن زمین هست، اگر دیگر دوستان هم موافق باشند در کنار بحث سفر انسان به ماه اگر سئوالی در مورد جابه جایی زمین مطرح شد صحبت کنیم.

در مورد پرچم من هم فکر می کنم دیدن فیلم خیلی بیشتر به ما کمک می کند به خصوص با نکته ای که همیشه اول گرامی اشاره کردند که باید ارتعاشات پرچم ارام ارام کند شود و ...

پی بردن به صحت و یا عدم صحت چنین ماموریتی خیلی سخت هست و در برخی موارد احتیاج به اطلاعات تخصصی دارد ( مثلا نبودن ستاره ها در عکس که در نوبت خودش بحث خواهیم کرد ... ) اما بحث در مورد ش، حتی اگربه نتیجه ای هم نرسیم خیلی چیزها رو می تونیم یاد بگیریم.

enjoy _physics گرامی ، ما نمی دونیم که هنوز قادر به جا به جایی زمین هستیم یا خیر اما به گذشته که برگردیم اکثر مسائلی که برای انسان مثل افسانه بود به حقیقت پیوست...

دلیل شما برای اینکه زمین نمی تونه به مدارهای بالاتر برود چی هست ؟

اگر بتوان به کمک دنباله دار و یا شهاب سنگ ها سرعت مداری زمین رو افزایش داد ، انگار که سرعت فرار اون رو افزایش دادیم و با افزایش سرعت فرار میتونه از خورشید فاصله ی بیشتری بگیره ..... دیلیلتون برای اینکه با فیزیک کلاسیک جور نیست ، چی هست ؟

موفق باشید
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

راشين نوشته شده:سلام!

mamy72 نوشته شده:
smile079

شاد و سبز باشيد
فکر می کنم چون عنوان تاپیک در مورد جابجا کردن زمین هست، اگر دیگر دوستان هم موافق باشند در کنار بحث سفر انسان به ماه اگر سئوالی در مورد جابه جایی زمین مطرح شد صحبت کنیم.

در مورد پرچم من هم فکر می کنم دیدن فیلم خیلی بیشتر به ما کمک می کند به خصوص با نکته ای که همیشه اول گرامی اشاره کردند که باید ارتعاشات پرچم ارام ارام کند شود و ...

پی بردن به صحت و یا عدم صحت چنین ماموریتی خیلی سخت هست و در برخی موارد احتیاج به اطلاعات تخصصی دارد ( مثلا نبودن ستاره ها در عکس که در نوبت خودش بحث خواهیم کرد ... ) اما بحث در مورد ش، حتی اگربه نتیجه ای هم نرسیم خیلی چیزها رو می تونیم یاد بگیریم.

enjoy _physics گرامی ، ما نمی دونیم که هنوز قادر به جا به جایی زمین هستیم یا خیر اما به گذشته که برگردیم اکثر مسائلی که برای انسان مثل افسانه بود به حقیقت پیوست...

دلیل شما برای اینکه زمین نمی تونه به مدارهای بالاتر برود چی هست ؟

اگر بتوان به کمک دنباله دار و یا شهاب سنگ ها سرعت مداری زمین رو افزایش داد ، انگار که سرعت فرار اون رو افزایش دادیم و با افزایش سرعت فرار میتونه از خورشید فاصله ی بیشتری بگیره ..... دیلیلتون برای اینکه با فیزیک کلاسیک جور نیست ، چی هست ؟

موفق باشید

اگه بخام روشن تر بگم يه ازمون فكري رو طرح ميكنم .فرض كنيد با دستمون خورشيدو بگيريمو بكشيم به يه سمت دلخواه به نظرتون چي ميشه؟
ميدونيم كه خورشيد تو فضا در حركته و با نيروي جاذبش سياره ها رو هم دنباله خودش ميكشه
اگر در مدار زمين بشه تغييري داد كه الان نميشه نظر قطعي داد حتما روي مدار ماه و سياره هاي نزديك تاثير ميزاره و معلوم نيست حتي با كوچكترين تغيير چه بلايي سر حيات زميني الان بياد چون شرايط كره زمين با سرعت و جرم و فاصلش از خوزشيد و خيلي فاكتور هاي ديگه پديد امده و تغيير در اين شرايط اگه شدني هم باشه فاجعه واسه انسان هاست
اما با شهاب نميشه مدار زمينو تغيير داد مگر شهاب اندازه اي بزرگ به اندازه ماه و يك جهت دقيق و سرعت مناسب ميخواد كه واقعا بوجود اوردن اين شرايط بدست خداوند تبارك و تعالي ساختس نه انسان.
اصلا نميفهمم چه جوري ميشه با شهاب مدار زمينو تغيير داد؟چه جوري ميشه يه شهابو كنترل كرد
يكي علمي منو قانع كنه smile012 smile012 smile012
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

به فرض امکان جا به جا شدن زمین ، اینکه روی دیگر سیارات و ماه هم تاثیر می گذارد درسته کاملا حق شماست ...

شاید برای سرعت وضعی زمین هم فکری کرده باشند که با تغییر سرعت وضعی زمین باز هم پایستگی اندازه حرکت زاویه ای حفظ بشه ...!

باید به سایت ناسا سر بزنیم و اطلاعات بیشتری کسب کنیم.
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

نمایه کاربر
Professional

سپاس: 3

تماس:

پست توسط Professional »

همیشه اول نوشته شده:
fargol نوشته شده: هر دوی این آدرس ها کار نکرد. لطفاً پاسخ های ناسا رو بنویسید

* اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

- پاسخ: پرچم از میله ای عمودی برخوردار است و در زمان نصب بر روی زمین توسط فضانوردان به حرکت در می آید. این میله از ماده آلومینیومی سبک و قابل انعطافی ساخته شده است که پس از اتصال، لرزشهای ناشی از نصب درون آن باقی خواهد ماند که این لرزشها باعث ایجاد حرکت اهتزازی در پرچم خواهد شد.

* اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

* اتهام سوم: هیچ اثری از حفره ناشی از فرود فضاپیما در تصاویر دیده نمی شود.

- پاسخ: فضاپیمای ایگل بر روی صخره ای بزرگ و سخت فرود آمده بود که توسط لایه ای از غبارهای ماه پوشانده شده بود. بر همین اساس هیچ دلیلی برای وجود داشتن حفره بر روی این سطح سخت وجود ندارد. همچنین غبار ناشی از فرود فضاپیما می تواند هرنوع اثر زمینی ناشی از فرود را پوشش داده باشد.

* اتهام چهارم: رد پایی که بر روی خاک ماه باقی مانده و تصویر آن به ثبت رسیده است، بر روی خاک کره ای بدون اتمسفر، رطوبت و گرانش به وجود آمده است. اما ظاهر رد پا مشابه آثاری است که بر روی خاک یا ماسه خیس به جا می ماند.

- پاسخ: عدم وجود باد در کره ماه به این معنی است که آثار ایجاد شده بر روی خاک بسیار نرم این کره برای مدت طولانی ثابت باقی خواهند ماند. چنین اثری را می توان به راحتی در فضایی بدون جریان هوا و با کمک توده ای از ذرات ریز مانند انواع پودرها به وجود آورد.

* اتهام پنجم: در هنگام بلند شدن ایگل از سطح ماه هیچ اثری از شعله یا دود ناشی از بلند شدن در تصاویر دیده نمی شوند.

- پاسخ: سوختی که در راکتهای ایگل استفاده شده بود ترکیبی از موادی به نام هیدرازین و تتروکساید دینیتروژن بوده است که سوختن بدون دود و شعله از خصوصیات احتراقی این مواد به شمار می رود.

* اتهام ششم: فضانوردان به خاطر وجود تشعشعات ناشی از کمربند تابشی ون الن هیچ شانسی برای زنده ماندن نداشته اند.

- پاسخ: این ادعا بر اساس اظهارات یک کیهان شناس روسی ارائه شده است. زمان کوتاهی که برای عبور از این کمربند نیاز بوده است با توانایی محافظتی فضاپیما ترکیب شده و به همین دلیل شدت تابش این تشعشعات بسیار پایین بوده است.

* اتهام هفتم: سنگهایی که از ماه به عنوان نمونه بازگردانده شده اند با سنگهایی که در مناطق قطبی یافت می شوند شباهت زیادی دارند.

-پاسخ: برخی از صخره های یافت شده در ماه در زمین نیز یافت می شوند. اما سنگهایی که از ماه آورده شده اند پس از ورود به اتمسفر زمین تماما سوخته و اکسیده شده اند. در عین حال زمین شناسان به صورت قطعی تایید کرده اند که این سنگها توسط انسان از ماه آورده شده است.

* اتهام هشتم: تمامی ماموریتهای ماه در دوره ریاست جمهوری ریچارد نیکسون شکل گرفته است. این در حالی است که هیچ رهبر ملی دیگری با وجود توسعه 40 ساله تکنولوژی ادعایی درباره فرود بر روی کره ماه نداشته است.

-پاسخ: پس از فرود آپولو بر روی ماه رقابت فضایی کشورها با پیروزی آمریکا به پایان رسید و در عین حال سرمایه برای ادامه دادن چنین ماموریتهایی با کمبود مواجه شد. کشورهای دیگر پس از انجام این ماموریتها علاقه ای به ادامه دادن چنین برنامه هایی از خود نشان نداده و ماموریتهایی در مدارهای پایینی را به دلیل هزینه کمتر و کاربرد بیشتر ترجیح دادند.

البته من هم از این جواب ها اصلا جواب قانع کننده ای ندیدم
میتونیم در موردشو بحث کنیم
در پناه حق smile072

خوب سلام به دوستان گرامی

راستش من دیر این تاپیک رو دیدم مگرنه از همون صفحه اول تو بحث شرکت می کردم.

بحث جابه جایی زمین و تاثیر در اون.
این بحثی هست که من خیلی بهش فکر کردم و حتی همون اولا که تو هوپا عضو شدم در موردش تاپیکی ایجاد کردم که چطور بر گردش زمین تاثیر بزاریم. smile036
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=17419

حرکت دادن زمین خطرات زیادی داره. از جمله اینکه شاید توسط این شهاب سنگ یا ستاره دنباله دار از منظومه خارج بشیم یا به سیارات دیگه نزدیک بشیم و یا اصلا همون اول جرم آسمانی به جایی که از کنار زمین رد بشه بخوره بالاپشت بوم ما که بعید هم نیست ما شانس نداریم smile039 . این حرکت ممکنه شب و روز ما رو کاملا تغییر بده. به طوری که شاید به جای 24 ساعت در شبانه روز 12 ساعت داشته باشیم. smile024 تغییر شدید آب و هوایی که شاید مجبورمون کنه به زیر زمین بریم (مثل حشرات که میلیونها تا میلیاردها سال بر زمین حکمرانی کردند و باز هم ککشون نخواهد گزید. smile042

اما این کار با بررسی های بسیار زیاد امکان پذیر هست که اون هم خیلی کار می بره. smile056
اول از همه باید سرعت چرخش سیاراتی که در منظومه ما هستند رو به طور دقیق بدونیم. smile033 سرعتی که شهاب سنگ می خواد داشته باشه تا از کنار زمین بگذره. سرعت اجرام و مسیر حرکتشون که به سمت ما میان. مسیر کامل مدارهای سیارات منظومه ما که تا چند میلیون سال به چه شکلی در میاد smile052 . بعد باید به محاسبه جرم سیارات و حجم و دیگر مقیاسهاشون به طور کامل بشینند smile060 . بعد ببینند که زمین در مقایسه با دیگر سیارات وقتی به این سرعت چرخش به دور خودش برسه در کجای منظومه مدار جدیدی ایجاد میکنه یا اصلا امکان داره که شهاب سنگ زمین رو با زاویه خاصی منحرف کنه smile128 . این زاویه چقدره و خورشید کی می تونه تاثیر این وزن شهاب سنگ و زاویه رو به ثبات برگردونه. این که چطور می تونیم چرخش زمین رو دوباره تنظیم کنیم. اصلا سیستم بدن انسان میتونه به شرایط جدید پاسخ بده. احتمالا نحوه حرکت ما هم بر روی زمین تغییر خواهد کرد.

در مورد آپولو smile122
خوب اتهام اول: smile112
خوب اول باید این حرف معروف رو بگم که اگه یه پر و یک سنگ رو در ماه با هم رها کنی هر دو با سرعت یکسان به سمت ماه می روند.
خوب از اونجایی که بادی در ماه وجود نداره پرچم رو با دست بگیرند و رها کنند که اونها مدتی طول میکشه که بیافته.
میله هم به این دلیل که بادی در ماه وجود نداره و جاذبه هم اون قدر شدت نداره باید با ارتشاعاتش پرچم رو به حالتی پیچیده یا مچاله به خودش جذب کنه. (این رو میدونیم که اگر جسمی رو در فضا با نیروی به سمتی هل بدیم به دلیل عدم اصطکاک به راه خود ادامه می دهد.) خوب این پرچم چطور می خواد به جلو حرکت کنه در حالی که بادی وجود نداره و تنها به سمت میله روانه میشه.

اتهام دوم: smile112
باید بگم که تصاویری که ما در ذهنمون از فضا درست کردیم کاملا بی معنی هست. ما انتظار داریم که وقتی خارج از جو زمین به فضا نگاه می کنیم باید آسمانی رنگی از ستاره ها و سحابی ها ببینیم که تنها چیزی که مشاهده می کنیم رنگ آبی و سفید هست.( البته نه تنها چیز) در مسافت نزدیک میشه رنگ واقعی رو با تکیه به چشم هامون ببینیم.
به این دلیل که جوی وجود نداره و یا منشوری در دستای شما نیست. شما وقتی به فضا می رید آسمونی سیاه رو مشاهده می کنید که این آسمون سیاه در نگاه تلسکوپ ها و هابل این چنین درخشان میشه. پس نباید چنین انتظاری در فضا داشته باشید.

اتهام سوم: smile112
فکر نمی کنم که باید انتظار یک حفره رو از ماه باید داشته باشیم چون جوی نداره که یک دفعه وارد اون شده باشیم. و نه جاذبه آنچنانی که فضاپیما رو به خودش بکشه. پس شاید کمی فرو رفتی می تونست داشته باشه که اونهم می تونسته سخره ای زیرش وجود داشته باشه.

اتهام چهارم: smile112
انتظار میره که جاپا ها باید پر بشه. حالا باد نیست پس چرا خود ماسه های اطراف رد داخل گودال کوچیک رو پر نمی کنند. دلیلش همون گرانش. به خاطر گرانش پایین ممکنه تا مدتها این ردپاها بمونند.

اتهام پنجم: smile112
راستش من هم انتظار دارم که که بلند شدن این وسیله با دود و شعله باشه. به این دلیله که وقتی در فضا ماده ای وجود نداره باید ماده ای باشه که با تکیه به اون فضاپیما جهت تعیین کنه. نمی دونم کمی این قسمت گنگه؟

اتهام ششم: smile042 smile001
؟

اتهام هفتم: smile112
سنگها و خاک ماه دارای مواد معدنی هستند که شباهت زیادی به معدنهای زمینی دارن. به همین دلیل هم بود که چین و آمریکا به این فکر افتادند که در آینده یعنی تا سال 2020 و شاید کمی بعد شروع به ساخت پایگاه در ماه کنند . اینکه این معادن ماه بهترین وسیله برای ساخت پایگاه هستند. پایگاهی از جنس ماه. و حتی در آینده ای دور ممکن است از معادن ماه برای خود زمین یا پرتاب موشک ها استفاده شود.

اتهام هشتم: smile112
اگه به بازیهای راهبردی مثل ملتها توجه کرده باشید اصل بازی بر این اساس هست که کدوم کشور اول آپولو بسازه. حالا نمی دونم که می خوان عوام فریبی کنند یا نه واقعیتی هست بی شک.

زندگی دلخواهتون باشه smile039 همیشه smile124

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

پست توسط همیشه اول »

enjoy_physics نوشته شده:اين خنده دار ترين ايده ايه كه تا حالا خوندمش به جد((جابه جايي كره زمين به مدار بالاتر)) هميشه اول ميشه بگي اين طرح ناسا رو از كجا ديديو خوندي؟smile079

البته يه كم كه فكر كردم ديدم شايد بشه كره زمينو به مدار پايين تر برد ولي بالا تر محاله يعني با قوانين كلاسيك جور در نميادولي يه پيشنهاد دارم بياين راستي راستي با در نظر گرفتن قوانين نيوتن رو اين فكر كنيم ببنيم شدنيه يا نه؟
شاد و سبز باشيد
سلام
در یکی از سایت های سیاسی که الان اسمش یادم نیست اما در صفحه ی اول هوپا مطلبی در موردش هست و در خیلی سایت های دیگه البته
اتفاقا با قوانین فیزیک کلاسیک جور در می یاد
بیان شد که
سفینه ها که در فضا هستند برای سرعت گرفتن از سیارات نیرو دریافت می کنند و تا حد کمی در سرعت حرکت سیاره ی مذکور تاثیر می گذارند
و حالا در نظر می گیریم که شهاب بزرگی از نزدیکی زمین کنترل شده و البته در دنیای تئوریه فیزیک عبور کند نیروی به زمین وارد می کند تا تا سرعت بگیرد و زمین دیگر مثل قبل در یک مدار تعریف شده قرار ندارد بلکه تحت یک سری نیرو از جمله نیروی خورشید نیروی شهاب و نیروی ناچیز ماه و غیره از مدار تعریف شده خارج شده و برای اینکه برایند نیرو های وارد بر ان صفر شود و ثابت باقی بماند راهی جز تغییر مدار خود و احتمالا فاصله گرفتن از زمینت ندارد
enjoy_physics نوشته شده:اصلا نميفهمم چه جوري ميشه با شهاب مدار زمينو تغيير داد؟چه جوري ميشه يه شهابو كنترل كرد
يكي علمي منو قانع كنه
ببینید دوست من در بحث هایی که کردیم دلایل زیادی اوردیم و البته قانع کننده (البته شاید شما قانع نشده باشید )که همه ی اینها با قوانین فیزیکی جور در می یاد زمانی که یک شهاب بزرگ از نزدیکی زمین عبور می کنه اون رو با بمب های اتمی منحرف می کنند و به نزدیک زمین هدایت
و اون سرعت خود رو از نیرویی که از زمین می گیره جبران می کنه و از طرفی زمین در مداری نا معلوم قرار می گیره که برای به تعادل رسیدن در مداری دور تر از زمین قرار می گیرد
در پناه حق smile072
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

حميد سرمدي

محل اقامت: تبريز

تماس:

پست توسط حميد سرمدي »

سلام
دوستان عزيز
ماشالله همگي فعال هستند خوبه اما يك سوال جالب از اين همه نوشته شما كه منو به فكر فرو برد چيزهاي جالبي نوشتيد خوب و بد كه جاي تجسين داره و خوبه اما از گفته هاي دوست هزيز پروفشنال يك سوال مي پرسم همتون يك موشك و فضا پيما رو قطعا مشاهده كرديد درسته اين فضا پيما در كره ماه كه بلاخره جو خودش رو داره ميخواد در لحطه اول جركت كنه خوب قطعا گازهاي و موادي از اون خارج ميشن خوب اين گاز ها در فضا معلق ميمونن يا پخش ميشن و يا در كل به چه شكل هستند حالا فرض خودمون بگيريم چيزي مثل دود خوب از موشك خارج بشه در چه حالتي خواهد بود و كلا چي ميشه مشاهده كرد توده اي از دود معلق و ساكن يا نه تغيير رفتار و شكل خواهد داد
لطفا جواب بديد تا باقيشو بهتون بگم .......
با تشكر
به اميد دوستي محكم تر وپايدار تر
يا حق موفق باشيد
حميد

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

سلام

در مرحله اول باید با فشار احتراق از محفظه خارج بشه و بعد با انرژی اولیه ای که گرفته به آرامی باید حرکت کنه. البته فکر می کنم باید تغییری هم داشته باشه. حالا نمی دونم درسته یا نه؟ smile124

حميد سرمدي

تماس:

پست توسط حميد سرمدي »

راستي من نزديك دو ساله عضو سايتم برام نوشته عضو جديد اين يك ايراده بزرگه براي سايت كه كاربراشو از روي تعداد پستاش اعتبار ميده و ميشناسه نه از روي سابقه و ..... مثلا ادمي كه پولش زياده تو دنياي واقعي بيشتر به چشم مياد بيشتر امتياز داره اينجا پست به منزله پوله هر كي داشته باشه سابقش رنگين تره درسته..... جالبه باز از روي نوع نظرات و علم و اگاهي بود يه چيزي كه اونم سخت فكر كنم بشه..... در هر حال يك ايراد رو گفتم كه بهتره مسئولين سايت بدونن smile072
يا حق موفق باشيد
حميد

حميد سرمدي

تماس:

پست توسط حميد سرمدي »

خوب دوباره سلام جناب پروفشنال اصلا سوال من اين نبود اينو همه ميدونن البته احتراق اوليه به اين صورت نيست منظور من اين بود در هر صورت هر شكل ( ما با اين كاري نداريم) ولي به هر حال گازهايي از اين وسيله فضا پيما يا موشك يا هر چي قطعا خارج خواهد شد درسته اين گازها يا مواد چه شكلي پيدا ميكنن چه تغييراتي ميتونيم مشاهده كنيم در اين گازها و من اينو گفتم ميتونين به طور مثال دود در نظر بگيرين در واقع ساده تر بگم اين طوري فكر كنيم با موشك رفتيم ماه و داريم بر ميگرديم براي سوختن انرژي لازمه بقاياي اين انرژي مثلا دود خارج ميشه خوب اين دود و اين گازها چه شكلي در اون جو پيدا ميكنن؟ بلاخر فضاي ماه داراي جو هستش
ممنون و متشكر smile072
يا حق موفق باشيد
حميد

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

سلام

اول:
خوب به نظر من این نوع لقب دادن به کاربرا هم خوبه و هم بد. خوب از این رو که کاربرها از تعداد شرکت هاشون در مباحث بالا کشیده میشن و بد اینکه اگر کسی نتونه زیاد در مباحث شرکت کنه سرش بی کلا میمونه. البته در عقیده من اینطوره که این لقب یا درجه یا هر چیزه دیگه ای که اسمش رو بزارید سواد طرف یا کهنه کار بودنش رو نشون نمیده بلکه نوشته هاش رو باید دید تا مقامش رو فهمید. (منظورم خودم نیستم. می دونم که هیچی نیستم. روی صحبتم با اساتید بود که نوشته هاشون پر معناست. smile072 )

دوم:
خوب ببخشید من سوال رو بعد متوجه شدم در واقع وقت نداشتم با دقت بخونم.

ماه جو نداره. به دلیل جاذبه ی خیلی کمش پس نمی تونه مواد رو نزدیک خودش نگه داره. همین امر باعث میشه که گازی در ماه وجود نداشته باشه. یعنی دود این موشک به فضا میره و فکر می کنم که خیلی سریع پخش بشه. (البته به دلیل نبود گاز در فضا میگم. نه نبودش بلکه ناچیز بودنش.پس تشخیص این دود بعد از قرار گرفتن در فضا سخت میشه. البته میشه گفت که این توده کنار هم به حرکتش ادامه میده. smile124

حميد سرمدي

تماس:

پست توسط حميد سرمدي »

خوب دوباره سلام

اول اينكه جناب اقا يا خانم پروفشنال (شرمنده چون نميشناسم) در مورد مورد اولتون من نگفتم شان كسي نيست من منظورم نحوه تعيين افراد كامل و درست نيست البته خوب بله كسي كه داشته هاي خودش رو مخفي كنه كسي نميفهمه كه اون فرد كيه يا چيه؟ بايد خودش يه چنبره اي به ميان بگذاره بعدش ولي خوب بگذريم اصلا اين مورد جاي بحق نداره چون خود من وقتي براي گذوندن در اينججا ندارم كه بيام به تمام بحثا جواب بدم . در هر حال
اما بپردازيم به بحثمون
خوب جناب پروفشنال عزيز شما يه جا گفتي پرچم در ماه به دليل نبود جريان هوا نميتونه موج داشته باشه در ضمن گفتين جو نداره كه البته داره ماه جو داره بخوايد ميگم چيه ولي خوب بايدد يك مقايسه اي در ححرفها كرد وقتي دود موشك يا ففضا پيما در فضا وارد بشه اگر جوي نداشته باشه س تكليف اين جود چيه اونجا؟ تازه مقايسه اي بكنيد بين حرفهاتون و يه بررسي بكنيد كه چطوري دود در فضا پخش ميشه ممنون ميشم البته من ادعاي خاصي ندارم فقط ميخوام بر حسب يك سري حرفا و دوسنته ها مقايسه كنيم ببينيم چطورريه قظيه ....
ممنون ميشم
يا حق موفق باشيد
حميد

ارسال پست