سياه چاله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

سياه چاله

پست توسط p.kparham »

سلام.
من نظريه اي دارم البته اگه اشتباه بود ويا تكراري از كم سن و تجربه بودن من است.
نظريه: سياه چاله ها مكنده اند درست . خب حالا . سياه جاله ها ابتدا دارند و همه چيز رو مي كشند به درون خود . به نظر من اين ها انتهايي
هم دارند . اينها بايد چيز هاي درون خود را از جايي بيرون بدهند . نميشه جرمي كه وجود داره به جايي بره كه فقط يك دهانه است و ناپديد بشه شايد آن جرم از جاي ديگري سر در بياورد .
مثلا اگه سياه چاله اي مارو به درونش بكشه (كره ي زمين) ما از جاي ديگري شايد سر در بياريم . ولي درون سياهچاله به دليل هايي همه ي موجودات كم سن بشن يا پير بشن يا جهش پيدا بكنند و...
نظرتون چيه؟

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

Re: سياه چاله

پست توسط p.kparham »

خيلي ممنون از جواب هاي بلند و راهنمايي هاي عالمانه ي شما دوستان. smile097
يعني يه نفر هم پيدا نميشه جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟

نمایه کاربر
kiarash

محل اقامت: black hole

سپاس: 4

پست توسط kiarash »

با سلام
بهتر به كتاب تاريخچه ي زمان استفن هاوكينگ مراجعه كني(قسمت تابش استفن هاوكينگ يا تونل كرم...)
يه مقاله هم بچه ها با عنوان"12سوال رايج درباره ي سياه چاله ..."هم گذاشتن به اون هم يه سر بزن... smile072
خدارا در حاشيه ميتوان پيدا كرد(داداش البرت)

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

p.kparham نوشته شده:سلام.
من نظريه اي دارم البته اگه اشتباه بود ويا تكراري از كم سن و تجربه بودن من است.
نظريه: سياه چاله ها مكنده اند درست . خب حالا . سياه جاله ها ابتدا دارند و همه چيز رو مي كشند به درون خود . به نظر من اين ها انتهايي
هم دارند . اينها بايد چيز هاي درون خود را از جايي بيرون بدهند . نميشه جرمي كه وجود داره به جايي بره كه فقط يك دهانه است و ناپديد بشه شايد آن جرم از جاي ديگري سر در بياورد .
مثلا اگه سياه چاله اي مارو به درونش بكشه (كره ي زمين) ما از جاي ديگري شايد سر در بياريم . ولي درون سياهچاله به دليل هايي همه ي موجودات كم سن بشن يا پير بشن يا جهش پيدا بكنند و...
نظرتون چيه؟
ببین سیاهچاله ها اجرام چهاربعدی هستند. و هر چهار بعد با هم خمیده میشود. این که ما فکر میکنیم سیاهچاله ابتدا و انتها دارد یا اگر از به اون وارد شد باید از جایی خارج شد، همه به خاطر اینه که ما (بشر) فقط قادر به درک سه بعد هستیم و نمیتونیم انهنای چهاربعدی را تصور کنیم.
وقتی اسم انهنای فضا-زمان میاد، همه یاد همون مثال تشک و گلوله میافتیم و میخایم همه چیز را طبق اون توجیه کنیم. درصورتی که باز هم تکرار میکنم در این مثال دو بعد در راستای بعد سوم خم میشود ولی در سیاهچاله هر چهاربعد با هم خمیده میشوند.

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

ببخشيد چهار بعد رو بيشتر توضيح مي دهيد.
چهار بعد چجوريه؟ smile042

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

ساهچاله ها طبق نظر آقا پرهام بايد يه چيزي بيرون بدن به نظر من اگه سياهچاله كره نباشند(داراي حجمي نباشند.) بايد از يه جايي اون موادرو پس بدن .
بنظر من اگر جهانهاي موازي درست باشه سيهچاله ميتونه قوز ايجاد كرده و به جهان كناري مون برسه و يه دروازه باشه و از اونجا مواد رو بده بيرون.
باتشكر

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

فشار گرانشي سياه چاله خرد كننده است . يعني هر جسمي كه وارد آن شود به نوكلئونهاي ( نوترون و پروتونهاي ) متراكم تبديل ميشود و انرژي بسيار زيادي هم توليد ميشود . پس خروج از سياه چاله و ....... غير ممكن است .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

ميشه. smile038

ارسال پست