**بحث نجومي شروع شد**

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

**بحث نجومي شروع شد**

پست توسط p.kparham »

سلام به تمامي اعضاي خانواده ي هوپا.
من در اينجا بحث نجومي اي رو شروع مي كنم و شما كمكم مي كنيد.
##اگر ما جهان را پنج بعدي بگيم بعد پنجم چي مي تونه باشه؟##
نظر بدهيد.
من اين پست رو براي بالا بردن تعداد پست خودم درست نكردم فقط مي خوام با شما دوستان در ارتباط باشم. smile006

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: **بحث نجومي شروع شد**

پست توسط mamy72 »

چه قدر بحث فعاله smile058

calm

سپاس: 10

پست توسط calm »

p.kparham نوشته شده:##اگر ما جهان را پنج بعدي بگيم بعد پنجم چي مي تونه باشه؟##smile006
بعد پنجم مي تواند بعد مكاني باشد كه به شدت فشرده شده است به همين دليل براي ما قابل درك نمي باشد.البته صحبت هايي هم درباره ي 2بعدي بودن زمان شده است كه اين نظريه نسبت به بعدهاي مكاني اضافه از شانس كمتري برخوردار است.

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

لطفا کمی توضیح بدید منظور از اینکه زمان دو بعدی می تونه باشه چی هست ؟

در مجله ی دانشمند نوشته بود که یک فیزیکدان و یک ریاضیدان گفتنده اند که زمان در واقع معنی نمی دهد و ما فقط برای رویداد هایی که پشت سر هم اتفاق می افتد اسمی به نام زمان رو مطرح کردیم و همچنین در تلاش هستند که فاکتور زمان رو از محاسبات نسبیت و کوانتم حذف کنند ( همان طور که می دونید این خیلی سخته چون زمان از مهمترین فاکتورها در نسبیت و کوانتم هست ) اما انها بر این باورند که با حذف زمان از این دو نظریه می توانند نسبیت و کوانتم رو به هم پیوند بدهند!

البته هدفم این نیست که در مورد این نظریه در این تاپیک بحث کنیم که از بحث اصلی منحرف بشیم ، فقط خواستم سوالم رو در مورد ابعاد ( به خصوص زمان که بعد چهارم و احیانا پنجم هست ) واضح تر و با توجه به این موضوع مطرح کنم. اگر مایل به بحث در مورد نظریه ی فوق بودیم میتوان در تاپیک دیگر بحث را شروع کرد تا از موضوع اصلی که دوستمون ( با تشکر از پرهام گرامی smile072 )قرار دادند منحرف نشیم.

موفق باشید.
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

calm

پست توسط calm »

تاپيك جديدي را براي بحث در اين خصوص ايجاد مي كنم آيا ممکن است زمان هم مانند مکان چند بعدي باشد منتظر حضور شما دوست گرامي هستم. smile072

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

ممنون بحث جالبی خواهد بود.

البته بحث در مورد " ایا ممکن است زمان هم مانند مکان چند بعدي باشد " فکر می کنم در همین تاپیک بتونیم بحث کنیم ، مقصود بنده موضوع "حذف فاکتور زمان از نظریه های نسبیت و کوانتم برای پیوندشان " بود. که برای ان بحث هم می توان از مطالب این تاپیک استفاده کرد و این دو تاپیک مکمل هم باشند.

لطف کنید لینک تاپیکی رو که ایجاد می کنید رو در این تاپیک هم قرار دهید تا علاقه مندان راحت تر وارد بحث شوند.

با تشکر از شما smile072
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

spacecraze

سپاس: 2

پست توسط spacecraze »

چرا روی مبحث افزایش بعدها برای درک جهان تمرکز کرده اید در حالیکه واقعا نه نیازی هست نه ضرورتی.بعدها را تا 32 بعد ادامه دادند اما افزایش آنها کمکی به مسئله هستی نمیکند.پاسخ من این است بعد پنجم و ...را میتوان ساخت اما این فقط پاک کردن صورت مسئله است

نظریه ریسمنها ساخته شد تا از این کار جلوگیری کند.
SPACECRAZE
WOW!WONDERS OF WORLD!

calm

پست توسط calm »

راشين نوشته شده:سلام!

ممنون بحث جالبی خواهد بود.

البته بحث در مورد " ایا ممکن است زمان هم مانند مکان چند بعدي باشد " فکر می کنم در همین تاپیک بتونیم بحث کنیم ، مقصود بنده موضوع "حذف فاکتور زمان از نظریه های نسبیت و کوانتم برای پیوندشان " بود. که برای ان بحث هم می توان از مطالب این تاپیک استفاده کرد و این دو تاپیک مکمل هم باشند.

لطف کنید لینک تاپیکی رو که ایجاد می کنید رو در این تاپیک هم قرار دهید تا علاقه مندان راحت تر وارد بحث شوند.

با تشکر از شما smile072
در تاپيك آيا ممکن است زمان هم مانند مکان چند بعدي باشد مقاله اي را در مورد نظريه F ( دو بعدي بودن) زمان قرار داده ام ممنون مي شوم براي شروع ان مقاله را مطالعه بفرماييد...
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=20066
راشين نوشته شده:در مجله ی دانشمند نوشته بود که یک فیزیکدان و یک ریاضیدان گفتنده اند که زمان در واقع معنی نمی دهد و ما فقط برای رویداد هایی که پشت سر هم اتفاق می افتد اسمی به نام زمان رو مطرح کردیم و همچنین در تلاش هستند که فاکتور زمان رو از محاسبات نسبیت و کوانتم حذف کنند ( همان طور که می دونید این خیلی سخته چون زمان از مهمترین فاکتورها در نسبیت و کوانتم هست ) اما انها بر این باورند که با حذف زمان از این دو نظریه می توانند نسبیت و کوانتم رو به هم پیوند بدهند!
لطفا در اين مورد بيشتر توضيح بدهيد.
چگونه با حذف زمان می توان نسبیت و کوانتم رو به هم پیوند داد؟
با تشكر
آخرین ویرایش توسط calm پنج‌شنبه ۱۳۸۸/۶/۱۲ - ۲۱:۴۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

پست توسط p.kparham »

ببخشيد از چند وقتي كه نبودم .
اينترنت ام خراب بود.
از نظراتتون متشكر ام. smile072