بحث در مورد چرخش زمين به دور خورشيد !

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: بحث در مورد چرخش زمين به دور خورشيد !

پست توسط mamy72 »

radioobserver676 نوشته شده:وقتی فیلم رو می بینی، تو یه زمان هر دو نقطه در یک راستا هستند همیشه از دید زمین، ولی بیشتر وقتا فاصلشون تا زمین با هم فرق می کنه.
خوب مشكل همينه !
وقتي از زمين يكي ديده ميشن اون دوره اصلا براي چي هست؟ ... اصلا چه نيازي به دو تا هست؟ ... اين يعني دو ما وجود داره ولي ما فقط جلويي رو مي بينيم؟

نمایه کاربر
radioobserver676

سپاس: 2

پست توسط radioobserver676 »

نمیدونم! شاید در دونستن فاصله ی ماه از زمین تردید داشتن و پیش بینی هاشون از دور و نزدیک شدن ماه با مشاهدات جور در نمیومده و می خواسته یه چیزی مثل تلورانس رو توی مدلش وارد کنه؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

radioobserver676 نوشته شده:نمیدونم! شاید در دونستن فاصله ی ماه از زمین تردید داشتن و پیش بینی هاشون از دور و نزدیک شدن ماه با مشاهدات جور در نمیومده و می خواسته یه چیزی مثل تلورانس رو توی مدلش وارد کنه؟
اراتوستنس خيلي قبل از ابن شاطر فاصله ماه از زمين رو اندازه گرفت smile001

نمایه کاربر
radioobserver676

من نمی گم بلد نبوده اندازه بگیره فاصله رو، ولی ماه که همیشه از زمین به یک فاصله نیست، لابد یه زمان هایی که انتظار داشتن قرص ماه بزرگ تر دیده بشه، اون طوری نشده یا بالعکس. شاید ترتیب دور و نزدیک شدن ماه رو نمی تونستن درست پیش بینی کنن. یا گاهی وقتا کثوفی که پیش بینی می کردن کامل باشه، حلقوی می شده...
شاید هم این فقط تخیل من باشه. smile072

من فکر می کنم ارتوستن مدار ماه رو دایره فرض می کرده، نه؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

radioobserver676 نوشته شده:من فکر می کنم ارتوستن مدار ماه رو دایره فرض می کرده، نه؟
صد در صد ... ولي خوب ... مدار ماه زياد به بيضي نزديك نيست ... حدايي زاويه اش خيلي كمه
اگر هم مي خواستن دور و نزديكي رو پيش بيني كنند مي تونستن از همون فلك هاي خارج از مركز استفاده كنند
بطلميوس و بعد از اون دانشمندان مسلمان با نظريه زمين مركزي خيلي موفق بودند ... نظريه زمين مركزي خيلي خيلي خيلي قوي تر از نظريه كوپرنيك بود !!!!

ولي بازم اگه اين فرض رو بكنيم كه تو پيش بيني مشكل داشتن بازم ... دو تا ماه؟؟؟ smile042 smile042 ... تو اين نظريه هم كه بازه هاي حركت دايره است !!

نمایه کاربر
radioobserver676

smile033
آخه تاریخ نجوم دان هم نمی بینم ازش بپرسم!

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

اگه تو اون ليكي كه گذاشته بودي ننوشته بود كه كوپرنيك اين رو قبول داشته اصلا جدي اش نميگرفتم !! ... مشكل تاييد كوپرنيك است !!

ارسال پست