چرا زمین هنوز می چرخه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

چرا زمین هنوز می چرخه؟

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن ارحیم
سلام علیکم
قبلات این سوالو طوری دیگه بیان کردم کسی هم جواب درستی بهش نداد
حالا دوباره می پرسم زمین در اول یه سرعت اولیه برای چرخش داشتهاست
طی این عمری هم که گذرونده(حالاا4.5ملیارد سال یا هرچی)این زمین از فضا متحمل بلاهای زیادی شده بمباران شهاب سنگ (درسته که همشون برخورد نمی کنند اما در طولانی مدت تعدادشان زیاد بوده است) و جاذبه از طرف ماه و نیروهای وارده دیگری که به صورت مداوم به زمین فشار می آورد چرا زمین هنوز با سرعتی تقریبا ثابت در حال چرخش به دور خود هست

منتظرم فقط خواهشا بادلیل پاسخ دهید
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

user8604

سپاس: 877

Re: چرا زمین هنوز می چرخه؟؟؟؟؟؟

پست توسط user8604 »

خدا خواسته. دلیل از این محکمتر اگر بخوای کور دلی!

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

لا اله الا الله
ما از خداوند به علم میرسیم (چون می دانیم خداوند برای پدیده ها دلیلی گذاشته )و از علم دوباره ایمانمان قوی تر می شود

کسی جوابی نداره؟ سوالو نداره البته نه مثل اون یه دلیل علمی
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

user8604

پست توسط user8604 »

behasht نوشته شده:ما از خداوند به علم میرسیم (چون می دانیم خداوند برای پدیده ها دلیلی گذاشته )و از علم دوباره ایمانمان قوی تر می شود
آهان!
اونوقت از چی به خدا میرسی که بعد به علم برسی و بعد ایمانت قوی تر شه؟! سوفسطی!

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

نمیدونم شاید من منظورتون از این سوال رو نفهمیدم اما همونطور که همه سیارات در سامانه خورشیدی در حرکتند زمین هم در حال حرکته.و دلیل پایداریش خطرهای کمتری است که اون رو تهدید کرده اما در ۲۰۱۳ احتمال برخورد شهاب سنگی که اسمش رو یادم نیست برای نابودی سیاره ما وجود داره.
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

nimamc2 نوشته شده:نمیدونم شاید من منظورتون از این سوال رو نفهمیدم اما همونطور که همه سیارات در سامانه خورشیدی در حرکتند زمین هم در حال حرکته.و دلیل پایداریش خطرهای کمتری است که اون رو تهدید کرده اما در ۲۰۱۳ احتمال برخورد شهاب سنگی که اسمش رو یادم نیست برای نابودی سیاره ما وجود داره.
سلام علیکم دوست عزیز کاری به ون شهاب سنگ ندارم(چون تا حالا بارها و بارها از این خبرها پخش ده و به لطف خداوند به وقوع نپیوسته اما سوال مین اینه بر فرض که این خطرات کمتر باشه اما در هر صورت زمین بارها و بارهخا عواملی روش تاثیر دارن حتی کم و شاید به نظر ناچیز که طی این4و نیم ملیاد سالش سرعتش کم می شد ؟؟!!!

user8604

پست توسط user8604 »

behasht نوشته شده:
nimamc2 نوشته شده:نمیدونم شاید من منظورتون از این سوال رو نفهمیدم اما همونطور که همه سیارات در سامانه خورشیدی در حرکتند زمین هم در حال حرکته.و دلیل پایداریش خطرهای کمتری است که اون رو تهدید کرده اما در ۲۰۱۳ احتمال برخورد شهاب سنگی که اسمش رو یادم نیست برای نابودی سیاره ما وجود داره.
سلام علیکم دوست عزیز کاری به ون شهاب سنگ ندارم(چون تا حالا بارها و بارها از این خبرها پخش ده و به لطف خداوند به وقوع نپیوسته اما سوال مین اینه بر فرض که این خطرات کمتر باشه اما در هر صورت زمین بارها و بارهخا عواملی روش تاثیر دارن حتی کم و شاید به نظر ناچیز که طی این4و نیم ملیاد سالش سرعتش کم می شد ؟؟!!!
آخه این چه سوال ابلهانه ایه.
لابد تاثیرات جوری نبوده که زمین آن طور که مد نظر توست سرعتش کم بشه!
اگه دنبال خدا میگردی که داره زمین رو با سرعت ثابت میچرخونه و میخوای اعجاز ارایه بدی زمینه سازی نکن دیگه!

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

از اونجایی که تو ادوارد اندازه یک گوجه فرنگی هم نمی فهمی پس من جوابتو ندم بهتره شما بگرد دنبال پرتقال فروش
در باره سوال هم دوباره توضیح بدم که نه نیاز نیست اما برای اینکه رفع ابهام کنم در باره مزخرفی که ادوراد گفت بگم یان مسئله رو می خوام از لحاظ علمی برسی کنم
عاملی هم که من برای چرخش دائمی زمین به لطف خدا پیدا کردم میدان مغناطیسی زمین هست توضیحش مفصله انشا الله نیاز شد می گم اما فعلا شما پاسخهاتو نو بزارید لطفا

نمایه کاربر
fargol

سپاس: 35

پست توسط fargol »

behasht نوشته شده:بسم الله الرحمن ارحیم
سلام علیکم
قبلات این سوالو طوری دیگه بیان کردم کسی هم جواب درستی بهش نداد
حالا دوباره می پرسم زمین در اول یه سرعت اولیه برای چرخش داشتهاست
طی این عمری هم که گذرونده(حالاا4.5ملیارد سال یا هرچی)این زمین از فضا متحمل بلاهای زیادی شده بمباران شهاب سنگ (درسته که همشون برخورد نمی کنند اما در طولانی مدت تعدادشان زیاد بوده است) و جاذبه از طرف ماه و نیروهای وارده دیگری که به صورت مداوم به زمین فشار می آورد چرا زمین هنوز با سرعتی تقریبا ثابت در حال چرخش به دور خود هست

منتظرم فقط خواهشا بادلیل پاسخ دهید
خیلی ابتداییه. مگه زمین توپ بسکتباله؟ همرمان چندین نوع حرکت داره.
واقعا حق داشتن بهت جواب ندن.
ببین جاذبه ماه فقط باعث ایجاد یه نوع حرکت به نام حرکت رقص محور برای زمین میشه که قدرت کمی داره و نمیتونه روی سرعت زمین به دور خودش تاثیر بذاره!! فقط توی مدار زمین یه لرزش سینوسی ایجاد میکنه.
بمباران شهاب سنگ هم نمیتونه باعث تغییر سرعت چرخیدن زمین به دور خودش بشه
(شهاب سنگ چه ربطی به سرعت چرخش زمین داره آخه smile058 )
نیرویی که باعث چرخش زمین میشه از جای دیگه وارد میشه. به شهاب سنگ چکار داره؟؟
تو زمین رو یه توپ فوتبال که توی هوا میچرخه تصور کردی؟
behasht نوشته شده: عاملی هم که من برای چرخش دائمی زمین به لطف خدا پیدا کردم میدان مغناطیسی زمین هست
عجب مسئله جدیدی کشف کردی!! خسته نباشی!
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را

خیام بزرگ

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

behasht نوشته شده: عاملی هم که من برای چرخش دائمی زمین به لطف خدا پیدا کردم میدان مغناطیسی زمین هست توضیحش مفصله انشا الله نیاز شد می گم اما فعلا شما پاسخهاتو نو بزارید لطفا
مفصلش رو کاری ندارم اما برای اینکه خیال ِ شما رو راحت کنم تا ول کن این قضیه باشید، باید بگم که شما باید دنبال یه چیز دیگه بگردی. چون این عاملی که گفتی با خود سوالت تناقض داره. شما میگی که سرعت دوران زمین باید کم میشد ولی حالا نشده؛ پس عاملی باعث افزایش آن شده (بهتره بگیم تغییر چون ممکنه بکاهه) ، خب برید دنبال یه چیز دیگه بگردید چون این عامل ِ شما باید کار انجام بده تا بتونه سرعت رو دوباره تغییر بده (البته ممکنه کارش منفی هم باشه ولی صفر نیست) ولی خب شما به یه قضیه مهم که توی دبیرستان میخونن توجه نکردید یعنی میدان مغناطیسی هیچ وقت کار انجام نمیده. پس چجوری میخواد مانع ِ کاهش سرعت بشه ؟
عدم توقف چرخش زمین که "ظاهرا" موضوع اصلی تاپیک هست رو هم میگم، در نظر داشته باشید که نیرو هایی که برای کاهش سرعت زاویه ای زمین بکار میبرید در ابتدا باید از محور دوران زمین فاصله داشته باشند، تا گشتاور ایجاد کنند.
زیرا همونطور که احتمالا میدونید داریم :

که I هم لختی ِدورانی کره زمین هست. حالا شما میگید که سرعت زاویه ای تغییر کنه یعنی

مخالف صفر هست. پس باید این نیرو هایی که گفتید حتما گشتاوری وارد کنند.
حالا میایم سراغ نیرو های شما. اولین نیرویی که گفتید که نیروی گرانش ماه هست و همونطور که میدونید نیروی گرانش به مرکز جرم وارد میشه و خب مرکز جرم هم فاصلش از مرکز دوران صفر هست پس گشتاوری ایجاد نمیکنه.
دومین نیرویی که گفتید نیروی برخورد اجرام آسمانی بود و خب باید بگم اجرام آسمانی که میدونید به چه دلیل به زمین برخورد میکنن ؟ به دلیل گرانش زمین میان میخورن به زمین. حالا همینطور که تو شکلی که براتون کشیدم میبینید سرعت اجرام در راستای مرکز جرم زمین هست ( تو شکل خط چین ) (چون از فاصله دوری میان )و خب حالا r هم که فاصله از محل برخورد هست هم در همون راستا ی سرعت اولیه هست و سرعت اولیه هم با نیروی وارده جهتش یکسانه و خب یعنی نیرو r در یه راستا هستن پس طبق تعریف گشتاور، که پایین نوشتم گشتاور نیروی اجرام آسمانی هم صفره ( چون تو یه راستا هستن کراس که میشن صفر میشه) .پس این نیرو های هم تغییری در سرعت زاویه ای ایجاد نمیکنن. البته برخی دوستان دلایل دیگری آوردن مثل اینکه نیروی شهب سنگ ها خیلی کمه و اینا. خب باید بگم که این دلیل ِ قانع کننده ای نیست چون در مدت زمان طولانی تاثیر احتمالا خواهند داشت.

شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

با تشکر از پاسخ جامع تان
--پس می فرمایید سرعت زمین همان سرعت اولیه زمین هست و عاملی باعث ثبات تقریبی این سرعت نمی شود و اوصالا میدان مغناطیسی قدرتی برا حرکت اجسام ندارن (در حالی که تاثیراتش ممکنه همیشه مستقیم نباشه و به طور غیر مستقیم تاثییر حرکتی بر اجسام داشته باشه

خوب پیشنهاد می دم یه آزمایشی کنید تقریبا شبیه سازی شده زمین (چون بعضی از حالتها رو سخته پدید آوردن پس اگر با نرم افزار انجام بدید بهتره خوب بعد شما همه این مسائلی که گفتید فشار بر مرکز و لا همیه اینها رو امتحان کنید ببینید چه می شود انشا الله بعدا حق را به من می دهید
در هر صورت از اینکه وقت گذاشتید متشکرم

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

behasht نوشته شده:با تشکر از پاسخ جامع تان
--پس می فرمایید سرعت زمین همان سرعت اولیه زمین هست و عاملی باعث ثبات تقریبی این سرعت نمی شود و اوصالا میدان مغناطیسی قدرتی برا حرکت اجسام ندارن (در حالی که تاثیراتش ممکنه همیشه مستقیم نباشه و به طور غیر مستقیم تاثییر حرکتی بر اجسام داشته باشه

خوب پیشنهاد می دم یه آزمایشی کنید تقریبا شبیه سازی شده زمین (چون بعضی از حالتها رو سخته پدید آوردن پس اگر با نرم افزار انجام بدید بهتره خوب بعد شما همه این مسائلی که گفتید فشار بر مرکز و لا همیه اینها رو امتحان کنید ببینید چه می شود انشا الله بعدا حق را به من می دهید
در هر صورت از اینکه وقت گذاشتید متشکرم
بنده نگفتم که میدان مغناطیسی قدرتی برای حرکت اجسام ندارد میتواند اجسام را حرکت دهد و اصلا تاثیر خیلی زیادی هم روی حرکت داره، عرض کردم کاری انجام نمی دهد، همواره کار آن صفر است زیرا نیروی آن عمود سرعت و همینطور تغییر مکان است ! مستقیم و غیر مستقیم ندارد. کار انجام نمیدهد پس باعث تغییر سرعت نمیشود. وقتی تئوری میگوید نمیشود. باید در آزمایش شک کرد که البته من متاسفانه قدرت آزمایشم در اون حدی نیست که این قضیه رو بتونم درست کنم و به شما بگویم که نمیشود! شما میتونید برای تمرین به همون روشی که من گفتم برای بقیه نیرو هایی که به نظرتون میرسه هم این موضوع رو که باعث تغییر سرعت زاویه ای نمیشن رو ثابت کنید.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

این نکته ایی که نیرو قائم بر مرکز وارد می شود و نیروهای وارده بر زمین همه از این نوع هستند یک تئوری هست که صد درصد نمی تونه بگه که اندکی انحراف وجود ندارد توجه داشته باشید که با اندکی انحراف در طولانی مدت این نیرو های وارده تاثییر گذار خواهد بود چون با اندکی انحرافی دیگر w کار صفر نمی شود هر چند ممکن است کم باشد اما در طی سالهای طولانی تاثیراتی می گذارد من این آزمایش رو به شما پیشنهاد کردم که انشا الله به پاسخ من برسید اگر هم امکانش نیست عیبی نداره در هر صورت بازم برای وقتی که گذاشتید ممنون

MMY

نام: متین یاسین زاده

سپاس: 4

پست توسط MMY »

ببخشید نیروی اولیه اینکه زمین به دور خودش بچرخه از کجا آمده؟؟؟؟؟؟؟؟

user8604

پست توسط user8604 »

MMY نوشته شده:ببخشید نیروی اولیه اینکه زمین به دور خودش بچرخه از کجا آمده؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا داده .

ارسال پست