صورت هاي فلكي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
4690184216

نام: a-h

صورت هاي فلكي

پست توسط 4690184216 »

چگونه مي توان صورت هاي فلكي را شناخت؟ smile046

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

Re: صورت هاي فلكي

پست توسط kako »

میشه دقیقتر بپرسین smile033
کلا قدیمیها ستاره هایی رو که نزدیک به هم بودن رو در یک گروه قرار می دادن وبا توجه به شکلشون نام هایی روشون می گذاشتن

اینم یه عکس از بعضی صورت های فلکی قابل مشاهده برای ساکنان نیم کره ی شمالی :
sky_map.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

4690184216

نام: a-h

پست توسط 4690184216 »

من به عنوان فرد عادي كه هيچ وسيله اي در دست ندارم چگونه مي توانم در شب اين ستاره ها را بشناسم واين تصوير زياد واضح نيست اين كه در شب چگونه مي توان قبله را پيدا كرد ومن ستاره ها را نمي شناسم من در هرمزگان هستم ممنون از پاسخ شما smile020

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

4690184216 نوشته شده:من به عنوان فرد عادي كه هيچ وسيله اي در دست ندارم چگونه مي توانم در شب اين ستاره ها را بشناسم واين تصوير زياد واضح نيست اين كه در شب چگونه مي توان قبله را پيدا كرد ومن ستاره ها را نمي شناسم من در هرمزگان هستم ممنون از پاسخ شما smile020
به نظر من بهترین راه استفاده از برنامه ی آسمان شب استلاریوم هست.... کافیه مختصات شهر (همراه تاریخ مورد نظر وساعت )رو به اون بدید تا شکل آسمان شب اون مختصات در اون ساعت رو براتون بیاره (یه بار تنظیم کافیه اون خودش دیگه تاریخ و ساعت رو به صورت استاندارد پیش می بره ) بعد با فعال کردن یکی از گزینه ها صورت های فلکی اون شهر ودر اون زمان رو نشون می ده که شما با تطبیق صورت های فلکی (از طریق جهت های جغرافیایی که خودش تو نرم افزار نشون داده ) با آسمان خودتون می تونید صورت های فلکی رو ببینید smile072 smile072

اینم لینک :
http://sourceforge.net/projects/stellar ... e/download

لینک از خود سایت استلاریوم هست ، وقتی رفتید اونجا چند لحظه صبر کنید بعد پیغام دانلود برای شما میاد

astro g!rl

سپاس: 112

پست توسط astro g!rl »

اگه صورت های فلکی رو میخواین ببینین تا با شکلاشون آشنا شید،کتابا و برنامه های مختلفی هست که میتونین مختصات صورت فلکیو پیدا کنید ولی اگه میخواین با استفاده از اونا جهت یابی کنید یه کم سخت تره البته نه تو شهرای بزرگ.صورتای فلکی معمولا از ستاره های پرنورتر تشکیل شدن که تو شهرای بزرگ به خاطر آلودگی نوری ستاره های کمنور دیده نمیشن و صور فلکی راحت تر شناسایی میشن.

ارسال پست