آیا سفر در زمان امکانپذیر است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
kimiya2000

نام: كيميا ابريشمي فر

محل اقامت: همدان

سپاس: 1

تماس:

Re: آیا سفر در زمان امکانپذیر است؟

پست توسط kimiya2000 »

يه جواب:فقط لطفا بعدش نياين منو بزنين.من هنوز دبيرستان هم نرفتم و اين فقط يه نظره
شما تو آسمان شب يه ستاره مي بيني كه داره چشمك مي زنه.درواقع داريد چند ساعت قبل يا چند روز قبل يا حتي چند ساعت قبل آن را مي بينيد.يعني داريم گذشته ي آن را مي بينيم.
ولي آيا ميشه آينده ي اين ستاره را هم ديد؟
ما شايد نتونيم به آينده يا گذشته سفر كنيم و در ان حضور داشته باشيم ولي شايد شايد شايد بتونيم اينده يا گذشته را ببينيم.لطفا اگه جوابم اشكال داره اشكالشو بگين.
حالا يه سوال از نيوتون ايران:شما از كي شروع به اموختن فيزيك كرديد كه الان به نظر خودتون يك نابغه هستيد؟؟؟
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به ان دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

در جواب قبلی:
شما کاملا درست می گویید همین نور ستارگان که از فاصله مثلا یک سال نوری به زمین می رسد گذشته ی آن ستاره را به ما نشان می دهد گذشته یک سال بعد آن را اگر به ستاره سفر کنید در مان حال آن وجود دارید و اگر از ستاره با سرعت نور دور شوید و مثلا به مدت یک سال دور ستاره با سفینه با سرعت نور بچرخید و بعد از یک سال روی آن فرود بیایید بدلیل متوقف شدن زمان برای شما یا آهسته تر بودن زمان برای شما موقع فرود آمدن شما به آینده ستاره سفر کرده اید زیرا برای ستاره یک سال گذشته ولی شما این یک سال را در عرض مثلا یک روز گذرانده اید. سفر در زمان این گونه است.
برای سفر به گذشته باید از نور جلو بزنید با استفاده از کرم چاله مسافت زیادتری نسبت به نور را در زمان کمتری طی می کنید خبر خوب در ین صورت شما گذشته را می بینید سفر به آینده را نیز توضیح دادم.
آیا مبی دانستید زمان طلوع خورشید دقیقا هشت دقیقه قبل ز طلوع خورشید خورشید آنجاست ولی شما آن را نمی بینید.
موفق باشید.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

soheil77

نام: سهیل علیزاده

سپاس: 11

پست توسط soheil77 »

نظریه های نسبیت انیشتین تا به امروز بزرگترین ابزارهایی هستند که ما برای فرض کردن و متصور شدن شرایط ممکن سفر در زمان در اختیار داریم.یکی از اصول بنیادی در این نظریه ها ثابت سرعت نور در خلاء است. این اصل اجازه داده است که سه شرط مرتبط با امکان سفر در زمان را شناسایی کنیم.
1- در سرعت زیر سرعت نور در خلاء، اجسام دارای جرم چه در حالت سکون و چه در حالت شتاب بالای صفر، وجود دارند. این اجسام می توانند تنها در فضا و نه در زمان به عقب و جلو حرکت کنند. (در جهان ما جهت زمان از پیش تعیین شده است و از گذشته به آینده می رود).

2- در سرعت برابر با سرعت نور، فضا و زمان حذف می شوند: فوتون دارای جرم در این سرعت می تواند بدون "لَختی" (اینرسی) حرکت کند.
در سرعت نور، انقباض زمان، صفر و انبساط فضا نامحدود است. در این شرایط، شناسایی موقعیت جسم در چهار مختصات غیرممکن است: مختصات زمانی متوقف می شود. بنابراین ساعت در سرعت نور به طور مرتب تنها یک زمان را نشان می دهد.
از نظر مختصات فضایی، در این شرایط جسم همزمان در همه جا هست و در یک حضور ابدی قرار دارد همچنین، جسم دارای جرم بیش از جرم فوتون نمی تواند به سرعت نور برسد و بنابراین هیچ چیز سریعتر از نور نیست.

3- در سرعت فراتر از سرعت نور، جسم فرضی هم در حالت سکون و هم در حالت شتاب تنها می تواند دارای یک جرم مجازی باشد. این جسم می تواند در فضایی حرکت کند که هنوز وجود ندارد. در حقیقت قادر است در یک "فضای منفی" و در یک "زمان وارونه" حرکت کند و توالی زمانی اش از آینده به گذشته برود.

از این رو، برپایه نظریه های نسبیت انیشتین برای اجسام دارای جرم، سفرهای زمانیِ قابل قیاس با تجربیات انسانی تنها برای اجسامی ممکن است که با سرعت متناسب با سرعت نور در خلاء و یا در میدانهای گرانشی بالا (میدان گرانشی در نزدیکی یک سیاه چاله یا ستاره نوترونی) حرکت کنند.

در این موارد، جریان زمان به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و حتی در شرایط خاصی برای مثال در نزدیکی افق حوادث متوقف شود.
افق حوادث، منطقه‌ای از فضازمان است که در آنجا تمام مرزهای فضا به شدت تحت تأثیر سیاه‌ چاله قرار می گیرد و اگر جسمی وارد این منطقه شود، سرانجام بروی تکینگی یا مرکز سیاه چاله سقوط می‌کند. افق حوادث بخشی از مناطق خارجی سیاه چاله است.
تکینگی به مرکز یک سیاه چاله گفته می شود. در این منطقه تمام جرم سیاه چاله متراکم شده و چگالی آن به بی نهایت می رسد.

نمایه کاربر
یکی از دونفر

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

پست توسط یکی از دونفر »

در جواب Archimedes :
شما که می گویید می شه بیش تر از سرعت نور رفت، این یعنی نقض نظریه نسبیت!
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

منظور من سرعت نیست البته که نمیشه بیشتر یا با سرعت نور رفت گفتم میشه ازش جلو زد از طریق میانبور

نمایه کاربر
یکی از دونفر

پست توسط یکی از دونفر »

خب وقتی نمی شه با سرعت نور حرکت کرد دیگه چه برسه به بیش تر از سرعت نور.
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

ای بابا کی گفت سریع تر از نور شما مسافت کمتری رو طی می کنید با سرعت معمولی یک فضاپیما ولی نور مسافت بیشتری را باید طی کند در این صورت از نور جلو میزنید.
دو صحفه ی فضازمان رو خم کنید مثل صفحه دو بعدی کاغذ دو لبه رو به هم برسونید دو سوراخ تو لبه بالایی و پایینی و یک تونل که این دو سوراخ رو به هم مربوط می کنه این میشه میانبور این میشه کرمچاله از طریق عبور از این کرمچاله از نور جلو میزنید.
موفق باشید.

shayan12

سپاس: 18

پست توسط shayan12 »

در پاسخ به این سوال جدا از صحبت هایی درباره ی کرمچاله و جهان های موازی و... بخشی از کتاب جهان های موازی نوشته ی میچیو کاکو را براتون می نویسم که به نظریه ی ماشین زمان گات رو توضیح میده.
اگر دو ریسمان کیهانی را به سمت یکدیگر بفرستیم درست قبل از برخورد با هم می توان از آنها به عنوان ماشین زمان استفاده کرد.
اگر سفر دایره واری به دور ریسمان های کیهانی در حال برخورد انجام دهید فضا منقبض می شود و ویژگی های عجیبی از خود نشان می دهد.اگر یک موشک حول دو ریسمان کیهانی در حال برخورد دور بزند کمتر از 360 درجه حرکت کرده زیرا در این حالت فضا منقبض شده.بنابراین با حرکت سریع به دور دو ریسمان می توانید از سرعت نور پیشی بگیرید(از نظر رصدگر فاصله دور)زیرا مسافت طی شده در مجموع کمتر از حد انتظار خواهد بود.این نسبیت را نقض نمی کند چون از نظر شما موشکتان هرگز از سرعت نور پیشی نمی گیرد.این ادعا بدان معناست که اگر دور ریسمان های کیهانی در حال برخورد سفر کنید می توانید به گذشته بازگردید.
گات:برای سفر به گذشته به ریسمان های کیهانی با جرم واحد طول برابر با حدود 10 میلیون میلیارد تن در سانتی متر که هر کدام با سرعتی برابر با حداقل99/999999996 درصد سرعت نور در جهات مخالف هم حرکت کنند نیاز داریم.درجهان پروتون های پرانرژی وجود دارند که حداقل با این سرعت حرکت می کنند.بنابر این دستیابی به چنین سرعت هایی امکان پذیر است.حلقه ای از ریسمان های کیهانی آنقدر بزرگ که بتوانید با یک چرخش دور آن یک سال به عقب برگردید باید بیش از نصف ماده-انرژی یک کهکشان کامل داشته باشید.
کتاب جهان های موازی نوشته ی میچیو کاکو/ترجمه سارا ایزدیار و علی هادیان/صفحات 179و180

shayan12

سپاس: 18

پست توسط shayan12 »

با توجه به نوشته های بالا
درکل امکان پذیره اما نه با تکنولوژی و امکانات امروز ما

نمایه کاربر
یکی از دونفر

پست توسط یکی از دونفر »

Archimedes نوشته شده:باید کرم چاله رو بزرگ و پایدار کنیم
با استفاده از انرژی تاریک میتونیم کرمچاله هارو باز نگهداریم و پایدار
ولی تکنولوژی جمع آوری و به دام انداختن انرژی تاریک در دسترس نیست شاید در آینده
انرژی تاریک باعث انبساط جهان میشه و میتونه کرم چاله رو باز نگه داره برای یاد آوری گفتم.

خب باید ببینیم که طول کرم چاله چه قدره. ما چه قدر انرژِی تاریک داریم. به نظ من اگه بشه تو زمان سفر کرد الان با تکنولوژِی که ما داریم نمی شه. به نظر من اگه به اون تکنولوژِ هم برسیم نمی تونیم به اینده سفر کنیم.
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

انسان همین الان هم به آینده سفر می کند
اگر کمی سرعت داشته باشی نسبت به یک انسان ساکن زمان برای شما کندتر میگذرد و جوانتر می مانید بنابراین به آینده سفر میکنید حتی با دویدن نیز به آینده سفر می کنید.

نمایه کاربر
یکی از دونفر

پست توسط یکی از دونفر »

حرف شما کاملا درست است. منظور من سفر در چند سال دیگر بود.
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

برلی این کار یا باید با سرعت نزدیک به نور حرکت کنید که محال می نماید
اما راه آسانتر فریز کردن خود و منجمد شدن تا سال مورد نظر همون کاری که والت دیزنی و تعدادی دیگر انجام دادن کاملا هم شدنیه.

نمایه کاربر
یکی از دونفر

پست توسط یکی از دونفر »

واقعا امتحان شده؟
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

من که زیاد شنیدم

ولی میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است حق آن است که بگویی با چشمان خود دیده ام و باطل آن است که بگویی با گوشهایم شنیده ام.
امام علی ع

ولی خوب بازم به احتمال زیاد این کارو میکنن

ارسال پست