درخواست فیلم آزمایش دو شکاف

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
رامتین قاسمی نژاد

نام: رامتین قاسمی نژاد

سپاس: 25

درخواست فیلم آزمایش دو شکاف

پست توسط رامتین قاسمی نژاد »

سلام بر همه دوستان گرامی
از همون اولین روزی که با این آزمایش و نتایجش خبردار شدم برام خیلی عجیب و غریب بود ...
اینکه الکترون رفتار ذره ای - موجی میکنه با اینکه عجیبه ، یه طرف ، ولی این که الکترون تحت الشعاع مشاهده ما قرار میگیره و درواقع یجورایی انگار میفهمه که داره مشاهده میشه یه طرف !
همیشه در پی یافتن پاسخ و توضیحی برای این قضیه بودم تا اینکه الان یکی دو روزه که فکر کنم یه توضیح ( خیلی خیلی معقول و منطقی ) پیدا کردم ...
از نگاه نظری خیلی منطقیه و به نظر میاد بتونه این رفتار رو توضیح بده ...البته برای اینکه ببینم که تئوریم واقعا از نظر تجربی درسته باید این آزمایش رو انجام بدم ( ولی خب نهایت چیزی که توی مدرسمون هست ، قرقرست !!! smile058 smile058 smile058 smile039 ) بخاطر همین میخوام از شما درخواست کنم که اگه ویدئویی در رابطه با آزمایش دو شکاف پیدا کردید لینکشو برام بزارید ، اما ....
فیلمی که میخوام ، مثل فیلم هایی نباید باشه که فقط صفحه نتیجه ( صفحه شکل گیری نوار ها ) رو نشون بده ، بلکه یجورایی میخوام که کل آزمایشگاهی که آزمایش رو توش برگزار میکنن هم توی فیلم باشه ...
تشکر smile072
لذت فهمیدن , این بزرگترین لذت است ...

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

Re: درخواست فیلم آزمایش دو شکاف

پست توسط d.shakeri »

Hi ramtin

this is a virtual laboratories i wish may help you

One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

amir.mosio

سپاس: 2

پست توسط amir.mosio »

سلام.اگر بتونی اپارات روی گوشیت نصب کنی و سرچ.کنی،کلمه ی ازماییش دو شکاف بزنی برات چند تا میاد.یکی هست که حدود یک دقیقه و پنجاه و پنج ثانیه هست.اون بهترینه.فکر کنم کارت راه بندازه

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

درود
ببین شاید این سایت کمک بکنه.
http://www.wikihow.com/Perform-Young's-Double-Slit-Experiment
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

تاوا

سپاس: 3

پست توسط تاوا »

فیلم زیر به زبان انگلیسی نیست ولی تصویر از نیمه فیلم به بعد گویاست

http://uploadkon.ir/fl/dd/86056

ارسال پست