تامین کردن سوخت خودرو از طریق نیروی جاذبه زمین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

kedjewolayet

تامین کردن سوخت خودرو از طریق نیروی جاذبه زمین

پست توسط kedjewolayet »

سلام
از اونجایی که اینجا افراد متخصص و وارد به علوم فیزیک حضور دارن این تاپیک رو زدم
چنین ادعا و اختراعی از نظر علم فیزیک ممکنه؟ لطفا بصورت علمی و با دلیل توضیح دهید

محقق ایرانی روشی کشف کرده تا سوخت خودرو را از طریق نیروی جاذبه‌ی زمین تامین کنیم
یک محقق ایرانی موفق شده دستگاهی را اختراع کند که بدون بهره گیری از هرگونه سوخت فسیلی، با استفاده از نیروی جاذبه زمین، برق ۲۲۰ ولت برای استفاده در خودروهای الکتریکی تولید کند.
مرتضی آقاخانی مخترع این دستگاه درباره‌ی آن می‌گوید که این دستگاه به دلیل اندازه بسیار کوچک و وزن پایین از قابلیت نصب بر روی خودروهای الکتریکی برخوردار بوده و در عین حال بدون هیچگونه آلایندگی در خودروها می تواند به عنوان یک تحول بزرگ در صنعت خودرو به شمار رود. اولین دستگاه دائم کار چرخشی سال‌ها پیش توسط لئوناردو داوینچی طراحی و ساخته شد و پس از آن افراد زیادی در صدد ایجاد عمده در جهت افزایش قدرت و توان آن برآمدند که عمدتا بی نتیجه ماند. عمده ترین چالش پیش روی محققان قبلی این بود که جهت افزایش قدرت و تناسب آن، سایز و اندازه دستگاه نیز افزایش پیدا می کرد و برای تولید نیروی گردشی جهت تولید برق 220 ولت سایز دستگاه‌ها نیز تا 25 متر افزایش یافت. مهمترین ویژگی دستگاهی که در داخل کشورمان طراحی و ساخته شده این است که علاوه بر تولید نیروی گردشی بسیار زیاد، از سایز و اندازه بسیار کوچکی برخوردار بوده و قابلیت استفاده در بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات از جمله خودروهای الکتریکی را دارا است.

مهمترین مزیت استفاده از این دستگاه در خودروهای الکتریکی این است که می تواند همزمان با حرکت خودرو باطری را نیز شارژ کرده و خودرو نیازی به توقف جهت شارژ باتری نداشته باشد و این امر می تواند تحول بزرگی در صنعت خودروهای الکتریکی به شمار رود.

این مخترع با بیان اینکه عملکرد این دستگاه در آزمون‌های مختلف به اثبات رسیده، اما خودروسازان کشورمان هیچگاه حاضر به همکاری و حتی بررسی این تکنولوژی نشده اند:

این دستگاه در حالی می تواند از با استفاده از نیروی جاذبه زمین برق 220 ولت تولید کند که ابعادی در حدود 70 در 50 در20 سانتی‌متر و وزنی در حدود 28 کیلوگرم دارد. با توسعه این تکنولوژی حتی می‌توان در مقیاس نیروگاهی و بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی نیز برق تولید کرد. طی سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای متقاعد کردن سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی ربط برای بهره گیری از این تکنولوژی انجام داده‌ام، اما تاکنون به هیچ وجه مورد توجه قرار نگرفته و از ادامه فعالیت در داخل کشور نا امید شده‌ام. این در حالی است که از زمان اختراع این دستگاه شرکت‌ها و موسسات مختلفی از اروپا و آمریکا با ارسال دعوتنامه‌ها و نامه‌نگاری‌های مختلف خواهان به خدمت گرفتن این تکنولوژی شده‌اند، اما میل و علاقه شخصی من قرار دادن این دستاورد در خدمت پیشرفت ایران اسلامی است.

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

Re: اصلا چنین چیزی ممکنه؟ لطفا با دلیل

پست توسط Archimedes »

با توجه به اینکه در این متن فقط یکسری ادعا مطرح شده بدون ارائه طرح پیشنهادی با جزئیات.
و با توجه به اینکه مدعی طرح از ایده ماشین محرک دائم نام برده است.
می توان نتیجه گرفت این طرح بی شک
دروغ، غیر علمی و شیادی می باشد.
و البته ماشین محرک دائم ناقض قوانین ترمودینامیک و کاملا غیر عملی است.
موفق باشید smile072
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
Milad74

نام: م I ل A د Mohammadi

محل اقامت: kermanshah

سپاس: 34

تماس:

Re: اصلا چنین چیزی ممکنه؟ لطفا با دلیل

پست توسط Milad74 »

به نظر من تا حدی عملی و امکان پذیره چون توی متن بالا اومده که هم زمان با حرکت ماشین باتری نیز شارژ می شود یعنی مقداری از انرژی رو به وسیله ی نیروی زمین و مقداری رو به وسیله ی الکتریسیته ی ذخیره شده تامین می کنند. باید مکانیسم مولد برق توسط جازبه ی زمین کاملا برسی بشه چون نمونه های مشابه زیادی بوده که در عمل موفق به گرفتن انرژی قابل قبول با همچین دستگاهی نشده اند با این که در بعضی از همین دستگاه های تولیدبرق نا محدود بعضی از قوانین فیزیکی نغض می شه.
تصویر

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: تامین کردن سوخت خودرو از طریق نیروی جاذبه زمین

پست توسط Paradoxy »

اینکه با استفاده از جاذبه زمین دانشمندا موفق به ساختن وسیله ای شدن که برق تولید کنه مربوط به مدت ها قبله لاقل من 5-6 سال پیش ازین مطلب آگاه بودم و مطلبه جدید نیست شما فرض کنید یه سنگ رو از ارتفاعی به زمین میندازید حالا سنگ تحت جاذبه شتابی معادل 9.8 متر در ثانیه میگیره حالا یه چرخی رو فرض کنین که داخلش یک سری شعاع هست که دارای انحنای خاصی هستن و سنگ ها رو داخل اون انحنا ها میریزیم به علت جاذبه دائمی زمین سنگ ها مادام به سمت پایین کشیده میشن و از طرف دیگه اون انحنا ها باعث میشه هردفعه یک سری سنگها تحت جاذبه قرار بگیرن و خلاصه اون چرخ فقط ببا جاذبه زمین میچرخه و 100 البته یه شتابی هم پیدا میکنه معادل نیروی جاذبه زمین - اصطکاک و خوب اگه یه دینام متناسب به این شتاب به این چرخ وصل کنیم برق خواهیم داشت!لپ کلام حرفه جدیدی نیست که اومدن برای اینکه بومیش کنن به شخصی نسبت بدن اما خیالتون راحت جاذبه زمین یه همچین قدرتی نداره که 220v برق اونم در حجم دستگاهی که اندازه یه موتور ماشینه و ... بخواد برق تولید کنه . دانشمند محترم هم , هم دست داره هم پا و هم دهن خیلی رک بگم اگه اختراعش حقیقی باشه راحت میتونه به مراجع خارجی اطلاع بده و اختراع خودش رو ثبت کنه و علاوه بر بدست اوردن پول و شهرت بستری مناسب برای اختراعاتش پیدا کنه

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

smile012 smile012 smile012
باز این عزیزان تشریف آوردند..
تمامی ادعاهای این چنینی از مدتها قبل رد شده اند.
اون چرخ و ادعای گرفتن نیرو از گرانش هم مردوده.
اگر از گرانش نیرو بگیریم، باید خود گرانش ضعیف بشود، و این یعنی بعد از مدتی جسمی داریم که از قواعد گرانش پیروی نمی کند.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

و سلام به شما دوست عزیز!
من اگر به عینه ندیده بودم همچین چرخی رو ادعایه واهی نمیکردم یادمه حتی نمونه چنین دستگاهی در نمایشگاهه خاوران به نمایش گذاشته شد و کار هم میکرد البته نمونه مینیاتوریش
اگر از گرانش نیرو بگیریم، باید خود گرانش ضعیف بشود،
از گرانش نیرو بگیریم؟
باید خود گرانش ضعیف بشود،
گرانش ضعیف شود؟!
شاید من اطلاعاتم ضعیفه اما گرانش مقداری نداره که بخواد کم و زیاد بشه ! تنها شما با چرخوندن اون دستگاه داری شکل گرانش رو عوض میکنی نه اینکه کم و زیادش کنی به عبارت دیگه حهت گرانش رو تغییر میدی و ازونجایی که خود گرانش بطور دائمی در یک جهته و بطور دائم داره نیرو وارد میکنه به اون گردونه طبق معادله ساده F=MA اون جسم یه شتابی میگیره حالا اگه بیایم یه دینام به اون گردونه وصل کنیم شما داری اون a رو کم میکنی به عبارتی شتاب کاهنده میدی به دستگاه نه اینکه بخوای گرانش رو کم و زیاد کنی!اصلا نیرو کم و زیاد نمیشه فقط شکلش عوض میشه
حالا اینکه این یزی که بنظر خیلی عالی میاد چرا استفاده نمیشه و ... دلیلش رو گفتم اصلا انرژی قابل قبولی تولید نمیکنه علاوه بر اینکه این چرخ باید با اصطکاک مقابله کنه یه دینامم قراره بهش وصل بشه و خلاصه حتی در مقیاس های بزرگ هم این دستگاه ارزشی نداره
یه نکته خیلی کوچولوی دیگه اضافه میکنم ببخشید پستم گنده شد شما یه سرچ بزن تولید برق با استفاده از جزر و مد یه مطالعه بکن بعد یکم تحقیق کن عامل جذر و مد چیه بیا اینجا هم بزار همه فیض ببریم

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

گرانش مقداری نداره که بخواد کم و زیاد بشه !

گرانش نیرو است و مقدار هم دارد.
یکم تحقیق کن عامل جذر و مد چیه بیا اینجا هم بزار همه فیض ببریم

smile024 smile024

شما متوجه منظور من نشدید.
اون نیرو گرفتن از جزر و مد هم در حقیقت نیرو گرفتن از گردش ماه دور زمینه و به همین دلیل هم باعث می شه که ماه از زمین دور تر بشه.
مقدارش خیلی خیلی کمه ولی مقدار داره.

در خصوص نیرو گرفتن از گرانش زمین، به صرف این که زمین گرانش داره که نمی شه ازش استفاده کرد.
شما یک آهنربا رو تصور کن که ازش در فاصله معلومی هستی، چطور می خوای ازش انرژی بگیری؟
منظور من از این که گرانش ضعیف می شه، اینه که باید خاصیتی از ماده که باعث می شه نیرو تولید بشه، تضعیف بشه.

یکم بیشتر سرچ می زدی به مطالبی بر می خوردی که پاسخ مشابه رو می داد.
دستگاه های بسیاری ساخته شده که همگی اونها رد شده. یا باتری درونی داشتند، یا از نور خورشید استفاده می کردند...

اگر بشود از گرانش زمین نیرو گرفت، با ساخت چند صد دستگاه از اون می شود میلیون ها وات انرژی تولید کرد. داستان انحنا و اون چرخ هم که گفتید، از همون مدتها پیش رد شده. همون طور که قبلا هم گفته بودم، انرژی پتانسیل گرانشی ربطی به مسیر نداره و فقط به فاصله مستقیم از مرکز گرانش بستگی داره که در خصوص زمین می شه مقدار ارتفاع عمودی. حالا شما دو دور بزن برو دو متری یا صاف برو دو متری زمین، انرژی یکیه.

هردفعه یک سری سنگها تحت جاذبه قرار بگیرن

تمام سنگها همواره تحت جاذبه هستند.

گرفتن انرژی از یک سورس انرژی باعث ضعیف شدن اون خواهد شد.
این ضعف در مثال فرضی گرانش زمین، کم شدن از جرم معنی خواهد داد!!!

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

پستم رو هرچقدرم غیر منطقی به نظر میرسه و خیلیم گندس سعی کن کامل بخونی تا تهش و بعد بیا جواب بده
گرانش نیرو است و مقدار هم دارد.
مقدار جاذبه توپی به جرم 2 kg رو برایه من بگو و فاصله رو کاملا از جوابت بزار بیرون حالا اگه تونستی جواب بدی!چرخه حرکتش در اثره تغییر فاصله دائمی سنگ ها نسبت به زمین به وجود میاد شنگایی که دارای بیشترین پتانسیلن به پتانسل کمتر حرکت میکنن یعنی از برآمدگی و بلندی انحناه به فرورفتگی و جایی که پتانسیل کمتره منتقل میشن تعداده اینجور سنگا همیشه بیشتر میمونه و البته ازون طرف اونایی که دارای پتانسیل کمتری هستن به پتانسیل بیشتر منتقل میشن که خوده همین بخشی از نیروی جاذبه رو خنثی میکنه و علته ادامه چرخش این چرخه انرژی اولیه ایه که بهش داده شده حالا تصور کن یه همچین طرحی که به زور خودش داره میچرخه بیان ازش برق هم بگیرن .... :)))

شما متوجه منظور من نشدید.
اون نیرو گرفتن از جزر و مد هم در حقیقت نیرو گرفتن از گردش ماه دور زمینه و به همین دلیل هم باعث می شه که ماه از زمین دور تر بشه.
مقدارش خیلی خیلی کمه ولی مقدار داره.

در حقیقت به علت گرانشیه که ماه به آب دریا هایه زمین تحمیل میکنه شما اگه جاذبه رو از این گردش و ... بزاری کنار جذر و مدی اتفاق نمیوفته و عامل اصلی جذر و مد گرانش ماهه در حقیقت گردش اینجا نقش کم و زیاد کردن جذر و مد رو انجام میده وقتی ماه دور میشه گرانش رویه آب دریا ها کم میشه و بالعکس اون مثال چرخه هم همینه درسته همواره سنگ ها تحت جاذبه قرار دارن اما اون حرکت چرخشی چرخه همون کاره دور و نزدیک کردن سنگ های مختلف رو نسبت به سطح زمین انجام میده و باعث چرخش اون چرخه میشه
راسیتش بدون تمسخر و کاملا جدی میپرسم آیا همچین معادله ای داریم؟ f=mc^2
تا جایی که میدونم همچین چیزی نداریم منظور اینکه اولا گرانش نیرو ه انرژی نیست شما داری یه نیرو رو به نیرویی دیگه تبدیل میکنی چطور میخوای با کمبوده جرم مواجه بشی وقتی داری شکل خاصیتی رو تغییر میدی
مثلا یه آهنربای آرمانی تو ذهنت تصور کن که بطور دائم یه محدوده ای رو دارای خاصیت الکترومغناطیس میکنه شما این آهنربا رو درون یه دینام کار میزاری و همینطور آهنربا رو میچرخونی و برق تولید میکنی حالا آیا خاصیت مغناطیسی آهنربا کم میشه؟
نه!نیرو خاصیته انرژی نیست که کم و زیاد شه! بطور ذاتی از اول عالم بوده و تغییر شکل میده کسیم مشکلی با این مسئله نداره

منظور من از این که گرانش ضعیف می شه، اینه که باید خاصیتی از ماده که باعث می شه نیرو تولید بشه، تضعیف بشه.
تو خود مثال آهنربایی که زدی علت اینکه آهنربا خاصیت مغناطیسی داره اینه که دوقطبی هاش به شکله منظمی چیده شدن حالا شما میخوای با استفاده از خاصیتی که این نظم ایجاد میکنه خوده این نظم رو بهم بزنی مثلا با دینامه که برق تولید میکنه چون داری شکل نیرویه مغناطیسی آهنربا رو تغییر میدی میخوای شکل دوقطبی هاشم بی نظم بشه
یعنی شما میخوای با تبدیل کردن گرانش به نیرویه دیگه ای خاصیت جرمیه زمین رو ازش بگیری منطقیه؟
بعد توجه کن من آزمایش رو در حده یه مثاله کوچیک اوردم اولا اینکه خودم چیزه زیادی از مکانیک سرم نمیشه اما گوش کن!اون چرخ تقارن داره!جایه خاصیش انحنا پیدا نکرده که به صرفه اون انحنا بخواد چرخشی صورت بگیره شکلش رو نمیدونم چطور میشه کشید اما توجه داشته باش که با وجود تقارن کامل در چرخ این پدیده چرخیدن به وجود میاد

اگر بشود از گرانش زمین نیرو گرفت، با ساخت چند صد دستگاه از اون می شود میلیون ها وات انرژی تولید کرد.
متاسفانه اگه کله سطح سیاره زمین رو هم پره این دستگاه کنیم و از خرج اولیش بگذریم بازم نمیتونه قده برق یه خونه پر مصرف برق تولید کنه بدون اقرار چون شما شتاب کاهنده اصطکاک محور پره های داخل چرخ رو در نظر بگیری و یادتم باشه که شتاب گرانش زمین 10 ه هرگز به فکر ساختن همچین وصیله ای نمیوفتی

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

فاصله رو کاملا از جواب بذار بيرون ديگه جيه؟ شما فرمول پتانسيل گرانشي رو نديديد؟؟؟
در مورد اون سنگ ها، ترجيح مي دم چيز ديگه اي نگم. وقتي دو با دو بشه پنج، حرف شما هم قبوله. بهتره کمي در اين باره جستجو کنيد.
اگر دوست داشته باشيد، و اگر فيل تر شکن هم داريد، براتون لينک هايي در اين باره ارسال مي کنم. براي يادگيري و پاسخ اين ماشين هاي حرکت دايمي، مناسبه.
البته زبان اصلي هست.
فقط همين رو بدونيد که اگر يک ديسک رو که مرکز اون فاقد اصطکاکه، داشته باشيم و اون رو بچرخونيم، مثلا در فضا، اون ديسک به دليل نيروي اوليه ما خواهد چرخيد، تا ابد، ولي به محض دريافت انرژي از اون، افت سرعت شروع خواهد شد.

دليل اصلي دور شدن ماه از زمين، گرفتن انرژي از اون توسط درياها روي زمينه، ما هم از همين انرژي دست دوم که دريا گرفته از ماه داريم استفاده مي کنيم.

گرانش داراي انرژي است! اگر نبود نمي تونست نيرو وارد کنه، اين حرف شما يعني اينکه انرژي مغناطيسي هم نداريم، يعني کلا انرژي نداريم.
منظور از انرژي گرانشي، انرژي اي است که از ميدان گرانشي بشه دريافت کرد.
مثال من رو اصلا خونديد؟
شما يک آهنرباي ثابت داريد، در فاصله اي ثابت، خوب ازش کار بگيريد ببينم، هروقت شد، از زمين و گرانش اون هم مي شه.
واقعا شما اطلاع نداريد که درون دينام ها آهنربا هاي دايمي ضعيف تر مي شوند؟؟؟ اما اين دليل حرف من نيست، فقط خواستم بدونيد. ربطي هم به اين بحث نداره.
کاري که در دينام مي گيريد، از تغيير در ميدان مغناطيسي حاصل مي شه و اون هم بهايي داره به نام مصرف برق!!
اگر بتونيد بدون اين که از بيرون به سيستم برق تزريق کنيد، از اون آهنربا ها کار بگيريد، به سرعت خاصيت خودشون رو از دست خواهند داد.

اگر بشود از سيستمي در حد يک خانه، يک هزارم وات انرژي توليد کرد، از يک ميليون دستگاه از آن مي شود توان قابل توجهي گرفت، پروژه رو روي مريخ پياده مي کنند و در دراز مدت انرژي مفتي دارند!

خيلي سعي کردم جوابتون رو ندم، اما به نظرم رسيد داريد جدي بحث مي کنيد.
در صورتي که شرايطش رو داشتيد، بگيد براتون چند تا لينک بفرستم، چنل هاي خيلي مفيدي در اين زمينه روي نت هست.

موفق باشيد.

arash47

سپاس: 40

پست توسط arash47 »

با تشکر از اساتید محترم .
به نطر میاد با ساخت ماده ای که عایق مغناطیس (سپری در برابر میدان مغناطیسی) و عایق الکتریسیته باشه میشه انرژی فراوانی از یه دینام گرفت

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

گرانش داراي انرژي است! اگر نبود نمي تونست نيرو وارد کنه، اين حرف شما يعني اينکه انرژي مغناطيسي هم نداريم، يعني کلا انرژي نداريم.
دارای انرژی است نه اینکه انرژی باشد! اگه اینطور باشه یه سیاره منزوی بعد از یه مدتی بخاطر اینکه صرفا گرانش داره باید محو شه و کلش تبدیل بشه به انرژی چون امواجه گرانشی مقدار از انرژی اون جسم رو ازش به طور دائم میگیرن علته حرفمم سادست فرض کن شما خودت رو داخل جاذبه سیاره میندازی (نسبیت رو بزار کنار و نسبت به پاسخی که دادی جواب بده) حالا اگه شما از 100 متری پریده باشی داخله گرانش اون سیاره به تدریج رفته رفته سرعت سقوط شما بیشتر میشه اول مثلا با سرعت 10 متر در ثانیه بعد 20 متر در ثانیه الی آخر حالا این انرژی چطور به شما وارد میشه که سرعتت بیشتر میشه؟میدونیم f=ma بنابرین شما مطابق نیرویه گرانشی که بهت تحمیل میشه یه شتابی میگیری و این شتاب مجانی نیست چون نیروی گرانشی داره به شکل نیروی جنبشی درمیاد مگه نه؟!الآن پس شما با یه پریدن کلا قوانین جرمی و ... رو نقض کردی؟(دقت کن شئ که از بیرون وارد سیاره میشه و انرژی جنبیش قبل از افتادن تو گرانش سیاره 0ه)
راجب اون طرح ... شما فرض کن یه سری سنگ دارایه سقوطه دائمین بطوری که انرژی سقوط تعدادی ازونا صرف بالا بردن تعدادی دیگه میشه حالا چندتا نکته داریم اینجا مثل اصطکاک که میخواد جلویه این حرکت رو بگیره که سنگا از پتانسیل کمتر به پتانسیل بشتر سفر نکنن از طرفی شبیه مثاله بالا سنگ هایی که میخوان از پتانسیل کمتر به بیشتر برن تحت جاذبه زمین قرار دارن و شتابی معادل 10 متر در ثانیه میگیرن حالا ازون طرف یه سری سنگا میخوان برن بالا اما اینجا یه نکته ای هست شتاب کاهنده ای که اونا به دستگاه میدن -10 متر بر ثانیه نیست جطور؟خمیدگی میله ها باعث میشه وقتی به پتانسیل بالاتر میخوان سفر کنن درحالتی قرار بگیرن که بیشتر فاصله رو با سطح زمین داشته باشن و کمتر شناب کاهنده داشته باشن و کمترین نیروی گرانشی بهشون وارد بشه ازونور اونایی که میخوان سقوط کنن رو در حالتی قرار میده که کمترین فاصله رو بازمین دارن و در نتیجه نیروی گرانشی بیشتری برشون تحمیل میشه حالا اصطکاک هم به مسئله اضافه میشه اما توجه کنیم اصطکاک ایستایی مقدارش خیلی زیاده و متیونه جلویه حرکت دستگاه رو بگیره نه اصطکاکی که در حرکت اتفاق میوفته میتونیم یه انرژِی اولیه برای غلبه به اون اصطکاک ایستایی بدیم حالا اگه نیروی گرانشی زمین بر اصطکاکه غلبه کنه اینجا یه انرژی مازاد داریم بطوری که اگه دستگاه رو ول کنیم یه شتابی میگیره و سریعتر و سریعتر میچرخه که ازون انرژِی مازاد میشه به شکل دیگه ای استفاده کرد که توضیحش قبلا داده شده حالا فکر کن اصلا منطقیه ساخت چنین دستگاهی که انرژی مازادش انقدر کمه و حتی ممکنه 0 باشه نسبت به اصطکاکی که وجود داره؟حتی اگه هوارو هم حذف کنیم بازم اصطکاک بین محور و محل اتصال چرخ به میله مقدار زیادی از انرژِی مازاد رو میگیره
حالا شما یه قسمت از پسته منو مشخص کن که اصلا گفته باشم این حرکت دائمیه!طبق عدم قطعیت امکانش هست حتی پس از چرخشه دور اول دستگاه بایسته پس هیچ حرکت دائمی درکار نیست

خيلي سعي کردم جوابتون رو ندم، اما به نظرم رسيد داريد جدي بحث مي کنيد.
مسلما جدی دارم صحبت میکنم اینجا قراره 4 تا چیز یاد بگیریم نه تعصبی هست نه چیزه دیگه ای بنابرین خوشحال میشم سره اطلاعات علمی بحث کنم

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

ببینید، این که در فاز اول حرکت داشته باشم اصلا بعید نیست، حتی ممکنه صد دور هم به دلیل اینرسی ایجاد شده بزنیم، این که سیستم انرژی مازاد داشته باشه، تلویحا به معنی این می شه که سیستم بتونه تا ابد بگرده. اثباتش سخت نیست.
اگر مسافت رو چنان در نظر می گیری که شتاب جاذبه در اون تغییر محسوس داشته باشه، و این رو لحاظ هم می کنی، لازمه این رو هم بدونی که سنگ هایی که از مکانی بالاتر به مکانی پایین تر سقوط می کنند دقیقا همون مقدار انرژی پتانسیل از دست می دهند که برای بالا بردنشون (در مسیر کاملا برعکس) لازمه. یک انتگرال از مسیر همه چیز رو توضیح خواهد داد.
دقت کن حرف من اینه:
اگر از گرانش بخواهی انرژی دریافت کنی، به ناچار یا باید فاصله تغییر کنه (ماه، پریدن از ارتفاع..) یا مقدار جرم!

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

گفتم تغییر فاصله داریم و البته گفتم طبق عدم قطعیت احتمالی وجود داره که تو دور اول بایسته از طرف دیگه توضیح دادم به علت فواصل مختلف دوتا نیروی مختلف رو شاهدیم که زمین به سنگها وارد میکنه سنگ هایی که میخوان به پتانسیل بالا حرکت کنن از سطح زمین نسبت به سنگایی که میخوان به پتانسیل کمتر سفر کنن دورترن یعنی اینجا زمین دوجور به سنگها و به دو مقدار متفاوت نیرو وارد میکنه نیرویه کمتر برای اوناییه که میخوان برن پتانسیل بالاتر و نیروی بیشتر برای اونایی که میخوان برنن پتانسیل کمتر چون پتانسیل زیادا که میخوان به سطح پایین تری از پتانسیل برسن به سطح زمین نزدیک ترن مثلا سنگی که میخواد سقوط کنه تحت شرایطی قرار میگیره که فاصلش با زمین تو لحظه سقوط 5 باشه و اونی که میخواد به پتانسیل بالاتر بره فاصلش با سطح زمین در لحظه صعود 10 باشه حالا اینجا رابطه ساده گرانش به ما میگه نیرویی که از سقوط سنگ ها تامین میشه معادل 4برابر نیرویه لازم برای بالا بردن همون سنگها به پتانسیل بالاست حالا اون 3 برابره مازادست که اصطکاک میاد نصفش میکنه مثلا و ....
حالا اینکه چه طراحی میتونه این فواصل رو بین صعود و نزول ایجاد کنه توضیح دادم رشتم مکانیک نیست شاید بایه متخصص مکانیک صحبت کنی بتونه راهنمایی کنه
هیچ نیازیم به انتگرال و ... نداره این مسئله بدیهیه که اگه یه نیروی دائمی رو به شکل دیگه ای دراریم ناچارن اون شکل دیگه هم دائمیه

اگر از گرانش بخواهی انرژی دریافت کنی، به ناچار یا باید فاصله تغییر کنه (ماه، پریدن از ارتفاع..) یا مقدار جرم!
الآن اگه من بیرون سیاره کره زمین بایستم و جاذبه کره زمین منو بخودش جذب کنه آیا من از ارتفاعی پریدم یا جرم کره زمین عوض شده؟اتفاقا من اصلا و ابدا هم فاصلم تغییر نکرده با کره زمین (وقتی از ارتفاعی میپری داری انرژی پتانسیلی که از بالارفتن بدست اورده بودی رو تخلیه میکنی مثال جالبی زدی مثلا الآن من دارم از پله بالا میرم شکل نیروی جاذبه رو دارم به شکل نیروی پتانسیل درمیارم حالا با تغییر جرم مواجه میشم؟همونطور که گفتی یا تغییر فاصله شبیه همون دستگاه یا تغییر جرم اینجا مشکلی نیست) حالا بحث رو یکم نسبی کنیم اصلا یه کره منفرد رو در نظر بگیریم و برد موثر جاذبه رو هم بینهایت در نظر بگیریم حالا من بیرون کلا بعد فضا ایستادم و در بعد 6م که مثلا جاذبه نیست ایستادم حالا وارد بعد 5م میشم که جاذبه اون سیاره وجود داره حالا آیا این جاذبه منو بخودش جذب میکنه؟طبق نسبیت چون اون جرم یه خمیدگی تو فضا ایجاد میکنه من میوفتم تو خمیدگیه و سر میخورم سمته جاذبه حالا اینجا منکه تغییر فاصله ای نداشتم فقط داخل جاذبه قرارگرفتم و همین بطور خالی منو جذب خودش کرده حالا تو این فرض جرم ماده کم میشه؟لزوما نه چون گرانش یه نیرویه حقیقی نیست امیدوارم گرفته باشی چی میگم

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

شما تغییر فاصله با مرکز زمین پیدا نمی کنی؟؟!!!!!
شما اصلا تعبیر ابعاد بالاتر رو می دونی؟
می دونی که اگر از دید خمش فضا-زمان به قضیه نگاه کنیم، اون خمیدگی اصلا حاصل چیه؟ که اگر به سمت خمیدگی جرم حرکت کنی، در حقیقت از دید نیوتنی وقتی جذبش بشی، پتانسیل تانسور چه فرقی می کنه؟
بی خیال بابا. حوصلم واقعا سر رفت. شب خوش

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

می دونی که اگر از دید خمش فضا-زمان به قضیه نگاه کنیم، اون خمیدگی اصلا حاصل چیه؟ که اگر به سمت خمیدگی جرم حرکت کنی، در حقیقت از دید نیوتنی وقتی جذبش بشی،

نه متاسفانه من چیزی نمیدونم اما اگه با دیده نسبی نگاه کنی به قضیه دیگه دیده نیتونی رو باید بزاری کنار و البته
[b]تغییر فاصله [/b] تغییر به معنای اینه که درونه مرچعی باشی و درونه اون مرجع نسبت به اون مرجع تغییری انجام بدی نه اینکه یهو از عدم تو اون مرجع به وجود بیای و بگی من فاصلم با مرجع تغییر کرده
مسلما شما میدونی و خیلی خوبه ایران تعداد زیادی نوابغ داره ایشالا ما هم به سطح شما برسیم و بالابزنیم
بی خیال بابا. حوصلم واقعا سر رفت. شب خوش
شب شما هم خوش استفاده کردیم

ارسال پست