نظريه‌ي ميدان‌هاي كوانتومي Quantum Field Theory را بياموزيم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

محمد اخشيك

محل اقامت: كرج

سپاس: 30

پست توسط محمد اخشيك »

كسي از شما دوستان حاضر به همكاري نيست؟ لطفا اعلام نماييد.
بزودي با مقالاتي در رابطه با نسبيت خاص برمي‌گردم.
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

مهمان

پست توسط مهمان »

سلام
آقا محمد ها چند كه اطلاعاتي چنداني ندارم ولي در نسبيت خاص و تبديلات و كلا لورنس همراهيتان مي كند البته اگر سوادمان اجازه دهد .
با تشكر

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

مهمان عزيز. دوست من از كمك شما ممنون. اگر بتوانيد 4 بردارها را تفسير نماييد بسيار كمك بزرگي نموده‌ايد. به اين عكس كه از يك كتاب گرفته‌ام توجه كنيد. متوجه مي‌شويد كه كدام قسمت از نسبيت بيشتر مدنظر من است.
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

تصویر

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

تصویر

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

معمولا فردي كه با نسبيت خاص آشنا نيست با اين فرمول‌هاي كمي عجيب مشكل پيدا خواهد كرد. اگر توضيحي در اين زمينه داده شود بسيار ممنون خواهم شد. البته خود من هم در حال آماده‌سازي مطالبي در اينباره هستم.

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

كماكان منتظر دوستان علاقه‌مند هستيم. (اگرچه با توجه به مدت زماني كه گذشته بعيد است كسي حاضر به همكاري در فراگيري اين تئوري باشد.)

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

فلسفه‌ي وجودي اين تاپيك چه بود؟ هيچ چيز! حركتي بس عبث...!

نويد

سپاس: 53

پست توسط نويد »

سلام محمد جان smile072

بازم مثل هميشه من از ديدن تاپيك خوبي مثل اين محروم موندم و تازه الان ديدمش . واقعا شرمنده دوست گلم . smile044

خوب الان دقيقا سوال شما در اين دو صفحه اي كه گذاشتيد چيه ؟
لطفا بفرماييد تا اگر بتونم كمكي بكنم خدمتتون . من در خدمتم .
باز هم ببخشيد .

موفق و پيروز باشيد
شاگرد كوچولوي شما
منتظر بحث هاي شيرين با شما در اين تاپيك مفيد هستم smile124

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

نويد دوست عزيز. قرار بود در اين تاپيك با كمك دوستان نظريه‌ي ميدان را فرابگيريم اما گويا دوستان تمايلي براي اينكار نداشتند. سؤالي كه من داشتم را در تاپيكي ديگر مطرح نمودم و شما هم پاسخش را گفتيد (درباره‌ي نظريه‌ي گروه‌ها و ...). البته پاسخ اين سؤال را در كتاب Elements Of Group Theory For Physicists از A.W.Joshi نيز يافتم.
فعلا منتظر هستيم تا ببينيم كه از دوستان چه كسي دوست دارد تا اين تئوري را فرابگيرد تا بتوانيم با همفكري يكديگر جلو برويم.

نويد

سپاس: 53

پست توسط نويد »

سلام محمد گل smile072

** اميدوارم پاسخ اون سوالتون رو درست گفته باشم و ازتون ميخوام كه با توجه به مراجعتون به كتابي كه معرفي كرديد الان اگه اشتباهي رخ داده بگيد تا منم بدونم .

** منم اگر كسي مايل باشه حاضرم كمكتون كنم در اين تاپيك جالب محمد جان تا با هم فرا بگيريم .

موفق و سربلند باشيد هميشه
شاگرد كوچيك شما smile124

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

نويد دوست عزيزم. يك مطلب كلي در اينباره تايپ مي‌كنم و در اينجا قرار مي‌دهم. فكر مي‌كنم با كمك شما بتوانيم دوباره اين تاپيك را احيا نماييم.
با تشكر از شما دوست عزيز

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

سلام
محمد جان ما از ابتدا مايل بوديم كه اين نظريه را از شما استاد بزرگوار بياموزيم .مي دانيد مشكل اين جاست كه فکر نکنم جز شما کسی QFT بلد باشه ! به همین خاطر ریش و قیچی و اختیار در دست شماست ! کمکی باشد من نیز هستم.هر چند که با وجود شما اساتید فکر نکنم کاری از من بر بیاید.
با تشکر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

محمد اخشيك

پست توسط محمد اخشيك »

retin_dont_forget_me_69 شرمنده مي‌كنيد. من از نظر علمي در مقامي نيستم كه بتوانم خود را استاد (آنهم در زمينه‌ي فيزيك) بدانم.

armana

Re: نظريه‌ي ميدان‌هاي كوانتومي Quantum Field Theory بياموزيم

پست توسط armana »

تئوری میدان کوانتومی نظریه ای است که شامل کوانتوم و نسبیت خاص(نه نسبیت عام) است.
مکانیک کوانتومی رفتار سیستم های ریز مانند اتم ها،الکترون هاو... را توضیف میکند.
نسبیت خاص فیزیک انرژی های بالاست.ذرات و سیستم ها را در سرعت هایی نزدیک به سرعت نور برسسی میکند(اما بدون گرانش)

ارسال پست