سي.پي.اچ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ريسمان ها يا سي.پي.اچ كدام زودتر به مقصد مي رسند

پايان نظرسنجي در جمعه ۱۳۸۵/۱/۲۵ - ۰۶:۱۷

ريسمان
0
بدون راي
سي.پي.اچ
0
بدون راي

مجموع رای گیری: 0

نمایه کاربر
بيتا

سپاس: 7

تماس:

پست توسط بيتا »

يك سوال :
1 ـ روي چه حسابي گفته شده : تمام ذرات از سي پي اچ تشكيل شده اند ؟؟؟
2 ـ حالا فرض مي كنيم اين طور باشه ... اين تشكيل پذيري تا كجا ادامه داره ؟؟؟؟؟؟
3ـ اگر هم بگيم هر سي پي اچ از تعدادي سي پي اچ ساخته شده باز هم اين سوال پيش مي ياد كه تا كجا ؟؟؟؟؟؟؟؟ خود سي پي اچ تا كجا تقسيم مي شه ؟؟؟ اونجا كجاست ؟؟؟؟

آيا اين يه توهم نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟
توهم و بعد هم توجيه توهم .............؟

درسته كه ( !!!) ما نبايد رياضيات بنويسيم و بعد اونو توجيه فيزيك كنيم بلكه بايد فيزيك و رياضي رو با هم پيش ببريم .......

اما خيال بافي كردن و بعد توجيه توهمات با رياضي هم كار چندان جالبي هم نيست ..
آيا بهتر نبود ابتدا اصل و ريشه ي نظريه مشخص مي شد بعد توجيهات صورت مي گرفت ؟؟؟

يه ضرب المثل هست كه مي گه :
خشت اول گر نهد معمار كج ............................. تا ثريا مي رود ديوار كج

تصویر
در من کسی آهسته میگرید ....

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

يه چيزي رو بايد بگم
نه سي پي اچ
و نه ريسمان چون ريسمان هم خيلي وقت است كه رد شده است
و جديد ترين نظريه كه اومده ( ابر ريسمان است ) كه بنا به حرف دانشمندان اين نظريه بايد در قرن 21 مي اومده و در قرن 20 زود تر ظاهر شده به علت قدرت زياد اون
بچه ها اگه خواستيد مي تونم خلاصشو ارسال كنم
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

حسین جوادی

پست توسط حسین جوادی »

سلام دوستان عزیز

مطالب ارسالی را مرور کردم، این روش برخورد با نظريه های جدید (اعم از آنهایی بعدا پذیرفته شدند یا آنهایی که رد شدند) همیشه وجود داشته و خواهد داشت. چون علم بویژه دانش فیزیک بحث اعتقادی نیست، بنابراین هر برخوردی با آن قابل تحمل است. از دوستانی که دفاع کردند، بسیار سپاسگرام و از دوستانی هم که نظريه سی. پی. اچ. بی پایه دانستند هم سپاسگزارم. اما خواشمندم یک نظريه را با دقت مطالعه کنید و بعد اگر خواستید یا به این نتیجه رسیدید که بی پایه است، با ذکر دلید بگویید.

شاد و پیروز باشید
حسین جوادی

حسین جوادی

پست توسط حسین جوادی »

سلام

کاربر گرامی betty_بتول عزیز
لطفا http://cph-theory.persiangig.com/pdfebook.htm را ببینید تا متوجه شوید که رو چه حسابی گفته شده که همه چیز از سی. پی. اچ. ساخته شده اند.
در ضمن در علوم اصئلی بدون اثبات ارائه می شود، مانند مکانیک نیوتونی و نسبیت، اگر اصول توانشتند پدیده ها را توجیه کنند، دیگر در مورد اصول بحث نمی شود. سی. پی. اچ. با یک تعریف و یک اصل ارائه شده است.

شاد و پیروز باشید
حسین جوادی

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

با سلا م و عرض ادب خدمت آقاي جوادي عزيز
منظور بنده همين اصوله .......
اصول چرا بايد اين طوري باشه ؟؟؟؟؟؟؟
چرا اين قدر به فلسفه كم اهميت مي ديم ؟؟؟
چرا فقط بايد محاسبه كنيم ؟؟؟؟؟
آيا بهترر نيست كمي هم روي اصول توقف كنيم ؟؟؟؟؟ شايد چيزي پيدا كرديم !!!!!!!
شايد به نتيجه اي رسيديم كه بتونه معماهاي فيزيك رو حل كنه و اين قدر مجبور نباشيم از اين شاخه به اون شاخه بپرسم ........
چرا بايد هر رو ز يه نظريه داده بشه ؟؟؟؟؟؟؟
چرا يه نظريه ي درست و حسابي و با اطمينان كامل نديم كه خيالمون راحت بشه ؟؟؟
به نظر من مشكل اصلي همون اصول فيزيكه .......ما بايد روي اصول تامل كنيم بعد بريم سراغ نظريه دادن
اگر توهيني كردم عذر مي خوام
ممنون

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

در مورد توهم يك نكته قابل توجه است.
نقاط عطف مهم فيزيك با آزمايش يا با رياضيات به وجود نيامده اند. ماجراي سيب نيوتن را كه مي دانيد. نيوتن در حالت خلسه به اين نگره رسيد بعد آن را رياضي و بعد آن را آزمايش كرد. ماجرايي شبيه به اين در مورد نگره ي بي كران بودن ذرات پروفسور حسابي رخ داده بود. خود ايشان گفته بود من به درختي خيره شده بودم و آن را در همه جا مشاهده مي كردم. بعد نگره به صورت رياضي بيان شد بعد با استفاده از ليزر و اتم هاي طلا ( اگر اشتباه نكنم ) آزمايش شد.
پس زياد نگوييد كه اين ها توهم است.
نسبيت هم يك زماني توهم بود. حركت براوني هم همچنين. و....
اما من از سي پي اچ خوشم نمي آيد. ...
تقصير خودم كه نيست!
م.ر.قاضي

حسين جوادي

پست توسط حسين جوادي »

خانم بتول گرامي

سلام
اين كه شما چنين فكري را داريد كه دنبال يك نظريه ي نديم كه همه چيز را توضيح دهد تا جايي كه من اطلاع دارم هميشه هدف بوده و هست. به خاطر همين نظريه ي همه چيز مطرح شده است.
اما چون نمي توانيم چنين نظريه ي بدهيمُ گام به گام پيش ميريم. اميدوارم چنين نظريه اي داده شود.
در مورد اصول هم بايد بگم اين ناشي از محدوديت ذهن انسان است و شايد هم آفرينش هستي طوري است كه با مطلق گرايي سازگار نيست و بدون ژيش فرض نميشه آن را درك كرد به همين دليل اصول به عنوان فرض اوليه بيان مي شوند.

شاد و ژيروز باشيد
حسين جوادي

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

سلام
ما چقدر در اين زمينه تلاش كرديم ( اصول و مطلق گرايي ) ؟؟؟؟( به نظر من تلاش زيادي نشده ..يعني نخواستيم سعي كنيم )

بعضي چيزها از قدرت ذهن بشر خارج است اما به همين بهانه تلاشي نمي كنيم ...

به نظر من ما بايد از ابتدا شروع كنيم ( از لحظه ي خلقت .... حتي از ذات خداوند ) تا به انتها( البته اگر انتهايي وجود داشته باشد ) برسيم ..... در غير اين صورت در وسط راه سرگردان خواهيم ماند ( علم كنوني وسط راه را بررسي مي كند نه به ابتدا كاري دارد و نه به انتها و به نظر من اين يك نوع سرگردانيست .... )

اينكه ما نفهميم از كجا شروع كرده ايم و قرار است به كجا برسيم موجب سردرگمي در علم مي شود ( از اين شاخه به اون شاخه پريدن و هر روز يك نظريه و ديد گاه جديد داشتن )

همه چيز را توجيه كردن فقط در صورتي ممكن است كه بدانيم منشا ذرات از كجاست .. محدود بودن ذهن را بهانه كردن هم كار درستي نيست ....

نقطه ي عطف هم همين جاست (ما قبل از اينكه دنبال منشا ذرات بگرديم بايد ابتداي ذهن بشر را پيدا كنيم و ابتداي ذهن بشر خيلي فراتر از ابتداي ذرات است ....در لحظه ي خلقت انسان اشرف مخلوقات ناميده شد ..... و اين يعني مي تواند راز كاينات را كشف كند و راز كاينات هرگز پيچيده تر از ذهن و روح انسان نيست چون او اشرف مخلوقات است و راز كاينات و منشا آنها بايد ( بايد ) برايش قابل فهم و درك باشد .....(((( پس نبايد محدود بودن ذهن و مطلق گرايي را بهانه كرد ))))........)

و به نظر من ذرات ابتدا دارند اما انتها ندارند ( چون هستي ((( دو دنيا )))) تا ابد پابرجاست ) و اشتباه دانشمندان اينجاست كه از وسط شروع كرده اند و مي خواهند با به انتها رسيدن ٫ ابتدا را پيدا كنند
و اگر اين طور ادامه دهند نه انتها را پيدا مي كنند و نه ابتدا را ... و اين يك سردرگمي محض است ..

به نظر من بهتره كمي هم روي اصول توقف كنيم در اين صورت مطمينا نتيجه ي بهتري خواهيم گرفت ...

اين نظر شخصي بنده بود ( البته ادعا ندارم سي پي اچ غلط است اما اطميناني هم بهش ندارم )

ممنون

مهمان

پست توسط مهمان »

در جهان ما از ديدكاه نظري ميتوان گفت تا زمان حاضر بيگ بنگ بينهايت بار تكرار و اتفاق افتاده است ؟

با تشكر خدا حافظ

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

سلام
ما چقدر در اين زمينه تلاش كرديم ( اصول و مطلق گرايي ) ؟؟؟؟( به نظر من تلاش زيادي نشده ..يعني نخواستيم سعي كنيم )

بعضي چيزها از قدرت ذهن بشر خارج است اما به همين بهانه تلاشي نمي كنيم ...

به نظر من ما بايد از ابتدا شروع كنيم ( از لحظه ي خلقت .... حتي از ذات خداوند ) تا به انتها( البته اگر انتهايي وجود داشته باشد ) برسيم ..... در غير اين صورت در وسط راه سرگردان خواهيم ماند ( علم كنوني وسط راه را بررسي مي كند نه به ابتدا كاري دارد و نه به انتها و به نظر من اين يك نوع سرگردانيست .... )

اينكه ما نفهميم از كجا شروع كرده ايم و قرار است به كجا برسيم موجب سردرگمي در علم مي شود ( از اين شاخه به اون شاخه پريدن و هر روز يك نظريه و ديد گاه جديد داشتن )

همه چيز را توجيه كردن فقط در صورتي ممكن است كه بدانيم منشا ذرات از كجاست .. محدود بودن ذهن را بهانه كردن هم كار درستي نيست ....

نقطه ي عطف هم همين جاست (ما قبل از اينكه دنبال منشا ذرات بگرديم بايد ابتداي ذهن بشر را پيدا كنيم و ابتداي ذهن بشر خيلي فراتر از ابتداي ذرات است ....در لحظه ي خلقت انسان اشرف مخلوقات ناميده شد ..... و اين يعني مي تواند راز كاينات را كشف كند و راز كاينات هرگز پيچيده تر از ذهن و روح انسان نيست چون او اشرف مخلوقات است و راز كاينات و منشا آنها بايد ( بايد ) برايش قابل فهم و درك باشد .....(((( پس نبايد محدود بودن ذهن و مطلق گرايي را بهانه كرد ))))........)

و به نظر من ذرات ابتدا دارند اما انتها ندارند ( چون هستي ((( دو دنيا )))) تا ابد پابرجاست ) و اشتباه دانشمندان اينجاست كه از وسط شروع كرده اند و مي خواهند با به انتها رسيدن ٫ ابتدا را پيدا كنند
و اگر اين طور ادامه دهند نه انتها را پيدا مي كنند و نه ابتدا را ... و اين يك سردرگمي محض است ..

به نظر من بهتره كمي هم روي اصول توقف كنيم در اين صورت مطمينا نتيجه ي بهتري خواهيم گرفت ...

اين نظر شخصي بنده بود ( البته ادعا ندارم سي پي اچ غلط است اما اطميناني هم بهش ندارم )

ممنون

نويد

سپاس: 53

پست توسط نويد »

با سلام خدمت همه اساتيد گرامي و عرض پوزش از محضر استاد گرامي جناب آقاي جوادي عزيز

1) بله درسته كه خيلي چيزها از محدوده ذهن بشر خارج است ولي بشر بي نهايت طلب همواره در پي يافتن راه هايي براي شكستن اين محدوديت هاست .
كي گفته كسي تلاشي نميكنه؟؟؟
شما فقط به اطراف خودتون نگاه ميكنيد و نظرتون رو بيان ميكنيد ؟؟
نه گلم . تلاش بشر همواره بوده و هست و خواهد بود .

2)اولا امروزه تلاش براي يافتن همه چيز را بشر از لحظه ابتداي خلقت بررسي ميكند .تلاش براي يافتن منشا ذرات را هم از همين راه شروع كرده است .
ثانيا : كسي سر در گم نيست . و علم كنوني در اكثر جاها به دنبال بررسي موارد مختلف به كمك همين
منشا خلقت يا ... ديگر است .

3) كي گفته ما نفهميديم از كجا شروع كرديم ؟
فهميديم از كجا شروع كرديم چون اگر اينگونه نبود به چنين پيشرفت هايي در علوم مختلف دست پيدا نميكرديم . ما فهميديم از كجا شروع كرديم و هم اكنون هم در حال پيشرفتيم .
ولي چون همه بشر و تمامي انسان ها در مسيري واحد به سوي خدا گام بر نميدارن دچار سر در گمي هايي ميشن .

4)من از شما يك سوال دارم .
چگونه ميتوان از ذات وجود مطلق(خداوند ) چيزي را شروع كرد ؟؟

5) نميدونم دليل شما براي اين حرف چيست ؟؟؟ : با به انتها رسيدن خواستار رسيدن به ابتدا هستند ...!!!!!

6) اگر ميگوييد ذرات انتها نداند دليلتون رو بفرماييد .
كسي نميتونه به حكمت هاي مطلق الهي پي ببره و اين كه بگه سر انجام اينگونه يا آنگونه ميشود .
پس ما سر در گم نيستسم و خواستار رسيدن به انتها هم نيستيم .
ما هم اكنون در زمان حال هستيم و وظايف و تحقيقاتمان را انجام ميدهيم .

و در آخر اين كه شما مجبور نيستيد يك نظريه رو قبول كنيد . چون همين جور كه از اسمش پيداست يك نظريه است . و تا زماني كه اثبات درستي يا اشتباه بودن آن مطرح نشده بايد سكوت كرد و به دنبال راه حل هايي بود نه اينكه دور يه مطلبي رو خط بكشيم و رهاش كنيم .

شاگرد و كوچيك همه شما هم هستم .

شاد و سربلند باشيد

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

به عمق ذرات بنگر

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

اولين جوابي كه براي شما دارم اين است كه: به عمق ذرات بنگريد ........

1ـ كسي تلاشي نمي كنه چون اگر تلاشي كرده بود سي پي اچ نبايستي به ثبت مي رسيد ( چون سي پي اچ فقط فيزيك است )
2ـ من نگفتم بشر تلاش نمي كنه بلكه مي گم بشر نمي دونه بايد از كجا شروع كنه و به خاطر همين هم سردر گمه ( امروز يه نظريه مي ده و روز بعد پشيمون مي شه ) ...... اينكه مي گم نمي دونه از كجا شروع كنه يعني : به بهانه ي مطلق گرايي و محدوديت ذهن ( كه البته درباره ي كاينات من بعيد مي دونم چون به اعتقاد من انسان قادره راز كاينات رو بفهمه چون اشرف مخلوقاته ) بي نهايتها رو كنار گذاشته ...... و نمي خواد راهي براي ورود بي نهايتها ( از ذات خدا گرفته تا غيره ) به علم پيدا كنه
اما قادره ........

3ـ تازه ما هم كه به سوي خدا گام برمي داريم به نتايج جالبي نرسيديم .......
بشر پيشرفت كرده چون علم رو از هر كجا كه شروع كنيم به نتيجه مي رسيم بشر از وسط شروع كرده و براي همين هم خيالش راهته كه راه رو درست مي ره ...اما به اعتقاد من بشر اگر اين طوري پيش بره نه آخر دنيا رو پيدا مي كنه و نه اول خلقت رو و نه ذات خدا رو ..........

4ـ اين را من نبايد بگويم ..... روي اين مساله بايد سالها كار مي شده و من هم ادعا ندارم كه جواب اين سوال رو مي دونم ............. اما در پي اون هستم اگر جوابش رو پيدا كردم حتما اطلاع مي دم
اما يه چيزي رو يادتون باشه كه بدون شناخت بي نهايت ها ( و ذات خدا ) نمي شه منشا ذرات رو پيدا كرد
و هر آنچه هم كه بگوييم توهمي بيش نيست ........

5ـ يعني نمي دونند از كجا بايدشروع كنند ( و به نظر من بشر ابتداي خلقت رو از علم فاكتور گرفته و در وسطها با تلاش براي رسيدن به انتها و به اميد پيدا كردن ابتدا سرگردان است )

6ـ به نظر من انتهاي ذرات همان انتهاي جهان است ...... اما عقل حكم مي كند كه جهان انتهايي ندارد
( چون آفريدن و هست شدن پايان ناپذير است و اين مربوط به ذات مقدس خداوند است كه آفرينش را شروع كرده و تا ابد هم ادامه دارد چه در اين جهان چه در آخرت و چه غيره كه ما از آن اطلاعي نداريم )
و از آنجايي كه جهان انتها يي ندارد پس علم( كسب علم ) بشر هم تا ابد ادامه دارد و عقل حكم مي كند كه بگوييم ذرات نيز انتهايي ندارند پس به اين نتيجه مي رسيم كه بشر سردرگم است ٫ نمي داند از كجا شروع كند و فكر مي كند دارد به انتهاي ذرات مي رسد در حالي كه ذرات انتهايي ندارند و هرگز او انتهاي ذرات را پيدا نخواهد كرد ..........( و به اعتقاد من اگر در پي ابتداي ذرات باشد و از ابتدا شروع كند وقتي به اين وسطها برسد تازه دوزاريش خواهد افتاد كه راه را اشتباه مي رفته )....

از ما گفتن بود ........ اما به نظر من اگر همه ي مردم جهان هم جمع بشن جبران سالها سردرگمي علم رو نمي تونن بكنن ..( علم مي بايست پيشرفته تر از اين باشه )

نمایه کاربر
بيتا

تماس:

پست توسط بيتا »

لطفا بحث كنيد ........
سي پي اچ بحث جالبي هست .....

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

physickar نوشته شده:..
در ضمن در مورد برخورد دو فوتون فكر كنم اشتباه باشد. يك فتون در جوار يك هسته ي سنگين بايد باشد.
احتمالا براي نشانه روي دقيق دو فتون به هم ما دچار مشكل خواهيم بود.
احتمالاً خیر :lol: :lol:
، چون میتوان با یك دسته فوتون همبسته ( لیزر) این كار را كرد!!
به آزمایشی كه در تاپیك " خرد زنده جاودانی .. " آوردیم، نگاه كنید!
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

ارسال پست