در زمان نمی توان سفر کرد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: در زمان نمی توان سفر کرد

پست توسط You-See »

اشتباه می کنی، هیچ دلیل محکمی برای چیزی که می فرمایید وجود نداره. اگر هست لینک بدید.
انشتین هم هرگز نگفت سرعتی بالاتر از نور نیست، گفت عبور ازش ممکن نیست. یعنی اگر سرعتتون کمتر باشه نمی تونید به سرعت نور و بالاتر برسید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

You-See نوشته شده:اشتباه می کنی، هیچ دلیل محکمی برای چیزی که می فرمایید وجود نداره. اگر هست لینک بدید.
انشتین هم هرگز نگفت سرعتی بالاتر از نور نیست، گفت عبور ازش ممکن نیست. یعنی اگر سرعتتون کمتر باشه نمی تونید به سرعت نور و بالاتر برسید.

سلام منبع اینکه پرتوهای با سرعت 5 برابر سزعت نور رسد شده رو میگید یا منظورتون چیز دیگه ای است

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

سلام. همون 5 برابر منظور منه

عبدالرضا علي پور

تو ایلیاد چند وقت پیش مطلبش رو خوندم اگه تونستم پیدا کنم لیکنش رو میگذارم ولی بقیش برداشت شخصی خودمه و اینطور به نظر من میرسه
آخرین ویرایش توسط عبدالرضا علي پور سه‌شنبه ۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۰۴:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار

عبدالرضا علي پور

You-See نوشته شده:سلام. همون 5 برابر منظور منه

https://iliadint.com/fa/search/%D8%B3%D ... 9%88%D8%B1

نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

سپاس: 14

پست توسط تارخ »

You-See نوشته شده:مثلا من شما رو می بینم که مسیری رو یک ساعته رفتید ولی خود شما اون مسیر رو نیم ساعته رفتید.
به این می گن کش اومدن زمان. ساعت من و شما هر دو داره درست کار می کنه و یک ساعت رو واقعا یک ساعت نشون می ده.
ولی تو سیستم شما با سیستم من فرق خواهد داشت.
اگر شما از رفتن دست بکشید و بایستید اون وقت یک ساعت شما با یک ساعت من یکی خواهد شد.
زمان برای سرعت های مختلف سرعت یکسانی نداره، حتی زمان روی زمین کند تر از زمان در فضا می گذره

سلام
ممنون از توضیحات شما.

فرض کنیم یک مسیر داریم به طول 300 هزار کیلومتر.
در روی این مسیر یک دونده با سرعت 300 هزار کیلومتر در ثانیه که یک ساعت مچی هم داره . ایستاده برای دویدن

یک نفر هم با کرنومتر خودش ، میخواهد زمان به انتها رسیدن این دونده را اندازه گیری کند.

هردو نفر از شروع حرکت ساعت خود را چک میکنند و با علامت شروع ،دونده حرکت میکنه و همزمان کرنومتر هم روشن میشه.

همینکه دونده به انتهای مسیر میرسه.
1- ساعت مچی زمان را چند نشان میدهد.؟
2- کرنومتر زمان را چند نشان میدهد.؟

بنظر خودم که هر دو زمان راباید یک ثانیه نشان دهند .
کش امدن زمان در کدام حالت رخ میدهد.؟ یعنی دونده زمان خودش را تا قبل از ایستادن میبیند که کمتر از یک ثانیه هست.؟ ولی همین که ایستاد یکدفعه زمان میشود یک ثانیه؟

خوب بدیهی است که تا قبل از ایستادن زمان کمتر از یک ثانیه هست. حتی یک قدم مانده به انتهای مسیر هم اگر ساعت هردو نفر را چک کنیم باید کمتر از یک ثانیه باشد. و همینکه یک قدم اخر را طی کرد . زمان هردو ساعت باید دقیقا یک ثانیه را نشان دهد.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
You-See نوشته شده:سلام. همون 5 برابر منظور منه

https://iliadint.com/fa/search/%D8%B3%D ... 9%88%D8%B1

بدین معنی که به‌نظر می‌رسد حباب سریع‌تر از چیزی که در حقیقت وجود دارد به آن‌جا رسیده است؛ حتی اگر حباب، همه‌ی ۱۰ سال گذشته را با سرعت پایینی طی کرده باشد.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

تارخ نوشته شده:
You-See نوشته شده:مثلا من شما رو می بینم که مسیری رو یک ساعته رفتید ولی خود شما اون مسیر رو نیم ساعته رفتید.
به این می گن کش اومدن زمان. ساعت من و شما هر دو داره درست کار می کنه و یک ساعت رو واقعا یک ساعت نشون می ده.
ولی تو سیستم شما با سیستم من فرق خواهد داشت.
اگر شما از رفتن دست بکشید و بایستید اون وقت یک ساعت شما با یک ساعت من یکی خواهد شد.
زمان برای سرعت های مختلف سرعت یکسانی نداره، حتی زمان روی زمین کند تر از زمان در فضا می گذره

سلام
ممنون از توضیحات شما.

فرض کنیم یک مسیر داریم به طول 300 هزار کیلومتر.
در روی این مسیر یک دونده با سرعت 300 هزار کیلومتر در ثانیه که یک ساعت مچی هم داره . ایستاده برای دویدن

یک نفر هم با کرنومتر خودش ، میخواهد زمان به انتها رسیدن این دونده را اندازه گیری کند.

هردو نفر از شروع حرکت ساعت خود را چک میکنند و با علامت شروع ،دونده حرکت میکنه و همزمان کرنومتر هم روشن میشه.

همینکه دونده به انتهای مسیر میرسه.
1- ساعت مچی زمان را چند نشان میدهد.؟
2- کرنومتر زمان را چند نشان میدهد.؟

بنظر خودم که هر دو زمان راباید یک ثانیه نشان دهند .
کش امدن زمان در کدام حالت رخ میدهد.؟ یعنی دونده زمان خودش را تا قبل از ایستادن میبیند که کمتر از یک ثانیه هست.؟ ولی همین که ایستاد یکدفعه زمان میشود یک ثانیه؟

خوب بدیهی است که تا قبل از ایستادن زمان کمتر از یک ثانیه هست. حتی یک قدم مانده به انتهای مسیر هم اگر ساعت هردو نفر را چک کنیم باید کمتر از یک ثانیه باشد. و همینکه یک قدم اخر را طی کرد . زمان هردو ساعت باید دقیقا یک ثانیه را نشان دهد.

دونده وقتی ایستاد کمتر از یک ثانیه را می بیند.
کرنومتر یک ثانیه را اندازه گیری می کند.

عبدالرضا علي پور

شما در یک جت جنگی با سرعت فرضی 1000 کیلومتر در ساعت در حرکتید و یک لاک پشت هم روی زمین با سرعت یک متر در ساعت در حرکته هم برای شما که در جت جنگی هستی زمان میگذره و هم برای لاک پشت ولی تغییرات سیستم لاک پشت رو نمیشه با تغییرات سیستم جت جنگی که شما سوارید اندازه گیری کرد و نمیشه هم گفت که برای یکی زمان است و برای دیگری نیست فقط این نسبتهای جابه جایی که بر اثر انرژی ایجاد شده سیستماتیک با هم فرق دارند .و هر سیستمی تابع انرژی خودشه و زمان هم به نسبت انرژیی که داره براش میگذره اگر حتا 1000 برابر سرعت نور هم حرکت کنه بازم زمان براش میگذره ولی تو سیستم خودش.با زمانی که از انرژی حرکتی یه لاک پشت بدست میاری نمیتونی تغییرات سیستمی رو که میلیونها برابر انرژی قوی تری داره اندازه گیری کنی.مقیاس استاندارد شده هر سیستم مهمه و تنها چیزی که این سیستم ها رو متمایز میکنه شدت انرژی اون سیستم است

عبدالرضا علي پور

انسان از نظر مکانی هم اگر روزی بتونه که (محاله) چینش های مادی رو برگردونه نهایتا میتونه به بدو تولد خودش که موجودیت پیدا کرده برگرده که باز این هم خودش یه فرض محال است

نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

سپاس: 14

پست توسط تارخ »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:شما در یک جت جنگی با سرعت فرضی 1000 کیلومتر در ساعت در حرکتید و یک لاک پشت هم روی زمین با سرعت یک متر در ساعت در حرکته هم برای شما که در جت جنگی هستی زمان میگذره و هم برای لاک پشت ولی تغییرات سیستم لاک پشت رو نمیشه با تغییرات سیستم جت جنگی که شما سوارید اندازه گیری کرد و نمیشه هم گفت که برای یکی زمان است و برای دیگری نیست فقط این نسبتهای جابه جایی که بر اثر انرژی ایجاد شده سیستماتیک با هم فرق دارند .و هر سیستمی تابع انرژی خودشه و زمان هم به نسبت انرژیی که داره براش میگذره اگر حتا 1000 برابر سرعت نور هم حرکت کنه بازم زمان براش میگذره ولی تو سیستم خودش.با زمانی که از انرژی حرکتی یه لاک پشت بدست میاری نمیتونی تغییرات سیستمی رو که میلیونها برابر انرژی قوی تری داره اندازه گیری کنی.مقیاس استاندارد شده هر سیستم مهمه و تنها چیزی که این سیستم ها رو متمایز میکنه شدت انرژی اون سیستم است

سلام

میشه لطفا فرمول تغییرات زمان و انرژی را که بهم بستگی دارند. برایم بفرستید. ممنون میشوم.

عبدالرضا علي پور

تارخ نوشته شده:
عبدالرضا علي پور نوشته شده:شما در یک جت جنگی با سرعت فرضی 1000 کیلومتر در ساعت در حرکتید و یک لاک پشت هم روی زمین با سرعت یک متر در ساعت در حرکته هم برای شما که در جت جنگی هستی زمان میگذره و هم برای لاک پشت ولی تغییرات سیستم لاک پشت رو نمیشه با تغییرات سیستم جت جنگی که شما سوارید اندازه گیری کرد و نمیشه هم گفت که برای یکی زمان است و برای دیگری نیست فقط این نسبتهای جابه جایی که بر اثر انرژی ایجاد شده سیستماتیک با هم فرق دارند .و هر سیستمی تابع انرژی خودشه و زمان هم به نسبت انرژیی که داره براش میگذره اگر حتا 1000 برابر سرعت نور هم حرکت کنه بازم زمان براش میگذره ولی تو سیستم خودش.با زمانی که از انرژی حرکتی یه لاک پشت بدست میاری نمیتونی تغییرات سیستمی رو که میلیونها برابر انرژی قوی تری داره اندازه گیری کنی.مقیاس استاندارد شده هر سیستم مهمه و تنها چیزی که این سیستم ها رو متمایز میکنه شدت انرژی اون سیستم است

سلام

میشه لطفا فرمول تغییرات زمان و انرژی را که بهم بستگی دارند. برایم بفرستید. ممنون میشوم.

سلام اینا که من میگم هنوز فرمولش نوشته نشده این همون فیزیکیه که فعلا همه دانشمندان دنبالش هستن فیزیکی خاص که بتونه در فضا هم جوابگو باشه ببینید وقتی بخواهید با سیستم تغییرات جت جنگی تغییرات حرکتی یه لاک پشت در حال حرکت رو بررسی کنید نسبت تغییرات وارد فاز میکروسکپی میشه و اینقدر در محاسبه ناچیز میشه که میگی صفره ولی در واقع این چنین نیست و لاک پشت هم حرکت داره و هم زمان داره براش میگذره این اشکاله و باعث میشه که فکر کنی زمان داره معکوس میشه انرژی بالا و تاثیرات حرکتی اون نمیتونه جلوی جنبش های درون بدن شخص رو بگیره و باعث جوان موندن اون شخص بشه زیرا با کم شدن جنبش های درونی شخص اون شخص از بین میره و میمیره نه اینکه جوان تر میمونه بدن انسان با یه جسم صلب فرق میکنه و تحت تاثیر تغیرات ناگهانی انرژی از کار میفته مثلا اگه ببریش به عمق 11000 متری اقیانوس چیزی ازش نمیمونه و یا اگر فشار جو رو برداری میپوکه و در تاثیر انرژیهای قوی نمیتونه زنده بمونه خیلی سخته که بتونی طراحی بکنی که نیروهای موثر بر انسان رو در سرعتهای بالا خنثی کنید و تقریبا میشه گفت جزو محا لات است با بدن انسان نمیشه مثل یک ذره رفتار کرد

mahmood1966

نام: محمود حمزه

سپاس: 3

پست توسط mahmood1966 »

ایا از نظر تئوری ؛ امکان داره که سیاهچاله ای باشه که پس از عبور از افق ؛ اثر کشند ادم رو نابود نکنه؟ یعنی ایا چگالی در بوجود امدن سیاهچاله های بزرگ تاثیر داره؟ جایی خوندم که که اگه 100میلیارد خورشید رو توی جایی به شعاع 50 برابر منظومه شمسی جای بدیم؛ چگالی اونجا برابر چگالی اب میشه . خودم از رو فرمولا که حساب کردم شعاع منظومه شمسی از ردۀ ده به توان 12 هستش و شعاع شوارزشیلد 100میلیارد خورشید هم از ردۀ ده به توان 14 هستش. یعنی وقتی اینکار رو بکنیم، فاصله ای بین منطقه ای که در اون ماده با چگالی اب هست و افق رویداد ؛ خالیِ و در اونجا ؛ ما داخل سیاهچاله هستیم ؛ ولی در نزدیکیِ ماده چگال نیستیم که اثر کشند ؛ دهن ما رو سرویس کنه. تو فرمولا هم که نگاه میکنی ؛ مستقیما جرم حجمی نداریم و معقول بنظر میاد. بنظر شما ممکنه؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

mahmood1966 نوشته شده:ایا از نظر تئوری ؛ امکان داره که سیاهچاله ای باشه که پس از عبور از افق ؛ اثر کشند ادم رو نابود نکنه؟ یعنی ایا چگالی در بوجود امدن سیاهچاله های بزرگ تاثیر داره؟ جایی خوندم که که اگه 100میلیارد خورشید رو توی جایی به شعاع 50 برابر منظومه شمسی جای بدیم؛ چگالی اونجا برابر چگالی اب میشه . خودم از رو فرمولا که حساب کردم شعاع منظومه شمسی از ردۀ ده به توان 12 هستش و شعاع شوارزشیلد 100میلیارد خورشید هم از ردۀ ده به توان 14 هستش. یعنی وقتی اینکار رو بکنیم، فاصله ای بین منطقه ای که در اون ماده با چگالی اب هست و افق رویداد ؛ خالیِ و در اونجا ؛ ما داخل سیاهچاله هستیم ؛ ولی در نزدیکیِ ماده چگال نیستیم که اثر کشند ؛ دهن ما رو سرویس کنه. تو فرمولا هم که نگاه میکنی ؛ مستقیما جرم حجمی نداریم و معقول بنظر میاد. بنظر شما ممکنه؟

میدان گرانشی در خارج از جسم به چگالی جسم وابسته نیست ولی در داخل جسم به چگالیش وابسته است (چه نیوتونی چه نسبیت عامی). اگه کهکشان رو به منزله ی جسمی یکنواخت با چگالی مشخص در نظر بگیرید که ما داخلشیم، گرانشش به چگالیش هم وابسته ست. برای همین اگه به کهکشانمون بدون اضافه کردن شعاعش، ستاره اضافه کنیم، یعنی چگالیشو ببریم بالا، ممکنه از یه جایی به بعد، در هم فرو بریزه و به سیاهچاله تبدیل شه. البته دقت کنید که میدان گرانشی کهکشان در خارج از اون به چگالی کهکشان دیگه وابسته نیست smile020

عبدالرضا علي پور

mahmood1966 نوشته شده:ایا از نظر تئوری ؛ امکان داره که سیاهچاله ای باشه که پس از عبور از افق ؛ اثر کشند ادم رو نابود نکنه؟ یعنی ایا چگالی در بوجود امدن سیاهچاله های بزرگ تاثیر داره؟ جایی خوندم که که اگه 100میلیارد خورشید رو توی جایی به شعاع 50 برابر منظومه شمسی جای بدیم؛ چگالی اونجا برابر چگالی اب میشه . خودم از رو فرمولا که حساب کردم شعاع منظومه شمسی از ردۀ ده به توان 12 هستش و شعاع شوارزشیلد 100میلیارد خورشید هم از ردۀ ده به توان 14 هستش. یعنی وقتی اینکار رو بکنیم، فاصله ای بین منطقه ای که در اون ماده با چگالی اب هست و افق رویداد ؛ خالیِ و در اونجا ؛ ما داخل سیاهچاله هستیم ؛ ولی در نزدیکیِ ماده چگال نیستیم که اثر کشند ؛ دهن ما رو سرویس کنه. تو فرمولا هم که نگاه میکنی ؛ مستقیما جرم حجمی نداریم و معقول بنظر میاد. بنظر شما ممکنه؟

سلام
از نظر تیوری که یه فرض ذهنیه میشه هر چیزی گفت ولی باید دید در عمل توان و قدرت و لوازم ایجاد چنین فرضی را داریم ؟
یک سهابی طی فرایند زمانی چند میلیارد ساله به منظومه تبدیل میشود و هر ساله حدود 8 میلیارد منظومه در عالم بوجود میاد و 8 میلیارد منظومه هم از بین میرود ما نه وقتش رو داریم و نه امکان ایجاد حتی یک سهابی را داریم که طی چند میلیارد سال به یک منظومه تبدیل میشه حالا چطور میخواهیم 100 میلیارد خورشید را در شعاع یک منظومه قرار بدهیم؟ این موضوع رو بهش میگن فرض محال

ارسال پست