در زمان نمی توان سفر کرد

Re: در زمان نمی توان سفر کرد چون..

نوشتهاز سوی Clever child در پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 14:14

به قول استیون هاوکینگ اگر سفر در زمان ممکن بود چرا تا به حال مسافری از آینده نیامده ؟! smile040 smile038
دوری که در او آمدن و رفتن ماست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, او را نه نهایت نه بدایت پیداست
کس می نزد دمی درین معنی راست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, کین آمدن از کجا و رفتن به کجاست
نماد کاربر

سپـاس : 45

ارسـال : 181

نام: محمد
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/19

مرد

نوشتهاز سوی kazhal.kh در پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 17:09

anTi-ИeuTЯin0 نوشته است:
behasht نوشته است:پس ما به آینده نمی رویم فقط سرعت رسیدن به مکانی که با سرعت کمتری در حال پیمودن آن بودیم تغییر می کند زمان در هر دو مکان یک معنی را دارد و سرعت گذشت وقایع به همان سرعت قبلی خود است و فقط حس شماست که تغییر می کند آن شکر خدا بدون آنکه شما احساس کنید

اینم دلایل نشدن سفر در زمان

سفر در زمان مثل فيلمها هرگز امكان نداره-سريعترين سفري كه ما ميتونيم داشته باشيم اينه كه خودمونو به يك سياه چاله برسونيم در انجا زمان براي ما طوري زود ميگذره كه روي زمين هرگز-بنابراين وقتي ما به زمين ميرسيم شايد همه پير شده باشند اما ما هنوز جوان باشيم-آينده بقيه رو ميبينيم اما هرگز به گذشته اي كه آن را ترك كرديم بر نميگرديم-براي ما شايد چيزي تغيير نكنه اما آينده ديگران رو زودتر از چيزي كه بايد ميبينيم بدون اينكه خودمون دچار تغيير زيادي شده باشيم.اينطور ممكنه سفر در زمان وجود داشته باشه اما از آنجا كه فعلا ما نميتونيم خودمونو به سياهچاله برسونيم و همچنين اينكه وقتي به سياهچاله برسيم هم بايد چنان فناوري داشته باشيم كه به دام سياهچاله نيفتيم و مماس بر محور آن حركت كنيم فعلا امكان پذير نيست-

کاملا درسته...ذهنیت و تصور غلط ما راجب سفر زمان ناشی از فیلمایی هست که دیدیم و همه شون جنبه ی تخیلی دارن...سفر زمان با استفاده از سرعت نور به این معنیه که اگر ما بتونم قطار یا سفینه ای بسازیم که بشه فردی رو سوارش کرد و اونو با سرعت نزدیک به نور به حرکت درآورد بعد از حدود یک هفته اگر اون فرد از قطار پیاده بشه میبینه که روی زمین مثلا صد سال گذشته در حالیکه از عمر اون فقط یک هفته گذشته...این فرد دیگه نمیتونه به زمان سابق برگرده...در هیچ موردی در عالم نمیشه به گذشته برگشت چون هرلحظه بی نهایت فرایند برگشت ناپذیر رخ میده و بازگشت به گذشته یعنی بی معنی شدن فرایند های برگشت ناپذیر...
سفر به اینده یعنی کند کردن گذر زمان برای فردی طوری که دیر تر پیر بشه .یعنی در حالیکه اطرافیانش صد سال رو طی کردن اون فقط چند روزی از عمرش گذشته باشه

سپـاس : 5

ارسـال : 17

نام نویسی: 90/8/28

ذکر نشده

نوشتهاز سوی amishtain در جمعه 20 بهمن 1391 - 00:15

شاید یه روزی انسان تونست در زمان سفر کنه....
از علم هر چی بگی بر میاد.
نماد کاربر

سپـاس : 136

ارسـال : 358

نام: AMIRFARHANG
نام نویسی: 90/10/23

مرد

نوشتهاز سوی مهرنوش13 در يكشنبه 21 تير 1394 - 19:05

خب این خیلی عجیبه,پس همین قضیه ی متوقف شدن سرعت زمان چیه?یا اصلا با سرعت نور هم نه,مگه انیشتین نگفته حتی اگه ی ساعت بالاتر از ساعت دیگه ای تو زمین باشه سرعت حرکتش کند تره?پس باید اگه شخصی هم تو این شرایط باسه زمان کند تر بگذره و دیرتر پیر بشه,ابن خودش یه جور سفر به آیندست نیست?اینده ای که فرد قرار نبوده توش باشه به نوعی

سپـاس : 0

ارسـال : 1

نام: مهرنوش لک
نام نویسی: 94/4/21

ذکر نشده

Re: در زمان نمی توان سفر کرد

نوشتهاز سوی masterhe3ar در چهارشنبه 13 آبان 1394 - 20:40

smile031 چه نوع ساعتی؟ smile025 زمان از دید چه کسی؟

نام: محمد رضا علوی
نام نویسی: 94/8/13

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Error.1997 در شنبه 16 آبان 1394 - 16:16

سلام .اول باید بگم که من یه دانش اموزم و علم انچنانی ندارم،فقط علاقه شدیدی به فضا و زمان کیهان و.... دارم
هر چیزیم که میخوام بگم فقط از توی مستند ها و مقاله ها خوندم و نتیجه گرفتم پس امکان داره که اشتباه باشه.
همون جور که شما گفتین خود شخص هیچ وقت احساس سفر در زمان رو نداره چون همیشه یه* بعدا* وجود داره
اما همون شخص نسبت به یه فرد عادی که روی زمین زندگی میکنه و هر دقیقش ۶۰ثانیه هست، سفر کرده
البته من فک میکنم که همیشه نباید یه شخص مسافر زمان باشه،امکان سفر تمام بشر به جز یه شخص ینی همون خود شخص قبلی هست
مثلا من فکر میکنم که فقط جاذبه نیست که میتونه زمان رو خم کنه،به نظر من احساسات شخصی یه ادم هم کار جاذبه رو انجام میده به این صورت که ما میبینیم خیلی ار افراد مثلا با داشتن سن بیست سالگی شبیه یه ادم ۳۰ساله هستن ،از لحاظ چهره.
این ینی اون فرد زمان براش سخت گذشته یا به بیان دیگه؛اون فرد احساس سختی تو رندگیش میکرده
پس از نظر اون فرد همه ادمای به غیر از اون مسافر زمانن و در زمان سفر کردن
اما نظر شخصی من اینه که به کار بردن اسم سفر به ابنده اشتباهه و باید بهش بگم سفر در زمان
شاید چیزایی که گفتم خنده دار باشه اما اینا چیزچیزایین که من فکر میکنم

نام: amir mahdi nasrabadi
نام نویسی: 94/8/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی مهدی137612 در چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 10:37

Clever child نوشته است:به قول استیون هاوکینگ اگر سفر در زمان ممکن بود چرا تا به حال مسافری از آینده نیامده ؟! smile040 smile038

چون وقتی کسی از اینده به گذشته بر می گردد وارد بعد زمان شده که برای ما قابل دیدن نیست.

سپـاس : 1

ارسـال : 43

نام: مهدی عسکری
نام نویسی: 94/11/9

ذکر نشده

نوشتهاز سوی paradoxy در چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 20:11

البته میتونیم به جهانای موازی هم استناد کنیم و بگیم شخصی که به گذشته سفر میکنه، نمیتونه به گذشته دنیای خودش سفر کنه چون علیت و اینارو نقض میکنه، اما این شخص میتونه تو جهانای موازی و مشابه دنیای خودش، به گذشته بره. سفر تو آینده هم که همین الآن داریم انجام میدیم.
Consider All Possibilities, Or Forget To Find Reality

سپـاس : 636

ارسـال : 1316

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی مهدی137612 در سه شنبه 31 مرداد 1396 - 21:51

به نام خدا
حتی اگر جهان موازی هم در نظر بگیریم باز هم سوال میشه پرسید چرا کسی از یک جهان موازی دیگه به گذشته سفر نکرده تا ما ببینیمش؟

سپـاس : 1

ارسـال : 43

نام: مهدی عسکری
نام نویسی: 94/11/9

ذکر نشده

نوشتهاز سوی stanly در سه شنبه 31 مرداد 1396 - 22:18

مهدی137612 نوشته است:به نام خدا
حتی اگر جهان موازی هم در نظر بگیریم باز هم سوال میشه پرسید چرا کسی از یک جهان موازی دیگه به گذشته سفر نکرده تا ما ببینیمش؟

خب مثلا طبق تئوری ریسمانها ده به توان پونصد جهان موازی هست،شاید از شانس تو جهان ما نیومدن smile021
نماد کاربر

سپـاس : 198

ارسـال : 352

نام: م.گ
شهر: کی اف
نام نویسی: 94/10/25

مرد

قبلی

بازگشت به نظریات ایرانی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 4 مهمان