بعد پنجم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

بعد پنجم

پست توسط koorosh1 »

درود بر شما دوستان دانش دوست. بنده یک مقاله ای دارم میدهم در زمینه ی بعد پنجم دنیا. خواهشا کسانیکه در فیزیک مهارتی دارند یا اینکه سروکارشان با فیزیک و علوم طبیعی است مرا راهنمایی کنند. ما در سه بعد مکان و یک بعد زمان زندگی میکنیم.این چهار بعد ماست.
بعد پنجم ما سرعت است. طبق نظر خودم اما نه سرعت m/s. سرعت m/s حاصل تقسیم بعد مکان به زمان است. چیزی است که اگر وجود نداشته باشد هم مکان وجود دارد هم تحرک زمان منتها با این اختلاف که در x=vt اگر سرعت صفر باشد حرکت ما در نیز در مکان صفر میشود و تحرک زمان برای ما بی ارزش و بی معنی میشود. یعنی این سرعت حاصل حرکت در مکان هاست. ولی این سرعت که بعد پنجم و زیر مجموعه اون چهاربعد است حاصل حرکت در زمان است. بدین معنا که اجسام چه حرکت کنند یا نه مکان و زمان ثابت است. اما اگر زمان حرکت نکند عمر اجسام و انسانها نیز توقف میکند. اما زمان چطور میتواند حرکت کند؟ طبق منطق ریاضی خودم فهمیدم که زمان یک بعد سرعت در خودش ذخیره کرده است. این بعد سرعت زمان را به گردش در میاورد. مکان این سرعت همان زمان است و زمان از طریق این بعد مخفی در مکانها حرکت میکند. و طول عمر اجسام را جلو میبرد. سرعت زمان 0=∞/1ثانیه است. به این دلیل که اگر کل کائنات را شما در نظر بگیرید که یکهو باهم به جهان بیایند طبیعتا عمر انها از صفر شروع میشود. من نمیدونم که قطر جهان هستی چقدر است. ولی عمر همشون در تمام هستی همزمون از صفره. پس این بعد سرعت داخل زمان با اخرین سرعت ممکن در کهکشان سفر میکند.حالا برای سفربه زمان باید سرعت مکانیمان بیشتراز بعد سرعت زمانیمان شود.خب پس درمیابیم که سرعت نور سرعت بسیار کمی برای سفر به زمان است. (البته توجه داشته باشید که هر چقدر سرعت بالاتر رود زمان نیز کندتر میشود.) حالا سفر به زمان از سخت هم سختر شد. اطلاعات بیشتری در این زمینه دارم ولی باید روی ریاضیشم کار کنم که مطمئن شم درسته یا نه.چیزهای بیشتری که فهمیدم شما را هم خبردارمیکنم با اجازه همه.
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

meha1368

سپاس: 19

Re: بعد پنجم

پست توسط meha1368 »

یه سوال.
میشه بعد رو تعریف کنی
؟

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

در معنی عادی به یک اندازه یا پارامتر گفته می‌شود که برای تعریف ویژگی‌های یک جسم به آن نیازمندیم، برای نمونه درازا، پهنا، بلندا و ژرفنا. برای بیان این اندازه‌ها در فارسی از واژه‌های عربی طول، عرض، ارتفاع و عمق هم استفاده می‌شود.
BELIEVING YOURSELF

perhaps

سپاس: 1

پست توسط perhaps »

درود بر شما، دوست دانشمندم.
برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی را دارم.

پاینده باشید.

meha1368

پست توسط meha1368 »

با این حساب آیا میشه گفت زمان واقعا یک بعده؟
مثلا در مورد بعد x در حالت معمول سفر به هر جای این بعد ممکنه.ولی در مورد زمان اینطور نیست.مثلا نمیتونیم به دبروز یا فردا بریم.
این تفاوت بین مکان و زمان نمی تونه بعد بودن زمان رو زیر سوال ببره؟

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

زمان یک بعد است درسته شما سه بعد مکانو پیش خودت فرض کن نقطه اشتراکشونو در نظر بگیر مثلا اون سه بعد دو متر حرکت میکنه نقطه اشتراک ان دو متر جلو میاد حالا میگیم این تغییر مکانی برای اون جسم در چه مدت زمان اتفاق افتاد خب این نقطه اشتراک سه بعد بعد چهارم برای ما معنی دار میکنه توی مثالهای روزمره خودمونو در نظر بگیریم فرضا فلان ادم سروقته یعنی در هر مقطع مکانی در زمان اون موقع حضور پیدا میکنه و این بعد پنجم هم چیزیکه توی زمانه که زمانو معنی دار میکنه تا در اثر حرکت در مکان بوجود زمان پی ببریم.
BELIEVING YOURSELF

meha1368

پست توسط meha1368 »

اون سه بعد مکانی کاملا مستقل از هم هستن.حداقل برای موجودی به اسم انسان.مثلا ار تفاع شما هیچ ربطی به طول یا عرضتون نداره.منظورم اینه که شما توی فضای سه بعدی می تونی تو هر نقطه دلخواهی باشی.در واقع این نقاط به شکل سه تایی مرتب هستند که هر عددی می تونن داشته باشند.
حالا وقتی زمان میاد وسط ما یک چهارتایی مرتب داریم.اگه فرض کنیم زمان ما به صورت اتوماتیک جلو میره اونوقت دیگه نیازی به بعد پنجم نیست.در واقع ما داریم روی یک آسانسور زندگی می کنیم حرکتش متوقف نمیشه.

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

من نگفتم سه بعد مکان مستقل نیستند.طبق تعریف بعد هر بعدی یک ویژگی از جسمه. حالا اینکه شما میگید اتوماتیک بودن زمان به بعد پنجم ربطی نداره اتفاقا خیلی هم ربط داره اولا اسانسور شما که متوقف نمیشه خب باید برقش حرکت کنه تا اسانسور حرکت کنه. دوما دلیلی که بعد پنجم برای شما نا اشنا است این است که این بعد در اطراف ما نیست بلکه داخل زمانه .شما فقط میتوانید زمان را بشناسید فقط به خاطر سرعت و کار ما در مکان ,چون زمان در مکان است. این بعد سرعت به نحوی موتور زمان برای حرکت در مکان است. فکر کنم توضیحم کافی بوده.
BELIEVING YOURSELF

meha1368

پست توسط meha1368 »

لایک
ایده ی بسیار جالبیه.نمی دونم دقیقا در چه مرحله ای هستین ولی براتون آرزوی موفقیت می کنم.خوشحال میشم در موردش بیشتر بحث کنیم

نمایه کاربر
Ali.T

سپاس: 450

پست توسط Ali.T »

meha1368 نوشته شده:با این حساب آیا میشه گفت زمان واقعا یک بعده؟
مثلا در مورد بعد x در حالت معمول سفر به هر جای این بعد ممکنه.ولی در مورد زمان اینطور نیست.مثلا نمیتونیم به دبروز یا فردا بریم.
این تفاوت بین مکان و زمان نمی تونه بعد بودن زمان رو زیر سوال ببره؟
سلام

این که در زمان سفر نمی کنیم دلیلی بر این که بعد نمی باشد نیست ...... امروزه همه تئوریهای فیزیک زمان را یک بعد در نظر می گیرند. smile072

نمایه کاربر
دوستدار فیزیک

نام: احمد روزگار

سپاس: 3

پست توسط دوستدار فیزیک »

درود
ایده بسیار جالبیه امیدوارم در طول زندگیتون موفق باشید

atr

پست توسط atr »

نظریه جالبیه
بیشتر در موردش بنویس .
ممنون

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

هرچیزی میتونه ممکن باشه.کالوزا هم از خودش پرسید آیا ممکنه هر چیزی که ما بینیم حاصل خمیدگی فضا زمان باشه؟
همین که سوال میکنید بهتون تبریک میگم. البته شما خواسته یا ناخواسته دارید اطلاعات خروجی عقل خودتون رو محک میزنید.
امیدوارم از دست کسانی که با چماق به سراغ شما میایند زیاد ناراحت نشید اونا برای همه چیز پایان تعریف می کنند.
خیلی خب نظر خودم در مورد نظریه شما.
اینطور که من فهمیدم منظور شما از سرعت بیشتر سینماتیک هست تا دینامیک برای همین نیاز هست بیشتر روی طرح کار کنید.
از کتب فیزیک دبیرستان و پیش دانشگاهی میتونید استفاده کنید کمک شایانی میکند.
http://www.chap.sch.ir/
موفق باشید.
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

سلام به شما دوستان. تقریبا پس از نه ماه کار روی بعد پنجم چیزای بیشتری ازش بدست اواردم. در این جا من خیلی به موضوع ریاضیاتش اشاره نمیکنم چون خیلی طولانی و وقتگیر است در اینجا من به صورت ادبیاتی برای شما بیان میکنم اگه هر نظر یا پیشنهادی داشتید لطفا منو بی خبر نذارید.
در اینجا من میخواهم به شما بگم که بحث سفر به زمان اساسا غلط و غیرممکن است. جوابش هم داخل همین بعد پنجمه .طبق تعریف بالایی که از بعد پنجم در کامنت اولم کردم این بود که ما هنگامی میتوانیم به زمان سفر کنیم که سرعت بعد مکانیمان بیشتر از بعد سرعت زمانیمان شود یعنی:du/∞/1 m/s که برابر است با du∞ m/s که این سرعت بعد پنجم است. برای سفر به زمان٫ حال باید سرعت ما اینقدر باشد: v>du∞ m/s. یعنی اگر فرضا کسی بخواهد در زمان سفر کند باید در صفر ثانیه کل جهان هستی را در حداکثرترین مسافت ممکن طی کند و در ان لحظه تازه فقط موفق شده زمان را متوقف کند. خب تا همین جا نیز سفر به زمان غیرممکن شد چون طبق قوانین فیزیک هیچ موجود زنده یا غیر زنده ای نمتواند در صفرثانیه کار یا تحرکی انجام دهد. اما چیزیکه این امر را غیرممکن تر میکند این است که اگر شما کل جهان هستی را مانند یک بیضی نسبتا بلند فرض کنید و دو نقطه در جهت مخالف بیضی با بیشترین فاصله مانند شکل زیر:
http://tradingphrases.com/images/T/MONO ... nogram.jpg
را رسم کنید متوجه خواهید شد. حال یکی از این نقاط را جسمی فرض کنید که قرار است قانون طبیعت را زیرپا گذاشته و در صفر ثانیه ماکسیمم مسافت جهان هستی را با بیشترین سرعت عالم(که امکان دارد صدها هزار برابر نور شود) طی کند. طبق تعریفی که من از بعد پنجم کردم این بود که این بعد در ∞/1 ثانیه کل این بیضی را طی میکند یعنی تقریبا در صفرثانیه. حال وقتی که این جسم به یک بینهایتم ثانیه دوم میرسد زمان سفر کردنش به زمان در ان لحظه شروع و از توقیف زمان خارج میشود. اما مشکل اینجاست که بعد از ان باید از جهان هستی خارج شد. همانطور که میدونیم سفر به زمان یعنی سفر به اتفاقات و رخدادهای گذشته یا اینده. اما در خارج از جهان هستی که هیچگونه رخدادی اتفاق نیفتاده است و ما تازه اولین رویداد را داریم انجا میسازیم. متل این می مونه که ما انگار باید در اولین رویدادی که ما داریم انجا میسازیم باید پشت سرهم سفر کنیم نه رویداد ما اونجا ساخته میشه و نه موفق می شیم به زمان سفر کنیم. پس تا همین جا نیز فهمیدیم بحث سفر به زمان بی پایه و همچنین درباره سرعت هم فهمیدیم که سرعت چیز ثابتی نیست و ثابت ان هم نور نیست. فعلا تا همین جا حرفمو تموم میکنم بازم اگه چیزی گیرم اومد سراغتون میام. با اجازه همه بای.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 166

پست توسط electro gravity »

smile024
محاسباتی که شما رو به این نتیجه رسونده رو هم میشه بنویسید
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

ارسال پست