با یک نظریه و کشف علمی چکار باید کرد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
پویا.الف

با یک نظریه و کشف علمی چکار باید کرد؟

پست توسط پویا.الف »

سلام. فرضا من یک تئوری دارم و اون تئوری رو اثبات ریاضی کردم و با چند دانشمند و استاد دانشگاه درباره‌اش صحبت کردم و اونها هم تائیدش کردن، حالا باید چکار کنم؟ مرحله بعدی چیه؟ چطور باید منتشرش کنم؟ محتوای 30 صفحه‌ای باید مقاله باشه؟ کتاب باشه؟

نمایه کاربر
Infinity.Riot

نام: شورش کیهان

Re: با یک نظریه و کشف علمی چکار باید کرد؟

پست توسط Infinity.Riot »

پویا.الف نوشته شده:سلام. فرضا من یک تئوری دارم و اون تئوری رو اثبات ریاضی کردم و با چند دانشمند و استاد دانشگاه درباره‌اش صحبت کردم و اونها هم تائیدش کردن، حالا باید چکار کنم؟ مرحله بعدی چیه؟ چطور باید منتشرش کنم؟ محتوای 30 صفحه‌ای باید مقاله باشه؟ کتاب باشه؟

به نظر اینجانب مقاله کرده,ترجیحا برای یک ژورنال خارجی بفرستید. موفق باشید smile072
آتشی بود و فسرد
رشته ای بود و گسست
دل چو از بند تو رست
جام جادوئی اندوه شکست

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

بله اگر تو ایران بخواید منتشر کنید یا منتشر نمیشه یا مقاله تون دزدیده میشه .

yazdanhaliday

سپاس: 24

پست توسط yazdanhaliday »

پویا.الف نوشته شده:سلام. فرضا من یک تئوری دارم و اون تئوری رو اثبات ریاضی کردم و با چند دانشمند و استاد دانشگاه درباره‌اش صحبت کردم و اونها هم تائیدش کردن، حالا باید چکار کنم؟ مرحله بعدی چیه؟ چطور باید منتشرش کنم؟ محتوای 30 صفحه‌ای باید مقاله باشه؟ کتاب باشه؟

با استاد مربوطه درمیان بگذارید۰اما از مطالب و نوع آن حرفی نزنید۰برای مجلات خارجی نیز احتمال دزدیده شدن مطالب بسیار زیاده!پس گول نخورید!
متاسفانه در ایران برای دیده شدن بهتر نتایج علمی شما یا باید بند پ داشته باشید یا استاد راهنمای شما که اسم او نیز در پیوست مقاله ی شماست جزو اساتید بزرگ ایران باشد!
تصویر

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

- ممکنه سن و تحصیلاتتون رو بگید؟
- همینطور عنوان موضوعی که روش کار کردید و اینکه چه چیز جدیدی رو اثبات کردید؟
- و در آخر اسامی اون دانشمندانی که درباره موضوع باهاشون صحبت کردید و تاییدش کردند؟ و روش ارتباطی شما با اونها؟
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

ابتدا باید تئوری خود را با مشخصات استاندارد، در قالب یک یا چند paper معتبر تدوین کنید. (برخی ژورنالهای معتبر بین المللی، پیش نیازهای لازم برای کسب صلاحیت انتشار مقاله را در وب سایتهای خود اعلام کرده اند) بهتر است برای اثبات عملی آن، آزمایشهائی طراحی و پیشنهاد دهید. اگر کاربرد عملی و صنعتی دارد و یا کشف علمی شما منجر به ایجاد یک فرمولاسیون جدید برای تولید محصول شده است، باید پیش از هر کار، آن را به صورت اظهارنامه پتنت ثبت کنید. در فرآیند تایید شدن آن به عنوان اختراع، از شما می خواهند که یک مرجع رسمی استعلام برای تایید آن معرفی کنید که در اینجا می توانید یکی از زیر مجموعه های مرتبط وزارت علوم را معرفی کنید تا در این فرآیند؛ احتمالا به نوعی، بر کشف شما صحه گذاشته شود. خوبی این روش این است که دیگر هیچ فردی نمی تواند مدعی زودتر ارائه کردن آن شود.
اگر موردی برای ثبت اختراع نبود، ابتدا به نحوی باید تئوری شما توسط گروهی از اساتید معتبر داوری شود. گاهی می توانید خلاصه مقاله خود را برای دبیرخانه یک کنفرانس علمی معتبر بفرستید تا یک داوری اولیه بشود.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

فرزند كعبه

سپاس: 17

پست توسط فرزند كعبه »

اینطور که من فهمیدم و دوستان عرض کردن احتمالا انتشار و پخش یه مقاله که باعث کشف و تئوری جدید می شه خیلی سخت تر از خود اون کشف و تلاش برای تدوین نظریه و اثباتش هست!

cathleenwitmer

پست توسط cathleenwitmer »

طبق گفته های شما زمان همان نرخ تغییر در ماده است که اگر این تغییر سریعتر صورت بگیره به تناسب آن بنا به درک انسان زمان سریعتر می گذره و بلعکس.
خب این یه تعریف قدیمی و کاملا منطقیه.
چرا که زمان از بیگ بنگ به بعد

ارسال پست