میتوانیم بگوییم انرژی مثبت و منفی وجود نداره؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

rahasadaf

نام: رضا گنجی

سپاس: 1

میتوانیم بگوییم انرژی مثبت و منفی وجود نداره؟

پست توسط rahasadaf »

انرژی مقدار نیرویی است که باعث حرکت یاجنبش تمای ذرات میشود که منشاء آن از خورشید است حال انرژی منفی که صحبت میشود نه منظور بار منفی و مثبت که در ذرات است منظور انرژی است که صحبت میشود میگویند انرژی مثبت است یعنی اون کس یا شی انرژی مثبت است یا انرژی منفی است یعنی اون شی یا اون کسی انرژی منفی است در صورتی که به نظر من یک انرژی واحد بیشتر وجود ندارد آنجایی که انرژی وجود دارد انرژی که باعث حرکت میشود یا نیرویی که باعث حرکت میشود اسمشو گذاشتن انرژی مثبت و جایی که انرژی نیست اسم شو گذاشتن انرژی منفی دلیل دارد!
قانونی در هستی وجود دارد هر جا که انرژی هست و ضعیف تر و کم جرم تر جذب میشود به جایی که انرژی قوی تر و پرجرم تر همین امر باعث چرخش میشود و چرخشی که از قبل از تولد کهکشانها و زمین و خورشید وجود داشته و بعد از چرخش پس از جذب باعث تولد آنها شده است
بیشترین صحبت من انرژی مثبت ومنفی است نه بار مثبت ومنفی که وجود آنها باعث تعادل میشود
مثلا در مورد چرخش زمین دور خورشید چرا این زمین دور خورشید میچرخد؟انرژی خورشید بیشتر از زمین است اگر چیزی پر انرژی تر از خورشید وجود داشت زمین دور اون میچرخید؟
مثلا در مورد چرا آدما جذب آدمای راست گو و صادق میشن و آنها را دوست دارند آیا آدمای راست گو چیزی میگویند که هست و چون هست انرژی دارد و چون انرژی دارد افراد جذب آدمای پر انرژی میشوند و چرا از آدمای دروغگو دوری میشن چون آدمای دروغ گو چیزی میگویند که نیست چون نیست انرژی ندارد و به همین دلیل جذب آنها نمیشوند و اگر هم جذبی باشه خیلی زود دور میشوند
مثلا در مورد پول به نظر من پول یک کاغذ نیست سرشار از انرژیست به میزانش و اینکه یک نفر یک ماه کار میکنه نیرو و انرژی خودشو از دست میده و در مقابل هم انرژی از دست دادشو دریافت میکنه تو یک کاغذ و به همین خاطر هر زمان که تو جیبت پول هست خود به خود خوشحالی اون انرژی تو کاغذ است
چرا افرادی مثل گاندی میلیون ها نفر جذب اون میشن آیا انرژی زیاد اون باعث جذب شده این همه آدم شده است
و کسانی که انرژی منفی دارند همه با دیدنشون انرژی داشته را ازدست میدن به قولی پنچر میشن آیا اون فرد میشه گفت عامل کاهش انرژی از اون شخص هست؟ تونستم منظور بفهمونم فقط ناگفته نمونه هر کس یا هر شی یک گنجایش مثل یک ظرف برای ذخیره انرژی و برای حرکت دارد چه اونایی عاملین افزایش انرژی هستند چه اونمایی که کاهش انرژی؟منتظر نظر شما حرف برای گفتن زیاد دارم دوست داشتید دوباره ادامه بدم وثایت کنم
مثلا این که گاندی این همه انرژی از کجا اورده چرا گنجایش ذخیره انرژی آدما با هم فرق میکنه
چرا چرخش وجود داره مثلا زمین که الان میچرخه قبل از تولدش این چرخش وجود داشته
چرا آما با هم فرق میکنند یکی انرژی زیاد داره یکی کم یکی مدیر یکی کارگر آیا همه به انرژی بستگی داره
چگونه شده که ما دو عضو داریم مثل دو چشم دو دست و ...
چگونه شده که جفت نر وماده به وجود آماده
آیا چشم عضو جدیدی است که بعدن به وجود آمده قبلا وجود نداشته و ...
آیا تمام چیزایی که اختراع شده قبلا وجود داشته فقط پیدا شده میتونیم بجای اختراع پیدایش و بابت این دلیل محکم دارم!
شب و روز خوش ومنتظر نظرات شما

نمایه کاربر
dornalar

سپاس: 50

Re: میتونیم بگیم انرژی مثبت ومنفی وجود نداره فقط ...

پست توسط dornalar »

مثلا اتمی که الکترون از دست میده بار مثبت داره و اتمی که الکترون میگیره بار منفی داره
ولی خوب اتمی که الکترون از دست میده از کجا میاره الکترونو؟؟؟
یعنی قبلا الکرترون داشته؟پس چرا بارش منفی نبوده و خنثی بوده؟
یعنی یه عامل با بار مثبت در اتم هست که باعث خنثی بودن میشه دیگه درسته؟

با عرض معذرت به نظرم حرفتون درست نیست
و من برای زندگی تو را بهانه میکنم...

my page: dornalar.blogfa.com

rahasadaf

Re: میتوانیم بگوییم انرژی مثبت و منفی وجود نداره؟

پست توسط rahasadaf »

ممنون از ‍‍پاسختون ولی ابتدا میتونید بگید تعریف از انرژی که باعث حرکت یا همان نیرو میشود چیست؟

yazdanhaliday

سپاس: 24

پست توسط yazdanhaliday »

با توجه به پایستگی انرژی از هیچ بوجود نمی آید!
در نجوم میخوانیم که زحل و مشتری سه برابر انرژی که از خورشید میگیرند را ساطع میکنند!
خب این انرژی از کجا میآید!?
جواب سوال در منقبض و منبسط شدن گاز های سیارست۰
نظریه آقای گنجی کلی و تا حدودی سخت و مفهومی است! برای درک آن باید بیشتر تمرکز کرد!
تصویر

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

انرژی از جایی به جای دیگه منقل میشه نه اینکه از هیچ به وجود بیاد
اگر انرژی زحل و مشتری بیشتر از خورشید بود زمین دور اونا میچرخید پس انرژیشون کمتر از خورشید اگر ماه دور زمین میچرخه به خاطر انرژِی زمینه حالا ماه چرا دور خورشید نمیچرخه دلیلش نزدیکی خیلی زیاد نسبت به خورشید به زمینه و نیرویی که زمین بر ماه اثر میگذاره به دلیل نزدیکی بیشتر از خورشیده و ناگفته نمونه که زمین به دلیل لایه خاص نیروی اثر گذار بر ماه را از خودش دور کرده و در مورد گازها نیروی گرانش یا بهتر بگم همون چرخشی که مثل بذر در کل هستی پخش شده همون چیزی که باعث چرخش سیاره ها ستاره ها کهکشان ها و ... شده و همه چی در چرخشه چیزی مثل نیروی قوی و ضعیف باعث چرخش و متمرکز و جذب کردن گازها و فشرده شدن و نهایت تولد سیاره ها و ستاره ها شده به نظرم انشتین دنباله چیزی بوده که یه فرمول ارائه بده که جواب همه سوالات بده وجود داره در پست های بعدی خواستید عنوان میکنم عاشق انیشتین و استفان هاوکینگم حرفایی زدن که دیونه کنندست مخصوصا اون حرفشون که همه چیز برام حاشیه است اون چیزی که مهم و منو به وجد میاره اینه که فکر خدا رو بخونم

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

یکی از دکلمه هامو تقدیم تمام کسانی میکنم که برای پیدا کردن فرمول هایی که خالق ما در دل هستی قرار داده تلاش میکنند (پیدایش به جای اختراع)وتلاش زیادی برای خدمت به بشریت کرده اند
نمیدانم هستی چیست
ولی میدانم حس قشنگیست
چرا مردم
نزدیک را دور
روز را شب
گل را خار میدارند
چرا هستی در سکوت است
نمیگوید حرفی
انگار این حس را فقط من دلبسته ام
کاش میشد
ذره ذره وجودم فدای خفتگان میشد
بیدار میشدن
پیدا میکردن
صدا میزدن
چرا هستی انقدر تنهاست
شاید میداند تنهایی بهتر است
ولی حال تنها نیست
دوستدار همه انجمنی ها
گنجی
میتونید نظراتتون به ایمیلم هم بفرستید
[email protected]

نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

پست توسط thegodof3d »

rahasadaf نوشته شده:انرژی از جایی به جای دیگه منقل میشه نه اینکه از هیچ به وجود بیاد
اگر انرژی زحل و مشتری بیشتر از خورشید بود زمین دور اونا میچرخید پس انرژیشون کمتر از خورشید اگر ماه دور زمین میچرخه به خاطر انرژِی زمینه حالا ماه چرا دور خورشید نمیچرخه دلیلش نزدیکی خیلی زیاد نسبت به خورشید به زمینه و نیرویی که زمین بر ماه اثر میگذاره به دلیل نزدیکی بیشتر از خورشیده و ناگفته نمونه که زمین به دلیل لایه خاص نیروی اثر گذار بر ماه را از خودش دور کرده و در مورد گازها نیروی گرانش یا بهتر بگم همون چرخشی که مثل بذر در کل هستی پخش شده همون چیزی که باعث چرخش سیاره ها ستاره ها کهکشان ها و ... شده و همه چی در چرخشه چیزی مثل نیروی قوی و ضعیف باعث چرخش و متمرکز و جذب کردن گازها و فشرده شدن و نهایت تولد سیاره ها و ستاره ها شده به نظرم انشتین دنباله چیزی بوده که یه فرمول ارائه بده که جواب همه سوالات بده وجود داره در پست های بعدی خواستید عنوان میکنم عاشق انیشتین و استفان هاوکینگم حرفایی زدن که دیونه کنندست مخصوصا اون حرفشون که همه چیز برام حاشیه است اون چیزی که مهم و منو به وجد میاره اینه که فکر خدا رو بخونم

دوست عزیز ، نمیشه اخر حرفتو بگی؟
تا اونجا ک من فهمیدم دارین میگید انرژی مثبت و منفی هست و یکیش باعث میشه یه جسم حرکت کنه و دیگری خلاف جهته ، اما باید بگم دچار اشتباه شدین ، چون انرژی حالت های مختلفی داره مثل گرما ، نور ، امواج ، و نیرویی ک باعث تغییر حجم و شکل میشه ، همون نیرویی ک در ماهیچه های ما وجود داره ، شما نمیتونید خود انرژی رو به دو صورت مثبت و منفی طبقه بندی کنید ، انرژی رو فقط میشه بسته به حالت های اون طبقه بندی کرد و نه تخیلات خودمون ، مثلا در رابطه با گرما ، شما نمیتونید به جسم گرمایی بدین ک دماشو کم تر کنه ، چیزی ک شما میگید در رابطه با جهت نیرو هست نه خود نیرو

و درضمن دوستان بدونید در فضای نجوم انرژی بوجود میاد ، عدله اش هم نابودی و دوباره جمع شدن ستارگان هست ، لطفا این نظریه ناقص رو کرک کنید در ذهنتون

دوست عزیز چیشد سرباز جنگ جهانی سومیتون هلکوپترو ببینین سرش چی اومده!

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

منظورم متوجه نشدید اتفاقا من میگم یک انرژی بیشتر وجود نداره نه مثبت نه منفی اونجایی که انرژی وجود نداره ما اشتباها اسمشو گذاشتیم منفی اونجایی که انرژی وجود داره اشتباها اسمشو گذاشتیم مثبت بلکه عاملین افزایش انرژی و عاملین کاهش انرژی وجود داره
انرژی در کل هستی پخش شده فقط از جایی به جایی دیگه منقل میشه

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

شما کلا من رو دارین سعی میکنید کانفیووووووز کنید!

اونجایی ک انرژی وجود نداره اصلا اسمش هیچ چیز نیست و هیچ دانشمند و پروفسور و کتاب و حتی هیچ خاله زنکی نگفته اونجایی ک انرژی نیست یعنی انرژی منفی! شما اینو از کجا شنیدی؟ کی اینو گفته؟ اینو وسط جمعی کارگر دیپلمه هم بگین بهتون میخندن!

نوشته های ابتداتون رو بخونید شما دارین دو تا حرف متفاوت میزنید ، البته جوابتون در واقع میشه این ک انرژی خود ب خود از بین نمیره و صرف جابجایی جسم میشه ، همین!

انرژی مثبت و منفی هم من فقط راجعبه یوگا و اینطور چیزای تخیلی شنیدم "ثام اودر": مثلا انرژی الکتریکی مثبت منفی داره که به سری ک پتانسیل بیشتری داره میگن مثبت و قسمتی ک پتانسیل کمتری داره میگن منفی ، در اهنربا هم قرار دادی هستش درواقع فنی ترش رو با N و S میگن دیگه کدوم مثبت منفی رو میگین من نمیدونم!

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

شما خودت میگی"مثلا انرژی الکتریکی مثبت منفی داره که به سری ک پتانسیل بیشتری داره میگن مثبت و قسمتی ک پتانسیل کمتری داره میگن منفی"
پس اونی که کمتره چرا منفی گذاشتی پس یک چیز بیشتر وجود نداره نه دو چیز ما اسمشو مثبت و منفی گذاشتیم درسته؟
در مورد انرژی صحبت میکنم انرژی تعریفش داشتن نیرو برای حرکت نه بار مثبت و منفی یا انرژی الکتریکی که منشا همه اونا خورشید
همون بار مثبت و منفی هم یک یه بار بیشتر نداریم اونی که کمه گذاشتیم منفی
صحبت انرژی که باعث حرکت اجسام یا موجودات میشن
هرچه انرژی بیشتر جنب و جوش بیشتر و هر چه کمتر جنب و جوش کمتر مثل یک توپ که عاملینی باعث کم شدن باد توپ میشن و عاملینی باعث پر شدن میشن و نتیجه پر انرژی بودن باعث حرکت سریعتر
حالا شما پس معتقدی که این افسانه ای که مردم درست کردند انرژِی مثبت و منفی ؟
برای واضح تر شدن فهم شما
چرا در روز اگر دو نفر متفاوت ببینی یکی باعث خوشحالی شما میشه و نتیجه خوشحالی انرژی داشتن شما و حرکت و جنب و جوش بیشتر و قوی تر و دیگری که باعث ناراحتی شما میشه باعث کم انرژی بودن و حرکت کند و ضعیف تر شدن شما میشه آیا اونا عامل افزایش و کاهش انرژی موجود درشما هستند؟

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

باز سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که آیا فقط تغذیه و نور مستقیم و غیر مستقیم خورشید ما باعث دریافت انرژی میشه که ما توان حرکت پیدا میکنیم و فقط حرکت حرف زدن و ... ما باعث هدر رفت انرژی ما میشه ؟
چه دلیلی داره یک نفر یا یک نوشته یا یک شی یا یک عکس یا یک نقاشی یا یک شعر باعث چنان انرژی در فرد میشه که دنیارو بابت انرژی که دریافت کرده زیر رو میکنه و همچنین یک نفر یا یک نوشته یا یک شی یا یک حرف و ... باعث توقف اون فرد میشه یعنی نیرو ازش گرفته میشه این چه دلیلیست این چیست چه نیرویی است ؟
ولی من معتقدم تمام اینا چه شی چه نقاشی چه عکس چه یک حرف از جایی منشاء میگره که هست و سرشار از انرژیست یعنی کار نقاش انتقال انرژی از جایی که هست و پرتاپ به ماست ونتیجه دگرگونی برماست مثلا در مورد اختراع معتقد به این هستم که اختراع اشتباست همه چیزی که اختراع میشه از قبل وجود داره فقط دانشمندا یا مخترعین پیداش میکنند باید به جای اختراع اسمشو گذاشت پیدایش مثلا پیدایش هواپیما نه اختراع هواپیما یعنی هواپیما از قبل وجود داشته دانشمندا فقط پیداش کردن همین

وحدتی

پست توسط وحدتی »

زمانیکه انرژی برای بشر خوشایند است آن را مثبت میخوانیم و زمانیکه نا خوشایند است آن را منفی میخوانیم ولی عزیزان اینها فقط نامگذاری است در رابطه با اثرات انرژی ، زیرا انرژی و نیرو وقتی تجلی پیدا می کنند ما به فراخور درکمان آنرا مثبت یا منفی نامگذاری میکنیم . عقل و علم و محبت هم همینطور اند . چون ظرفیت مکانیسم مغزی انسانها با یکدیگر متفاوت است بنابراین برداشت آنها هم از مثبت و منفی متفاوت خواهد بود و فردی انرژی وارده را مثبت میخواند ولی فردی دیگر با ظرفیتی دیگر آن را منفی میداند .

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

rahasadaf نوشته شده:شما خودت میگی"مثلا انرژی الکتریکی مثبت منفی داره که به سری ک پتانسیل بیشتری داره میگن مثبت و قسمتی ک پتانسیل کمتری داره میگن منفی"
پس اونی که کمتره چرا منفی گذاشتی پس یک چیز بیشتر وجود نداره نه دو چیز ما اسمشو مثبت و منفی گذاشتیم درسته؟
در مورد انرژی صحبت میکنم انرژی تعریفش داشتن نیرو برای حرکت نه بار مثبت و منفی یا انرژی الکتریکی که منشا همه اونا خورشید
همون بار مثبت و منفی هم یک یه بار بیشتر نداریم اونی که کمه گذاشتیم منفی
صحبت انرژی که باعث حرکت اجسام یا موجودات میشن
هرچه انرژی بیشتر جنب و جوش بیشتر و هر چه کمتر جنب و جوش کمتر مثل یک توپ که عاملینی باعث کم شدن باد توپ میشن و عاملینی باعث پر شدن میشن و نتیجه پر انرژی بودن باعث حرکت سریعتر
حالا شما پس معتقدی که این افسانه ای که مردم درست کردند انرژِی مثبت و منفی ؟
برای واضح تر شدن فهم شما
چرا در روز اگر دو نفر متفاوت ببینی یکی باعث خوشحالی شما میشه و نتیجه خوشحالی انرژی داشتن شما و حرکت و جنب و جوش بیشتر و قوی تر و دیگری که باعث ناراحتی شما میشه باعث کم انرژی بودن و حرکت کند و ضعیف تر شدن شما میشه آیا اونا عامل افزایش و کاهش انرژی موجود درشما هستند؟

خوب مثبت روی بردار از منفی بیشتره دیگه! درک این ک سخت نیست! و نگفتن اون سری ک پتانسیلش کمتره انرژی منفی وجود داره! میگن اونجا سر منفی(کمتر) باتری هستش شما دچار نوعی سردرگمی مزمن شدین برا منم پیش اومده تنها راهش اینه ک انقدر گیر ندین ول کنین اعصاب مغزیتون پاره نمیشه مطمن باشید smile039

rahasadaf

پست توسط rahasadaf »

در مورد پیدایش به جای اختراع نظریم درسته ؟که همه چی از قبل وجود داره فقط دانشمندا پیداش کردند

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

نمدونم چی میگید شما!
چیزی رو ک وجود داره و بشر پیداش میکنه رو میگن کشف ، و اون مکانیسمی رو ک وجود نداره و بشر میسازتش رر میگن اختراع ، البته این قوانین در داخل وجود خارجی نداره ، شما بخوای طرحتون رو هم ثبت کنید باید برید اداره ثبت اختراعات! حالا اگه طرحتون یه قوری باشه!
وگرنه از روش میزنن!

ارسال پست