انهدام نسبیت خاص و عام آلبرت اینشتین (به همراه مقالات)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: انهدام نسبیت خاص و عام آلبرت اینشتین (به همراه مقالات)

پست توسط [email protected] »

paradoxy نوشته شده:- ستاره ها، در حالت پلاسما هستند و پلاسما، حالتی گازی شکل داره.
2- با زیاد شدن جرم ستاره ها، پلاسمای اون ها تحت فشار گرانش، بیشتر فشرده میشه. (در نتیجه حجم ستاره کم میشه.)
3- افزایش فشار = اتساع زمان و افزایش طول عمر ستاره.
1,2,3 نتیجه میده که ستاره های پرجرم تر و کم حجم تر که بیشتر حالت پلاسمایی خودشون رو تحت فشار قرار میدن، بیشتر عمر می کنند و بیشتر در حالتی که فعلا هستند میمونند.

اگه شما می فرمایید حتماً همینه دیگه! smile018 البته مگه نمی گن خورشید، نزدیک مرگش اول تبدیل به یه غول قرمز می شه و بعد از فرو پاشی به کوتوله ی سفید تبدیل می شه؟ غول قرمز پر حجم تر و احتمالاً خنک تر هم هست و عمرشم کمتره، پس یعنی نظریه درست پیش گویی می کنه smile040

smile085 smile084

paradoxy نوشته شده:غلطه، رابطه ای که برای فشار و اتساع زمان توی مقالت هست، وقتی پای ستاره ها میاد وسط اعداد بسیار بسیار بزرگی رو پیشبینی میکنه.
کافیه به جای محاسبات سه بعدی و پیچیده، قسمت کوچیکی از ستاره رو بررسی کنی و انتگرال بگیری. بعد متوجه میشی چرا من میگم تغییرات بزرگ

گذشته از شوخی من خودم مقدار افزایش جرم ستاره ی نوترونی و خورشید و کوتوله ی سفید رو محاسبه کردم، فکر کنم مقدار اتساع زمانِ عمومی ستاره هم از همون رابطه پیروی می کنه کافیه به جای نسبت جرم ها، نسبت زمان ها رو قرار بدی..... مثل اینکه راست می گی smile073 بذار بیشتر بفکرم!

paradoxy نوشته شده: بهرحال الکترون های آب یا هر سیاله دیگه ای (ساکن) نیست. شما هرچی بخوای بیشتر فشار بیاری رو آب، جنب و جوش الکترون های درون آب بیشتر میشه تا جلوی (له) شدن آب رو بگیره. بازهم چطورش رو نمیگم، پستم طولانی میشه اما همین قضیه حائز اهمیته که انرژی شما صرف جنبش سریعتر الکترون ها میشه و فکر نمیکنم الکترون ها به تنهایی نقش عمده ای در دمای آب ایفا کنند، هم چنین در جرم!

از خودت بافتی این حرفا رو یا از جایی خوندی؟ smile028
در هر حال حتی اگه الکترون ها تحت تأثیر قرار بگیرن باز این اثرشون رو می تونن مستقیم به هسته ها هم منتقل کن چون این دو جرم با میدان های الکترومغناطیسی در هم تنیده اند.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

بذار بیشتر بفکرم

باز شروع شد smile001

از خودت بافتی این حرفا رو یا از جایی خوندی؟ smile028

منبع که دادم، آخرین فصلای کتاب جهان کوانتومی

در هر حال حتی اگه الکترون ها تحت تأثیر قرار بگیرن باز این اثرشون رو می تونن مستقیم به هسته ها هم منتقل کن چون این دو جرم با میدان های الکترومغناطیسی در هم تنیده اند.

حرفت مثل این میمونه که یه آدم سعی کنه با بالا و پایین پریدن تو میدان گرانشی زمین، زمین رو جا به جا کنه. :| بله اثر رو منتقل می کنن، ولی آخه جرم هسته رو با جرم الکترون ها مقایسه کن ببین اصلا میدان الکترومغناطیسی، تاثیری رو هسته ها میزاره؟ بعدم ما درمورد دما، تو سطح ملکولی حرف میزنیم، نه اتمی

پ.ن : خب حالا یه مثال نقض کافیه تا اساس نظریت بر باد بره. از حالا به فکر ماسمالی باش، چون دارم بین ستاره ها فکر میکنم ببینم چی ضد نظریت در میاد.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

paradoxy نوشته شده:حرفت مثل این میمونه که یه آدم سعی کنه با بالا و پایین پریدن تو میدان گرانشی زمین، زمین رو جا به جا کنه. :| بله اثر رو منتقل می کنن، ولی آخه جرم هسته رو با جرم الکترون ها مقایسه کن ببین اصلا میدان الکترومغناطیسی، تاثیری رو هسته ها میزاره؟ بعدم ما درمورد دما، تو سطح ملکولی حرف میزنیم، نه اتمی

پ.ن : خب حالا یه مثال نقض کافیه تا اساس نظریت بر باد بره. از حالا به فکر ماسمالی باش، چون دارم بین ستاره ها فکر میکنم ببینم چی ضد نظریت در میاد.

آقا جان همینی که هست! smile031
هم ارزی عمومی، فشار رو عامل کندی زمان می دونه و بنابراین باید بر روی هسته ها هم اثر بذاره .... حالا چون هسته سنگینه دلیل نمی شه که تکون نخوره؛ مثل این می مونه که بگی وقتی یه اتم توی فضا با یه اتم دیگه برخورد می کنه، ابرای الکترونیشون جا بجا می شن ولی هسته ها تکون نمی خورن... در ضمن یعنی می گی یه گاز تک اتمی دما براش معنی نداره؟ smile027
در ثانی دیشب داشتم فکر می کردم دیدم شاید تو راست بگی راجع به عمر اِستاره ها! البته عمر یه ستاره به کند شدن واکنش های شیمیاییش هم وابستست که به نظرم، نظریه مقدار کند شدن بیشتری رو برای واکنش های غیر اتمی پیش گویی می کنه که راجع به این موضوع مرموز اصلاً توی مقاله صحبتی نکردم.

تو بجای اینکه تو نظریه ی من پارادوکس ول بدی برو تو نسبیت پارادوکس پیدا کن کچل! smile030
آخرین ویرایش توسط [email protected] چهارشنبه ۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۰:۵۷, ویرایش شده کلا 1 بار

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

البته عمر یه ستاره به کند شدن واکنش های شیمیاییش هم وابستست که به نظرم،

دقیقا چه واکنش شیمیایی توی یک ستاره رخ میده؟ مثلا واکنش شیمیایی خورشید ما چیه؟

در ضمن یعنی می گی یه گاز تک اتمی دما براش معنی نداره؟

گاز تک اتمی؟ یعنی گاز مثلا H خالی؟ داریم اصلا؟ دیگه کوچیکه کوچیکترین گاز ها H2 هست که تک اتمی نیست. یه گاز تک اتمی نام ببر.
آخرین ویرایش توسط Paradoxy چهارشنبه ۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۱:۰۲, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

paradoxy نوشته شده:دقیقا چه واکنش شیمیایی توی یک ستاره رخ میده؟ مثلا واکنش شیمیایی خورشید ما چیه؟

به تو ربطی نداره smile058
دقیقاً خودم هم نمی دونم ولی فکر کنم حداقل یه سری واکنش های شیمیایی برگشت پذیر با سرعت زیاد توی خورشید انجام می شه.
برو پست قبلی رو دوباره بخون، ویرایشیدمش smile028

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

مثل این می مونه که بگی وقتی یه اتم توی فضا با یه اتم دیگه برخورد می کنه، ابرای الکترونیشون جا بجا می شن ولی هسته ها تکون نمی خورن.

دوست داران فلسفه، شما رو با قیاس مع الفارق آشنا میکنم. مثال بالا دقیقا نمونه یک قیاس مع الفارق هست.
آخه من چیکاز به حرکت اتم ها دارم. فرض کن تمام اتم های آبی که مثال زدی، در جای خودشون ساکنن، اصلا آبت یخ زده منجمده، حالا بهش فشار میاری. اینجا من میگم فشارت اگه صرف بالا بردن دمای ماده تحت فشار نشه، صرف سریعتر شدن حرکت الکترون ها میشه، خیلی فشار بیاری، سیاه چاله میسازی. چرا الکترونا سریع میشن؟ چون عدم قطعیت اینو میگه، چرا عدم قطعیت اینو میگه؟ چون دلتا ایکس رو برای الکترون ها با فشار کوچیک و کوچیک تر میکنی، برای اینکه عدم قططعیت پابرجا بمونه، دلتا پی یا سرعتشون بزرگ و بزرگتر میشه و همین عامل جلوی تبدیل شدن به سیاهچاله رو تا یه فشار خاص میگیره.

حداقل یه سری واکنش های شیمیایی برگشت پذیر با سرعت زیاد توی خورشید انجام می شه.

نه آقاجان، اصلا بیشتر عناصر سازنده خورشید رو گازای نجیب تشکیل دادن که واکنش شیمیایی دادنشون، با کرم الکاتبینه. من حتی برای اطمینان بیشتر یه سرچ زدم sun's chemical reaction گوگل بهم خندید! smile029 smile032

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

paradoxy نوشته شده:آخه من چیکاز به حرکت اتم ها دارم. فرض کن تمام اتم های آبی که مثال زدی، در جای خودشون ساکنن، اصلا آبت یخ زده منجمده، حالا بهش فشار میاری. اینجا من میگم فشارت اگه صرف بالا بردن دمای ماده تحت فشار نشه، صرف سریعتر شدن حرکت الکترون ها میشه، خیلی فشار بیاری، سیاه چاله میسازی. چرا الکترونا سریع میشن؟ چون عدم قطعیت اینو میگه، چرا عدم قطعیت اینو میگه؟ چون دلتا ایکس رو برای الکترون ها با فشار کوچیک و کوچیک تر میکنی، برای اینکه عدم قططعیت پابرجا بمونه، دلتا پی یا سرعتشون بزرگ و بزرگتر میشه و همین عامل جلوی تبدیل شدن به سیاهچاله رو تا یه فشار خاص میگیره.

آقا جان من می گم این فشاری که وارد می کنی حتماً بر روی هسته ها هم اثر میذاره و حداقل باعث ارتعاششون می شه یا میشه گفت تراکم ابر الکترونی حول هسته زیاد می شه و محیط رو برای هسته غلیظ تر از قبل می کنه و اتساع زمان براش رخ می ده...

paradoxy نوشته شده:نه آقاجان، اصلا بیشتر عناصر سازنده خورشید رو گازای نجیب تشکیل دادن که واکنش شیمیایی دادنشون، با کرم الکاتبینه. من حتی برای اطمینان بیشتر یه سرچ زدم sun's chemical reaction گوگل بهم خندید! smile029 smile032

کیه که به ریش پرفوسوریه جنابالی نخنده؟! smile110
منظور من از واکنش شیمیایی هم صرفاً حرکت انتقالی اتم ها یا هسته ها توی حالت پلاسماگونه خورشیده که با ضریب دیگه ای متفاوت با محاسبات من کُند می شه. حتی اگه واکنش شیمیایی به معنای عرف توی خورشید رخ نده، سرعت انتقالی هسته ها برای برخورد با هم کمتر از حالتی می شه که معادله ی بنده پیشگویی می کنه... یعنی به اصلاحی باید توی فرمول من بدی که فعلاً یه رازه smile039

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

آقا جان من می گم این فشاری که وارد می کنی حتماً بر روی هسته ها هم اثر میذاره و حداقل باعث ارتعاششون می شه یا میشه گفت تراکم ابر الکترونی حول هسته زیاد می شه و محیط رو برای هسته غلیظ تر از قبل می کنه و اتساع زمان براش رخ می ده...

برای سریعتر شدن حرکت الکترون ها من دلیل از مکانیک کوانتومی آوردم. دلیلت چیه برای این حتما فشار بر روی هسته ها تاثیر میزاره؟! بعد هم این تراکم ابر الکترونی رو من ندیدم، اصن ننوشتی خب؟ (بچه ها نخندین smile058 smile021 smile022 smile015 )

منظور من از واکنش شیمیایی هم صرفاً حرکت انتقالی اتم ها یا هسته ها توی حالت پلاسماگونه خورشیده که با ضریب دیگه ای متفاوت با محاسبات من کُند می شه.

میخواستم بگم ماست مالی کردی، ولی این حرفت حرف قبلیت رو بدتر کرد. smile032 بگذریم.

نمایه کاربر
Erfan.A

سپاس: 10

پست توسط Erfan.A »

http://www.hupaa.com/20000000000005084/ ... 8C%D8%AA-2
نظریه در مورد این موضوع چه واکنشی داره؟

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

الان(ساعت 3 صبح smile022 )توجهم به این تاپیک جلب شد و مقداری از پست هارو خوندم.اما صفحات تاپیک واقعا زیادن و وقت نکردم همه رو بخونم.(و افتخار میکنم که339 مین کامنت رو من نوشتم smile055 )دوستان اگه میشه لطف کنن به طور خلاصه بگن که بالاخره جریان به کجا رسید و چه تفاوق و نتیجه ای حاصل شد؟(یا البته ظاهرا حاصل نشد smile039 )با تشکر.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

البته 2 صبح فرستادید این پیام رو، دقیقتر بگم 2:08 smile039
این تاپیک توافقی نیست. یه شخصی نظریه ای من درآوردی (یعنی از خودشه) رو ارائه داده، و قرار بر نقد اون در این تاپیک هست. هر چی پست میبینید، درواقع نقد هاییه که دوستان به این نظریه وارد کردند. نقد ها هم سه دسته میشن. نقد هایی که جواب داده میشن. نقد هایی که بی جواب موندن و نقد هایی که با جواب هایی نظیر بیشتر باید روش فکر کنم و ... رو به رو میشن. دسته سوم، بیشترین بخش از تاپیک رو به خودش اختصاص داده و این به نظر من اصلا خوب نیست! بهرجهت شما میتونید pdf هایی که در viewtopic.php?f=37&t=35027 گنجونده شده رو یه نگاهی بندازید.

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

paradoxy نوشته شده:البته 2 صبح فرستادید این پیام رو، دقیقتر بگم 2:08 smile039
این تاپیک توافقی نیست. یه شخصی نظریه ای من درآوردی (یعنی از خودشه) رو ارائه داده، و قرار بر نقد اون در این تاپیک هست. هر چی پست میبینید، درواقع نقد هاییه که دوستان به این نظریه وارد کردند. نقد ها هم سه دسته میشن. نقد هایی که جواب داده میشن. نقد هایی که بی جواب موندن و نقد هایی که با جواب هایی نظیر بیشتر باید روش فکر کنم و ... رو به رو میشن. دسته سوم، بیشترین بخش از تاپیک رو به خودش اختصاص داده و این به نظر من اصلا خوب نیست! بهرجهت شما میتونید pdf هایی که در viewtopic.php?f=37&t=35027 گنجونده شده رو یه نگاهی بندازید.

از بس گیج بودم تو ساعت اشتباه کردم smile039(از عوارض شب بیداری!)
اما ایده نقض نسبیت یه جورایی نشدنیه.چون ازمایش های زیادی رو گذرونده.هدف امروز علم،بسط و ترکیب اون با کوانتومه.نه انهدامش!

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

به نظر من فضازمان یه ظرفه از جنس موج-ماده(ذره) که اگه بخوایم سایز ظرف رو اندازه بگیریم برابر طول موج طیف تابش جسم سیاه دمای پس زمینه کیهانه. دلیل رادیواکتیویته اکتنید ها بیشتر بزرگ تر شدن دایمی این ظروف به دلیل خنک تر شدن کل گیتی در طی زمانه.
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

من بیشتر دنبال کاربرد نسبیت عام در فیزیک هسته ای هستم.
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

erfan.s نوشته شده:به نظر من فضازمان یه ظرفه از جنس موج-ماده(ذره) که اگه بخوایم سایز ظرف رو اندازه بگیریم برابر طول موج طیف تابش جسم سیاه دمای پس زمینه کیهانه. دلیل رادیواکتیویته اکتنید ها بیشتر بزرگ تر شدن دایمی این ظروف به دلیل خنک تر شدن کل گیتی در طی زمانه.

سلام
عرفان جان منظورت رو درست متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدی؟ smile020

من بیشتر دنبال کاربرد نسبیت عام در فیزیک هسته ای هستم.

در ضمن بعید می دونم نسبیت عام حرف مهمی برای گفتن در حیطه ی فیزیک هسته ای داشته باشه!

ارسال پست