فیزیک مطلق تحلیلگر نظریات مختلف جهانی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

فیزیک مطلق

نام: mohsen lutephy

سپاس: 17

Re: فیزیک مطلق تحلیلگر نظریات مختلف جهانی

پست توسط فیزیک مطلق »

دوستان عزیز میتوانند درباره ی تمام نظریات جهانی چه ایرانی چه خارجی از این عبد ، سوال کنند البته به شرط اینکه مدیران هوپا با تشریح این نظریات وافق باشند که تنها در این صورت من تشریح خواهم کرد و درست و نادرست این نظریات را بیان خواهم کرد البته با رعایت نظم و ترتیب در سوالات ، تا سوالات در هم ادغام نشود.

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

این شرطی که گذاشتی محاله. علم زیادت رو واسه خودت نیگه دار.

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

فیزیک مطلق نوشته شده:بله من هم اشتباه کردم و متوجه نشدم منظور شما‌ ، جرم بار دار است البته علت اشتباه من خطای شما بود چرا که شما نوشته بودید که جرمی در دست شما و در الکتروستاتیک اگر یک جرم بار دار را بدست بگیرید بار ان بواسطه تماس با شما صفر میشود اما مساله در حالت کلی این است که خورشید اگر چه دارای ده بتوان بیست کولن بار است اما خورشید دارای electric double layer است که مانند یک electric double layer در ازمایشگاه رفتار میکند و باعث میشود پتانسیل الکتریکی خورشید به مقدار زیادی در منظومه ی شمسی شیلد شود و همین لایه است که باعث میشود خورشید از لحاظ الکتریکی پایدار نباشد و نوسانان شدید الکتریکی داشته باشد

در الکترو استاتیک اگه جرم باردار یک نارسانا باشه و مثلاً به توسط مالش باردار شده باشه بارش بخاطر تماس با بدن ما صفر نمی شه. بالاخره ما نفهمیدیم که اگه خورشید دارای اون حجم عظیم بار هست و این بار هم نوسان می کنه آیا ناظره زمینی درکی از بار الکتریکی خورشید داره یا نه؟ اگه نداره پس چرا ناظر زمینی از میدان مغناطیسی خورشید آگاهه و اگه ناظر زمینی بار الکتریکی خورشید رو درک می کنه آیا امکان داره با لحاظ نوساناتی که فرمودید در زمان های مشخصی، همون ده به توان بیست کولن رو درک کنه؟ لطفاً مشخصاً جواب بدید و پراکنده گویی نکنید. smile032

فیزیک مطلق نوشته شده:و بنده نیز به نوعی خطای مشروط اشاره کردم که به شرطی صادق است که شما جرم کل سیارات را در فرمول بکار برده باشید و معادله درست جواب داده باشد که این جواب درست، نشان خطا بودن است که البته شما میگویید از جرم کل استفاده نکرده اید.

بله بنده از جرم کل سیارات استفاده کردم و هنوز هم نفهمیدم شما چطوری به غلط بودن فورمول من پی بردید در حالی که من نه فلسفه و تفسیر پشت فورمولم رو گفتم و نه خوده فورمول رو ارائه دادم smile031

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

بار غیر فلزی هم در تماس ، صفر میشود اما در مدتی طولانی تر.
اما درباره ی سوالی که مطرح کردید باید گفت که وجود میدان مغناطیس ، دلیل وجود میدان الکتریکی نیست چون قابلیت گذردهی مغناطیسی با قابلیت گذردهی لکتریکیذ فرق داره لطفا به کتب مربوطه رجوع کنید.
اما اینکه چرا میدان الکتریکی خورشید در سطح زمین ، قابل ملاحظه نیست بر خلاف میدان بزرگ خورشید حالا که استدلال مرا توجه نکرده اید که ن همه توضیح دادم بی زحمت ، به سایت های electric sun که توسط پرفسورهای متخصص در الکتریسیته برای اطلاع دهی قرار گرفته است رجوع کنید تا ببینید که مثلا اندازه گیری نیروی لکتریکی خورشید در کروموسفر خورشیدی روی یون اکسیژن +5 مقدار حتی بیشتری از بار خورشیدی را تایید میکند و صدها اندازه گیری دیگر که رصد شده ست.
من نمودار پارکر و پتانسیل double layer را توضیح دادم و تکرار ان برای شما بی فایده است چرا که شما از چیزی سوال میکنید که در ان تخصصی ندارید و این عدم تخصص کاملا مشهود است.
اصلا تمام پدیده های خورشیدی در سطح خورشید الکتریسیته است مشمول صد پدیده ، چرا که گرانش و حرارت به تنهایی این همه اشکال متنوع را ایجاد نمیکند.
اما جواب دقیق سوال شما که چرا نیروی الکتریکی خورشید روی اجسام بار دار قابل ملاحظه نیست دلیلش را من توضیح دادم که electric double layer در سطح خورشید است حال انکه اگر این شیلدینگ افکت نبود نیروی خورشید روی ماکزیمم باری که تا کنون ایجاد شده است باید نیم نیوتن میشد.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

قسمتی از سوال شما مربوط به این قضیه است که ایا میشود که خورشید ناگهان تمام بار خود را نشان دهدجواب اری است چرا که در کرانه های منظومه شمسی ، shirlding effect of sun electric double layer صفر میشود ولی چون فاصله عکس مجذوری ۱/۱۶۰۰ نسبت به زمین است لذا اثر الکتریکی باز بسیار کوچک است.

من یک مثال میزنم از اینگونه نوسانات حتی در زمین،
شما اگر مقالات جهانی را درباره ی تغییر شدت میدان گرانش در سطح زمین بخوانید میبینید که G بالا و پایین میرود که این امکان ندارد مگر اینکه درصد بسیار کمی از گرانش زمین امیخته با میدان الکتریکی زمین باشد که به دلایل لکتریکی نوسان میکند.
اگر زمان انرا داشتم لینک دانشمندان جهانی را در تایید باردار بودن خورشید قرار میدهم که بالغ بر هزاران ازمایش جهانی و دانشمند معتبر الکتریسیته است.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

دوستان عزیزی من اولین نفری نیستم که میگوید خورشید ، بار زیادی دارد بلکه این قضیه ، تاریخچه ی طولانی دارد و بیش از هزار مقاله جهانی در تایید ان نشر شده است بلکه بنده ، معادلات انرا استخراج کرده ام و تنها اولین شخصی هستم که اعلام کرده است که اتم ها کاملا از لحاظ الکتروستاتیکی خنثی نیستند و مقاله ای کوتاه علاوه بر کتاب برای مشاهده قرار داده ام
Expanding universe by electro anti gravity ( mohsern lutephy) academia.edu

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

لطفا اگر بحث درباره ی تخصص میشود کسی ناراحت نشود مثلا من اگر به جناب جوانشیری گفته ام که در این زمینه معلوم است تخصص ندارد به این جهت است که من پاسخ سوال او را داده بودم که electric double layer of the sun و این جمله برای متخصص الکتریسیته و خورشید شناس کافی است لهذا غیر متخصص نمیتواند انرا بپذیرد چون فهم electric double layer نیاز به مطالعه در plasma physics و plasma wave frequency دارد و کسی که اینها را مطالعه نکرده است عاقلانه این است انرا از متخصص ان سوال کند یا اگر توانایی دارد مقالات و کتب انرا مطالعه کند یا از خود من سوال کند که این پدیده چیست نه اینکه سوال خود را با وجود پاسخ تکرار کند.
من میتوانم صدها لینک و متن در تایید قرار دهم اما اینکار را نمیکنم چون طولانی شدن تاپیک ها باعث خستگی میشود.
درباره ی باردار بودن خورشید هزاران مقاله دقیق نشر شده وجود دارد که اگر دوستان بخواهند بعضی از انها را یا سایت های انها را قرار میدهم.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

فیزیک مطلق نوشته شده:اما جواب دقیق سوال شما که چرا نیروی الکتریکی خورشید روی اجسام بار دار قابل ملاحظه نیست دلیلش را من توضیح دادم که electric double layer در سطح خورشید است حال انکه اگر این شیلدینگ افکت نبود نیروی خورشید روی ماکزیمم باری که تا کنون ایجاد شده است باید نیم نیوتن میشد.

منظورتون از ماکزیمم بارِ ایجاد شده چقدره؟ من فرض رو بر همون یک کولن بار فرضی قرار می دم.
فیزیک مطلق نوشته شده:قسمتی از سوال شما مربوط به این قضیه است که ایا میشود که خورشید ناگهان تمام بار خود را نشان دهدجواب اری است چرا که در کرانه های منظومه شمسی ، shirlding effect of sun electric double layer صفر میشود ولی چون فاصله عکس مجذوری ۱/۱۶۰۰ نسبت به زمین است لذا اثر الکتریکی باز بسیار کوچک است.

پس اگه در زمان هایی میدان الکتریکی خورشید با باره ده به توان بیست در روی زمین قابل ردیابیست، پس متوجه باشید که نیروی عظیم وارده از طرف ده به توان بیست کولن بارِ خورشید به باری یک کولنی بر روی زمین خیلی بیشتر از چیزیه که عکس مجذور فاصله ی زمین تا خورشید بتونه اون رو خنثی یا مقدارش رو کم کنه:

محسن-بارالکتریکی.png

که این نیروی بزرگ باعث فروپاشی موجودات و تأسیسات باردار بر روی زمین میشه. گذشته از خورشید، ببینم با همون تفاضل 10 به توان منفی سی و هفت برای زوج الکترون و پرتون، نظریه ی شما چه مقدار بار برای کره ی زمین محاسبه می کنه؟

فیزیک مطلق نوشته شده:لطفا اگر بحث درباره ی تخصص میشود کسی ناراحت نشود مثلا من اگر به جناب جوانشیری گفته ام که در این زمینه معلوم است تخصص ندارد به این جهت است که من پاسخ سوال او را داده بودم که electric double layer of the sun و این جمله برای متخصص الکتریسیته و خورشید شناس کافی است لهذا غیر متخصص نمیتواند انرا بپذیرد چون فهم electric double layer نیاز به مطالعه در plasma physics و plasma wave frequency دارد و کسی که اینها را مطالعه نکرده است عاقلانه این است انرا از متخصص ان سوال کند یا اگر توانایی دارد مقالات و کتب انرا مطالعه کند یا از خود من سوال کند که این پدیده چیست نه اینکه سوال خود را با وجود پاسخ تکرار کند.
من میتوانم صدها لینک و متن در تایید قرار دهم اما اینکار را نمیکنم چون طولانی شدن تاپیک ها باعث خستگی میشود.
درباره ی باردار بودن خورشید هزاران مقاله دقیق نشر شده وجود دارد که اگر دوستان بخواهند بعضی از انها را یا سایت های انها را قرار میدهم.

بله من از هزارتا مقاله ی دیگه هم بی خبرم ولی هنر شما به عنوان یه نظریه پرداز باید طوری باشه که بتونید خلاصه ی مطلبتون رو دقیق و قابل فهم به مخاطب منتقل کنید نه اینکه به ازاء هر سوال کوچیکی از طرف مخاطب، مخاطب رو به سه چارتا مقاله ی تخصصی ارجاع بدین. من هنوز اصول موضوعه ی نظریه ی شما رو نمی دونم و اصلاً نگفتید که متن اصلی نظریه ی شما دقیقاً چیه. تا الان هر چی گفتید به مقالات دیگران ارجاع دادید و از نظریه ی خودتون چیزی نگفتید.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

جناب جوانشیری ممنون از تاپیک کاملا علمی شما، اینگونه علمی صحبت انجام شود انسان انرژی خود را به حاشیه ها نمیدهد.
خب درباره ی فرض بار ۱ کولن ، شما باید ازمایشگاهی فکر کنید چرا که چنین باری مثل قرار دادن خورشید روی سر سوزن است ، اگر به ازمایش های جهانی رجوع کنید میبینید که دستگاه معروف van de graaf تولید الکتریسیته ساکن میکند و در ازماشکاه ، چگالی بار الکتریکی اهمیت دارد و نه خود بار چرا که شتاب اندازه گیری میشود و شتاب به نسبت بار به جرم passive ارتباط دارد.
تقریبا بیشترین مقدار تولید شده ی بار ، ۱۰ بتوان -۷ است لذا حداکثر شتاب وارده ی قابل رصد از طرف خورشید اگر shielding efect مانع نبود برابر است با تقریبا ۵ نیوتن در واحد شتاب و اگر من گفتم نیم نیوتن ، این مقدار مقداری است که در ازمایش معروف allais effect در هنگام کسوف خورشیدی اندازهگیری شده است که قطعا کمتر از مقدار نظری باید باشدکه هست.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

بله اگر electric double layer نبود قطعا مقدار این نیرو ، تغییرات قابل توجهی ایجاد میکرد اما نه انقدر زباد چرا که انچه ما حساب کردیم توسط دستگاهای بسیار هیولای van de graaf در چند میلیون ولت ایجاد میشود حال انکه تمام پدیدهها در زمین حداکثد چندین ولت است.
اگر لایه ی ازن هم نباشد ، ما مقدار زیادی از امواج گاما دریافت میکنیم حال انکه electric double layer پدیده ای بسیار قوی و نیرومند الکتیکی است که غیر قابل اجتناب است و پتانسیل ان یک فرمول معروف جهانی است و لطفا کلمه electric double layer را سرچ کنید تا ببینید که چه پدیده ی بزرگی در فیزیک است.
شما کلمه ی electric sun را سرچ کنید و به صدها دلایل مربوط به بار دار بودن خورشید رجوع کنید و من بعنوان مثال یکی از دلایل را در اینجا میاورم.
دنباله دار ها comets دارای دو دم tail هستند که یک دم ، پلاسما و دم دیگر جرم معمولی استکه از لحاظ الکتریکی خنثی است لهذا دم پلاسما که دارای خاصیت الکتریکی است همیشه در جهت شعاعی از خورشید قرار میگیرد که نشان میدهد خورشید نیروی دافعه روی دم پلاسما دارد و چون پلاسما الکتریکی است قضیه روشن است و جالب استکه اندازه گیریها نشان از باری برای خورشید حتی مقداری بیش از مقداری که من گفته ام دارد.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

آقای محسن بابا باشه! اصلاً باره یه کولنی رو رها کن. فرض کن ما یه تعداد الکترون آزاد داخل یه محفظه ای داریم، لطفاً محاسبه کنید شتاب هر کدوم از این الکترون ها رو در مواقعی که electric double layer خاصیت خودش رو از دست میده. شاید متوجه شده باشید که این شتاب سرسام آور، الکترونها رو در کسری از ثانیه به سرعت نور می رسونه چون شتاب هر الکترون میشه 18^10 متر بر مجذور ثانیه! در ثانی تا اونجایی که من جستجو کردم، بار در نظر گرفته شده برای خورشید به صورت تخمینی عددیست بین 70 تا 200 کولن: (ضمناً نگفتید که فورمولاتون برای زمین چه باری رو محاسبه می کنه smile031 )

شما اگه قایلید بار خورشید رو جامعه ی جهانی پذیرفته که ده به توان بیست کولنه، لینک دقیق بدید لطفاً. در ضمن متوجه شدم که شما توی StackExchange عضو هستید. حالا شما که میگید فُرِم های خارجی بهتر از داخلی اند چرا هیچ فعالیتی توی این فروم نداشتید؟!

در ثانی بفرمایید توی کدوم سایت های اینترنتی فعالیت رسمی دارید؟ در ضمن یکی از کتاباتون با عنوانِ عجیبِ
The end day: the scientific proof for flood at December 21, 2012 رو توی آمازون دیدم :shock: نمی دونم منظورتون کدوم "سیل" بود، آیا سیل اینگیلیس و ایرلند منظورتونه؟ این کتاب رو شما 5 سال پیش نوشتید یعنی دقیقاً همون سالی که سیل اومد! (البته چاپ این کتاب هم متوقف شده و هیچ رَنکینگی توی آمازون نخورده که میشه نتیجه گرفت کتابتون مورد پسند نبوده) می خوام بدونم توی این کتاب ادعا کردید که این سیل رو پیشگویی کرده بودید یا دلیل فیزیکی براش داشتید یا معادلاتتون اون حادثه رو پیشگویی می کرد؟ smile024

لینک کتاب THE END DAY

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

مطابق انچه گفتم من فقط پاسخ به سوالات علمی میدهم.
درباره ی کتاب مربوطه این کتاب به عبور خورشید از مقابل سیاهچاله ی مرکز کهکشان راه شیری ارتباط دارد که باعث ایجاد تغییر در اینرسی در زمین میشود که این تغییر اینرسی، در سایت ناسا در تاریخ مذکور ثبت شده است و دوستان میتوانند از طریق سرچ جستجو کنند و مقاله و نمودار انرا بیابند.
در این کتاب هیچ استنادی به پیش گویی نشده است بلکه قرار دادن عنوان به این صورت به دلیل تقارن زمانی بوده است و اتفاقا در کتاب توضیح داده شده بود که در حالت بسیار خاص چنین پدیده ای به صورت فیزیکی ممکن است اما اگر جرم جهان نسبت به جرم زمین خیلی بزرگ نبود.

user41967

سپاس: 42

پست توسط user41967 »

استاد محسن عزيز، خودتان را خسته نكنيد، اينها نميتونن درك عميق شما رو از پديده ها داشته باشن

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

درباره ی سوال بعدی درباره ی الکترون ، حرکت الکترون در منظومه شمسی کاملا با نیروی خورشید همخوان است و خورشید هر گونه الکترون منفرد را به شدت جذب میکند و هر گونه پروتون منفرد را دفع شدید و این قضیه باعث تولید تابش های کیهانی میشود که غالبا از هسته های مثبت است و جذب الکترون منفی در خورشید باعث میشود که تولید انرژی ای شود که همان انرژی است که به انرژی گم شده در خورشید معروف است.
اما درباره ی حرکت الکترون در کره زمین و سطح سیارات به تاپیک بعد

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

جناب nimafat از دید شما ممنون هستم گرچه بینش شما باعث خوشبختی خود شماست و همین که میتوانی مطالب مرا بگیری یعنی وسعت دید داری.
نگران سوال علمی اینها نیستم بلکه سوال علمی اگر جواب داده شود که جواب است و اگر سوال نشان دهد که کار شما ایراد دارند انسان عاقل کار خود را اصلاح میکند اما من نمیدانستم در forum های ایران ، کور کوری و کل کل و تیکه پرانی و بی تربیتی است این دیگر قابل تحمل نیست .
من کودکی اینها را تحمل میکردم چرا که همین کودک ها اگر اموزش ببینند و دید بهتری کسب کنند هر کدام به ریاضی دان و فیزیک دانی بزرگ تبدیل میشوند و خیر ان مشمول همه میشود.
اما این کودک ها، روش شیطنت و اسارت ذهن را روش خود کرده اند و ابتدا سلیمانی لازم دارند تا اجنه را از انها براند و مسیحی لازم دارند تا دیو ها از اینها براند تا خودشان باشند و روح انسانی در انها حلول کند و الا اگر اینها به همین شکل حرکت کنند با این همه کینه توزی و بغض و حسادت، اگر دانشمند هم شوند که محال است اتشی میشوند عالم را.
لذا سوالات خود را طرح کنید که من جواب دهم تا از اینجا بروم تا نگویید پاسخ ما را نداد.

ارسال پست