فیزیک مطلق و اثبات کاملا دقیق اشتباه بودن فرمول معروف انرژی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

Re: فیزیک مطلق و اثبات کاملا دقیق اشتباه بودن فرمول معروف ان

پست توسط ADMIN »

فیزیک مطلق نوشته شده:جناب monoke hime من ۱۵ سال است که هوپا رامیشناسم و وقتی بچه بودم هم چیزی در اینجا قرار ندادم حالا فکر میکنی بعد از ۱۵ سال چرا امدم من میدانستم اینجا چه خبر است گفتم تعدادی جوان مثل شما با من اشنایی یابد تا بعد از چند سال که کتب من به فارسی ترجمه شد و شماها بیشتر پی به درستی ان بردید راه فیزیک جدید را دربرگیرید.
این از خضوع و فروتنی من است که اینجا امدم چرا که برای من یک کودک ۱۰ ساله که علاقه به فیزیک دارد با دانشمندان بزرگ سن یکی است.
من تنها برای فیزیک نیامده ام بلکه هدف من در اصل تاسیس جامعه نوین علمی جهانی است که یک پارلمان علمی جهانی ، کار بررسی تحقیقات علمی را انجام میدهد و من قوانین این پارلمان جهانی را در کتاب زیر قرار داده ام.
International scientific parliament

لطفا فیزیک مطلق را با نظریات دیگر یکی نکنید این فیزیک را کسی نتواند زیر سوال ببرد حال انکه نظریات دیگر ، هزاران هزار تناقض دارند البته منظورم نظریات غیر معروف جهانی است که خیال پردازی های شخصی است.
من در حال بستن قرارداد های نشریاتی با شرکت های علمی بزرگ هستم مرا چه نیازی به تبلیغ در هوپا.
لطفا تمام تاپیک های مرا حذف کنید بسیار مشتاق نیستم اینجا باشم.
سعدی گل است و خار است در چشم دشمنان!

پیروز باشی محسن عزیز.

اینجا رسم به حذف تاپیک با موضوعات علمی نداریم. انشالله مطالب باقی خواهند موند تا اگر روزی به این نتیجه رسیدید که پیشنهادهای من به شما از سر دلسوزی بوده، خودتون اینجا مطرح کنید تا برای دیگر دوستان نوجوان و علاقه‌مند به نظریه‌پردازی هم سرمشقی باشه و راه صحیح رو انتخاب کنند. smile072
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

فیزیک مطلق

نام: mohsen lutephy

سپاس: 17

پست توسط فیزیک مطلق »

دوست عزیز من حرف های شما را نمی فهمم و اگر راست اش را بخواهید من فکر میکنم شما دیوانه هستید.
ما اینجا برای صحبت علمی امده ایم و من بجز حرف علمی ، با کسی صحبتی نخواهم داشت.
اگر مطلب علمی دارید بگویید تا جواب بشنوید و شاید دیگر حرف علمی هم نزدم چون احساس میکنم اینجا بیشتر شبیه دیوانه خانه است تا سایت علمی، لطفا به forum های خارجی سر بزنید در انجا، همه دنبال فهم موضوعات علمی هستند و اصلا یک کلمه انحرافی شنیده نمیشود.
اصلا من هیچ نمیدانم خلاص.

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

ببخشید اما, برای ما پدیده روزمره ای نیست که از کسی بشنویم پایه های دانش به کلی تغییر نموده اند. ( و امیدوارم روزمره نشود! )
لطفا اگر مقدور است چند رابطه ریاضی بنویسید و اگر نیست بگذارید ما بنویسیم و شما درستش را از دیدگاه خودتان بفرمایید.
مثلا معادلات مکسول را بررسی کنید.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

حرف زدن درباره ی چیزی جدید، کار حرفه ای هاست و دلیل این نیست که ان را بپذیرید کلا froum جای بحث مسائل جدید است.
لهذا من به پدیده ی compton effect رسیده بودم که سوی صحبت تغییر کرد.
دوست عزیز درباره ی معادلات ماکسول ، بحث زیاد است و اما چون میدانم احتمالا نظر مرا درباره ی معادلات ماکسول می خواهید پس به صورت کلی ابتدا باید بدانید این معادلات از کحا امده اند که در دروس مربوطه هست.
چهار معادله ی تجربی که از طریق علوم تجربی به ثبت رسیده بود را ماکسول به صورت متحد در اورد و این شد معادلات ماکسول در الکترومغناطیس.
اما این معادلات دقت لازم را ندارند و دلایل بسیاری بر دقیق نبودن این معادلات وجود دارد.
قبل از بررسی بیشتر لازم است تمایزی میان خطاها قائل شویم .
یک گونه خطا ، عدم دقت خطای منطقی است و گونه ای دیگر خطا ، عدم تطابق با طبیعت است.
خطای منطقی این است که خود نظریه در خود ان تناقض داشته باشد و این خطا خود ، بر دو گونه است.
حالت اول بروز تناقض در معادلات است و حالت دوم گسستگی است یعنی معادله ، جواب های یکتا نمیدهد یا جواب های تکه تکه میدهد و یا چیزی که اصلاح فارسی انرا نمیدانم که singularity میگویند یعنی بینهایت شدن در ناحیه ای جز بینهایت مکانی یا زمانی.
برای طولانی نشدن تاپیک به تاپیک بعد

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

لذا معادلات ماکسول دارای هر دو گونه خطاست و من ابتدا برای هر دو گونه خطا مثالی میزنم تا اول قضیه روشن تر شود تا اگر لازم شد در ادامه به خطاهای بیشتری پرداخته شود.
ابتدا یک نمونه از خطای منطقی را ذکر میکنم.
یکی از معادلات ماکسول ، لاپلاسی است که لاپلاسی خودش در همه ی چگالی ها، جواب های سازگار نمیدهد که دوستان میتوانند به مقالات ان رجوع کنند و هم اینکه جواب لاپلاسی ، یک انتگرال روی فضای چگالی بار است و اگر ما در یک فضا ، یک حجم کوچک را کاملا خالی از بار کنیم که چگالی بار در انجا صفر شود این انتگرال با وجود چگالی موضعی صفر در انجا ناسازگار میشود چرا که معادلات ماکسول ، پیوسته هستند و وجود چگالی ای گسسته ، در ان اختلال ایجاد میکند.

اما درباره ی، نمونه ای از خطای عدم تطابق با واقعیت،
معادلات ماکسول ، ناوردای تبدیلات لورنتس هستند اما شما دو ذره ی بار دار را در نظر بگیرید که موازی هم در حرکت هستند البته نسبت به یک ناظر دلخواه.
مطابق معادلات ماکسول، اگر این دو ذره هم بار باشند و در فاصله ای از هم، در این صورت ، ناظری که نسبت به این بارها ساکن است ، نیروی خالص الکتریسیته ای میبیند که دو جرم را از هم می خواهد در ان لحظه دور کند و در جهت عمود بر محور فرضی افق هم دور میکند، اما ناظری دیگر که با سرعت بسیاربالا نسبت به این موقعیت فرضی بار ها در افق در حرکت است، مطابق معادلات ماکسول، نیروی مغناطیسی تقریبا برابر با نیروی الکتریسته چنان که در سرعت نور چنین است باید مشاهده کند لذا این ناظر که با سرعت نزدیک سرعت نور حرکت میکند نباید نیرویی روی این بارها ببینید چرا که الکتریسته در جهت مخالف مغناطیس است در معادلات ماکسول و در نزدیک سرعت نور هم اندازه.
حالا سوال من این است که چگونه یک ناظر ، همیشه این دو بار را در فاصله ای برابر از هم میبیند و دیگری میبیند که اینها سریع از هم دور میشوند و این دیگر قابلدتوجیح با نسبیت نیست چرا که حرکت ناظر ها ، افقی فرض شده است و جهت نیرو ، عمود بر جهت افق است که جهت حرکت فرض شده است؟

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

لطفا معادلات جایگزین معادلات مکسول را بنویسید.

نمایه کاربر
The Morrígan

سپاس: 182

پست توسط The Morrígan »

فیزیک مطلق نوشته شده:لذا معادلات ماکسول دارای هر دو گونه خطاست و من ابتدا برای هر دو گونه خطا مثالی میزنم تا اول قضیه روشن تر شود تا اگر لازم شد در ادامه به خطاهای بیشتری پرداخته شود.
ابتدا یک نمونه از خطای منطقی را ذکر میکنم.
یکی از معادلات ماکسول ، لاپلاسی است که لاپلاسی خودش در همه ی چگالی ها، جواب های سازگار نمیدهد که دوستان میتوانند به مقالات ان رجوع کنند و هم اینکه جواب لاپلاسی ، یک انتگرال روی فضای چگالی بار است و اگر ما در یک فضا ، یک حجم کوچک را کاملا خالی از بار کنیم که چگالی بار در انجا صفر شود این انتگرال با وجود چگالی موضعی صفر در انجا ناسازگار میشود چرا که معادلات ماکسول ، پیوسته هستند و وجود چگالی ای گسسته ، در ان اختلال ایجاد میکند.

اما درباره ی، نمونه ای از خطای عدم تطابق با واقعیت،
معادلات ماکسول ، ناوردای تبدیلات لورنتس هستند اما شما دو ذره ی بار دار را در نظر بگیرید که موازی هم در حرکت هستند البته نسبت به یک ناظر دلخواه.
مطابق معادلات ماکسول، اگر این دو ذره هم بار باشند و در فاصله ای از هم، در این صورت ، ناظری که نسبت به این بارها ساکن است ، نیروی خالص الکتریسیته ای میبیند که دو جرم را از هم می خواهد در ان لحظه دور کند و در جهت عمود بر محور فرضی افق هم دور میکند، اما ناظری دیگر که با سرعت بسیاربالا نسبت به این موقعیت فرضی بار ها در افق در حرکت است، مطابق معادلات ماکسول، نیروی مغناطیسی تقریبا برابر با نیروی الکتریسته چنان که در سرعت نور چنین است باید مشاهده کند لذا این ناظر که با سرعت نزدیک سرعت نور حرکت میکند نباید نیرویی روی این بارها ببینید چرا که الکتریسته در جهت مخالف مغناطیس است در معادلات ماکسول و در نزدیک سرعت نور هم اندازه.
حالا سوال من این است که چگونه یک ناظر ، همیشه این دو بار را در فاصله ای برابر از هم میبیند و دیگری میبیند که اینها سریع از هم دور میشوند و این دیگر قابلدتوجیح با نسبیت نیست چرا که حرکت ناظر ها ، افقی فرض شده است و جهت نیرو ، عمود بر جهت افق است که جهت حرکت فرض شده است؟

من بخشی که بلد کردم رو متوجه نمیشم: منظورتون اینه که نیروی الکتریکی و مغناطیسی وارد بر هر کدوم از بارها از طرف اون یکی، هم اندازه و در خلاف جهت هم هستن از دید ناظری که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می کنه؟ مگه نیروی الکتریکی و مغناطیسی بر هم عمود نیستن؟ یا این که من بد حرف شما روُ متوجه شدم؟

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

به دنبال پیچیدگی نیستیم.
آخرین ویرایش توسط Paradoxy جمعه ۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۲۰:۴۷, ویرایش شده کلا 3 بار

نمایه کاربر
The Morrígan

سپاس: 182

پست توسط The Morrígan »

استدلال ایشون بر این اساسه که میدان الکتریکی و مغناطیسی طبق معادلات ماکسول در خلاف جهت هم هستن.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

این هم یک حل علمی تر و بهتر! سوم دبیرستان :

تصویر;
نیازی نیست که بگم i هم جهت حرکت الکترون هاست. از دید هردو ناظر نیرو در محور عمودی خواهد بود.

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

دوستان عزیز ، اینجا جای من نیست این اقا دررقبال تحلیل عمیق من، عکس قانون دست راست را میگذارد .
من را ببخشید اگر کسی مشتاق فیزیک مطلق است انرا فعلا در وبلاگ من دنبال کند.
من دیگر حرفی در اینجا ندارم.
Absolutephysics.blogfa.com
و مقالات مرا در
Academia.edu mohsen lutephy
و کتب مرا با سرچ نام
Mohsen lutephy
درود

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

فیزیک مطلق نوشته شده:دوستان عزیز ، اینجا جای من نیست این اقا دررقبال تحلیل عمیق من، عکس قانون دست راست را میگذارد .

smile058

حالا محسن جان شما هم زیاد سخت نگیرید، انگاری بنده خدا فقط 10 سالشه! smile021

user41967

سپاس: 42

پست توسط user41967 »

فیزیک مطلق نوشته شده:دوستان عزیز ، اینجا جای من نیست این اقا دررقبال تحلیل عمیق من، عکس قانون دست راست را میگذارد .
من را ببخشید اگر کسی مشتاق فیزیک مطلق است انرا فعلا در وبلاگ من دنبال کند.
من دیگر حرفی در اینجا ندارم.
Absolutephysics.blogfa.com
و مقالات مرا در
Academia.edu mohsen lutephy
و کتب مرا با سرچ نام
Mohsen lutephy
درود

استاد محسن عزيز، من پستهاي شما را خوندم و بنظرم شما درك بسيار عميقي از حقيقت فيزيك داريد، اينكه عوام شما رو درك نميكنن طبيعيه

فیزیک مطلق

پست توسط فیزیک مطلق »

دوستان عزیز میبینید که من اصلا تمایلی به اینجا ندارم اما با این حال من احترام همه را حفظ میکنم و مهم نیست طرف ده ساله باشد یا صد ساله، بلکه اگر کودک ده ساله جواب کاملا اشتباهی هم بدهد هیچ عیبی ندارد من به جواب اشتباه اعتراض نمیکنم من میبینم همین کودک دهساله ، بی تربیتی حرف میزند و داش مشتی و کل کل میکند و کوری می خواند من نگران این هستم و الا هر سوال علمی را موظف به پاسخ هستم.

user41967

سپاس: 42

پست توسط user41967 »

فیزیک مطلق نوشته شده:دوستان عزیز میبینید که من اصلا تمایلی به اینجا ندارم اما با این حال من احترام همه را حفظ میکنم و مهم نیست طرف ده ساله باشد یا صد ساله، بلکه اگر کودک ده ساله جواب کاملا اشتباهی هم بدهد هیچ عیبی ندارد من به جواب اشتباه اعتراض نمیکنم من میبینم همین کودک دهساله ، بی تربیتی حرف میزند و داش مشتی و کل کل میکند و کوری می خواند من نگران این هستم و الا هر سوال علمی را موظف به پاسخ هستم.

استاد محسن بزرگوار ببخشينش، سواد درست و حسابي نداره ديگه

ارسال پست