نظريه اي در مورد وجود فقط يك الكترون پروتون و نوترون در جهان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
شيري

تماس:

پست توسط شيري »

سلام
مي خواهم يك نظريه در مورد اينكه در جهان امروز فقط يك الكترون يك پروتون و يك نوترون وجود داره بدم.
چرا؟ اين بر مي گرده به توري CPH مي شود كه اعتقاد دارد در دنياي كوانتوم دنيا بسيار آشفته است و در واقع زمان مطرح نيست. پس در واقع يك جسم مي تواند در عين حال در هزاران مكان وجود داشته باشد و فعاليت كند. حال الكترون و پروتون و نوترون كه در دنياي كوانتوم هستند هم مثل اجرام ديگر مي توانند در عين حال در هزاران جا و در واقع در كل جهان هستي باشند. پس نتيجه مي گيريم در دنيا فقط يك الكترون و پروتون و نوترون وجود دارد كه همه به واسطه نبود زمان در همه جا هستند و در فعاليت هاي فيزيكي و شيميايي شركت مي كنند.

خيلي دوست دارم نظر شما رو در مورد اين نظريه كه از استنباط خودم بوجود آمده بدونم
پ.شيري

كسي كه عزم واقعي بر انجام كاري كند تمام دنيا به نوعي دست به دست هم مي دهند تا ان فرد در انجام آن كار موفق شود

نمایه کاربر
FATIMA

محل اقامت: AHVAZ

سپاس: 10

Re: نظريه اي در مورد وجود فقط يك الكترون پروتون و نوترون در جهان

پست توسط FATIMA »

شيري نوشته شده:سلام
مي خواهم يك نظريه در مورد اينكه در جهان امروز فقط يك الكترون يك پروتون و يك نوترون وجود داره بدم.
چرا؟ اين بر مي گرده به توري CPH مي شود كه اعتقاد دارد در دنياي كوانتوم دنيا بسيار آشفته است و در واقع زمان مطرح نيست. پس در واقع يك جسم مي تواند در عين حال در هزاران مكان وجود داشته باشد و فعاليت كند. حال الكترون و پروتون و نوترون كه در دنياي كوانتوم هستند هم مثل اجرام ديگر مي توانند در عين حال در هزاران جا و در واقع در كل جهان هستي باشند. پس نتيجه مي گيريم در دنيا فقط يك الكترون و پروتون و نوترون وجود دارد كه همه به واسطه نبود زمان در همه جا هستند و در فعاليت هاي فيزيكي و شيميايي شركت مي كنند.

خيلي دوست دارم نظر شما رو در مورد اين نظريه كه از استنباط خودم بوجود آمده بدونم
:shock: :shock: :shock:
چيز عجيبي رو مطرح كردي.

اما مطمينا اولين چيزي كه به ذهن همه خطور مي كنه مساله سرعت جابجايي اين ذرات و همزماني دو رويداد هست. اگر همين دو مورد رو در نظر بگيريد متوجه خواهيد شد كه اشتباه مي كنيد.

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

شيري نوشته شده: مي خواهم يك نظريه در مورد اينكه در جهان امروز فقط يك الكترون يك پروتون و يك نوترون وجود داره بدم.
جانم ؟!؟!؟! :?: :!:

شيري نوشته شده: اين بر مي گرده به توري CPH مي شود كه اعتقاد دارد
كي گفته اين نظر مال CPH هست ؟!؟!
البته شايدم باشه اما اگر هم باشه فراموش نكنيم كه يه 30 سالي دير گفته چرا كه 30 سال پيش چنين چيزي در ريسمان تبيين شده . :wink:

شيري نوشته شده: در دنياي كوانتوم دنيا بسيار آشفته است
اين ايده اولين بار در دهه 1970 ارايه شد . و در حال حاضر هم توسط نظريه ريسمان و نظريه M تا حد بسياري تاييد شده .

شيري نوشته شده: در دنياي كوانتوم دنيا بسيار آشفته است و در واقع زمان مطرح نيست.

بله ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! :?: :!:

ميشه بيشتر توضيح بدين ؟!

شيري نوشته شده: الكترون و پروتون و نوترون كه در دنياي كوانتوم هستند هم مي توانند در عين حال در هزاران جا و در واقع در كل جهان هستي باشند.
اين موضوع هم در اواخر دهه 1920 توسط دوبروي و هايزنبرگ و .... بيان شد .

توضيح اينكه در كوانتوم مكانيك انتگرل تابع احتمال كه همان تابع موج ضربدر هميوغ مختلط اون هست و در بازه منفي بي نهايت تا مثبت بي نهايت گرفته ميشه در واقع ميبايد squared integrable باشه (‌يعني مقدار انتگرال بايد عدد بشه ) برداشت كنيم كه ذره در كل فضا موجوده در عين اينكه tiny هست .

يعني احتمال يافتن ذره كل عالم است .

شيري نوشته شده:پس نتيجه مي گيريم در دنيا فقط يك الكترون و پروتون و نوترون وجود دارد كه همه به واسطه نبود زمان در همه جا هستند و در فعاليت هاي فيزيكي و شيميايي شركت مي كنند.
نه ديگه . نشد .
اينجا رو بد اومدي . :wink:

شيري

تماس:

پاسخ به چند مورد گنگ در مطلب ارسالي ام

پست توسط شيري »

مورد اول:

وقتي در واقع زمان مفهومي نداشته باشد ذره مي تواند با سرعت بي نهايت حركت كند و اين سرعت اينقدر بالاست كه در نظر گرفته نمي شود.

مورد دوم:

در دنياي كوانتوم دنيا بسيار آشفته است و در واقع اگر يك سطح را در نظر بگيريم آن سطح مثل يك درياي خروشان و پرتلاطم است و در واقع آشفته است. در اين حالت هر جسم مادي اي مي تواند در يك زمان در چند جاي مختلف قرار گيرد و رفت و آمد كند و بدون هيچ خللي به انجام فعاليت بپردازد. پس در واقع زمان هيچ مفهومي پيدا نمي كند چون زمان وقتي مطرح است كه يك جسم در يك زمان معين فقط بتواند در يك مكان مشخص وجود داشته باشد.
پ.شيري

كسي كه عزم واقعي بر انجام كاري كند تمام دنيا به نوعي دست به دست هم مي دهند تا ان فرد در انجام آن كار موفق شود

koorosh_800

پست توسط koorosh_800 »

سلام من این مطلب رو خیلی وقت پیش دیدم و ربطی هم به CPH نداره .
من این مطلب رو اینجوری خوندم که : هر ذره دارای یک ضد هستش منظورم پاد ماده است .
الکترون هم دارای یک ضد ذره به نامه پوزیترون که همون الکترون با باره مثبت هستش .
وجود پوزیترون در شتاب دهنده ها به اثبات رسیده پس در محیط فضا وجود داره هر چند که مقداره بسیار کمی داره .
حالا اونجایی که من این مطلب رو خوندم اینجوری تفسیر کرده بود که الکترون که دارای باره منفی هستش و در جهت حرکت عقربه ساعت دارای این خاصیت هستش یعنی در زمان ما حالا وقتی ما به یک الکترون با باره مثبت ( پوزیترون ) نگاه میکنیم در واقع میشه گفت ما داریم به یک الکترون نگاه میکنیم که در زمان به عقب حرکت میکنه و به این دلیله که باره مثبت داره آقا خلاصه اینکه نوشته بود از رفت یک الکترون در آغاز جهان ، و سپس برگشتن اون در پایان جهان ( اینجا منظورم فروپاشی جهان در اثر برگشت دوباره کهکشان ها به هم دیگر ) تمامه ذرات کنونی تشکیل شدن . البته این بنده خدا که اینو گفته باید اول ثابت کنه که جهان بینهایت بار تشکیل شده و باز نابود شده .

آخیش تموم شد . smile039
خودمم نفهمیدم چی گفتم lol

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

این که میگی الکترون و نوترون و .... میتوانند در یک زمان هزاران جا باشند و مفهوم نداشتن زمان این طور میتوان نتیجه گرفت که جهان ما در 1 لحظه نابود میشود، چون تمامی فعالیت ها در همان 1 لحظه میتوانند انجام شوند. پس فرضیه این جا به بن بست میخورد.
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

ارسال پست