تفاوت فيزيك هسته اي با مهندسي هسته اي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

فاطمه ـ خ

تفاوت فيزيك هسته اي با مهندسي هسته اي

پست توسط فاطمه ـ خ »

سلام دوستان
البته من امروز در اين سايت عضو شدم و زياد با تالارهاي اينجا هم آشنا نيستم .. اميدوارم سوالم رو در جاي مناسبي طرح كرده باشم.......
خواستم بپرسم تفاوت فيزيك هسته اي با مهندسي هسته اي در چيه ؟ در كنكور كارشناسي ارشد براي فيزيك هسته اي چه درس هايي را بايد امتحان داد ؟ و ايا اين رشته با فيزيك اتمي تفاوت داره ؟ چون من مي خوام رشته ي تحصيلي ام رو عوض كنم و فيزيك بخونم فرقي هم نمي كنه چي باشه .. اما در دفترچه ي كنكور ديدم كه رشته اي هم به نام مهندسي هسته اي داريم .. اگه لطف كنيد و جواب بديد ممنون مي شم

نمایه کاربر
حامد_فيزيك

سپاس: 1

تماس:

پست توسط حامد_فيزيك »

سلام
من عضویت شما رو تبریک میگم
البته این تفاوت و رشته ها رو حتما تو دفترچه ی ارشد دیدین.
حالا:
فیزیک " هسته ای : درسهایی مثل درسهای لیسانس رو در بر میگیره:مکانیک کلاسیک" "کوانتوم " فیزیک هستا ای .الکترو دینامیک...
ولی مهندسی هسته ای شامل : مهندسی راکتور.مهندسی پرتو پزشکی.
اینا اغلب انواع راکتور ها رو بررسی میکنن . درسایی ار کنترل میخونن.
درسای اونا مهندسی هست و در فیزیک هسته ای ها هم تو مرحله ی پایان نامه میتونه موضوعات مهندسی رو شامل بشه...........
.
.
.
.
. حالا فیزیک هسته ای مباحثی هسته و مطالعه ی خواص اونه ولی اتمی شامل لیزر .پلاسما .اپتیک ووووو هست.
از استادا یا بچه های فیزیک حضورا" بپرسین
با احترام....
علم، فهم رفتار طبيعت است. ريچارد فاينمن

كيانا.ق

پست توسط كيانا.ق »

من سال اخر رشتته ي فيزيك مي خونم و در صدد اينم كه براي ارشد رشتمو عوض كنم چون بسيار رشته ي سختيه و اصلا كاربرد و بازار كار نداره رشته يي كه داري ميخوني رشته ي بسيار خوبيه اين كارو نكن

white hole

تماس:

پست توسط white hole »

كيانا.ق نوشته شده:من سال اخر رشتته ي فيزيك مي خونم و در صدد اينم كه براي ارشد رشتمو عوض كنم چون بسيار رشته ي سختيه و اصلا كاربرد و بازار كار نداره رشته يي كه داري ميخوني رشته ي بسيار خوبيه اين كارو نكن
يعني شما عشق فيزيك بودي و الان به اين نتيجه رسيدي يا اينكه همينجوري قبول شدي و رفتي فيزيك و الان خوشت نمي ياد؟
چون من عشق فيزيكم و نمي دونم بين مكانيك و فيزيك كدوم رو انتخاب كنم.
لطفا جواب من رو بدين و يه كم بيشتر توضيح بدين. ( thanke you )

تروي

پست توسط تروي »

سلام دوستان در مورد رشته ي فيزيك برات بگم كه فيزيك يعني شناخت پديدها

براي دوستان بگم كه اگه كسي ليسانس فيزيك بگيره البته گرايش اختر شناسي بهتر ه بره تو سازمان هوافضا

لطفا كساني كه اطلاعات دارند در مورد فيزيك بگن

من الان دانشجوي رشته مكانيك هستم ناميدم كه ايا بازار كار برام هست يا نا چون اينقدر رشته توليدات امده كه دانشجوي مكانيك اميد با كارنداريه ولي فيزيك اگه هر كار برات پيدا نشه تو دانشگاه مي تواني درس بدي

نمایه کاربر
ARYT

محل اقامت: KL

سپاس: 11

تماس:

پست توسط ARYT »

سلام
نگيد تو رو خدا. فيزيك خيلي خوبه اما نه خالي. حداقل تو ايران.
شما ليسانس فيزيك بگير بعد برو تو پلاسما - يا هسته اي يا طيف شناسي يا كيهان شناسي.
اينها كاربرد داره. اگر اين كاره هم باشي براي دكتري رو هوا مي زننت.
فقط بايد تحقيق كني. مقاله بدي و در واقع خودتو معرفي كن بعد انتظار كار داشته باش.
درس خوندن كافي نيست. شما بايد با بقيه فرق كني تا تو رشته ي تخصصي علوم پايه كار گيرت بياد.
اين فرق رو هم با مقاله اي - فرضيه اي يا اخترعي مي فهمند.
؛ممنون؛
And to You, O Ye Bountiful Immortals! Ye who rule aright, and dispose (of all) aright, I offer the flesh of my very frame, and all the blessings of my life.Thus the two spirits thought, thus they spoke, and thus they did;
تصویر

آيسا

پست توسط آيسا »

با سلام 2 تا سوال داشتم اول اينكه بازار كار مهندسي هسته اي پرتو پزشكي چطوره؟ اصولا فارغ التحصيلين مشغول چه كاري مي شن؟
دوم اينكه واسه تحقيق و مطالعه بايد از كجا شروع كرد؟

حمید رضه شهبا

الکترو مغناطیس

پست توسط حمید رضه شهبا »

به نظر شما چرا برای اندازهگیری مقاومت مجهول از پل وتستون یا پل تار استفاده می شود؟

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

ببخشيد من امسال كنكور دارم .براي اينكه مهندسي هسته اي رو بيارم رتبم بايد چقدر باشه؟

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

فكر نمي كنم مهندسي هسته اي كارشناسي داشته باشد. البته اين حرف مال زمان ما بود. مهندسي هسته اي فكر كنم براي فوق ليسانس باشد.
م.ر.قاضي

user8604

پست توسط user8604 »

آقا جواب من رو يكي بده.رتبم بايد چقد باشه؟(براي مهندسي هسته اي)

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

من مي گم نره تو مي گي بدوش!
اين رشته ليسانس ندارد كه به رتبه ي شما مربوط باشد . وقتي ندارد رتبه ات يك هم كه باشد نمي تواني بروي مهندسي هسته اي!
م.ر.قاضي

user8604

پست توسط user8604 »

ببخشيد من الان پيش دانشگاهي ام ودانشجو نيستم .

زهرا سادات

پست توسط زهرا سادات »

مي خواستم اگر امكان دارد رشته مهندسي هسته اي را براي من تعريف كنيد؟اينكه چه بازار كاري دارد؟و به طور كلي در اين رشته چه مي كنند؟[/siz

حسين001

پست توسط حسين001 »

سلام
ببخشيد مي خواستم بدونم از هر رشته ي مهندسي ميشه رفت كارشناسي ارشد مهندسي هسته اي؟
يا مثلا از خود فيزيك هسته اي ميشه رفت؟
ممنون

ارسال پست