تفاوت فيزيك هسته اي با مهندسي هسته اي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مهمان

پست توسط مهمان »

حامد_فيزيك,

شهبازي

پست توسط شهبازي »

سلام
من از انجا كه اطلاع دارم و از منابع موصق پرسيدم اينرا بهتون بگم كه مهندسي هسته اي همش كشكه و اين همان فيزيك محض گرايش هسته اي است

شهبازي

پست توسط شهبازي »

تفاوت فيزيك هسته اي و فيزيك اتمي:
ف هسته اي در باره ي فقط هسته صحبت ميكند ولي ف اتمي درباره ي غير هسته يعني الكترون و... و كار هاي انها مثل گذار بين لايه اي و توليد نور و اپتيك و... صحبت ميكند
در كل به نظر من ف اتمي جالب تر از ف هسته اي است

شهبازي

پست توسط شهبازي »

درباره ي بازار كار فيزيك:
كسي كه فيزيك ميخونه اولين كاري كه بايد اصلا داشته باشه تحقيق تحقيق تحقيق است
كه اين تحقيق نياز به بودجه داره كه دولت جديدا به گروهاي تحقيقاتي داره ميده
كار بعدي تدريس در اين زمينه است
كار بعدي كه حتما خيلي ها خوششان مياد كار در كارخانه است به طوري كه من شنيدم دانشجويي كه علمش را داشته باشد ميتواند در كنار يك مهندس مكانيك در كار خانه كار كنه و اين مشروط به اين است كه كار خانه هاي مذكور توليدي باشند نه منتاژي

مريم_(ج)

پست توسط مريم_(ج) »

سلام
ببخشيد من يه سوالي داشتم از حضورتون
من كارشناسي فيزيك دارم و حالا براي ارشد ميخوام مهندسي هستهاي رو هم علاوه بر فيزيك امتحان بدم.ميخواستم بدونو درس فيزيك هسته اي كه يكي از مواد امتحاني كنكور ارشده شبيه كوانتوم خودمونه؟يعني با بلد بودن درس كوانتوم فيزيك هسته اي رو ميشه جواب داد؟ممنون.

مريم_(ج)

پست توسط مريم_(ج) »

سلام
ببخشيد من يه سوالي داشتم از حضورتون
من كارشناسي فيزيك دارم و حالا براي ارشد ميخوام مهندسي هستهاي رو هم علاوه بر فيزيك امتحان بدم.ميخواستم بدونو درس فيزيك هسته اي كه يكي از مواد امتحاني كنكور ارشده شبيه كوانتوم خودمونه؟يعني با بلد بودن درس كوانتوم فيزيك هسته اي رو ميشه جواب داد؟ممنون.

نرون

پست توسط نرون »

سلام
من تازه كنكور دادم و فيزيك هسته اي قبول شدم مي خواستم بدونم رشته اسون كار داره

دختر شب

پست توسط دختر شب »

سلام مي خوام بدونم كتابهاي دانشگاهي رشته فيزيك اتمي ربطي به قانون نسبيت داره يا نه؟ smile015

مريم از قم

پست توسط مريم از قم »

سلام
من دانشجوي فيزيك هستم.
من هم دلم ميخواد تغيير رشته بدم، با وجود اينكه به فيزيك علاقه دارم.
در مورد هسته اي تحقاقاتي داشتم.
با دانشجوهاي ارشد هسته اي صحبت كردم.
كسي كه روزانه ي هسته اي اميركبير مي خوند گفت كه رتبش در كنكور هيته اي 41 و در يك گرايش ديگه 34 بوده.
البته ديگه كنكور هسته اي برگزار نميشه. بايد از طريق كنكور برق، فيزيك، مكانيك، مهندسي پزشكي، مواد يا مهندسي شيمي بريم به اين رشته.
استادي در دانشگاه اميركبير هم به من گفت كه امسال برخلاف پارسال قصد دارن بيشتر از بچه هاي مهندسي برق، دانشجوي هسته اي بگيرن. فكر كنم از گرايش قدرت رشته ي برق. كه اگه قبول بشن گرايش راكتور مي خونن.
بچه هاي مهندسي پزشكي هم گرايش پرتو پزشكي.
يه گرايش ديگه رو هم اون استاد اسم برد كه فيوژن بود و من خيلي بهش علاقه دارم اما تو دفترچه نديدم.
راستي دوستي هم با رتبه ي 83 فيزيك هسته اي شريف قبول شد.
در مورد گرايش فيوژن اگه كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم بگه.
اميدوارم حرفهام مفيد واقع بشن.

شیدا

پست توسط شیدا »

من دانشجوي ترم 7 فيزيك هستم .قصد دارم براي ارشد گرايش هسته اي بخونم و لي اخيرا با رشته مهندسي هسته اي آشنا شدم.ولي نمي دونم چطور بايد تو اين رشته شركت كنم.منظورم اينه كه بايد تو رشته خودم يعني فيزيك شركت كنم ودر صورت مجاز شدن رشته مهندسي هسته اي را انتخاب كنم يا بايد در به عنوان رشته دوم شركت كنم ويا اختصاصي در كد رشته مهندسي هسته اي شركت كنم.خواهش مي كنم كمك كنيد.

شیدا

پست توسط شیدا »

لطفا ظرفيت دانشگاهايي كه رشته مهندسي هسته اي رادر مقطع كارشناسي ارشد دارن هم بگين.

مسعودي

پست توسط مسعودي »

سلام،من دانشجوي سال آخر برق هستم مي خواهم در مورد مهندسي هسته اي چيزايي بدونم كسي مي تونه به من جواب بده؟

مهمان

پست توسط مهمان »

ايا رشته ي مهندسي كوانتوم همان رشته ي فيزيك هسته اي است؟

آهو ياسمن

توضيح كاملي از پل تار و روش آزمايش وكاربردش رو ميخوام

پست توسط آهو ياسمن »

edwardfurlong نوشته شده:ببخشيد من امسال كنكور دارم .براي اينكه مهندسي هسته اي رو بيارم رتبم بايد چقدر باشه؟

آهو ياسمن

پست توسط آهو ياسمن »

در مورد پل تار و روش آزمايش اين وسيله اطلاعات كامل ميخوام

ارسال پست