ادامه تحصیل در رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

159951

نام: kiana

Re: ادامه تحصیل در رشته فیزیک

پست توسط 159951 »

خیلی ممنون بسیییییییار لطف کردین ببخشید میشه لطفا بگید که شما از رشتتون راضی هستید و اینکه رتبه شما چندشده ؟
بعدم اینکه باید حتما فیزیک کاربردی بخونم تو دانشگاه؟خودتون تو کدوم دانشگاه هستید؟خیلی ممنون

159951

پست توسط 159951 »

خیلی ممنون خیلی لطف کردین
ببخشید میشه بگید شما خوتون کدوم دانشگاه هستید؟
واینکه حتما باید تو دانشگاه فیزیک کاربردی بخونم؟
ورتبه خودتون چندشد واسه کنکور و واسه نجوم؟تورو خدا جواب بدید من خیلی درگیرم

159951

پست توسط 159951 »

سلام ببخشید این هسته ای چیه همش میگید؟خیلی خوبه؟

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

159951 نوشته شده:سلام ببخشید این هسته ای چیه همش میگید؟خیلی خوبه؟

سلام smile072
طبیعتاً هر رشته ای نقاط قوت و ضعف خودش را دارد. سعی می کنم به برخی نقاط قوت و ضعف رشته فیزیک اشاره کنم.
ضمناً گرایش های مختلف رشته فیزیک در دوره کارشناسی (لیسانس) تفاوت چندانی با هم ندارند.

- از نظر دروس: شما در رشته فیزیک باید مقدار زیادی درس هایی از جنس «ریاضی» و «فیزیک» بخوانید. و به درس ها کاملاً مسلط باشید. دانشجوی رشته فیزیک باید درس ریاضی را بهتر از دانشجوی رشته ریاضی و درس های استاتیک و دینامیک را بسیار بهتر از دانشجوی رشته مکانیک بلد باشد چون مجبور است مفهوم آنها را درک کند و آن را در دروس دیگر استفاده کند.
از طرفی (صرف نظر از دروس عمومی) رشته فیزیک درس حفظ کردنی ندارد. smile039

- از نظر آینده شغلی:
الف) مشاغل مرتبط با رشته: از آنجایی که فیزیک یکی از علوم پایه است، مشاغل مربوط به آن عمدتا در «تدریس» و «تحقیق و توسعه» خلاصه می شود.
بازار تدریس برای یک دبیر یا استاد اشباع نیست؛ اما چندان خالی هم نیست. smile038
متأسفانه موضوع تحقیقات در کشور ما جایگاه خاصی ندارد. شاید بشود گفت جز در صنایع نظامی، تحقیقات مربوط به فیزیک وجود ندارد. در مورد کار در صنایع نظامی نیز (اگر آنها شما را قبول کنند) باید با این موضوع کنار بیایید که نتیجه کار شما برای کشتن گاو گوسفند استفاده نخواهد شد! smile012
ب) مشاغل غیر مرتبط: چون دانشجوهای فیزیکی با روش تفکر منطقی و استنتاجی آشنا هستند، معمولا شرایط لازم برای احراز هر شغلی را دارند. (شاید نیاز باشد یک ماه با اصطلاحات آن شغل خاص آشنا شوند.) به همین دلیل در آگهی های استخدام کارمند (دولتی و خصوصی)، معمولا فارغ التحصیل رشته فیزیک را هم می پذیرند. از طرفی این را هم در نظر داشته باشید که اگر هدف شما کارمند شدن است، رشته های ساده تری هم وجود دارد. smile031

ارادتمند
mrfane
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

ارسال پست