تخمین دمای همجوشی T T

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

تخمین دمای همجوشی T T

پست توسط erfan.s »

سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم چطور دمای همجوشی دو تا هسته تریتیم رو بدست بیارم؟
تو این فرآیند دوتا نوترون یک هسته هلیم 4 و حدود 11 مگاالکترون ولت انرژی آزاد میشه. smile072
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: تخمین دمای همجوشی T T

پست توسط Paradoxy »

احتمالا اشتباه فهمیدم اما با حساب میزان انرژی هم بستگی تریتیم ها و با توجه به گرمای ویژه ی اونها میتونید، دمای لازم برای این فرآیند رو بدست بیارید. احتمالا به عددی بالای چند میلیون میرسید.

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

Re: تخمین دمای همجوشی T T

پست توسط erfan.s »

ممنونم تو اینترنت که گشتم دمای همجوشی این دو عزیز رو حدود 138 کیلو الکترون ولت ثبت کرده بودند(درمقابل 12 کیلوالکترون ولت برای واکنش DT ) که دمای تقریبی 1601429682 کلوین رو نشون میده.
با چند محاسبه سرعت متوسط هسته های تریتیم رو در این دما بدست آوردم: 2971821 متر بر ثانیه.احتمالا در برخورد های سر به سر با دو برابر این سرعت بهم برخورد می کنند.

این دما به کمک قوس الکتریکی قابل دستیابی هست؟ البته قوس الکتریکی حاصل از پالس 200 نانو ثانیه ای با ولتاژ اولیه 15 کیلوولت و حداکثر جریان 3.75 کیلوآمپر در ابتدای دشارژ.یک دستگاه مارکس ژنراتور این پالس رو برام تولید میکنه.

من میتونم پالس رو فشرده تر کنم اما تمام توانی که در خازن های من هست 1.2 ژول انرژی ذخیره شده است. لطفا نظر تون رو در مورد گرمادهی به پلاسما T T به وسیله القا مغناطیسی بگید.
خیلی ممنونم.
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

ارسال پست