تبادل گراویتون بین جسم و زمین

تبادل گراویتون بین جسم و زمین

نوشتهاز سوی Matte در پنجشنبه 22 آبان 1393 - 22:00

گرویتون ها که حامل نیروی گرانش هستند، هنگامی که جسمی از ارتفاع 10 متری سقوط میکند، به دلیل تبادل گرویتون بین جسم و زمین است؟
نماد کاربر

سپـاس : 15

ارسـال : 38

نام: متین
نام نویسی: 93/3/23

مرد

Re: عامل گرانش

نوشتهاز سوی candle در پنجشنبه 22 آبان 1393 - 22:14

Matte نوشته است:گرویتون ها که حامل نیروی گرانش هستند، هنگامی که جسمی از ارتفاع 10 متری سقوط میکند، به دلیل تبادل گرویتون بین جسم و زمین است؟

کسی تا کنون گراویتونها را آشکار نکرده است. آنها ذراتی پیشنهادی هستند که کاندید انتقال پیام ژئودزیک شدن فضا-زمان به اجرام اطراف هستند.
نماد کاربر

سپـاس : 1556

ارسـال : 846

نام نویسی: 93/1/4

ذکر نشده

Re: تبادل گراویتون بین جسم و زمین

نوشتهاز سوی SH. در پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397 - 11:40

سلام. تبادل گراویتون بین دو جسم چطور اتفاق میفته؟ مثلا بن زمین و جسم؟ هر دو جسمی که جرک دارند چطور این ذرات را مبادله میکنند. حالا درمورد پاد گرانش یا جسمهایی با جرم منفی ، این تبادل به چه گونه ای خواهد بود؟
physics=love

سپـاس : 3

ارسـال : 40

نام نویسی: 96/6/29

ذکر نشده

نوشتهاز سوی SH. در پنجشنبه 17 خرداد 1397 - 04:02

؟؟کسی نیست پاسخ بده؟ چرا انجمن اینقدر خلوت شده؟ واقعا چرا؟خب فیزیک که ته نداره.بازهم میتونیم به بحث ها ادامه بدیم. افراد جاافتاده کمی هم هوای ما تازه وارد ها را داشته باشند، یکم محلمون بزارن لطفا.من هم به قول یکی از بچه ها واقعا حسرت میخورم چرا توی دوران شلوغی انجمن باهاش اشنا نشده بودم...هعی...
physics=love

ذکر نشده

نوشتهاز سوی paradoxy در پنجشنبه 17 خرداد 1397 - 04:10

برای بحث کردن راجب گراویتیون فرد باید با مدل استاندارد و نظریه کوانتوم فیلد تئوری آشنا باشه تا اصلا بدونه راجب چی داره صحبت می کنه. حالا بگذریم که نسبیت عام هم لازمه بدونه تا اینجور سوالا رو جواب بده. خب چنین دانشی دستکم در سطح دکترا بدست میاد و بنابرین کار هرکسی نیست، طبیعیه که پاسخی نمیشنوید! برای این که یکم ذهنتون رو درگیر کنم در نظر بگیرید که خود گراویتیون ها هم باهم تعامل دارن و تازه گراویتیون بینشون تبادل میشه. یعنی ما چیزی به نام Gravity of gravity در نسبیت عام داریم، گرانش گرانش! در نتیجه اصلا و ابدا فکر نمی کنم سوال رو بشه به این راحتی ها جواب داد. پس بهتره روی چیزای سطح پایینتر یکم دست بزارید.
تصویر
نماد کاربر

سپـاس : 727

ارسـال : 1485

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی SH. در پنجشنبه 17 خرداد 1397 - 04:31

paradoxy نوشته است:برای بحث کردن راجب گراویتیون فرد باید با مدل استاندارد و نظریه کوانتوم فیلد تئوری آشنا باشه تا اصلا بدونه راجب چی داره صحبت می کنه. حالا بگذریم که نسبیت عام هم لازمه بدونه تا اینجور سوالا رو جواب بده. خب چنین دانشی دستکم در سطح دکترا بدست میاد و بنابرین کار هرکسی نیست، طبیعیه که پاسخی نمیشنوید! برای این که یکم ذهنتون رو درگیر کنم در نظر بگیرید که خود گراویتیون ها هم باهم تعامل دارن و تازه گراویتیون بینشون تبادل میشه. یعنی ما چیزی به نام Gravity of gravity در نسبیت عام داریم، گرانش گرانش! در نتیجه اصلا و ابدا فکر نمی کنم سوال رو بشه به این راحتی ها جواب داد. پس بهتره روی چیزای سطح پایینتر یکم دست بزارید.

وای...چقدر پیچیده شد. درین صورت درست میفرمایید من تازه ترم 4 هستم ولی علاقه مندم . حالافقط یه نسبیت خاص دست و پا شکسته تا به حال یاد گرفتیم. پس باید صبرکنم. فکر کنم برم همون مکانیک کلاسیک را فعلا بخونم بهتر باشه smile055 .ممنون از پاسختون. smile036
physics=love

ذکر نشده

بازگشت به فیزیک ذرات بنیادی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 5 مهمان