جهان از 0 بوجود امده.

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Science Master

سپاس: 11

Re: جهان از 0 بوجود امده.

پست توسط Science Master »

Quantom12 نوشته شده:طفلکی فکر کردی انتگرال هرکی برات حل کنه علامه دهره ؟چند سالته جغل ؟ smile055 خواستی بیا خصوص تدریس کنم منتها از صفر باید شروع کنی چون صفرت فرق می کنه smile055 نظرم عوض شد اصلا بیا تو پستام از این نظرا بده یکم به توی دلقلک که خودتو مضحکه خاص و عام کردی بخندم smile055 smile124
دلقک خودتی نادان
یا مرگ یا پیروزی.

habibullah.hamidi

پست توسط habibullah.hamidi »

اگر طبق نظر تو +بینهایت ماده و -بینهایت ها پاد ماده این اشتباهه چون +بینهایت از - بینهایت بزرگ نیست چون ماده پاد ماده را از بین میبرد و - " + رو از بین ببره چیزی باقی نمیمونه smile021 smile021

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

Quantom12 نوشته شده:ارتباطی با جهان فیزیکی ندارد ؟درسته که ریاضی فیزیک نیست ولی به عقیده ی من ریاضی مثل زبانه مثل زبان المانی زبان فارسی و ...خود ریاضی علم نیست بلکه یکی از بهترین زبانها برای درک و بیان اتفاقات فیزیکی است ما با ادبیات فارسی با ادمها و با ادبیات ریاضی با جهان ارتباط بر قرار می کنیم قوانین ریاضی اصول جهان رو بنا کردند برای همین هست که ما وقتی با فیزیک سر و کار داریم در نهایت به قوانین ریاضی بر می خوریم.
1. تلاش کنید در حین استدلال از تشبیه و استعاره استفاده نکنید.
2. اگر همچنان مدعی هستید که "1-1+=0" یک قانون طبیعت است، آزمایشی ترتیب دهید که بدون استفاده از اصل میدان قرینه (که در پست قبلی بهش اشاره کردم)، نشان دهد "1-1+=0".
3. منظورتان را از اصطلاح "قوانین ریاضی" مشخص کنید.
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

مثال زدن در استدلال برای اینه که بهتر شما درک کنید.شما اکه یه ماده و یه پاد ماده رو با هم ترکیب کنید چی میشه ؟میشن هیچ!و گراویتون که صفر اونها هست میمونه.دیگه از این بالاتر ازمایش می خوای ؟اصلا تو طبیعت کدوم یکی با منهاش 0 نمیشه شما یه ازمایش ترتیب بدین این ازمایش منو نقض کنه.

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

منظور از قوانین ریاضی، قوانینی هستند مثل یاسای چنگیز که طبیعت باید از اونها تبئیت کنه.

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

حبیب و الله حمیدی یکم واضح تر میتونی منظورتو بگی ؟

نمایه کاربر
safariphysic88

سپاس: 12

تماس:

پست توسط safariphysic88 »

Quantom12 نوشته شده:منظور از قوانین ریاضی، قوانینی هستند مثل یاسای چنگیز که طبیعت باید از اونها تبئیت کنه.
و اینک قوانین ریاضی به دستور جناب کوانتوم 12 (یاسای کوانتوم 12):
1)کل طبیعت باید از عدد صفر به وجود بیاید. اگر ذره ای خواسته یا ناخواسته از این قانون تبعیت نکند الکترون هایش از مدارش خارخ خواهد شد.
2)از این این پس پرستش خدای یگانه ممنوع و عدد صفر به خدای خدایگان است.
3) به لطف فراست و هوش سرشار کوانتوم 12 معمای پپیدایش جهان حل شده تلقی می گردد و هرکوششی در راه حل دوباره ی این معما از این به بعد به عنوان توهین به صفر مقدس تلقی شده و مجازات مرگ در پی خواهد داشت.
یه خودکار خریدم با یه غلط گیر ، جالبه ،قیمت غلط گیر چند برابر خودکاره ؛ حتی یه اشتباه روی کاغذ هم گرون تموم میشه...

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

خدا وجود داره و هیشکیم نیس که بتونه منکرش شه لطفا سو تعبیر از حرفهای بنده نکنید

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

من می خوام این پست و پاک کنم چطوری میتونم ؟اگه کسی بلده لطفا راهنمایی کنه ممنون.

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

نيما.ب.س نوشته شده:
Quantom12 نوشته شده:OVER LORD صفر صفره مثل عوام فکر نکن صفر مطلق صفر معمولی !این سفسظس!این صفری که میگم همون صفر مطلقس منتها یه ذره خوب نگاه کنی میبینی نوشته +1-1دوباره توش +2-2 ....میبینی !منتها این که چرا صفر ؟چرا صفر +1-1 میشه ؟این قانون از کجا اومده ؟چرا جهان ما قوانین ریا ضی مخصوص داره ؟میتونست نداشته باشه چرا داره؟این چیزایی هست که فکر کنی خازن میسوزونی .البته شاید من بتونم smile006 smile124 smile045
این قانون نیست، این نتیجه ی یکی از اصول میدان است که بر اساس قرارداد بر مجموعه ی اعداد حقیقی حاکم است.
طبق این اصل:
به ازای هر عدد حقیقی X، وجود دارد عدد حقیقی Y که X+Y=0. در این صورت Y را با X- نشان می دهیم و می گوییم X- قرینه ی X است.
بنابراین درستی اینکه "(1+1-) برابر با صفر است" اساسا ارتباطی با جهان فیزیکی ندارد، به عبارت دیگر درستی اش را از طریق تجربه در نمیابیم، باز به عبارت دیگر این یک گزاره ی پیشینی است. و به عبارت آخر، این گزاره در هر جهانی با هر قوانین فیزیکی ای درست است.
+«قراردادی» نیست، اصلاً خودتم قبلش گفتی «اصل»!
++ به این مسئله می‌گن «
existence of additive inverses over (R,+,*)
» و ترجمه‌ش به «اصلِ میدانِ قرینه» زیاد جالب نیست. بیانش هم خیلی ساده به‌این صورته که به‌ازایِ هر x عضوِ R، یک عضوِ x- عضوِ R وجود دارد به‌طوری که
0=(x-)+x
و دیگه Y آوردن زائد هست تو تعریف .
+++ واسه موردِ بالا، صفر عضوِ خنثی واسه جمع هست و تعریفِ additive inverse تو جبرِ مجرد فرق می‌کنه که ربطی به مسئله نداره.

---
Quantom12 نوشته شده:شما اکه یه ماده و یه پاد ماده رو با هم ترکیب کنید چی میشه ؟میشن هیچ!
والله ما که «هیچ» تو فیزیک به معنایِ ریاضیاتیِ خودش ندیدیم، ماده و پادماده هم با هم ترکیب کنی اکثر اوقات دوتا فوتون گیرت میاد.

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

aalireza نوشته شده:+«قراردادی» نیست، اصلاً خودتم قبلش گفتی «اصل»!
++ به این مسئله می‌گن «
existence of additive inverses over (R,+,*)» و ترجمه‌ش به «اصلِ میدانِ قرینه» زیاد جالب نیست. بیانش هم خیلی ساده به‌این صورته که به‌ازایِ هر x عضوِ R، یک عضوِ x- عضوِ R وجود دارد به‌طوری که
0=(x-)+xو دیگه Y آوردن زائد هست تو تعریف .
+++ واسه موردِ بالا، صفر عضوِ خنثی واسه جمع هست و تعریفِ additive inverse تو جبرِ مجرد فرق می‌کنه که ربطی به مسئله نداره.
اول باید بگم که دانش ریاضی من حداکثر در حد کتابهای ریاضی عمومی و معادلات دانشگاهیه، پس اگه دوستانی که در ریاضی مطالعات تخصصی دارند بعضی ازحرفای منو نپخته یا ناشیانه می بینند باید ببخشند.
از شما هم ممنونم جناب علیرضا که سعی میکنین اشتباهای منو گوشزد کنین.
--------------------------------------

+منظورم از قرارداد اینه که ما همگی پذیرفته ایم (و فقط پذیرفته ایم) که چنین اصلی بر مجموعه ی اعداد حقیقی حاکم است، صرفا به خاطر اینکه تئوریمان را روی آن و دیگر اصول موضوعه بنا کنیم.

++بسیار خوب اصطلاح "اصل میدان قرینه" رو کنار میذارم و دیگه ازش استفاده نمی کنم، ممنون به خاطر این، ولی این ها رو ملاحظه کنید:

این از Calculus آپوستل، second edition، ص18:
AXIOM 5. EXISTENCE OF NEGATIVES. For every real number x there is a real number y such that x + y = 0.

اینم از حساب دیفرانسیل و انتگرال یک متغیره انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان ص2:
R4: به ازای هر عدد حقیقی x عدد حقیقی y موجود است به طوری که x+y=0.

+++درست متوجه نشدم چرا این مورد سوم رو بیان کردید.
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

همون دوتا فوتون از گراوتونه که 2تاش میدان الکتریکی دوتاش میدان مغناطیسی رو درست کردن خود گراویتونم جرم نداره فقط در نسبت های ریاضی بهش پی بردن.در لحظه بیگ بنگم فقط گراویتون بوده یعنی CPH ها از طریق گراوبتون اسپینو از صفر خارج کردن جهان رو ساختند...با این حال من فقط مثال زدم که بگم قوانین ریاضی واسه این که تطابق با فیزیک دارن اصلا به وجود اومدن یعنی چون کاربرد دارن تو طبیعت هستن نیازی به مثال منم نیست اگه ریاضی کاربرد نداشت مگه بیکاره ادم بره ریاضی یاد بگیره از خودش همین عدد صحیصح و فلان و اینا در بیاره!؟اگه +1-1=0 تو طبیعت وجود نداشت ما برا چی یاد بگیریم اینو ؟

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

نيما.ب.س نوشته شده: اول باید بگم که دانش ریاضی من حداکثر در حد کتابهای ریاضی عمومی و معادلات دانشگاهیه، پس اگه دوستانی که در ریاضی مطالعات تخصصی دارند بعضی ازحرفای منو نپخته یا ناشیانه می بینند باید ببخشند.
از شما هم ممنونم جناب علیرضا که سعی میکنین اشتباهای منو گوشزد کنین.
خواهش می‌کنم، منم مطالعه تخصصی به‌معنایِ واقعیِ کلمه ندارم و رشته‌م ریاضی نیست، ثانیاً چیزایی که گفتم «تذکرِ اشتباه» نبودند (چیزِ اشتباهی بیان نشده که!) و «بیانِ نکته» بودند راستش رو بخوایی!
+منظورم از قرارداد اینه که ما همگی پذیرفته ایم (و فقط پذیرفته ایم) که چنین اصلی بر مجموعه ی اعداد حقیقی حاکم است، صرفا به خاطر اینکه تئوریمان را روی آن و دیگر اصول موضوعه بنا کنیم.
+ درسته، امّا تو ریاضی لغات باید دقیق باشند، «اصل [موضوع]» خب می‌شه «Axiom» ولی «قرارداد» می‌شه «Convention»، اصل می‌شه مثلِ همین که گفتی، ولی قرارداد می‌شه صفرفاکتوریل برابرِ یک و قس‌علی‌هذا.
++بسیار خوب اصطلاح "اصل میدان قرینه" رو کنار میذارم و دیگه ازش استفاده نمی کنم، ممنون به خاطر این، ولی این ها رو ملاحظه کنید:

این از Calculus آپوستل، second edition، ص18:
AXIOM 5. EXISTENCE OF NEGATIVES. For every real number x there is a real number y such that x + y = 0.

اینم از حساب دیفرانسیل و انتگرال یک متغیره انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان ص2:
R4: به ازای هر عدد حقیقی x عدد حقیقی y موجود است به طوری که x+y=0.
++ ببین، کلاً فرقی نداره و تغییری تو درست یا غلط بودنِ ماجرا نمی‌کنه که شما به x- بگی Y یا هر چیزِ دیگه و بلعکس، و همشون یه‌چیز هستند در اصل و این‌جا مسأله سلیقه‌ست، ولی خب وقتی که ما میدانمون رو اعدادِ حقیقی بیان کردیم و عملگرمون رو هم جمع گذاشتیم و عضوِ بی‌اثرمون هم قاعدتاً صفره دیگه از Y یا 'x و اینا استفاده کنیم لقمه پیچوندیم خب. smile039 زمانی از Y استفاده کنیم بهتره که هیچ کدوم از اونا مشخص نباشه و نفهمیم که Y می‌شه x-!
+++درست متوجه نشدم چرا این مورد سوم رو بیان کردید.
+++ بی‌ربطه به مبحث خب، ولی خواستم بگم که این مورد فراتر از اعدادِ حقیقی می‌ره و این دوستمون اگه بخواد آزمایشی طراحی کنه کارش با موردِ به‌شدّت جامع‌تری نسبت به اعدادِ حقیقی هست.

---
Quantom12 نوشته شده:همون دوتا فوتون از گراوتونه که 2تاش میدان الکتریکی دوتاش میدان مغناطیسی رو درست کردن خود گراویتونم جرم نداره فقط در نسبت های ریاضی بهش پی بردن.در لحظه بیگ بنگم فقط گراویتون بوده یعنی CPH ها از طریق گراوبتون اسپینو از صفر خارج کردن جهان رو ساختند...با این حال من فقط مثال زدم که بگم قوانین ریاضی واسه این که تطابق با فیزیک دارن اصلا به وجود اومدن یعنی چون کاربرد دارن تو طبیعت هستن نیازی به مثال منم نیست اگه ریاضی کاربرد نداشت مگه بیکاره ادم بره ریاضی یاد بگیره از خودش همین عدد صحیصح و فلان و اینا در بیاره!؟اگه +1-1=0 تو طبیعت وجود نداشت ما برا چی یاد بگیریم اینو ؟
چون از CPH استفاده کردی پاسخ نمی‌دم و پاسخ دادنمم به این مسئله‌ی به‌خصوص مهم نیست این‌جا، کسی نگفته +۱-۱=۰ تو طبیعت وجود نداره، مسئله اینه که قانونِ طبیعت نیست، یعنی وجودش فارغ از طبیعته... اگه بخوام با مثالِ خودت توضیح بدم باید بگم که چیزی که می‌گی یعنی با استفاده از مفاهیمِ کلماتِ یک زبان، می‌شه ساختارِهای گرامریِ اون‌زبان رو تحلیل کرد. کاربرد واسه ریاضی‌دان مهم نیست، ریاضی واسه ریاضی‌دان مهمه و ساختنِ ابزارهای جدید و الخ، کاربرد مالِ فیزیک‌دانه.

نمایه کاربر
Science Master

بنظر من راجب پیدایش جهان مساله ای وجود دارد که هنوز هم تامل برانگیز است, یادم می آید که استیون گفته بود جهان از هیچ بوجود آمده من هم با او موافقم اما هنوز سوال هایی هستند که بسیار شگفت انگیز و تامل برانگیزند, آیا اصلا جهان بوجود آمده؟!!!,
در وجود جهان های خارجی دیگر و یا جهان های موازی شک و تردید هست و در نهایت از آنجایی که هیچ چیز غیر ممکن نیست. شاید چیزهایی وجود داشته باشند که ذهن انسان قادر به درک کردن آنها نیست. شاید این جهان ما بسیار عجیب تر از آن چیزی باشد که بنظر می رسد. اما چیزی که بدیهی است این است که ما باید بیشتر به حقایق اتکا کنیم تا حدس و گمان.
راجب خدا باید بگویم که ربطی به مسایل علمی ندارد گرچه زمانی که از فیزیک صحبت می شود به ناچار پای خدا به میان می آید اما بهتر است راجب مسایل دینی صحبت نشود و این کار را به عهده روحانیون گذاشته شود.
آخرین ویرایش توسط Science Master چهارشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۱۴ - ۱۹:۲۲, ویرایش شده کلا 2 بار
یا مرگ یا پیروزی.

نمایه کاربر
Science Master

safariphysic88 نوشته شده:از این این پس پرستش خدای یگانه ممنوع و عدد صفر به خدای خدایگان است.
3) به لطف فراست و هوش سرشار کوانتوم 12 معمای پپیدایش جهان حل شده تلقی می گردد و هرکوششی در راه حل دوباره ی این معما از این به بعد به عنوان توهین به صفر مقدس تلقی شده و مجازات مرگ در پی خواهد داشت.
smile021 واقعا بسیار جالب بود.
یا مرگ یا پیروزی.

ارسال پست