تبادل گراویتون بین جسم و زمین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Matte

نام: متین

سپاس: 15

تبادل گراویتون بین جسم و زمین

پست توسط Matte »

گرویتون ها که حامل نیروی گرانش هستند، هنگامی که جسمی از ارتفاع 10 متری سقوط میکند، به دلیل تبادل گرویتون بین جسم و زمین است؟

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: عامل گرانش

پست توسط candle »

Matte نوشته شده:گرویتون ها که حامل نیروی گرانش هستند، هنگامی که جسمی از ارتفاع 10 متری سقوط میکند، به دلیل تبادل گرویتون بین جسم و زمین است؟

کسی تا کنون گراویتونها را آشکار نکرده است. آنها ذراتی پیشنهادی هستند که کاندید انتقال پیام ژئودزیک شدن فضا-زمان به اجرام اطراف هستند.

نمایه کاربر
SH.

سپاس: 7

Re: تبادل گراویتون بین جسم و زمین

پست توسط SH. »

سلام. تبادل گراویتون بین دو جسم چطور اتفاق میفته؟ مثلا بن زمین و جسم؟ هر دو جسمی که جرک دارند چطور این ذرات را مبادله میکنند. حالا درمورد پاد گرانش یا جسمهایی با جرم منفی ، این تبادل به چه گونه ای خواهد بود؟
اینکه کاری کنی همه ازت راضی باشن غیر ممکنه. درعوض اینکه کاری کنی همه ازت شاکی بشن اسونه. خیلی هم باحاله

نمایه کاربر
SH.

پست توسط SH. »

؟؟کسی نیست پاسخ بده؟ چرا انجمن اینقدر خلوت شده؟ واقعا چرا؟خب فیزیک که ته نداره.بازهم میتونیم به بحث ها ادامه بدیم. افراد جاافتاده کمی هم هوای ما تازه وارد ها را داشته باشند، یکم محلمون بزارن لطفا.من هم به قول یکی از بچه ها واقعا حسرت میخورم چرا توی دوران شلوغی انجمن باهاش اشنا نشده بودم...هعی...
اینکه کاری کنی همه ازت راضی باشن غیر ممکنه. درعوض اینکه کاری کنی همه ازت شاکی بشن اسونه. خیلی هم باحاله

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

برای بحث کردن راجب گراویتیون فرد باید با مدل استاندارد و نظریه کوانتوم فیلد تئوری آشنا باشه تا اصلا بدونه راجب چی داره صحبت می کنه. حالا بگذریم که نسبیت عام هم لازمه بدونه تا اینجور سوالا رو جواب بده. خب چنین دانشی دستکم در سطح دکترا بدست میاد و بنابرین کار هرکسی نیست، طبیعیه که پاسخی نمیشنوید! برای این که یکم ذهنتون رو درگیر کنم در نظر بگیرید که خود گراویتیون ها هم باهم تعامل دارن و تازه گراویتیون بینشون تبادل میشه. یعنی ما چیزی به نام Gravity of gravity در نسبیت عام داریم، گرانش گرانش! در نتیجه اصلا و ابدا فکر نمی کنم سوال رو بشه به این راحتی ها جواب داد. پس بهتره روی چیزای سطح پایینتر یکم دست بزارید.

نمایه کاربر
SH.

پست توسط SH. »

paradoxy نوشته شده:برای بحث کردن راجب گراویتیون فرد باید با مدل استاندارد و نظریه کوانتوم فیلد تئوری آشنا باشه تا اصلا بدونه راجب چی داره صحبت می کنه. حالا بگذریم که نسبیت عام هم لازمه بدونه تا اینجور سوالا رو جواب بده. خب چنین دانشی دستکم در سطح دکترا بدست میاد و بنابرین کار هرکسی نیست، طبیعیه که پاسخی نمیشنوید! برای این که یکم ذهنتون رو درگیر کنم در نظر بگیرید که خود گراویتیون ها هم باهم تعامل دارن و تازه گراویتیون بینشون تبادل میشه. یعنی ما چیزی به نام Gravity of gravity در نسبیت عام داریم، گرانش گرانش! در نتیجه اصلا و ابدا فکر نمی کنم سوال رو بشه به این راحتی ها جواب داد. پس بهتره روی چیزای سطح پایینتر یکم دست بزارید.

وای...چقدر پیچیده شد. درین صورت درست میفرمایید من تازه ترم 4 هستم ولی علاقه مندم . حالافقط یه نسبیت خاص دست و پا شکسته تا به حال یاد گرفتیم. پس باید صبرکنم. فکر کنم برم همون مکانیک کلاسیک را فعلا بخونم بهتر باشه smile055 .ممنون از پاسختون. smile036

Rashid manafı

نام: ایوب رشید منافی

پست توسط Rashid manafı »

تبادل بین جسم وفضای خالی که خالی نیست
توسط گراویتون انجام میشود چون فضای خالی دارای افت وخیز کوانتومی هست
هر چقدر جسم سنگین ونزدیک باشه گراویتون های بیشتری از جسم بر فضای خالی اثر میکنن وباعث انحنای فضا میشوند

Rashid manafı

نام: ایوب رشید منافی

پست توسط Rashid manafı »

البته باید بیشتر توضیح داده بشه ولی چون من با تایپ کردن مشکل دارم کمی سخت میشه😜

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

انرژی ها مطلق رفتار نمیکنند و چند گانگی های بسیاری دارند که باعث میشود تعامل بین ذرات در ابعاد خیلی بالاتری از انحانا ها صورت بگیرد این نوع تعاملات و رفتارها هر چه ابعاد و تعداد بیشتری پیدا میکند نتیجه نسبی تری ایجاد میکند و از مطلق گونگی و خطی بودن و تک جهت بودن بیشتر دور میشود -- در نهایت گراویتون برایند خروجی تعاملات انرژی های موجود است که در نهایت بر اجرام و تاثیرشون بر همدیگر و انرژی های بستر فضا در هر جرم نمود پیدا میکند -- ممکن است در اینده گونه و رفتار این تاثیرات و برایند انها با شناخت بیشتری از ماده و انرژی تاریک دستخوش تغییراتی هم بشوند

ارسال پست