آیا گراویتون ها در بعد های دیگری از فضا هستند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

نوید قاءمی

آیا گراویتون ها در بعد های دیگری از فضا هستند؟

پست توسط نوید قاءمی »

با سلام

1) آیا گراویتون ها در بعد های دیگری از فضا هستند؟
2) انرژی لازم برای نفوذ یک گراویتون به جهان ما چقدر است؟

موفق و پیروز باشید..!!!!

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

قلمرو گراويتون از جهان پوسته اي ما آغاز مي شود و تا بعد پنجم ادامه پيدا مي كند
گراويتون در جهان ما هست
.

باران(ف)

پست توسط باران(ف) »

به نام او

منظورتون از این سوال چیه؟؟
شما بعد رو چی تعریف میکنین که میگین در بعد های دیگری هستن یا نه مگر الان در چه بعدی هستن؟
ممنون میشم اگر جوابم را بدهید

نوید قاءمی

پست توسط نوید قاءمی »

با سلام

منطورم از بعد ابعاد دیگری به جز چهار بعد شناخته شده جهان ماست
منظورم همون جهت حرکته ....

با تشکر

موفق و پیروز باشید ..... !!!!

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

Re: آیا گراویتون ها در بعد های دیگری از فضا هستند؟

پست توسط professor.freak »

تا جایی که من میدونم گراویتون ها تنها ذراتی هستند که میتونن بدون محدودیت در بین 4 بعد ما و ابعاد اضافی حرکت کنند.
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
Quantom12

سپاس: 11

پست توسط Quantom12 »

قاعدتا ابعاد برای همه ی ذرات ساخته شده وگرنه هی باید گم و گور میشدن البته من شنیدم انرژی در شکافت هسته ای انرژی مقداریش گم میشه میره تو یه بعد دیگه دقیق نمیدونم اگه کسی میدونه بیاد بمنم بگه.ممنون میشم. smile072

نمایه کاربر
small physicist

سپاس: 10

تماس:

پست توسط small physicist »

نوید قاءمی نوشته شده:با سلام

1) آیا گراویتون ها در بعد های دیگری از فضا هستند؟
2) انرژی لازم برای نفوذ یک گراویتون به جهان ما چقدر است؟

موفق و پیروز باشید..!!!!
دوست گرامی تا آن جا که بنده میدانم گراویتون ها ذره هایی فرضی اند و تا کنون نیز آشکار نگردیده اند!
‏به نام خداوند بخشنده مهربان

1- ‏آيا كافران نمي‌بينند كه آسمانها و زمين ( در آغاز خلقت به صورت توده عظيمي در گستره فضا ، يكپارچه ) به هم متّصل بوده و سپس ( بر اثر انفجار دروني هولناكي ) آنها را از هم جدا ساخته‌ايم ( و تدريجاً به صورت جهان كنوني درآورده‌ايم ) و هرچيز زنده‌اي را ( اعم از انسان و حيوان و گياه ) از آب آفريده‌ايم . آيا ( درباره آفرينش كائنات نمي‌انديشند و ) ايمان نمي‌آورند ؟‏ (انبیا/30)

2- ما آسمان را با قدرت بنا ساخته‌ايم و همواره آن را وسعت مي‌بخشيم .‏ ‏(ذاریات/47)

نمایه کاربر
Quantom12

سپاس: 11

پست توسط Quantom12 »

گراویتون ها درسته که میگن فرضی اند و مشاهده نشدند ولی در نسبت ها ی ریاضی ثابت شدند شما لازم نیست واسه اثبات وجود هر چیز حتما اونو ببینیش کافیه اثاری که بجا میذاررو ببینی ضمنا همین نورم که تو میبینی از 4تا 4تا گراویتون پهلوی هم درست شده در واقع 2تا گراویتون میدان الکتریکی نورو میسازه 2تا دیگشم میدان مغناطیسی عمود بر اونو میسازه و در اخر اینکه تئوری بعد های اضافه واسه توجیح نظریه ی ریسمان ها بوجد اومده که میگه تمام بوزون ها یک ریسمان بودند که روی ابعادی بنام د ویستون میلغزیدند این تئوری ریسمانها برای توجیحش نیاز به حد اقل 10 بعد هست ولی من یجا خوندم که تئوری CPH بوجود امدن عالم هستی و از بوزون هیگز با همین 4بعد خودمون توضیح میده و نیازی به ابعاد اضافه نیست و در اخر من میگم همونطور که در بالا ذکر کردم از یه منبع موثقی شنیدم که در هنگام شکافت هسته ای مقداری از انرژی گم میشه و تو یه بعد دیگه میره !اگه کسی در این باره اطلاعاتی داره لطفا ذکر کنه. smile006

ارسال پست