بهترین وسخت ترین گرایش فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

Re: بهترین وسخت ترین گرایش فیزیک

پست توسط MA102 »

در فیزیک، مکانیک کوانتوم به درک ناپذیری معروفه، و نسبیت عام به سخت بودن.
به نظر من هم نسبیت عام سختترین موضوعه، و هر کس رشته ای رو بخونه که این نظریه توش تدریس میشه، براش دعا کنید. smile040

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

sahand123

پست توسط sahand123 »

سلام من دانشجوی ارشد فیزیک جامدم . برای درس موضوعات استاد 12 تا مقاله انگلیسی با ترجمه می خواد توروخدا هر کی میتونه کمکم کنه . هزینه اش هم مهم نیست.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

سیناسلیمی نوشته شده:به نظر شما بهترین وسخت ترین گرایش فیزیک کدام است
به نظر من استفاده از واژه «بهترين» براي يكي از رشته ها يا گرايشهاي علم و دانش كاملا غلط اندر غلط است و فكر كنم مختص بينشها در ايران است. ما در علم يا فن، رشته بهتر و رشته بدتر و يا گرايش به درد بخور و گرايش به درد نخور نداريم؛ چون همه آنها در جاي خود ، مورد نياز بشر هستند و داراي ارزش وافر و فقط سليقه ها ، علايق و استعدادها مهم هستند.
براي آنها كه به رياضي تسلط كمتري دارند، احتمالا فيزيك نسبيتي و مغناطيس مشكل تر به نظر مي رسند و براي آنها كه در مورد مطالب استدلالي و مفهومي حفظي بيشتر مشكل دارند شايد فيزيك كوآنتومي و فيزيك ذرات.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
daniy

سپاس: 7

پست توسط daniy »

فیزیک ماده چگال چجوریه؟بازار کارش و....
بزرگترین فریب زندگی

بیگدلی

Re: فیزیک هسته ای باید سخت ترین باشه

پست توسط بیگدلی »

هانیبال نوشته شده:
z.azad نوشته شده:فیزیک هسته ای باید سخت ترین باشه
فیزیک هسته ای علم مرده است و تقریبا هیچ نکته نگفته ای نداره! علمی که همه چیش گفته شده چه سحتی داره؟
به نظر من فیزیک ماده چگال نرم، هم زیباست و هم پیچیده و در عین حال پویا که روز به روز مطالب جدیدی بهش اضافه میشه.

dr.amir

سپاس: 19

پست توسط dr.amir »

سیناسلیمی نوشته شده:به نظر شما بهترین وسخت ترین گرایش فیزیک کدام است smile072
نظرات دوستان و خوندم.جالبه و جای بحث داره. دوستی که میگه الکترونیک سختتره بدون الکترونیک 1 و 2 که بچه های فیزیک میخونن سختتره. مخابرات اگر سخته حاضرم تو زمینه الکترومغناطیس سطح علمی بچه های مخابرات و با فیزیک کل بندازیم. بیخیال زیاد بهش فکر نکن. فیزیک سختترین و زیباترین رشته تو جهان هست. تنها رشته ای که از اون میتونی در مقطع ارشد به هر رشته دیگه ای بری. تنها رشته ای که دانشمندانش در طول تاریخ حتی تو اقتصاد هم نوبل دارن. تاریخ علم 2 واحد بیشتر نیست اما به اندازه یک درس 10 واحدی از اهمیت فیزیک بهت درس یاد میده.
حالا جواب سوال دوستمون. آقا به نظر من فیزیک کوانتوم و ذرات بنیادی خیلی زیباست در این حال ذرات بنیادی سختترین هست البته به نظر من.

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

به نظر من هیچ علمی سخت نیست این ماییم که تنبل بار اومدیم.
البته خیلی ها هم به عنوان یک محقق سخت گیرن و دلشون میخواد نزدیک ترین توصیفات رو به آزمایشات تجربی یاد بگیرند.
در یاد گیری ریاضی و فیزیک چند اصل رو بخاطر داشته باشید.
0 - باور کنیم که عقل ما عقلی سالم و سلامت است! عقل سالم عقلی هست که بر اساس اطلاعات ورودی و پیش فرض ها اطلاعات خروجی بدیهی را در اختیار ما قرار میدهد.این موضوع رو میتونید با طرح آزمایش های فکری مختلف به خودتون اثبات کنید.
1- ریاضی قرار داد مابین انسان و خدا هست. برای اثبات نظم در این گیتی که نشانه وجود خداست. ربط ریاضی با این دنیا با پلی به نام "ابزار" برقرار میشه درواقع هر ابزاری تجلی از یک تابع ریاضی هستش.
2- هیچ پایانی برای علم فیزیک وجود نداره چون علم فیزیک مطالعه ابزار ها در طبیعت هست و از اونجایی که از ریز ترین تا درشت ترین این گیتی را میتوان با علم ریاضی توصیف کرد پس بی نهایت ابزار می تواند وجود داشته باشد.
3- پیش شرط اساسی برای مطالعه،یادگیری و درک مفاهیم و تحقیق و پژوهش در علم ریاضی و فیزیک وجود جریان اطلاعات فراوان است.دلیل این موضوع کاهش وسواس در طرح نظریات و فرضیات است و منجر به تسریع فرآیند نتیحه گیری نیز می شود.
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

dr.amir

پست توسط dr.amir »

erfan.s نوشته شده:به نظر من هیچ علمی سخت نیست این ماییم که تنبل بار اومدیم.
البته خیلی ها هم به عنوان یک محقق سخت گیرن و دلشون میخواد نزدیک ترین توصیفات رو به آزمایشات تجربی یاد بگیرند.
0 - باور کنیم که عقل ما عقلی سالم و سلامت است! عقل سالم عقلی هست که بر اساس اطلاعات ورودی و پیش فرض ها اطلاعات خروجی بدیهی را در اختیار ما قرار میدهد.این موضوع رو میتونید با طرح آزمایش های فکری مختلف به خودتون اثبات کنید.
1- ریاضی قرار داد مابین انسان و خدا هست. برای اثبات نظم در این گیتی که نشانه وجود خداست. ربط ریاضی با این دنیا با پلی به نام "ابزار" برقرار میشه درواقع هر ابزاری تجلی از یک تابع ریاضی هستش.
2- هیچ پایانی برای علم فیزیک وجود نداره چون علم فیزیک مطالعه ابزار ها در طبیعت هست و از اونجایی که از ریز ترین تا درشت ترین این گیتی را میتوان با علم ریاضی توصیف کرد پس بی نهایت ابزار می تواند وجود داشته باشد.
3- پیش شرط اساسی برای مطالعه،یادگیری و درک مفاهیم و تحقیق و پژوهش در علم ریاضی و فیزیک وجود جریان اطلاعات فراوان است.دلیل این موضوع کاهش وسواس در طرح نظریات و فرضیات است و منجر به تسریع فرآیند نتیحه گیری نیز می شود.
" از وقتی ریاضیات از سر و کول نسبیت بالا رفت حتی منم دیگه ازش سر در نمیارم. " آلبرت انیشتین.

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

dr.amir نوشته شده:
" از وقتی ریاضیات از سر و کول نسبیت بالا رفت حتی منم دیگه ازش سر در نمیارم. " آلبرت انیشتین.
خوبی ریاضیات همینه دیگه خیلی تطبیق پذیر با تجربه است smile018
دلیل اینکه ایرانیا از جمله خود من ریاضی رو نمیتونن درک کنند اینه که وسواس فکری دارند.
عجله می کنند،به جریان اطلاعات کم قانع اند،احساس می کنند آلبرت انیشتن خدای ریاضی بوده و خودشون هم باید مخ تشریف داشته باشند تا ریاضی دان بشن.
یادمه تو یه کتاب در مورد فلسفه ریاضی میخوندم که بیشتر دانشگاه های مهم در رابطه با ریاضی تو فرانسه است.
دانشجو های اونجا اگر بخوان ریاضی محض بخونن باید 8 سال فقط به یادگیری مفاهیم کنونی ریاضی بپردازند. smile018
فکرشو بکن 8 سال بالاترین استدلالی که ازت بخوان این باشه که درسای قبلی رو به درسای جدید ربط بدی. smile054
بعد تازه میتونن انتخاب کنند که در چه رشته ای بر اساس علاقه شون ادامه بدن(گسسته،دیفرانسیل انتگرال،نظریه اعداد و جبر و هندسه غیره) smile012
خدایی امروزه درس خوندن کمتر از بیل زدن نیست پس آستین هاتون رو بالا بزنین smile021
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

dr.amir

پست توسط dr.amir »

erfan.s نوشته شده:
dr.amir نوشته شده:
خوبی ریاضیات همینه دیگه خیلی تطبیق پذیر با تجربه است smile018
دلیل اینکه ایرانیا از جمله خود من ریاضی رو نمیتونن درک کنند اینه که وسواس فکری دارند.
عجله می کنند،به جریان اطلاعات کم قانع اند،احساس می کنند آلبرت انیشتن خدای ریاضی بوده و خودشون هم باید مخ تشریف داشته باشند تا ریاضی دان بشن.
یادمه تو یه کتاب در مورد فلسفه ریاضی میخوندم که بیشتر دانشگاه های مهم در رابطه با ریاضی تو فرانسه است.
دانشجو های اونجا اگر بخوان ریاضی محض بخونن باید 8 سال فقط به یادگیری مفاهیم کنونی ریاضی بپردازند. smile018
فکرشو بکن 8 سال بالاترین استدلالی که ازت بخوان این باشه که درسای قبلی رو به درسای جدید ربط بدی. smile054
بعد تازه میتونن انتخاب کنند که در چه رشته ای بر اساس علاقه شون ادامه بدن(گسسته،دیفرانسیل انتگرال،نظریه اعداد و جبر و هندسه غیره) smile012
خدایی امروزه درس خوندن کمتر از بیل زدن نیست پس آستین هاتون رو بالا بزنین smile021
باحال بود. ببین هنر انیشتین این بود که اولا دانشگاه درس نخوند دوما دانشمند نظری بود که پاهاشو تو آزمایشگاه نداشت. خدمتی که انیشتین با نسبیت به دنیا کرد خیلی بزرگ بود کلا خود انیشتین زیاد به ریاضیات علاقه نداشت به نظرم لقب فیزیکدان فلسفی برا انیشتین برازنده باشه لامثب همشو از طبیعت الهام گرفت خیلی دوستش دارم.

Azin.qanbari

نام: آذین قنبری

محل اقامت: آبادان

سپاس: 12

پست توسط Azin.qanbari »

mortaza ali نوشته شده:چرا همه گیر دادن فیزیک هسته ای؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
خیلی رشته ها هست که سختر از فیزیک هسته ای هست.
برق به خصوص گرایش الکترونیک و مخارات و رباتیک.مکانیک
اصلا خیلی بی انصافی در مورد این رشته صحبت نشه.
دقیقا!
دنیا و فیزیک...! (:

Azin.qanbari

نام: آذین قنبری

محل اقامت: آبادان

سپاس: 12

پست توسط Azin.qanbari »

MA102 نوشته شده:در فیزیک، مکانیک کوانتوم به درک ناپذیری معروفه، و نسبیت عام به سخت بودن.
به نظر من هم نسبیت عام سختترین موضوعه، و هر کس رشته ای رو بخونه که این نظریه توش تدریس میشه، براش دعا کنید. smile040

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
کاملا موافقم! عاشق هردوشونم! واقعا هر دو جالبن! هر چی سختتر بهتر!
دنیا و فیزیک...! (:

نمایه کاربر
Reza newton

نام: Reza Newton !

سپاس: 29

تماس:

پست توسط Reza newton »

بنظر من و استاد سر ایزاک نیوتن مکانیک از همه زیبا تره
هر که گردد مبتلا اندر فراق.....اوشناسد شرح درد اشتیاق
یا ابالفضل ابن علی

ارسال پست