مسابقه فیزیک با جایزه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ashkanOo

نام: اشکان

محل اقامت: تهران

سپاس: 414

تماس:

Re: مسابقه فیزیک با جایزه

پست توسط ashkanOo »

hadimohammadi نوشته شده:ادوارد یه بارم احساس کرده بودم دختری ولی بماند
شما زیاد جدی نگیر من فقط یه داداش دارم و اون شما نیستی
شوخی کردم همه شما داداشمید حتی دخترا ولی خوب و بد داره
smile041 smile041 smile041 smile041 smile045
B.Sc physics at amirkabir university of tehran

نمایه کاربر
هفت

نام: ميثم ب...

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 10

پست توسط هفت »

سلام من فکر می کنم 8 درسته چرا که اولا مایع ابی وزن مخصوص بیشتری داره دوم ان که مکان ماده باید در محلی بین دو مایع باشد
حال انکه اگر در یک ظرف استوانه ای مایع ابی بود(بدون توپ) سپس مایع قرمز به ان اضافه می شد وبعد از ان توپ رو به ارومی درون مایع
قرمز قرار می دادیم حالت 6 برقرار بود چرا که نیروی ارشمیدس از طرف مایع قرمز باعث می شد که وزن گلوله کمتر به نظر رسد
(برایند نیروی ارشمیدس و وزن واقعی گلوله) و گلوله کمی بالاتر از زمانی که مایع ابی فقط وجود دارد قرار گیرد اما زمانی که مایع ابی
و گلوله هر دو در ظرف باشند و مایع قرمز روی ان ریخته شود گلوله اصلا در مایع قرمز قرار نگرفته که بخواهد نیروی ارشمیدسی به ان وارد
شود پس در این مورد حالت توپ همانند زمانی است که مایع قرمزی وجود ندارد و در این حالت مایع قرمز نیروی وزن خود را به طور مساوی
روی مایع ابی و گلوله تقسیم می کند پس اگر قرار است حرکتی در اثر وزن مایع قرمز وجود داشته باشد حرکت گلوله و مایع ابی است
که به طور مساوی حرکت میکنند پس احتمال میدم 8 درست باشه.

nikanf

نام: امير نيکانفر

پست توسط nikanf »

پاسخ درست گزينه چهارم هستش۴

نمایه کاربر
- Keyhan -

سپاس: 141

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

فکر کنم گزینه 8 و 4 میشه.
چون فقط گفته توپ داخل مایع قرمز فرو می رود و نگفته که ته ظرف(مایع) قرار می گیره که در این حالت می شه گزینه ی 4 ولی اگه توپ در ته مایع قرار بگیره به دلیل فشاری که توسط مایع قرمز به توپ وارد میشه توپ در حالت گزینه ی 8 قرار می گیره. پس هر دو گزینه می شه.

ارسال پست