کتابای فیزیک ارشد جامد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
oostaa

نام: محمود علی پور

سپاس: 2

کتابای فیزیک ارشد جامد

پست توسط oostaa »

سلام.من تازه گیا ارشد دادم و احتمال زیاد قبول میشم.بچه ها کتابای ارشد فیزیک جامد یا ماده چگال چه کتاباییه؟اسم کتاب و نویسندهاشون؟ اگه گرایشای دیگه رو هم بذارید ممنون میشم!

نمایه کاربر
nazila2

نام: نازیلا

محل اقامت: گرگان

سپاس: 28

تماس:

Re: کتابای فیزیک ارشد جامد

پست توسط nazila2 »

oostaa نوشته شده:سلام.من تازه گیا ارشد دادم و احتمال زیاد قبول میشم.بچه ها کتابای ارشد فیزیک جامد یا ماده چگال چه کتاباییه؟اسم کتاب و نویسندهاشون؟ اگه گرایشای دیگه رو هم بذارید ممنون میشم!
میشه بپرسم چجوری متوجه شدی،جامد میاری؟منم کنکور92شرکت کردم بهمن ولی حتی نمیتونم بگم قبول میشم!
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

matin.physics

سپاس: 13

پست توسط matin.physics »

محمود داداش میشه بگی چه منابعی رو خوندی برای کنکورت که اینقدر خوب دادی ک الان مطمئنی؟؟؟
لطفا منابع رو کامل برام بفرست.ممنون
خداوندا!
به هرکس که سرمایه اش امید به توست رحمت نما....

oostaa

پست توسط oostaa »

nazila2 میگه :
nazila2 نوشته شده:میشه بپرسم چجوری متوجه شدی،جامد میاری؟منم کنکور92شرکت کردم بهمن ولی حتی نمیتونم بگم قبول میشم!
سلام.من گزینه ها و نوع دفترچه رو تو اخرین ثانیه ها یادداشت کردم و با کلید سازمان سنجش مقایسه کردم.که خدا رو شکر با این حال که از بدشانسی و مسمومیت غذاهای رستورانای شیراز،شب قبل امتحان دو ساعت بیشتر نخوابیدم و سرجلسه هم از سردرد یه بار بالا اوردم! smile024 میانگینم میشه 21 درصد که مدرسان میگه رتبه م میشه 237 و ماهان میگه با این سوالا رتبه ت زیر 150 میشه.البته تا اومدن نتایج اینا همه ش بلوفه و فعلا باید منتظر بود.

نمایه کاربر
nazila2

نام: نازیلا

محل اقامت: گرگان

سپاس: 28

تماس:

پست توسط nazila2 »

oostaa نوشته شده:nazila2 میگه :
nazila2 نوشته شده:میشه بپرسم چجوری متوجه شدی،جامد میاری؟منم کنکور92شرکت کردم بهمن ولی حتی نمیتونم بگم قبول میشم!
سلام.من گزینه ها و نوع دفترچه رو تو اخرین ثانیه ها یادداشت کردم و با کلید سازمان سنجش مقایسه کردم.که خدا رو شکر با این حال که از بدشانسی و مسمومیت غذاهای رستورانای شیراز،شب قبل امتحان دو ساعت بیشتر نخوابیدم و سرجلسه هم از سردرد یه بار بالا اوردم! smile024 میانگینم میشه 21 درصد که مدرسان میگه رتبه م میشه 237 و ماهان میگه با این سوالا رتبه ت زیر 150 میشه.البته تا اومدن نتایج اینا همه ش بلوفه و فعلا باید منتظر بود.
کلیدواژه ها مگه اومده؟!
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

oostaa

پست توسط oostaa »

matin.physics میگه :
matin.physics نوشته شده:محمود داداش میشه بگی چه منابعی رو خوندی برای کنکورت که اینقدر خوب دادی ک الان مطمئنی؟؟؟
لطفا منابع رو کامل برام بفرست.ممنون
سلام. منابع مهمه اما خودت میدونی که همه ی کتابای کنکور تقریبا تو یه مایه س.همه شون تقریبا سوالای سال 74 به بعد رو چاپ کردن و به اونا جواب دادن. و میشه گفت که تو قسمت جوابای تشریحی تا حدی باهم متفاوتن.بعضی ها زیادی جواب الکی دادن از بلد نبودن به زیر ابی رفتن پناه اوردن و وسط سوال میبنی که یهویی مسیر حل رو عوض کردن و داوطلب رو گاگول گیر اوردن اما انصافا میشه گفت بعضی کتابای کنکورو واسش عرق ریختن و تو جوابا واقعا حسابی کار کردن و مولفشون حسابی کارکرده که اونا رو برات مینویسم.
اما قبل گفتن کتابا چهار تا نکته:
1. خیلی خیلی تلاش مهم تر از انتخاب کتاباس. من قبل کنکور حدود 4 بار تستای سالای قبلو مرور کرده بودم.و درسا و نکته ها رو حدود 3 بار خونده بودم.
2. تا حدی انتخاب کتابا به نحوه و شیوه ی خوندن بستگی داره.
3.هیچ کتابی به تنهایی کافی نیست.هرکتابی یه جاهایی لنگ میزنه .یا داوطلب بخاطر میزان دانشش یه جاهایی نیاز به حل سوال به روش دیگه یا تکمیل اطلاعاتش درباره اون تست داره.
4.اکثر کتابای من مربوط به چاپای چن سال قبله یعنی دسته دوم و دسته سوم هستن شاید بعضی از انتشاراتیا ضعفاشون رو اصلاح کرده باشن!
اما کتابا:
1.مکانیک تحلیلی(کلاسیک):پارسه عالیه.اما باید به تستای کتاب بسنده نکنی!
توضیح:کتاب مکانیک کلاسیک راهیان ارشد به درد نمیخوره.البته من کتاب چاپ سال 88 رو استفاده کردم نمیدونم شاید تا حالا تغییرکرده یا نه.
2.مغناطیس: پارسه!
توضیح:بازم راهیان جالب نبود!

3.کوانتوم: راهیان ارشد عالیه، بی نظیره!
توضیح:پارسه افتضاحه!

4. جدید:چند فصل اول کوانتوم راهیان براش کافیه.
توضیح:پارسه جالب نیس!

5. پایه:کتاب مدرسان شریف.
توضیح:من به همون منابعی که برای کلاسیک خوندم اکتفا کردم.اما تو بعضی از مباحث از کتاب مدرسان هم کمک گرفتم که عالی بود.

6.ریاضی فیزیک: اولاش اره و بعدش وقتشو گذاشتم رو درسای دیگه.

7. ترمو :اصلا نخوندم.

8.زبان :اولاش خوندم ،اما بعدا وقتشو گذاشتم رو درسای دیگه.

9.کتابای جامع کنکور :مدرسان شریف و کتاب فیزیک دانش پژویان.
توضیح:بعضی از سوالات از کتاب پارسه بانک انتشارات پارسه کمک گرفتم!

این چیزی بود که من بلد بودم.امیدوارم به دردت خورده باشه . به امید رتبه خوبت تو ارشد سال بعد.یاعلی ع

oostaa

پست توسط oostaa »

اره اومده.یه سری به قسمت کارشناسی ارشد سازمان سنجش بزنی میتونی پیداش کنی!

matin.physics

سپاس: 13

پست توسط matin.physics »

هنوز جزوات پارسه رو داری ؟میتونی واسم بعضیهاشو بزاری
خداوندا!
به هرکس که سرمایه اش امید به توست رحمت نما....

oostaa

پست توسط oostaa »

matin.physics نوشته شده:هنوز جزوات پارسه رو داری ؟میتونی واسم بعضیهاشو بزاری
یعنی من کتابشو دارم. اسکن و پی دی افش در دسترس یوخ!

Sajad Rahmati

نام: Sajad Rahmati

سپاس: 8

پست توسط Sajad Rahmati »

سلام دوستان عزیز:
من این کتابا رو خوندم. فقط قبلش باید تافلت را گرفته باشی اخه همش انگلیسیه.. smile019
1. a guide to physics problems. part 1, mechanics, relativity, and electrodynamics

2. a Guide to Physics Problems. Part 2- Thermodynamics- Statistical Physics and Quantum Mechanics

3. Classical Electrodynamics

4. Huang K Statistical Mechanics

5. Mathematical Methods for Physicis arfken

6. Quantum Mechanics

7. zettili]

oostaa

پست توسط oostaa »

Sajad Rahmati نوشته شده:سلام دوستان عزیز:
من این کتابا رو خوندم. فقط قبلش باید تافلت را گرفته باشی اخه همش انگلیسیه.. smile019
1. a guide to physics problems. part 1, mechanics, relativity, and electrodynamics

2. a Guide to Physics Problems. Part 2- Thermodynamics- Statistical Physics and Quantum Mechanics

3. Classical Electrodynamics

4. Huang K Statistical Mechanics

5. Mathematical Methods for Physicis arfken

6. Quantum Mechanics

7. zettili]
انگلیسیش حله.ولی مطمئن باشم و برم بخرم؟

Sajad Rahmati

نام: Sajad Rahmati

سپاس: 8

پست توسط Sajad Rahmati »

دوست عزیز، اگر میخوای فیزیک بخونی برو خارج از کشور.
توی ایران به جایی نمیرسی..
فیزیک ایران داغونه..

سنا رهگذر

نام: زهره بابایی

پست توسط سنا رهگذر »

سلام من به کتاب فیزیک ماده چگال اشکرافت جلد2 خیلی نیاز دارم البته ترجمه شده کدوم سایت ارزونتر ارایه میده کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

ارسال پست