هیچ چیست؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Mage

محل اقامت: زنجان

سپاس: 33

It’s my birthday
Re: هیچ چیست؟!

پست توسط Mage »

فکر نکنم با دلیل و منطق بتوان جواب این سوال را بدست آورد چون علم و فلسفه و منطق ما براساس فرضیاته و در ابتدا مجبوریم حداقل یک فرض رو بدون اثبات قبول کنیم مثلا میدان گرانشی که ابتدا باید فرض کنیم که جاذبه یک میدانه و یا ...
یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.
ناپلئون بناپارت

انجمن نازیسم ایران : http://www.nazicenter.com/

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

Void_wolf نوشته شده:
فروهر نوشته شده:
Void_wolf نوشته شده:وقتی میگیم " هیچ " علم اون رو چجوری تعریف می کنه؟!
چرا نمیشه چیزی را از هیچ به وجو د آورد و چجوری در ابعاد کوچک چیزی از هیچ بوجود میاد؟!
هيچ.درواقع هيچ چيز نيست و در علم هم چيزي كه نباشه يعني وجود نداشته باشه تعريفي نداره.

به همين سادگي.

چرا مي شود مثلا دقتكن به حرفم مثلا نگاه كن توي عصر ما يه چيزي هنوز به وقوع نپيوسته و اونم خارج شدن انسان از كهكشان راه شيري است.

اما امكان داره طي سپري شدن زمان و تكامل بيش از حد آدم ها اين اتفاق هم بيفته!

مثلا نگا كن در اين عصر ما چيزي به اسم غزميت وجود نداره اما ممكن است به وجود بياد و از نيستي به هستي بپيونده اما تحت شرايطي مثلا طي فرآيند تكاملي در ميليون ها سال بعد.

از آنجا كه تمام دنيا بر پايه زاد و ولد بنا شده من فكر مي كنم هر ذره جديدي زاده شده و محصول ذره پيشين است.
این همون بازی با کلماتی بود که اشکان گفت....البته این یه جور "چیز میز" بود نه بازی با کلمات smile033
بازي با كلمات نيست .

در مورد سطر اول كه همچيز شفاف است

در مورد سطح دوم و سوم منظورم اين است كه در واقع ممكن است چيزي كه نباشد تحت شرايطي به وجود آيد.

سطر سوم هم كه واضح است. smile072
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
- Keyhan -

سپاس: 141

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

همون طور که گفتم هیچ نبود فضا و ماده و انرژی هست. پس مغز ما که خودش به فضا و زمان محدوده و از ماده و انرژی درست شده نمی تونه درباره ی هیچ فکر کنه.

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

پس این هیچ چیه؟!
یا اصلا نمیشه گفت چیه چون چیز نیست....هوم؟!
اصلا ماده چیه؟! : دی
یه تعریف از هیچ و ماده می خوام.
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

دوستدار فیزیک نوشته شده:همون طور که گفتم هیچ نبود فضا و ماده و انرژی هست. پس مغز ما که خودش به فضا و زمان محدوده و از ماده و انرژی درست شده نمی تونه درباره ی هیچ فکر کنه.
ربطی نداره.مغز انسان میتونه به همهی چیز های انتزاعی فکر کنه

نمایه کاربر
- Keyhan -

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

ehsan.helli1 نوشته شده:
دوستدار فیزیک نوشته شده:همون طور که گفتم هیچ نبود فضا و ماده و انرژی هست. پس مغز ما که خودش به فضا و زمان محدوده و از ماده و انرژی درست شده نمی تونه درباره ی هیچ فکر کنه.
اگه می تونه فکر کنه شما بگین اون هیچی که گفتم چطوریه؟ یه کم بیش تر دربارش توضیح بدید!

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

ehsan.helli1 نوشته شده:
هیچ در طبیعت وجود نداره . اما خارج از اون و اگر به صورت مجازی در نظر بگریم کاملا با طبیعت جور درمیاد !
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

دوستدار فیزیک نوشته شده:
ehsan.helli1 نوشته شده:
اگه می تونه فکر کنه شما بگین اون هیچی که گفتم چطوریه؟ یه کم بیش تر دربارش توضیح بدید!
شما میتونید بگید قیافه من چه جوریه؟نمیتونید بگید ولی میتونید درباره قیافه من فکر کنید.ما هم میتونیم درباره هیچ فکر کنیم ولی نمیدونیم چیه و چجوریه؟

نمایه کاربر
Mage

محل اقامت: زنجان

سپاس: 33

It’s my birthday

پست توسط Mage »

اگه هرکی بتونه تعریف هستی و بودن بدون استفاده از اصطلاح نبودن و هم معنی های اون پیدا کنه به هدف زده
یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.
ناپلئون بناپارت

انجمن نازیسم ایران : http://www.nazicenter.com/

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

ehsan.helli1 نوشته شده:
دوستدار فیزیک نوشته شده:
ehsan.helli1 نوشته شده:
شما میتونید بگید قیافه من چه جوریه؟نمیتونید بگید ولی میتونید درباره قیافه من فکر کنید.ما هم میتونیم درباره هیچ فکر کنیم ولی نمیدونیم چیه و چجوریه؟
خب این بخاطر الگو گرفتن از بقیه ی چهره ها است که ی تواند درباره ی چهره ی شما فکر کند.
اگر من کور بودم نمی دانستم سبز چیست و یعنی چی و مزش چی هست....
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

در صفحه قبل هم گفتم پس وقتی ما داریم به هیچ فکر میکنیم در واقع داریم به نبود هرچیزی فکر میکنیم

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

ehsan.helli1 نوشته شده:در صفحه قبل هم گفتم پس وقتی ما داریم به هیچ فکر میکنیم در واقع داریم به نبود هرچیزی فکر میکنیم
شما می تونی هیچ رو تصور کنی؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
- Keyhan -

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

ehsan.helli1 نوشته شده:
دوستدار فیزیک نوشته شده:
ehsan.helli1 نوشته شده:
ذهن من با توجه به قوانینی که در طبیعت وجود داره می تونه به صورت شما فکر کنه، یعنی اگه من حتی ندونم صورت چی هست می دونم که صورت باید یا از ماده تشکیل شده باشه یا نور(انرژی). و می دونم باید ظاهر خاصی داشته باشه. ولی هیچ از قوانین این جهان پیروی نمی کنه ما نمی دونیم اون قوانین چی هستن و به دلیل مادی بودن ذهنمون نمی تونیم اون قوانین رو درک کنیم.

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

ذهن من با توجه به قوانینی که در طبیعت وجود داره می تونه به صورت شما فکر کنه، یعنی اگه من حتی ندونم صورت چی هست می دونم که صورت باید یا از ماده تشکیل شده باشه یا نور(انرژی). و می دونم باید ظاهر خاصی داشته باشه. ولی هیچ از قوانین این جهان پیروی نمی کنه ما نمی دونیم اون قوانین چی هستن و به دلیل مادی بودن ذهنمون نمی تونیم اون قوانین رو درک کنیم.
چرا میتونی حتی اگه چیزی ازش ندونی باز هم یه تصوری ازش داری
زیاد دور نرو
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

korosh_vfd نوشته شده: چرا میتونی حتی اگه چیزی ازش ندونی باز هم یه تصوری ازش داری
فک کن کر و کور و لال و بی حس باشی....می تونی یک تصور از جهان داشته باشی؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

ارسال پست