براي ارائه پايان نامه كدام زبان برنامه نويسي بهتر است؟

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
نمایه کاربر
minomi

محل اقامت: ardabil

سپاس: 2

براي ارائه پايان نامه كدام زبان برنامه نويسي بهتر است؟

پست توسط minomi »

سلام به همه ی دوستان عزیز و محترم

میخواستم ازتون بپرسم برای ارائه ی پایان نامه کدوم زبان برنامه نویسی بهتره
با تشکر
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY چهارشنبه ۱۳۹۳/۳/۷ - ۲۱:۲۰, ویرایش شده کلا 2 بار
دلیل: عنوان
سعی کن در نگاه اول خاطره شوی وگرنه عمری خواهی دوید برای دیده شدن.....

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: براي ارائه پايان نامه كدام زبان برنامه نويسي بهتر است؟

پست توسط mrfane »

سلام دوست من
ماهیت زبان های برنامه نویسی تفاوت چندانی ندارد. فقط هر کدام در زمینه ای اندکی از بقیه بهتر است. در ادامه مروری کوتاه دارم بر مهمترین زبان های برنامه نویسی. smile018 (فرض می کنم شما با آنها آشنا نیستید، اگر توضیح واضحات است، ببخشید)

1- زبان ++C (بخوانید سی پلاس پلاس): شاید قوی ترین زبان برنامه نویسی باشد. از آن جهت که به وسیله آن می توانید «هر کار» که خواستید انجام بدهید. مثلا دسترسی به تک تک بیت های حافظه، نوشتن یک سیستم عامل جدید و یا هر چیز دیگری. متاسفانه این قدرت زیاد بی هزینه نبوده؛ چون یادگیری، برنامه نویسی و عیب یابی برنامه های C++ نسبتا دشوار است. برنامه نویسان حرفه ای معمولا از این زبان استفاده می کنند.

2- Visual Basic: این زبان در اصل با هدف آموزش برنامه نویسی به دانش آموزان طراحی شده بود. لذا خصوصیت برجسته این زبان سادگی یادگیری و برنامه نویسی با آن است. دستورات این زبان بسیار به زبان گفتار نزدیک است و حتی بسیاری از اشکالات برنامه نویسی را خودش smile024 بر طرف می کند! گرچه در ورژن های جدیدش چیزی از C++ کم ندارد، اما به دلیل سابقه ضعیفش، بین برنامه نویسان اندکی بی کلاس است.

3- #C (بخوانید سی شارپ): خصوصیت بارز این زبان داشتن قدرت ++C و سادگی Visual Basic به صورت همزمان است. به همین دلیل وقتی صحبت از یادگیری برنامه نویسی است، معمولا #C بهترین گزینه است.

4- Java: یک زبان برنامه نویسی است که نقطه قوت آن در همه کاره بودن آن است. برای مثال برنامه هایی که با Java نوشته می شوند می توانند روی ویندوز و مک و اندروید کار کنند. حتی برنامه نویسی بسیاری از ابزارهای الکترونیکی مثل تلویزیون و گوشی های بدون سیستم عامل هم از این زبان برمی آید. به همین دلیل مهمترین کاربرد این زبان برنامه نویسی برای استفاده در اینترنت است. چون شما نمی دانید چه کسانی می خواهند به سایت شما دسترسی داشته باشند.

5- Fortran: این زبان در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته. اما زبان خوبی برای انجام پروژه هایی است که با محاسبات سنگین سر و کار دارند.

نکته 1: زبان های برنامه نویسی دیگری ههم هست که برای رعایت اختصار از آنها می گذرم. اگر لازم دارید بفرمایید.
نکته 2: نمی خواهم با جزئیات شما را گیج کنم، smile033 اما «زبان برنامه نویسی» تعریفی دارد. برخی برنامه های دیگر هم هستند که کار مشابهی انجام می دهند؛ اما جزو «زبان»ها نیستند. اگر دانشجوی فیزیک هستید حتما درباره MATLAB تحقیق کنید.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
minomi

محل اقامت: ardabil

سپاس: 2

پست توسط minomi »

اتفاقا زبان پیشنهادی هم متلب بوده میخواستم اطلاعات کلی داشته باشم که زحمتش و کشیدید

ممنون با تشکر از شما
سعی کن در نگاه اول خاطره شوی وگرنه عمری خواهی دوید برای دیده شدن.....

abollfazle

سپاس: 1

پست توسط abollfazle »

یک راهنمایی کوچیک کنم
معمولا اگه محاسبات ماتریسی زیادی داشته باشید متلب می تونه انتخاب خوبی باشه برای اینکه تو محاسبات ماتریسی الگوریتم های بهینه ای داره و برای خیلی زود میشه باهاش به نتیجه رسید ، نسبت به برنامه هایی مثل فرترن که همه چیز رو باید خودتون بنویسید.
برای محاسبات جبری و حل معادلات دیفرانسیل و محاسبات سمبلیک متمتیکا و میپل رو پیشنهاد می کنم که ترجیح من متمتیکا هست.
اگر که محاسباتتون طوری هست که باید ران های سنگین داشته باشید از همین الان برید سراغ ++C یا فرترن که بعدا با اجرای کند برنامه ها توسط متلب مشکل نداشته باشید.
موفق باشید.

ارسال پست