شما از لیزر جه توقعی دارید؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
manage2

سپاس: 2

شما از لیزر جه توقعی دارید؟

پست توسط manage2 »

سلام دوستان عزیز!
یک سوال مطرح می کنم و از شما می خواهم که نظراتتون رو در این باره بنویسید تا تکلیفمون با لیزر مشخص بشه!!
شما از لیزر چه توقعی دارید ؟از لیزر چه انتظاری دارید؟
مرز بین واقعیت و خیال در مورد لیزر کجاست؟
آیا لیزر رو نوری مثه بقیه نورها میدونید فقط با همون 4 ویژگی معروفش(همدوسی ،تک رنگی ،واگرایی کم ،موازی بودن پرتو )،و هیچ آینده ی خاصی برای اون نمی دونید یا نه اونو یه چیز خیلی خاص با آینده ای درخشان میدونید؟
پس از 50 سال از اختراع لیزر که جزو بزرگترین دستاورد های بشر شناخته شد ،جایگاه اونو در زندگی انسانها در کجا میبینید؟
آیا با این موافقید که چرا دیود و ترانزیستور که جوان تر از لیزرند و بی سرصدا تر از لیزر ،دنیا رو دگرگون کردند؟ولی لیزر که فقط اسمش هر انسانی رو شگفت زده میکنه هنوز تو زندگی ما انسانها نقش اساسی مثه دیود و ...پیدانکرده؟
از نظرات خودمونیتون پیشاپیش ممنون میشم smile072

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

Re: شما از لیزر جه توقعی دارید؟

پست توسط paulhenry »

لیزر تو زندگی ما نقش مهمی داره!! خیلی مهم!!! ولی اون وطر نیست که بدون لیزر نشه زندگی کرد. ولی تازه الان داره فناوریش شکوفا میشه...
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

اگه يه چيزي زودتر اختراع بشه كه دليل نميشه چيز به درد بخوري باشه. به نظر من مهم ترين كاربرد ليزر تو سيستم هاي امنيتي و كاربرد خوب ديگه اي هم نداره (كاربردي كه خيلي به درد بخوره) و من بعيد ميدونم در آينده بتونن باهاش كارهاي خوبي بكنن .مثل نوره
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

کاربرد لیزر محدود به کاربرد هایی نظیر::
برش دادن در صنایع مختلف
سیستم های امنیتی
سیستم های شناسایی
پزشکی
نظامی
سیستم های ماهواره ای(..)
و ..... هستش.
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

manage2

سپاس: 2

پست توسط manage2 »

با تشکر از همه تا اینجا!
درسته کاربردهاش محدوده و مثلا بیشترینشم تو نظامی و پزشکی خودشو نشون داده!
البته جاهایی هم که لیزر پاشو گذاشته میشه گفت یه جورایی نمونه قبلی نداشته و واقعا منحصر به فرد بوده.
مثلا تو پزشکی که تقریبا همه با کاربردهاش آشنا هستین.جدیدا توی دندون پزشکی ازش استفاده میکنن که خیلی جالبه ، هم برای جراحی بدون خون ریزی و جالبتر از اون از لیزر های فمتو ثانیه به صورت پالسی برای دریل کاری تو دندون، که اگه استفاده از این به جای اون مته های با صدای وحشتناک جابیافته تقریبا مشکل من به شخصه که از اون صدای مثه دندون پزشکی بدم میاد حل میشه.! smile021

دادا

پست توسط دادا »

سلام این چه پرسشی بود؟
بابا فیبر نوری که شما مستقیم وغیر مستقیم از اون استفاده می کنید (اینترنت) واسه خودش یه انقلابه تکنولوژیکه بیشتر از صد پنجاه سال سلطه یسیم مسی رو پایان داد حالا CD وDVDو بلوری اندازه گیر فوق دقیق پیش کش البته ببخشیدااا!!

ارسال پست