نامرئی کردن اشیا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ardin

سپاس: 7

نامرئی کردن اشیا

پست توسط ardin »

سلام
راستش من یه دستگاه طراحی کردم که میتونه اشیا رو نامرئی کنه اما نمیدونم چطور میشه طرحمو به سرانجام برسونم میشه منو تو این زمینه راهنمایی کنید.
راستش اینقدر که به نظر میاد سخت نیست.فقط واسه اینکه فکر نکنید دارم شوخی میکنم اصول کارو تضیح میدم:
تاحالا شده یه تیکه شیشه شفاف رو بندازید تو آب!!
شیشه چون ضریب شکستش با آب برابره هیچ تاثیری روی نور تو محیط آبی نداره.
و دستگاهی که من طراحی کردم میتونه تو هوا همچین خاصیتی رو ایجاد کنه.
آخرین ویرایش توسط ardin دوشنبه ۱۳۹۱/۴/۱۹ - ۰۰:۵۰, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

Re: نامرئی کردن اشیا

پست توسط slice_of_god »

ardin نوشته شده:سلام
راستش من یه دستگاه طراحی کردم که میتونه اشیا رو نامرئی کنه اما نمیدونم چطور میشه طرحمو به سرانجام برسونم میشه منو تو این زمینه راهنمایی کنید. smile079
راستش یه جارو میخوام که بتونم طرحمو ارائه بدم
اینقدر که به نظر میاد سخت نیست.فقط واسه اینکه فکر نکنید دارم شوخی میکنم اصول کارو تضیح میدم:
اختراع داری به این مهندس زنگ بزن!09382632553
راهنمایی علمی می خوای؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

ardin

پست توسط ardin »

انتظارم بیشتر از اینا نبود که خوشحال بشم یا نشم.راستش یهبار یه شرکت دانش بنیان ثبت کردم وطرحمو ارائه دادم هیچ کس منو جدی نگرفت.ولی وقتی یکی از بخشهای تشکیل دهندهی طرحمو جداگونه ارائه دادم قبول کردن بهم بودجه بدن.چرا ادما وقتی چیزی که خیلی بزرگ به نظر میاد از جایی عادی میشنوند باورش ندارن!!!!!!!!
این طرح اینقده سادس که به خدا باورم نمیشه تا حالا کسی نتونسته باشه بسازدش.

astro g!rl

سپاس: 112

پست توسط astro g!rl »

ardin نوشته شده:انتظارم بیشتر از اینا نبود که خوشحال بشم یا نشم.راستش یهبار یه شرکت دانش بنیان ثبت کردم وطرحمو ارائه دادم هیچ کس منو جدی نگرفت.ولی وقتی یکی از بخشهای تشکیل دهندهی طرحمو جداگونه ارائه دادم قبول کردن بهم بودجه بدن.چرا ادما وقتی چیزی که خیلی بزرگ به نظر میاد از جایی عادی میشنوند باورش ندارن!!!!!!!!
این طرح اینقده سادس که به خدا باورم نمیشه تا حالا کسی نتونسته باشه بسازدش.
شایدم ساخته باشن...
من تو یه مجله خوندم که دانشمندا موفق شدن لباسا و پوششهای نامرئی کننده بسازن ولی شاید روش کارشون مث شما نباشه

ardin

پست توسط ardin »

ok منم خوندم سازندش هم ایرانیه در اصل.تو این روش نور با یه سری مدار اپتیکی تغیر پیدا میکنه تا حذف شه که فقط تو طیفای بایین و پس زمینه های ساده کاربرد داره مثلا ماهواره ها.
روش کارشون هم مدارات اپتیکیه.روش من کنترل نوریه که خیلی سادهتره.واز دوبخش نرم افراری واپتیکی تشکیل شده.بخشی هم که ارائه کردم همون بخش اپتیکیشه.

astro g!rl

سپاس: 112

پست توسط astro g!rl »

ardin نوشته شده:ok منم خوندم سازندش هم ایرانیه در اصل.تو این روش نور با یه سری مدار اپتیکی تغیر پیدا میکنه تا حذف شه که فقط تو طیفای بایین و پس زمینه های ساده کاربرد داره مثلا ماهواره ها.
روش کارشون هم مدارات اپتیکیه.روش من کنترل نوریه که خیلی سادهتره.واز دوبخش نرم افراری واپتیکی تشکیل شده.بخشی هم که ارائه کردم همون بخش اپتیکیشه.
آره روش کارش یه همچین چیزایی بود.من اطلاعات دیگه ای ندارم بهر حال امیدوارم موفق باشی smile072

hadi13663

سپاس: 6

پست توسط hadi13663 »

آقا پيشنهاد من اينه كه سريع بري تو سايت اداره مالكيت صنعتي ثبت اختراعت رو بزني و مراحلش رو طي كني و بعد بري و جايي ارائش كني .

نمایه کاربر
Dr.Walter Bishop

نام: دکتر والتر بیشاپ

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 12

تماس:

پست توسط Dr.Walter Bishop »

astro g!rl نوشته شده:
ardin نوشته شده:سلام
راستش من یه دستگاه طراحی کردم که میتونه اشیا رو نامرئی کنه اما نمیدونم چطور میشه طرحمو به سرانجام برسونم میشه منو تو این زمینه راهنمایی کنید. smile079
راستش اینقدر که به نظر میاد سخت نیست.فقط واسه اینکه فکر نکنید دارم شوخی میکنم اصول کارو تضیح میدم:
در طول جنگ سرد میان اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا در شوروی پروژه ای به نام فایل آبی وجود داشت که مثل فیلم fringe رو مسائل ماورایی کار می کرد یکی از پروژه هایی که دنبال می کردند نامرئی کردن بود و حتی اونا چند موش رو نامرئی کردند ولی وقتی اونا روی یه کشتی که حدوداً 50 نفر بودند امتحان کردند از 50 نفر 3 نفر دیوانه پیدا شدند و کشتی هم البته سالم بود اما خبری از بقیه نبود.
و باید بگم با این شکست پروژه نامرئی سازی بسته شد.
فکر نکنم سخت این دستگاه به این راحتی ها باشه،اشیایی که ما می بینیم به ادراک ما بستگی داره ما باید جنس امواج رو که مواد از خودشون ساطع می کنند تغییر بدیم که این هم خودش هزینه ای گزاف می خواد.
تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد.

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

این کار اخیرا توسط ژاپنی ها انجام شده که فردی که یک ماده متراکم محسوب می شود به ذرات معلق تبدیل شده و از جسم عبور می کند . یعنی فرد بدون اینکه به سرعت نور برسد ، تبدیل انرژی شد . البته این طرح با مشکلاتی روبه رو شد . مثلا اینکه فردی که به انرژی تبدیل شد هیچ وقت به حالت اولیه خود باز نگشت !!! smile039 smile024 smile033

نمایه کاربر
amirhemat

سپاس: 6

پست توسط amirhemat »

سلام بر همه
فکر کنم همونطور که دوستمون گفتند
بشه با انحراف کم و عبور از محیط مشخص . نور را بدون شکست بیش از حد به سمت دیگه انتقال داد و دوباره اون را برگردان و با یک آینه تصویر درست را گرفت
فکر کنم این کار مشابه است با روش شعبده باز ها برای برش دادن نیم تنه ی یک انسان

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

طبق معمول؛ توضیح مبهمی ارائه کرده اند ولی فرض کنید کسی ماده ای با ضریب شکست نزدیک به هوا (یا خلا) کشف کرد.
خوب که چه؟ معنای آن در واقع این است که وقتی آن را جلوی هر شیئی قرار دهیم، آن شیء را خیلی شفاف و عالی می بینیم! یعنی عملا هیچ اختراعی نکرده ایم!
در عمل برای نامرئی کردن هر شیئی، باید نور زمینه آن را خمیده کرده و مجددا، تصویر متناظر یک به یک پشت شیء را در جلوی آن ، بدون هیچ گونه انحراف نوری و کج نمائی، باز سازی کرد.
ضمنا اگر سرچ کنید، از 2 سال پیش که این پست نوشته شده، هنوز ایشون همچین اختراعی تو ایران ثبت نکرده:

http://ip.ssaa.ir/Patent/Search.aspx
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

شنام

سپاس: 1

پست توسط شنام »

منم یه دستگاه نامرئی کننده طراحی کردم ولی متاسفانه در حد تئوری مونده چون بودجه انجامش زیاده ولی خلاصش اینکه طرز کارش اینه:
روی جسمی که میخوایم نامرئی کنیم پوششی از یک لایه اتم ( اتمش محرمانه اس!) قرارا میدیم که تمایل دارند با جذب نور به حالت پایدار برسن ونور تابیده شده به خودشون رو بازتاب نمی کنن ! اما مشکل اصلیش اینه که نامرئی شدن اون جسم به معنی تاریک دیدن اون نقطه و مشاهده نشدن جسمه نه نشون دادن صحنه ی پشت جسم البته این طرح هنوز خیلی کار داره تا تکمیل بشه و اشکالاتش بر طرف بشه!
[

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

پست توسط sheBalBa »

موفق باشی , تو میتونی :D
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

این هم به افتخار همه بچه های با انگیزه و با اعتماد به نفس سایت
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
Mage

محل اقامت: زنجان

سپاس: 33

پست توسط Mage »

به نظر من بهترین روش برای نامریی سازی استفاده از فیبر نوریه که مثلا یه لباس طراحی کنیم که نور پشت سر رو بگیره و از جلو همون نور رو پخش کنه ولی این کار خیلی زمان میبره که عملی بشه
یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.
ناپلئون بناپارت

انجمن نازیسم ایران : http://www.nazicenter.com/

ارسال پست