پيدايش كاينات


پيدايش كاينات

نوشتهاز سوی nobari در يكشنبه 5 فروردين 1397 - 02:26

پيدايش كائنات براى انسان يك نادانسته بود و بشر مى خواست بداند كه اين پيدايش از كجا شروع شد.آيا به صورت يكنواخت بوده و همين گونه نيز ادامه دارد يا نه؟ چنان كه برخى اعتقاد داشته اند كه كائنات همين ساختار را داشته و بدون تغيير باقى مى ماند. خب نتيجه اينكه نظريه هاى مختلفى در اين رابطه وجود داشت و نظريه پردازيهاى زيادى مى شد. يكى از اين نظريه ها كه حدود سى و هفت يا سى و هشت سال قبل ارائه شد بيگ بنگ ياهمان انفجار بزرگ نام داشت كه توانست به خيلى از ابهامات پاسخ بدهد. اين نظريه، آغاز كائنات را از يك هسته اتم در فضا و زمان صفر مى داند زيرا آن هنگام هنوز فضا وزمان آغاز نشده بود. تصور بكنيد كه تمام كائنات در يك هسته اتم ياحتى كوچكتر از آن جاى داشت و در يك لحظه اين فضا و زمان آغاز مى شود يعنى اينكه يك انفجار بزرگ كه حاصل گرانش شديد ناشى از فشردگى بوده، شروع شد
 
سپـاس : 25

ارسـال : 59


نام نویسی: 87/2/3

ذکر نشده

Re: پيدايش كاينات

نوشتهاز سوی panel123 در چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 00:42

قبل از صدای بزرگ یا (Big Bang) ماده اصلاً موجود نبود. از شرایط عدم موجودیت که در آن نه ماده و نهحتی وقت موجود بود و صرف آن میتواند بحیث یک امر مبهم و ماورای طبیعتی بحث گردد، ماده، قوه و وقت خلق شد. این حقیقت در این اواخر توسط فزیک کشف گردیده است که 14 قرن قبل در قرآنکریم از آن ذکر گردیده است.ستلایت ناسا که در سال 1992 پرتاب گردید، اسناد و مدارک را بدست آورده است که از آثار و بقایای صدای بزرگ یا Big Bang حکایت میکند. این اکتشافات منحیث یک مدرک به وقوع واقعه صدای بزرگ دلالت مینماید که یک تعریف علمی پیدایش کائنات از هیچ را بیان میکند.خاصیت توسعوی کائنات

14 قرن قبل دقیق زمانیکه علم نجوم هنوز بسیار ابتدائی بود، قرآنکریم خاصیت توسعوی کائنات را به شکل ذیل بیان نموده است:

[51:48] وَ السَّمَآءَ بَنَيْنٰهَا بِاَيْٮدٍ وَّاِنَّا لَمُوْسِعُوْنَ‏

ترجمه: و ما آسمانها را به قدرت خود ساختیم و ما آنرا انکشاف میدهیم.

کلمه سماء که در آیه فوق ذکر شده، در چندین آیات قرآنکریم به معنی فضا و کائنات ذکر گردیده است که در این آیه نیز همین مفهوم را افاده میکند. و یا بعباره دیگر، قرآنکریم این را آشکار ساخته است که کائنات خاصیت توسعوی داشته و انکشاف میابد. ساینس امروزی نیز به همین نتیجه رسیده است.

تا آغاز قرن بیستم، صرف یک نظریه مورد تائید ساینس دانان بود که میگفتند"کائنات یک خاصیت ثابت داشته و از مدت ها بدینسو پیدا شده است. تحقیقات، ملاحظات و محاسباتیکه توسط وسایل پیشرفته و تکنالوژی مودرن صورت پذیرفته، اعلان نموده اند که کائنات دارای یک آغاز بوده و خاصیت توسعوی دارد.

در آغاز قرن بیستم میلادی، الیکساندر فریدمان، یک فزیک دان روسی و جورج لیمیتر، کیهان شناس بلژیکی در یک تحقیق محاسباتی خویش میگویند که کائنات یک حرکت ثابت داشته و در دارای خاصیت انکشافی میباشد.

این واقعیت در سال 1992 نیز ذریعه اسنادیکه به اثر مشاهدات عملی بدست آم، ثابت گردید. ستاره شناس امریکائی بنام ایدوین هبل در حالت مشاهده آسمان با یک تیلسکوب، کشف کرد که ستاره ها و کهکشان ها در حال حرکتی هستند که از همدیگر دور میشوند. کائناتیکه هر جزء آن بطور ثابت از یکدیگر جدا شدنی باشد، این مفهوم را میرساند که این کائنات یک خاصیت توسعوی ثابت دارد. تحقیقاتسالهای بعد نیز نشان دادند که کائنات در حال یک گسترش ثابت است. این حقیقت در قرآنکریم زمانی بیان گردید که هیچکس از این واقعیت واقف نبود. چون قرآنکریم کلام خداوند خالق و حاکم کائنات است.
 
سپـاس : 1

ارسـال : 5


نام: علی صادقی
نام نویسی: 96/10/9

ذکر نشده

Re: پيدايش كاينات

نوشتهاز سوی paradoxy در چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 01:43

سوالی که من از شما دارم اینه که وقتی دارید می گید پیش از بیگ بنگ ماده نبوده و بعدش بوده، این پیش و پس رو چطور دارید می گید؟ ببینید گفتن قبل و بعد منوط به وجود داشتن زمان هست. مثلا من میگم دیروز آب خوردم، امروز دوغ خوردم، پیش بودن خوردن آب و پس بودن خوردن دوغ لازمش بودن دیروز و امروز (زمان) هست. حالا که زمان نبوده پیش از بیگ بنگ (خودتون گفتید!) چطور اصلا پیشی رو می تونید برای بیگ بنگ در نظر یگیرید؟
Consider All Possibilities, Or Forget To Find Reality
نماد کاربر
 
سپـاس : 699

ارسـال : 1437


نام: داود حاجي تقي تهراني
سن: 13 سال
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده


بازگشت به علوم هوا فضا

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 1 مهمان