اختراعات , اكتشافات و كارآفريني

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مخترع

پست توسط مخترع »

1)دادن ايده از شما به من
2)دادن ايده از من به شما

مهمان

پست توسط مهمان »

بسم الله الرحمن ارحیم
ARYT جان: سلام

مشگل دستیابی به سرعتهای بالاتر ازنور برای اجرام از بعضی جهات و در برخی موارد امروزه برای بشر مسئله ای حل شدست.
و اگه ازتون چیزی خواستم به خاطر اینه که می خوام در مورد چیزهایی که هنوز مجهوله و کسی بهش فکر نکرده و یا احتمالات دیگه ای که ممکنه وجود داشته باشه و ما ازش بی خبر باشیم( که البته قطعاً هم همینطوره و بخصوص در مورد خودم که تخصصی کار نمی کنم)، خواستم مطلب بدونم و شما رو سوق بدم به تحقیاتی که ممکنه نتیجش کشفیات و یا اختراعات جدید بشه.

به هر حال نباید انتظار داشت که کسی که چیزی رو خلق میکنه و یا از تلاشش چیزی عایدش میشه برای اون چیز بهایی قائل نباشه و برای هدفی که قصدش رو کرده و داره براش تلاش میکنه ثمره طلب نکنه!
چون همین ثمره هاست که به انسان انگیزه میده که بیشتر تلاش کنه!

اینکه گفتم صورت کلی قضیه بود و حتی ممکنه توی مسائل معنوی هم مصداق پیدا کنه.

به هر حال میل خودتونه...

مخترع مهمان:
سلام دوست من

دو راه پیشنهاد دادید:
منم دو راه بهتون پیشنهاد می دم با دو نکته ای که باید در نظر داشته باشید:
1. من ایده بدم و در برابر هر ایده ای که میدم شما دو ایده به من بدید. و این به شرطی باشه که من شروع کنم و تا وقتی ادامه پیدا می کنه که یکی از ما منصرف بشه یا کم بیاره.
2. شما ایده بدید و در برابر هرایده ای که شما میدید من به شما دو ایده بدم. و این به شرطی باشه که شما شروع کنید و تا وقتی ادامه پیدا می کنه که یکی از ما منصرف بشه و یا کم بیاره.

و اما دو مطلب دیگه که لازمه توجه داشته باشید:
1. سطح ایده ها در حدی باشه که طرف مقابل ایده میده، پس اگه شما ایده زیاد جالبی ندید ایده که میگیرید هم در همون حده. و البته اگه تونستم خودم رو قانع کنم ممکنه بهترش رو بهتون بدم.
و این از طرف شما در مورد خودم هم صدق میکنه.

2. و اگه لازم دونستید، میتونید از ایمیلم هم استفاده کنید:
ایمیل من:

[email protected]

لینک زیر رو هم ببینید بد نیست:

و السلام نامه تمام.
یا علی مدد
امیر

امير ـ مخترع

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 5

پست توسط امير ـ مخترع »

بسم الله الرحمن الرحيم
يالايي من بودم.
قبلا وقتي وارد سايت مي شدم خودش Sign in مي شد.
من طلب شيء و جدّه ، و جده.

رزرو نشده

پست توسط رزرو نشده »

سلام.من دانش آموز سال دوم دبيرستان رشته ي رياضي هستم.با دوستانم قصد داريم يك ربات بسازيم ولي هيچ طرح و فكري نداريم و نمي دونيم از كجا بايد شروع كنيم.البته چون اين يك كار تقريبا اجباريه و فرصت زيادي هم نداريم (تا اخر ارديبهشت ) مسلما يك طرح ابتكاري نمي تونه باشه. مي خواستم بدونم شما مي تونين كمكمون كنين؟

فيزيكدان جوان

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط فيزيكدان جوان »

در مورد ساخت نور كمك مي خواهم.
موفق باشيد.

معین

پست توسط معین »

مهمان, ایده من درباره ی دلیل رنگ صدف ها است

معین

پست توسط معین »

من میتونم با اهن ربا برق ایجاد کنم

(نازي جون)

پست توسط (نازي جون) »

سلام.ببينيد امير جان ما خودمون چند تا ايده داريم كه برا عملي كردنشون نياز به كمك داريم.از يكي از ايده هامون نا اميد شديم.همه ميگن خرجش خيلي زياده طرح خيلي گسترده ايه.ولي باز هم چند تا ايده باقي مونده.مثلا:يه كارت عابر بانك خودكار.يا مثلا يه خودكار كه هرچي ميگي همون رو بنويسه(كه از اين فعلا نا اميد شديم)و....لطفا يه كم منو راهنمايي كنيد.
راستي دفعه پيش در مورد توانايي هام پرسيده بودي.منظور از توانايي چيه؟مثلا من تو رياضيات.زيست و.. هوش بالايي دارم.حالا اگه ميتوني يه ايده هم شما پيشناهاد بده كه ما اجرا كنيم.
اگه ميشه يه كم زودتر لطف كني جواب بدي خيلي ممنون ميشم.چون ميخوام تا تابستون تمومشون كنم.چون تابستون تيم المپيادمون ميره كانادا واسه همين عجله دارم.

متشكرم:نازي نه نازنين

نازي جون

محل اقامت: تبريز

پست توسط نازي جون »

دوباره سلام.ببينيد توان مالي ما نه 100 ميليارده و نه اينقدر بدبخت كه 100 تا تك توماني نداشته باشيم.مابين اين دوتارو حساب كن.مثلا100؛200 هزار تومان.بعدشم هدف من كمك به جامعه بشريت بخصوص به نابينايان و تضمين اينده خودمه وبس.حالا ميتونيد كمك كنيد؟

معيين

1

پست توسط معيين »

[quote="امير ـ مخترع"]متن تاريخ: يكشنبه 1 بهمن 1385 - 02:19 مورد تاييد اينجانب است.[/

ote]سلام من يكي از طرح هاتو مي خواستم
خيلي احتياج دارم
طرحي براي انجمن فيزيك ايران

يك مهمان گذري

پست توسط يك مهمان گذري »

جميعاً سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
در مورد: يه كارت عابر بانك خودكار.يا مثلا يه خودكار كه هرچي ميگي همون رو بنويسه
...!!!
عابر بانك :
شما كه مي خواهيد اين كار رو انجام بديد ، اصلا ميدونيد يك كارت عابر بانك به چه سيستم هاي امنيتي احتياج داره و فقط براي تدوين يك استاندارد براي تبادل اطلاعات بين دستگاه و كارت (چه از نوع ميكرويي و چه مغناطيسي و ... ) چه قدر زحمت لازمه و تازه لازمه اش اينه كه به سيستم كنوني كاملا آشنا باشيد؟. براي اجرا ي يك طرح جديد و راهبردي و تسهيل در انجام امور به طور كلي لازمه كه :1-در حيطه ي علم يا علومي كه به طرح مربوط ميشه مسلط باشيد.2-سيستم كنوني و تاريخچه ي اون رو بدانيد.3-بر اساس دو مورد قبل ، راهكار جديدي براي تسهيل در انجام عمليات و يا رفع اشكال راه كنوني در انجام عمليات و بهينه كردن اون را در ذهن داشته باشيد و يا دنبال اون بريد.4-در صورتي كه طرح جنبه ي اجرايي دارد نمونه اي از طرح اجرا و اشكال گيري شود.و در ضمن براي طرح هاي اجرايي اين چنيني بايد راهكار شما در مرحله ي اجرا آسان و تاحد ممكن صرفه ي اقتصادي داشته باشد و اجرا سازي آن در حد وسيع به صرفه تر از سيستم كنوني باشد ( مگر اينكه مزيت هاي آن آنقدر زياد باشد كه اجراي پرهزينه تر به صرفه به حساب آيد. ) وتازه براي يك طرح اين چنيني بايد ضريب امنيت رو به شدت در نظر گرفت و براي اون راهكار هايي رو به اقتضاي طرح در نظر گرفت.(كه اين خودش يك پروژه است)

خودكاري كه هر لغتي رو با صداي انسان دريافت ميكنه اون رو بنويسه!:
آيا شما ميدونيد فقط براي دريافت صداي انسان و تجزيه و تحليل اون ( speech recognition ) و پس از اون بدست آوردن كلمه يا كلماتي كه فرد مورد نظر گفته چه مراحلي لازمه و چقدر پيچيدگي و آزمايش احتياج داره.با توجه به اينكه صداي هر فرد در يك محدوده فركانسي و با يك سري نويز هاي خاص خودشه.كه اين در سنين متفاوت فرق ميكنه؟ فقط همين قسمت تجزيه و تحليل صدا پروژه اي بزرگه كه شركت هاي نسبتا بزرگ و واقعا بزرگ روي اون كار كرده اند و الان در پي افزايش دقت و سرعت اون هستند؟مايكرو سافت با اون همه ادعا برنامه اي رو كه ساخته اشكال داره و در نسبتا بسياري از موارد در تشخيص اشتباه ميكنه (براي زبان انگليسي).البته اين كار شدني هست ولي بسيار سخته و به آزمايش هاي زياد و منابع نسبتا زيادي از اطلاعات در حيطه هاي : برنامه نويسي ، فركانس و تغييرات اون ، صداي انسان ، قواعد زبان فارسي و... احتياج داره.البته اين كار شدني هست و شنيده ام در كشورمون انجام شده.من خودم روي همين موضوع كار ميكردم ولي ظاهرا قبل از من ديگران اين رو انجام دادند. اين از عواقب كار كردن يك نفري روي يك پروژه ي بزرگه!.(البته اگر از موتور مايكروسافت استفاده نكرده باشند. اگر كسي راجع به اين طرحي كه اجرا كردن اطلاعاتي داره بگه تا ما تكليفمون رو بهتر بفهميم.) تازه بايد ببينيد كه اين طرح يا نظريه ي پردازش رو روي چه ميخواهيد پايه ريزي كنيد ؟ ايا كاملا نرم افزاري باشد و در كامپيوتر اجرا شود يا ... كه حيطه ي كاري هر كدام اطلاعات و زحمت هاي خودش را دارد ... و مشكل اينه كه سرعت زبان هاي سطح بالا كه ساده تر اند پايينه و براي اين پروژه جواب نميده مگر اينكه سطح پردازش رو پايين بياريم.البته نبايد نااميد شد. بدست آوردن اطلاعات در اين زمينه ها و كار روي اون وقت نسبتا زيادي مي برد ولي يادگيري آنها شدني است. اما براي قسمت چاپ و جمله بندي كه سيستم هاي متفاوتي رو ميشه استفاده كرد اگر قرار ياشد دستي بسازيم كه بسيار مشكله و وقت زيادي ميبره و آشنايي كامل با ميكرو كنترلل ها رو لازم داره ولي اگر از پرينتر عادي استفاده بشه دو حالت داره يا شما با زبان هاي برنامه نويسي سطح بالا ( مثل VisualBasic.net ) از طريق كامپيوتر و ويندوز بهش اطلاعات صفحه ي چاپي رو ميدهيد كه تقريبا ساده است ( به شرطي كه ياد بگيريد ) و حالت دوم اين است كه شما از سخت افزار يا از طريق زبان هاي ماشين يا پايه اي ( Assembly) به پرينتر اطلاعات صفحه ي چاپي رو ميفرستيد كه بايد بگم بسيار مشكله چون هم بايد پروتكل اطلاعاتي كه قرار است فرستاده شوند رو بدونيد ، و هم بايد پروتكل در يافت پورت پرينتر رو بلد باشيد.براي به نتيجه رسيدن بايد واقع گرايانه طرح داد و طرح را بررسي كرد،بعد دست به اجرا برد
گفتم كه شايد اين مطالب كه خيلي هاش تجربه ي خودم بود ، براي كساني كه اين مطلب رو ميخونن مفيد باشه .
همگي موفق باشيد...
----------------------------------------------------
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم

rahime

در مورد فيزيك

پست توسط rahime »

مخترع نوشته شده:1)دادن ايده از شما به من
2)دادن ايده از من به شما
سلام . من ميخواستم در مورد فيزيك تحقيق كنم و يه چيزي رو اختراع كنم . اما موضوع ندارم

اگه يه موضوع به من بديم ممنون ميشم

ريما

در مورد فيزيك

پست توسط ريما »

سلام امير آقا . خوب هستيد ؟

من ميخواستم اگه ممكنه در مورد فيزيك يه راهنمايي كنيد كه بايد يه تحقيقي رو انجام بدم

و زياد هم وقت ندارم بعد از عيد بايد ارئه بدم . اگه ممكنه يه موضوع بدين كه من در موردش تحقيق كنم.
ممنون ميشم

sos

پست توسط sos »

مخترع,
مخترع جان يه ايده به من هم بده !!
[email protected]
با تشکر

mania_gh

پست توسط mania_gh »

salam man mikham darbare ie chizi tahghigh ya ie chize jadid ekhtera konam ke be darde adama bokhore vali vaghan nemidoonam az koja bayad shooroo konam va ya mozoo va idam chie?? mikhastam az shoma komak begiram merci

ارسال پست