تخم مرغ پرنده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

Re: تخم مرغ پرنده

پست توسط شلغم الدین »

كوير نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:فکر می کنم حتمن باید تبصره هاش ذکر بشه چون بسط پذیری موضوعاتش زیادی زیاد از حده ! smile039

مثلن میشه یه سازه ی کاغذی ساخت که حالت ارتجاعی داشته باشه ؟ از دوتا ورقه ی کاغذ نرم از دو طرف که وسطش کاغذ های نسبتا با جرم وزن بیشتری (البته نه خیلی) که حالت ارتجاعی بهش بده ؟
این بسط پذیری زیاد باعث میشه ایده هایی مطرح بشه که شاید با یک کمی تغییر هم بشه توی اون قوانین جاش داد!...
اون وقت ممکنه تخم مرغ در اثر ارتجاعات کاغذه بشکنه....نیست ؟
فکر نمی کنم اونقدر ارتجاعات زیاد باشه، میشه درصد ارتجاعی بودنش رو با پلهای کاغذی که بین توتا صفحه استفاده می کنی تعین کرد! در واقع فکر می کنم کاغذ بعد از جلوگیری از ضربه پس لرزه های شدیدی نداشته باشه! البته نمیشه فقط تئوری داد باید حتما امتحانش کرد!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

كوير نوشته شده: ببینید همون طور که گفتن من گفتم بیخیال قوانین ( به غیر موتوری بودن ) میشیم تا بحث گسترده بشه... چون اگه بخوام قوانین رو بگم همون راه حل اول که با آب هست هم نمیتونیم انجام بدیم... چون استفاده از مایعات هم ممنوع بود ولی چون خواستیم بحث کنیم بیخیال اونها شدیم!...
به نظر من با قوانین مثل این که تخم مرغ از دستگاه بیاد بیرون و روی زمین غل بخوره ، امتیاز مثبت داره یا هرچه وزن دستگاه که ساخته میشه کمتر باشه باز امتیاز مثبت داره یا اگه سازه بشکنه امتیاز منفی داره و..... رو کامل ذکر کنید ، ایده های خلاقانه بهتری میشه گفت . اون روش که با سیالاته ، فکر کنم تو مسابقات چند سال پیش برنده شد ( البته یادم نمیاد کجا بود ) ،
مثلا ااینجا بچه ها بیان بگن از چه سیالی استفاده کنیم ( مثلا روغن، آب و.... ) یا چه جوری سیال رو بکار ببریم و....
مثلا یکی دیگه از قوانینی که یادم میاد این بود که محیط رو آلوده یا خراب نکنه ، مثلا روغنا پخش نشه رو زمین و.... چون طرف حذف میشه

( البته ببخشید من اینا رو گفتم ، فقط در حد نظر شخصی بود، امیدوارم که ناراحت نشده باشید smile124 )
شلغم الدین نوشته شده:
فکر نمی کنم اونقدر ارتجاعات زیاد باشه، میشه درصد ارتجاعی بودنش رو با پلهای کاغذی که بین توتا صفحه استفاده می کنی تعین کرد! در واقع فکر می کنم کاغذ بعد از جلوگیری از ضربه پس لرزه های شدیدی نداشته باشه! البته نمیشه فقط تئوری داد باید حتما امتحانش کرد!
با استفاده از فنر یا هر چیز ارتعاش کننده ، که نیرویی رو که با برخورد به زمین ایجاد میشه بین اجزا پخش کنه و یه جور طراحی بشه که به تخم مرغ نیرویی وارد نشه یا وارد میشه نیروش باعث نشه که تخم مرغ ترک برداره . ( اتفاقا منم یه همچین ایده ای داشتم ولی .... smile025 )
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
كوير

محل اقامت: ساری

سپاس: 35

تماس:

پست توسط كوير »

anishtain313 نوشته شده:
كوير نوشته شده: ببینید همون طور که گفتن من گفتم بیخیال قوانین ( به غیر موتوری بودن ) میشیم تا بحث گسترده بشه... چون اگه بخوام قوانین رو بگم همون راه حل اول که با آب هست هم نمیتونیم انجام بدیم... چون استفاده از مایعات هم ممنوع بود ولی چون خواستیم بحث کنیم بیخیال اونها شدیم!...
به نظر من با قوانین مثل این که تخم مرغ از دستگاه بیاد بیرون و روی زمین غل بخوره ، امتیاز مثبت داره یا هرچه وزن دستگاه که ساخته میشه کمتر باشه باز امتیاز مثبت داره یا اگه سازه بشکنه امتیاز منفی داره و..... رو کامل ذکر کنید ، ایده های خلاقانه بهتری میشه گفت . اون روش که با سیالاته ، فکر کنم تو مسابقات چند سال پیش برنده شد ( البته یادم نمیاد کجا بود ) ،
مثلا ااینجا بچه ها بیان بگن از چه سیالی استفاده کنیم ( مثلا روغن، آب و.... ) یا چه جوری سیال رو بکار ببریم و....
مثلا یکی دیگه از قوانینی که یادم میاد این بود که محیط رو آلوده یا خراب نکنه ، مثلا روغنا پخش نشه رو زمین و.... چون طرف حذف میشه

( البته ببخشید من اینا رو گفتم ، فقط در حد نظر شخصی بود، امیدوارم که ناراحت نشده باشید smile124 )
شلغم الدین نوشته شده:
با استفاده از فنر یا هر چیز ارتعاش کننده ، که نیرویی رو که با برخورد به زمین ایجاد میشه بین اجزا پخش کنه و یه جور طراحی بشه که به تخم مرغ نیرویی وارد نشه یا وارد میشه نیروش باعث نشه که تخم مرغ ترک برداره . ( اتفاقا منم یه همچین ایده ای داشتم ولی .... smile025 )
اتفاقا طرح ساخته شده منم همین شکله...بزارین شرحش بدم :
اومدم یک هرم رو با 6 تا تکه مساوی مقوا ( که لوله کردمش ) ساختم و با استفاده از نخ ابریشم ( که نازک و محکمه! ) تخم مرغ رو توی مرکز اون طوری قرار دادم که 4 تا تکه نخ از هر راس اون هرم به تخم وصل میشه. یک چتر نجاتی که مرکز اون سوراخه هم بهش وصل کردم که یه خورده سرعت فرود رو کم کنه.... تا حالا که آزمایشش کردم جواب داد. الان مشکلم همون بیرون اومدن تخم از دستگاهه . که وقتی افتاد نشکنه...یه فکر هایی هم دارم که میخوام یک شنبه تکمیلش کنم که دوشنبه برم تو مسابقه..! smile033
بزاریم هر کی ایدشو هر جور میخواد مطرح کنه به نظرم بهتره... بازم هر جور که دوست دارید... هر کسی با هر محدودیتی بیاد بگه....فرقی نداره.... smile038
تو هم یک روز بزرگ میشی میری تا شهر رویاها
به یاد خونه میافتی چشات میشه مثل دریا
به یاد امشب و هر شب که من ویرون و آواره
نشستم تا سحر بیدار به پای تو و گهواره

ارسال پست