ماشين محرك دائم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: ماشين محرك دائم

پست توسط You-See »

من موندم شما که می گی ترمودینامیک نقض می شه، اما کوانتوم قادر به توضیح خواهد بود، از کجا این رو فهمیدید؟
توضیحش رو اگر دارید کوانتومی بگذارید ببینیم. اگر نه، از کجا خبردار شدید قادر به توضیحه؟
حالا چون اسم کوانتوم دهن پر کنه، همه چی حله؟
حتما چون شرکت برق نمی خواد ضرر کنه از این طرح حرفی به میان نمیاد؟

دوست گرامی، حتی اگر بتونید سیستم رو بچرخونید، در بهترین حالت، انرژی شما از پتانسیل مغناطیسی آهنرباها تامین خواهد شد (آقای مفتاح پور هم اشاره کردند) و این پتانسیل مغناطیسی یک عددی داره که بیشتر از اون قابل تبدیل نیست. برای آهنرباهای دائمی خیلی خیلی بزرگ هم همینه، تولید اون آهنربا ها هزینه ای بیشتر از گرفتن انرژی از اون داره. در اینجا شما خود آهنربا رو کردید انباره انرژی، در تمام انباره های انرژی، در بهترین حالت، سیستم همون قدر که انرژِی دارد به شما انرژی خواهد داد، و این در شرایط آرمانی است.

عمرتون رو در راه بهتری صرف کنید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:سلام

منم 12 ساله يك طرحي دارم براي ساخت موتور بدون سوخت و بدون صدا كه تركيبيه از علم موتور الكتريكي و هيدروليك و چرخ طيار ودر نهايت كوپل شدن خروجي

به يك ژنراتور و استفاده از در صدي از خروجي ژنراتور براي راه اندازي مجدد هست به احتمال 98 درصد به نظر خودم بازده اي خيلي بالايي نسبت به ورودي داره از واسط هيدروليكي براي گرفتن قدرت برگشت ناپذير و از چرخ لنگر براي يكنواختي دوران و عدم افت قدرت استفاده

شده اگر اساتيد محترم نظري در موردش دارند خوشحال ميشم مطرح كنيد

نظري نداريد به نظرتون شدنيه؟

نمایه کاربر
نوترينو0

محل اقامت: san andreas

سپاس: 11

پست توسط نوترينو0 »

farhad-salehi نوشته شده:با عرض سلام و تشکر از اینکه وقت گذاشتید
باستحضار جناب کاربر نوترینوه می رسانم که شما مطالب را از ابتدا مطالعه بفرمایید و روی کاغذ ترسیم نمایید ، زیرا بنا به اظهار نظرتان در مورد نحوه کار دستگاه فهمیدم که مکانیسم آنرا خوب درنیافته اید زیرا لغزشی وجود ندارد و خود آهنربای کوچک نیز هوشمند نیست و با گرفتن انرژی از حرکت روتور و توسط چرخ دنده هایی که بین روتور و قطبهای کوچک وجود دارد بصورت درجا چرخیده و قطب آن عوض میشود ، ضمنا انرژی دافعه مابین چهل و نه قطب استاتور با روتور آنقدر زیاد است که توانایی چرخش یک پنجاهم قطبها را بصورت چرخش درجا دارد و بلکه مازاد بر آن نیز می باشدضمنا این دستگاه در مقیاس آزمایشگاهی تست شده است. اما دوست بزرگوار دیگر که فرمودند انرژی آهنربا محدود است و بعد از مدت معینی از چرخش می ایستد ، خدمت شما عارضم که مدت زمانی که طول میکشد تا آهنربا تضعیف گردد منوط به نحوه قرارگیری قطبهای آن در حالت دافعه ، میتواند تا یکسال بطول انجامد ، فاصله قطبها ، نوع مگنت و جنس آن ، دمای محیط ، وجود ضربات ، و پارامترهای دیگر در این امر دخیل هستند ، اما اگر حتی دستگاه یکسال انرژی رایگان تولید نماید باز هم قوانین ترمودینامیک قادر به توجیه آن نبوده و راندمان دستگاه بالاتر از صد در صد میباشد ، و نکته دیگر اینکه چنانچه روی آهنربای مورد نظر سلفی ( سیم پیچ) قرار داشته باشد بنحوی که آهنربا هسته آن محسوب شود در مدت زمانهای معین میتوان مقدار اندکی از انرژی خروجی دستگاه را طی پالسهای پرقدرت الکتریکی ذخیره شده در سیستمی خازنی به آن سیم پیچ انتقال داد که موجب همراستایی حوزه های میدان مغناطیسی در آهن ربا گردد که بمرور زمان تضعیف شده بود پس آهنربا در این حالت برای مدت زمان بسیار نامحدود فعال است ، و شما توجیهی برای تولید انرژی در این مدت بسیار زیاد با عنوان انرژی پتانسیل مغناطیسی ندارید ، لازم است بدانید میدان مغناطیسی ، حاصل از چرخش الکترونهای اتم در اربیتالهای مشخصی بوده و دایمی می باشد ، در ضمن تعریف انرژی پتانسیل مغناطیسی را بنا به آنچه اظهار داشتید لطفا بنویسید ، در خاتمه چنانچه توضیحی مورد نیاز است در خدمتم (طرح دستگاه پروفسور جان سرل را هم ببینید)

دیگه وقت اضافی ندارم
برو بساز ثبت جهانی کن نوبل بگیر!
آنكس كه نداند و بداند كه نداند

نمایه کاربر
نوترينو0

محل اقامت: san andreas

سپاس: 11

پست توسط نوترينو0 »

You-See نوشته شده:من موندم شما که می گی ترمودینامیک نقض می شه، اما کوانتوم قادر به توضیح خواهد بود، از کجا این رو فهمیدید؟
توضیحش رو اگر دارید کوانتومی بگذارید ببینیم. اگر نه، از کجا خبردار شدید قادر به توضیحه؟
حالا چون اسم کوانتوم دهن پر کنه، همه چی حله؟
حتما چون شرکت برق نمی خواد ضرر کنه از این طرح حرفی به میان نمیاد؟

دوست گرامی، حتی اگر بتونید سیستم رو بچرخونید، در بهترین حالت، انرژی شما از پتانسیل مغناطیسی آهنرباها تامین خواهد شد (آقای مفتاح پور هم اشاره کردند) و این پتانسیل مغناطیسی یک عددی داره که بیشتر از اون قابل تبدیل نیست. برای آهنرباهای دائمی خیلی خیلی بزرگ هم همینه، تولید اون آهنربا ها هزینه ای بیشتر از گرفتن انرژی از اون داره. در اینجا شما خود آهنربا رو کردید انباره انرژی، در تمام انباره های انرژی، در بهترین حالت، سیستم همون قدر که انرژِی دارد به شما انرژی خواهد داد، و این در شرایط آرمانی است.

عمرتون رو در راه بهتری صرف کنید.

هیچوقت دیدین کسی با تحصیلات درست از این کارای خارق العاده بکنه؟ فک میکنن دانش بشر الکی به اینجا رسیده، حالا شما هی بگو باباجان با قوانین اولیه علم نجنگید
آنكس كه نداند و بداند كه نداند

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

راستش حیفم میاد این دوستان که می تونن استعداد کنجکاوی شون رو در راه بهتری خرج کنن اون رو به این شکل ضایع هدر بدن.
در تمام طول تاریخ از این دست بوده و خواهد بود.
اما خدا رو شکر می کنم که در دوره ای زندگی می کنم که علم اساس داره و نوبل دهندگان فیزیک (لااقل) حالیشونه چی به چیه.
من با این که مطالعات کافی در مورد فیزیک داشتم، اما جرات نمی کنم جلو دوستان تو تالاری که مال فیزیکه (و رشته تخصصی من نیست) اظهارات دهن پر کن کنم، اون هم از کوانتوم!
این عزیز هم میاد می گه قدرت دافعه اونقدر هست که فلان، خب داده هاش کو؟ همین جوری زرتی که نمی شه گفت قدرتش چقدره.
خوشبختانه روش علمی برای اثبات موجوده، و تا ایشون از این روش تبعیت نکنه، ادعا هاش ارزش خوندن نخواهد داشت.

smile042
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

arash47

سپاس: 40

پست توسط arash47 »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:

منم 12 ساله يك طرحي دارم براي ساخت موتور بدون سوخت و بدون صدا كه تركيبيه از علم موتور الكتريكي و هيدروليك و چرخ طيار ودر نهايت كوپل شدن خروجي

به يك ژنراتور و استفاده از در صدي از خروجي ژنراتور براي راه اندازي مجدد هست به احتمال 98 درصد به نظر خودم بازده اي خيلي بالايي نسبت به ورودي داره از واسط هيدروليكي براي گرفتن قدرت برگشت ناپذير و از چرخ لنگر براي يكنواختي دوران و عدم افت قدرت استفاده

سلام دوست عزیز از طرح و ایده های نت هست یا طرح ابداعی خودتات . اگه امکانش هست شماتیک طرح را بزارید.

arash47

پست توسط arash47 »

farhad-salehi نوشته شده:با عرض سلام و تشکر از اینکه وقت گذاشتید
باستحضار جناب کاربر نوترینوه می رسانم که شما مطالب را از ابتدا مطالعه بفرمایید و روی کاغذ ترسیم نمایید ، زیرا بنا به اظهار نظرتان در مورد نحوه کار دستگاه فهمیدم که مکانیسم آنرا خوب درنیافته اید زیرا لغزشی وجود ندارد و خود آهنربای کوچک نیز هوشمند نیست و با گرفتن انرژی از حرکت روتور و توسط چرخ دنده هایی که بین روتور و قطبهای کوچک وجود دارد بصورت درجا چرخیده و قطب آن عوض میشود ، ضمنا انرژی دافعه مابین چهل و نه قطب استاتور با روتور آنقدر زیاد است که توانایی چرخش یک پنجاهم قطبها را بصورت چرخش درجا دارد و بلکه مازاد بر آن نیز می باشدضمنا این دستگاه در مقیاس آزمایشگاهی تست شده است. اما دوست بزرگوار دیگر که فرمودند انرژی آهنربا محدود است و بعد از مدت معینی از چرخش می ایستد ، خدمت شما عارضم که مدت زمانی که طول میکشد تا آهنربا تضعیف گردد منوط به نحوه قرارگیری قطبهای آن در حالت دافعه ، میتواند تا یکسال بطول انجامد ، فاصله قطبها ، نوع مگنت و جنس آن ، دمای محیط ، وجود ضربات ، و پارامترهای دیگر در این امر دخیل هستند ، اما اگر حتی دستگاه یکسال انرژی رایگان تولید نماید باز هم قوانین ترمودینامیک قادر به توجیه آن نبوده و راندمان دستگاه بالاتر از صد در صد میباشد ، و نکته دیگر اینکه چنانچه روی آهنربای مورد نظر سلفی ( سیم پیچ) قرار داشته باشد بنحوی که آهنربا هسته آن محسوب شود در مدت زمانهای معین میتوان مقدار اندکی از انرژی خروجی دستگاه را طی پالسهای پرقدرت الکتریکی ذخیره شده در سیستمی خازنی به آن سیم پیچ انتقال داد که موجب همراستایی حوزه های میدان مغناطیسی در آهن ربا گردد که بمرور زمان تضعیف شده بود پس آهنربا در این حالت برای مدت زمان بسیار نامحدود فعال است ، و شما توجیهی برای تولید انرژی در این مدت بسیار زیاد با عنوان انرژی پتانسیل مغناطیسی ندارید ، لازم است بدانید میدان مغناطیسی ، حاصل از چرخش الکترونهای اتم در اربیتالهای مشخصی بوده و دایمی می باشد ، در ضمن تعریف انرژی پتانسیل مغناطیسی را بنا به آنچه اظهار داشتید لطفا بنویسید ، در خاتمه چنانچه توضیحی مورد نیاز است در خدمتم (طرح دستگاه پروفسور جان سرل را هم ببینید)

سلام . ایا شما خودتان انرا ساخته و تست فرمودید یا صحبت از تست به ظاهر موفقیت امیز در یوتیوب یا وبلاگ و سایت های خارجی هست

عبدالرضا علي پور

arash47 نوشته شده:

سلام دوست عزیز از طرح و ایده های نت هست یا طرح ابداعی خودتات . اگه امکانش هست شماتیک طرح را بزارید.

نه من زياد اهل نت گردي نيستم اين ايده خودمه كه از بس اين شاخه و اون شاخه زدم ديدم ميشه يك ماشين تركيبي
درون زا ساخت حالا نميدونم چطور شكل بذارم ؟

عبدالرضا علي پور

arash47 نوشته شده:

لطف كنيد من توضيح رو مينويسم شما يك شكلي ازش بكشيد من وارد نيستم و برنامه اي ندارم كه بتونم شكل بكشم

1- موتور محرك اوليه موتور dc 12volt مثل موتور استارت ماشين اين موتور در يك oil cooler قرار ميگيره كه توسط اين محفظه روغن و يك

بادبزن 12 ولت حرارت الكتروموتور گرفته بشه كه نسوزه

2- حركت دوراني الكترو موتور 12 ولت با واسطه يك گيربكس كه ميتونيم دور پمپ هيدروليك رو ازش بگيريم به پمپ هيدروليك منتقل ميشه

3- پمپ هيدروليك روغن هيدروليك رو به يك محفظه توربين شكل كه روي محور ان چرخ دنده با قطر بالا قرار داره ميفرسته

4- حركت چرخ دنده بزرگ به يك چرخ دنده كوچك منتقل شده و اين حركت به يك محور ياتاقان بندي شده كه روي ان يك چرخ لنگر

قرار دارد منتقل ميشود

5- حركت دوراني گرفته شده از چرخ لنگر توسط يك كوپلينگ به ژنراتور منتقل ميشود اين ژنراتور از نوع 3 فاز با قدرت مثلا 50 كيلو

6- از خروجي ژنراتور كه 220 ولت هست با يك رگلاتور 220 به 12 ولت برق مورد نياز موتور راه انداز 12 ولت و بادبزن كولر روغن تامين

ميشود كه ميتوان براي يكنواخت سازي و تامين راه انداز موتور يك باطري در مسير قرار داد

arash47

پست توسط arash47 »

دوست عزیز کاری که پمپ هیدرولیک با فشار روعن روی پره های توربین ایجاد میکنه در شرایط ایده ال برابر با کاری هست که از سیستم میگیره . طرح شما شبیه کار شرکت ماشین سازی یکتا شرق نیشابور هست
شما در حال بی باری میتونید ژنراتور را با صرف انرژی باتری به گردش در اورید ولی اگه ژنراتور زیر بار بره کمتر از بار مصرفی توان تولید میکند
مگر اینکه در توالی معین انرژی ورودی را قطع و از انرژی چرخ لنگر استفاده کنید. که در این صورت هم در بهترین حالت سیستم فقط توان اداره خود را دارد
البته با تلاش و ابتکار جوینده یابنده هست
لطفا این عبارت را جستجو نمایید free energy flywheel

عبدالرضا علي پور

arash47 نوشته شده:دوست عزیز کاری که پمپ هیدرولیک با فشار روعن روی پره های توربین ایجاد میکنه در شرایط ایده ال برابر با کاری هست که از سیستم میگیره . طرح شما شبیه کار شرکت ماشین سازی یکتا شرق نیشابور هست
شما در حال بی باری میتونید ژنراتور را با صرف انرژی باتری به گردش در اورید ولی اگه ژنراتور زیر بار بره کمتر از بار مصرفی توان تولید میکند
مگر اینکه در توالی معین انرژی ورودی را قطع و از انرژی چرخ لنگر استفاده کنید. که در این صورت هم در بهترین حالت سیستم فقط توان اداره خود را دارد
البته با تلاش و ابتکار جوینده یابنده هست
لطفا این عبارت را جستجو نمایید free energy flywheel

خيلي ممنون كه راهنمايي فرموديد ببخشيد اون شركت كه گفتيد طرح من مشابه است با طرح اونها عملا دستگاه را ساختند و ازمايش

كردن ميخوام دقيقا بدونم جواب داده يا نه خيلي ممنون

عبدالرضا علي پور

يه سوال مهم دارم كه به نظرم همينجا جاي خوبي برا مطرح كردنش باشه

به نظر من اين قانون ترمو ديناميك رو نميشه قاطعانه ازش دفاع كرد

زيرا هميشه هم اينجور نيست كه اين قانون ميگه

مثلا شما يك اهرم و تكيه گاه را در نظر بگيريد مثلا اگر من با نيروي ثابت 20 كيلوگرم و طول بازوي يك متر بتونم يك جسم مثلا 20

كيلويي رو جابجا كنم با اضافه كردن بازو وهمان نيرو ميتونم جسم سنگينتري رو جابه جا كنم

اگير اين لنگر را به حركت دوراني تبديل كنم ميتونم سرعت و قدرت بيشتري بگيرم اين انرژي اضافي از كجا اومد؟

فقط خواهش ميكنم دليل قانع كننده ارايه بديد

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

نیرو یه وقت در مدت دو ثانیه به کار برده میشه
یه وقتم هست ده ثانیه از نیرو کار بکشی

نیرو همون نیروه

اما انرژی اضافه به ارمغان میاره

عبدالرضا علي پور

jhvh نوشته شده:نیرو یه وقت در مدت دو ثانیه به کار برده میشه
یه وقتم هست ده ثانیه از نیرو کار بکشی

نیرو همون نیروه

اما انرژی اضافه به ارمغان میاره

بله قانع شدم به خاطر اينكه جابجايي بيشتري در زمان كمتري اعمال شده نيروي بيشتري در ان سر اهرم ايجاد

شده ممنون

farhad-salehi

نام: فرهاد صالحی

سپاس: 2

پست توسط farhad-salehi »

با عرض سلام
و تشکر از دوستانی که اظهار لطف نمودند

ارسال پست