ماشين محرك دائم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

farhad-salehi

نام: فرهاد صالحی

سپاس: 2

Re: ماشين محرك دائم

پست توسط farhad-salehi »

با عرض سلام
خدمت دوست عزیزی که در مورد تناقض اصل بقای ماده و انرژی در علم کوانتوم فرموده بود ، باید عرض کنم اصل عدم قطعیت به ما اجازه میده تا در زمانهای بسیار کوتاه این اصل را کنار نهیم و یا در مورد ذرات فوتون مجازی (گر چه در عصر ما هنوز دستیابی به آن زمانهای بسیار کوتاه عملی نشده ) ،واما ترمودینامیک کلاسیک نیز بر اساس مشاهده و تجربه بدست آمده است .
اما غرض بنده از مطرح نمودن دستگاههای انرژی رایگان صرفا جدل در اصل بقای ماده و انرژی نبود ، بلکه رویکردی است که نه تنها اخیرا بلکه سالهاست که مورد توجه است ، از طرفی همانگونه که فیزیک کلاسیک قادر به توجیه پدیده های نوین در علم فیزیک نبود ، قطعا فیزیک نوین نیز در آینده تکامل خواهد یافت و لذا با قطعیت نمیتوان گفت که یک قانون در همه چهارچوبها پابرجاست.
آخرین ویرایش توسط farhad-salehi دوشنبه ۱۳۹۵/۲/۶ - ۲۱:۴۱, ویرایش شده کلا 1 بار

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

منبع معتبر ارائه کنید.

farhad-salehi

پست توسط farhad-salehi »

پراکندگی الکترودینامیکی الکترون _ الکترون
ΔEΔt>=h طبق این اصل ، انرژی مجاز است که عدم قطعیت داشته باشد
کتاب آشنایی با ذرات بنیادی

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

نه نه منبع برای وجود چنین دستگاهی که رایگان برق تولید کنه خواستم وگرنه با اثر کژتابی انرژی اشنا هستم. اینکه چطور با اعجاج انرژی، انرژی بدست بیاریم؟
و منبعی هم برای این گفته که نمیتوان با قطعیت گفت یک قانون در همه چارچوب ها پابرجاست، برای این بدید
مثلا من ادعا میکنم قانون سرعت ثابت نور در تمام چارچوبای لخت برقراره، و تمام قوانین فیزیکی برای تمامای چارچوبای لخت به یه شکله، چیش قطعیت نداره؟

farhad-salehi

پست توسط farhad-salehi »

سلام
دستگاه پروفسور جان سرل ،
درهم تنیدگی کوانتومی
نسبیت در نقطه تکینگی ( میدان گرانش بسیار زیاد )

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

سلام، این دستگاه پرفسور خیلی خیلی برام عجیب بود، اگه حقیقت داره‌، چطور انقدر بی سر و صدا مونده؟
چطور نوبل رو به ایشون اهدا نمیکنن؟ بالاخره تولید برق از هیچ، کم حرفی نیست. اطلاعات بیشتری بدید!
اون دوتای دیگه هم کاری به نسبیت نداره، تکینگی که اصلا مربوط به نسبیت خاص نیست، تو نسبیت عام هم چون تکینگیه، اصلا واگرا میشه و نمیشه نظر داد راجبش
درهم تنیدگی کوانتومی هم ، کاری به ثابت بودن سرعت نور در تمام مراجع لخت نداره‌، البته درسته که با نسبیت همخونی نداره اما ناقض اصل دوم نیست.

farhad-salehi

پست توسط farhad-salehi »

بحث اصلی در مورد امکان عدم قطعیت یک قانون در همه چارچوبهاست ( که در بالا به آن اشاره شد) ، مثلا در چارچوب کهکشان ما که در مرکز آن یک سیاهچاله وجود داره ، تکینگی گرانشی مثالی بود برای امکان قطعی نبودن یک قانون( یا نظریه ) مانند نسبیت عام ، اینکه سرعت نور در تمام مراجع لخت ثابت هست یا نه ، مثالی بود که از جانب شما مطرح شد نه بنده و لزومی برای رد کردن آن برای بنده وجود نداره.
و نیز در هم تنیدگی کوانتومی نیز مثالی دیگر برای عدم کفایت یک قانون در پاسخ به انتظاراتی است که از آن قانون داریم و در پایان این مبحث عرض کنم بنده معتقدم که قوانین همواره در حال تکامل هستند و نقض خطاهای آنها بدیهی است
هرچند بنده کفایت بحث علمی در سطوح اساتید بزرگوار و نیز شما را ندارم اما بسیار ممنونم که معلومات خودتون رو در اختیارم گذاشتید.
اگه فرصتی باشه قصد دارم چند مدل در همین تالار بعنوان سیستم های free energy خدمت شما و دوستان ارایه بدم و از شما دعوت کنم دلیل یا دلایلی مبنی بر عدم صحت کارکرد مدل ارایه شده بفرمایید
ضمنا در خصوص طرح سرل هم میتونید بیشتر سرچ بفرمایید
با تشکر

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

این حرف شماست
با قطعیت نمیتوان گفت که یک قانون در همه چهارچوبها پابرجاست.
و من این رو با مثال نوری رد کردم و لزوم مردود کردن اینم برعهده شماست مگر اینکه حرفتون رو پس بگیرید و یا اصلاحش کنید!
راجب طرح سرل ممنون از توصیتون ولی همون روز من سرچ زدم و فکر میکنم غیرواقعی هست، اگه حقیقیه سوالاتی پیش میاد که پیش ازین پست مطرح کردم
هر بخشی از فیزیک، نسبیت یا کوانتوم یا دو حوزه دیگه، در بخش خودشون به خوبی کار میکنن و دارای عدم قطعیت نیستند، بحث من سره اینه، یا مثلا اینکه
خود عدم قطعیت، دچار عدم قطعیت نیست. این جمله رو من میتونم ادعا کنم در همه چارچوب ها پابرجاست، و با قطعیت این رو میگم.

farhad-salehi

پست توسط farhad-salehi »

جمله (عدم قطعیت یک قانون در همه چارچوبها ) در مقایسه با اصل نسبیت ( قوانین فیزیک در تمام چارچوب‌های لَخت یکسان هستند و هیچ چهارچوب لخت مرجعی ( مطلقی) وجود ندارد ) منافاتی ندارد.
نظر شما در مورد دستگاه سرل نیز ( که عطف به فرموده خودتون با سرچ در همون روز، با تردید توام است ) محترم میباشد ، امیدوارم دوستان دیگری هم که مطالب را مشاهده میکنند وارد بحث شده و بنده را از معلومات مفیدشون بهره مند بفرمایند ، در پایان این بحث به جهل خود در اقیانوس بیکران علم هستی معترف بوده و هیچ گونه ادعایی ندارم. با تشکر

nikdelali

پست توسط nikdelali »

Cartouche نوشته شده:نه . فكر نكنم خيلي سخت باشه .
يكي از ماشين هاي محرك دائم كه بيشترمون شنيديم و جوابش هم مي دونيم اون ارابه هست كه جلوش يه آهنربا داره و هر چي ماشين جلوتر بره آهنربا هم باهاش جلو ميره و تا ابد كار ميكنه كه خيلي سادست . ولي اين بالايي ها كه بيشتر قوانين رو نقض ميكنن از اون سخت ترن .

اهنربا هم روزی تمام میشود

mahrag

پست توسط mahrag »

اولا، در مورد شکل اول که در اولین پست رسم شده است، علت کار نکردن آن این است که یک نیروی دیگر هم هست که در محل ورود قسمت متحرک از محیط اول به محیط بر آن وارد میشود و اندازه آن هم همیشه دقیقا با نیروی ارشمیدس وارد بر جسم است. علت برابر بودن این دو نیرو بدیهی است عوامل آنها یکی است. با وجود برای اینکه تردیدی باقی نماند یک مورد ساده شده از این دستگاه در پیوست مورد تحلیل قرار گرفته است. همانگونه که در این مثال نشان داده شده، گشتاور کل وارد بر سیستم صفر بوده و لذا دورانی بوجود نخواهد آمد.
ثانیا، اصول فیزیکی به ما کمک میکنند تا با استفاده از آنها بتوانیم مسائلی از این قبیل را به روشی ساده تر و کلی تر مورد تحلیل قرار دهیم. بنابراین وقتی که میبینیم کارکرد دستگاهی مانند این مستلزم نقض پایستگی انرژی است یعنی اینکه این دستگاه کار نخواهد کرد.
ثالثا، بنا به نتیجه قسمت قبل، نمونه ی دوم پیشنهاد شده نیز چون ناقض پایستگی انرژی است پس عملی نیست.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

hamednoorikl

پست توسط hamednoorikl »

اینجا موضوع مهم ارتفاع وزنه ها فاصله آنها ازمحور وزاویه انحرافشون با مرکز ثقله چه ربطی به ترمودینامیک داره ترمو یعنی گرما دینامیک هم یعنی حرکت حرکت گرما ورفتار سیاله که با ترمو درارتباطه
این رو قوانین دینانیک واستاتیک هست

hamednoorikl

پست توسط hamednoorikl »

گشتاور نیرو رو اضافه نمیکنه ... مقدار نیرو ثابته اولا دوما در آچار مقدار نیرو بر سطح کمی تقسیم.میشه یعنی محل اعمال نیرو بیست سانت بچرخه مثلا پیچ دو سانت میچرخه نیرو ده برابر نشده بلکه نیروی بر سطح کمی تقسیم شده شبیه دوتاچرخ دنده که اولی اگر دو دور بزنه اولی یک دور میزنه سرعت نصف میشه که نیرو دوبرابر میشه جابجایی نصف شد
مقدار کل کار ثابته بنابراین به احتمال زیاد این قضیه منتفیه
من چند تا آزمایش ساده پیشنهاد میکنم
دو میله در دوطرف یک تکیه گاه ثابت باشه که جرمشان برابر و طول یکی دوبرابر دیگری باشد
اگر حرکت به سمت میله بلند بود خب ممکنه دستگه با اصلاحاتی جواب بده وگرنه آب درهاون کوبیدنه
نمیدونم تصویر چطوری ارسال کنم که گویا باشه
دومیله که سمت چپ وراست تکیه گاه باشن ..مثل الاکلنگ یکی بلند یکی کوتاه و ... جرمشان یکسان باشد .. گشتاور کیلوگرم متره اگر حرکتی اتفاق بیفته گشتاور خودشو نشون میده نه درحالت تعادل
طول میله اول یک متر ودومی دو متر باشه جرم هرکدام یک کیلو گرم گشتاور اولی میشه دو کیلوگرم متر ودومی میشه یک کیلو گرم متر میله بلندتر نیم متر بچرخه دومی ... بیست وپنج سانت میچرخه
یه جورایی مفهوم نیرو بر واحد سطح تقسیم میشه

بدون شکل نمیتونم کامل منظور رو بگم

hamednoorikl

پست توسط hamednoorikl »

ارسال عکس کمی سخته ظاهرا اگر عکس آمد دستتون این عکس گویای ثبات دوتامحور بلندوکوتاهه تعادلشان برقراره ... توعکس بعدی دوتا قوطی کبریت خالی گذاشتم محور بلندتر پایین رفت
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 18

پست توسط ali shariei »

hamednoorikl نوشته شده:اینجا موضوع مهم ارتفاع وزنه ها فاصله آنها ازمحور وزاویه انحرافشون با مرکز ثقله چه ربطی به ترمودینامیک داره ترمو یعنی گرما دینامیک هم یعنی حرکت حرکت گرما ورفتار سیاله که با ترمو درارتباطه
این رو قوانین دینانیک واستاتیک هست

جالبه یازده صفحه در این تاپیک مطلب نوشته شده تا اصلی ترین قانون حرکت رو نقض کنه
خب اگه نقض کنید کل معادلات حرکت زیر سوال میره که
اگر هم به فرض محال چنین دستگاهی ساخته بشه نهایتا میتونه حرکت خودش رو در یک حالت ثابت نگه داره و به محض اینکه شما ازش انرژی بگیرید خواهد ایستاد.
پس ساخت چنین دستگاهی هیچگونه توجیه نه تنها اقتصادی که توجیه عقلی هم نداره.
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

ارسال پست