ذره معروف به ذره خدا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
balans

سپاس: 8

ذره معروف به ذره خدا

پست توسط balans »

به دلیل اینکه گروهی می اندیشند که خداوند هستی را از این ذره خلق فرمود ، چنین نامی به آن داده و به دنبال آن میگردند!
اگر این فرض آنها درست باشد که خلقت خداوند با این ذره تداوم یافته پس باید در کل هستی موجود باشد وبه نظر میرسد آن ذره تقسیم نشدنی چیزی نیست جز ذره ماده تاریک

لطفا نظر بدهید . با تشکر فراوان

inkare

سپاس: 5

Re: ذره معروف به ذره خدا

پست توسط inkare »

بوزون هیگز، یک ذره بنیادی اولیه فرضی دارای جرم است که وجود آن توسط مدل استاندارد فیزیک ذرات پیش‌بینی شده است. این بوزون، هنوز به صورت تجربی مشاهده نشده است. مشاهده تجربی این ذره ممکن است بتواند درباره چگونگی جرم‌دار شدن ماده توسط ذرات بنیادی بدون جرم دیگر، توضیح دهد. به طور خاص، بوزون هیگز، احتمالاً می‌تواند دلایلی برای تفاوت‌های بین فوتون که بدون جرم است و بوزون‌های W و Z که نسبتاً پرجرم هستند، ارائه کند.
ضمنا ماهیت ماده تاریک به آن اندازه که ماهیت نظری ذره خدا (بوزون هیگز) شناخته شده است معلوم نیست البته این نظر شماست وهیچ کدام از این دو به طور عملی شناخته شده نیستند

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

چی دارین میگین ماده چیه ذره چیه؟
شما مشکل دارین!!!
ذات خداوند قابل برسی نیست
انسان در باره ذات خداوند نمی تواند فکر کند(هنگ می کنه آدم smile020 )
علم برای برسی پدیده های هست و خداوند پدید آورنده پدیده ها خیلی غیر منطقی شما بخوایین در باره ذات خداوند مانند پدیده ها برسی علمی نمایید اولا در این صورت خداوند را ماده می نامید که در آن صورت یعنی خداوند محدود است ،نیاز مند است و... که تعریف واژه خدا را نقض می کنید پس در این صورت خداوند بری از همه این توصیفات است سبحان الله ربی
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

inkare

سپاس: 5

پست توسط inkare »

behasht نوشته شده:چی دارین میگین ماده چیه ذره چیه؟
شما مشکل دارین!!!
علم برای برسی پدیده های هست و خداوند پدید آورنده پدیده ها خیلی غیر منطقی شما بخوایین در باره ذات خداوند مانند پدیده ها برسی علمی نمایید اولا در این صورت خداوند را ماده می نامید که در آن صورت یعنی خداوند محدود است ،نیاز مند است و... که تعریف واژه خدا را نقض می کنید پس در این صورت خداوند بری از همه این توصیفات است سبحان الله ربی
فکر میکنم مشکل از ما نیست مشکل از آنهایی است که راجع به برخی موضوعات اطلاعی ندارند وخیلی راحت درباره آن اظهار نظر میکنند
خب البته این یکی از خوبی های فروم های فارسی است هر کس نظرش را میگوید علمی غیر علمی و ....................
فقط در جواب به شما بگویم که ذره خدا یک اصطلاح جایگزین برای بوزون هیگز است اگر نظر من را به دقت میخواندید متوجه وجه تسمیه آن هم می شدید این ذره وجود یا عدم وجود جرم را توضیح خواهد داد وبه همین علت نقشی بنیادی ایفا خواهد کرد
این اصطلاح یعنی ذره خدا را لیان لدرمان برای اولین بار به کار برد وبعد از آن استفاده از آن رایج شد
من اصلا درباره خدا حرفی زدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

inkare نوشته شده:
behasht نوشته شده:چی دارین میگین ماده چیه ذره چیه؟
شما مشکل دارین!!!
فکر میکنم مشکل از ما نیست مشکل از آنهایی است که راجع به برخی موضوعات اطلاعی ندارند وخیلی راحت درباره آن اظهار نظر میکنند
خب البته این یکی از خوبی های فروم های فارسی است هر کس نظرش را میگوید علمی غیر علمی و ....................
فقط در جواب به شما بگویم که ذره خدا یک اصطلاح جایگزین برای بوزون هیگز است اگر نظر من را به دقت میخواندید متوجه وجه تسمیه آن هم می شدید این ذره وجود یا عدم وجود جرم را توضیح خواهد داد وبه همین علت نقشی بنیادی ایفا خواهد کرد
این اصطلاح یعنی ذره خدا را لیان لدرمان برای اولین بار به کار برد وبعد از آن استفاده از آن رایج شد
من اصلا درباره خدا حرفی زدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حرف شما درست است و منم متن شما رو مطالعه کردم و بعد حرفمو زدم
اگه خوب خونده باشید تو تاییک نوشتم در باره ذات خداوند و تو نقل و قول شما وارد نشدم و این متن رو برای پدا نشدن مشکلات نوشتم
شما هم زود قضاوت می کنید در هر صورت عذر می خوام که شما برداشت د کردید و فکر کردید پارازیت فرستادم اما خودتونو بزارید جای من باید سریعا در جاهایی که احساس مشکل می کنمید زود خودتونو برسونید
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

بوزون هیگز از طریق نمودارهای فاینمن از لحاظ تئوریکی پیش بینی شده و هنوز به صورت تجربی رویت نشده.اتفاقا LHC یکی از ماموریت های اصلیش یافتن همین ذره هستش.

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

ببخشید.من یه سوال دیگه هم داشتم چطوری میشه یه تایپیک نوشت ممنون

نمایه کاربر
chikh

سپاس: 24

پست توسط chikh »

Hooman khodayari نوشته شده:ببخشید.من یه سوال دیگه هم داشتم چطوری میشه یه تایپیک نوشت ممنون
اول باید یکی از تالارهای بالا رو انتخاب کنی(مثلا مکانیک و حرکت) بعد گزینه (پست جدید) رو میزنی. در آخر هم عنوان و موضوع رو مینویسی و اونو ارسال میکنی.
دست از طلب ندارم تا کام من برآید
یا تن رسد به جانان یا جان زتن برآید
بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر
کز آتش درونم دود از کفن برآید

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

نظر "پیتر هیگز" در مورد نامگذاری "بوزون هیگز" با عنوان "ذره خدا"

"ای کاش این کار را نمی کرد، چون مجبورم به مردم توضیح دهم که این فقط یک شوخی بوده است. من یک آتئیست (خداناباور) هستم اما احساس می کنم بازی کردن با چنین کلماتی، بی جهت باعث ناراحتی افراد مذهبی می شود."

Officially, the particle is called the Higgs boson, but its elusive nature and fundamental role in the creation of the universe led a prominent scientist to rename it the God particle. The name has stuck, but makes Higgs wince and raises the hackles of other theorists.

"I wish he hadn't done it," he says. "I have to explain to people it was a joke. I'm an atheist, but I have an uneasy feeling that playing around with names like that could be unnecessarily offensive to people who are religious.

" Ian Sample, 'The God of Small Things', The Guardian, November 17, 2007, Weekend pages, Pg. 44.

Peter Higgs

A-1

برگرفته از
کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران Iranian Atheists & Agnostics
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
پریسا پرویزی

نام: پریسا پرویزی

سپاس: 24

پست توسط پریسا پرویزی »

well , تا اونجایی که من میدونم نامگذاری این ذره هی...............یچ ربطی به خدا نداشته قرار بوده بشه goddamn particle یعنی ذره نفرین شده ....به دلیل این بوده که خیلی سخت در تلاش بودن که کشفش کنن اما پیداش نمیکردن!!!!! بعد شد god particle!!!!

نمایه کاربر
saleavali91

نام: فائزه

سپاس: 13

پست توسط saleavali91 »

منم ی اتئیست م
مث هرمز

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

ذره خدا فقط یه نماده یک سمبله از آخرین دستاورد بشر در حوضه ی ذرات بنیادین که بنام بوزون هیگز شناخته میشود که آخرین ذره از مول استاندارد ذرات است که میشه یه چیزی مثل همون جدول تناوبی مندلیف که قبلا در مورد عنصرهای آن پیش بینی می کردند وبعد که عنصر پیدا میشد جشن میگرفتن اینم مثل همونه.
اما در مورد ماده تاریک باید بگم که هنوز هویتش مشخص نشده و جدای بوزون هیگزه.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

mahmoudi32

پست توسط mahmoudi32 »

با سلام
دیدن این فیلم خالی از لطف نیست.
https://www.aparat.com/v/hCFzT

ارسال پست